Nie da rady. Jeżeli chcesz biwakować w głębi gór to, ponieważ nie ma tam schronisk, poza jednym, a tereny są bezludne i dosyć dzikie, doliny długie, tylko w bacówkach (szałasy) i namiocie. Jest schronisko na Płyścach otwarte na jesieni ub. roku, ale to taki schron bezobsługowy, coś w rodzaju utulni na Andrejcowej w Niżnich Tatrach (
http://www.karpatywschodnie.pl/news.php?readmore=71 ) Są jeszcze domy drwali w dolinach (Mołoda, Bystryk), ale niewiadomo czy będzie tam ktoś i czy przenocuje.
Co do punktów startu oprócz wymienionych wyżej Osmołody (możliwość wyjścia w rejon Wysokiej, Sywuli, Popadii, Grofy, Mołody i Arszycy) i Rafajłowej- obecnie Bystrica (możliwość wypadów w Pasmo Bratkowskiej (Połonina Czarna), w rejon Doboszanki, oraz na Sywulę) można wyruszyć z Tatarowa- w dol. Prutu na linii kol. do Rachowa (albo podjechać jeszcze kawalek dalej w strone osr. narciarskiego Bukowiel) na Chomiak/Syniak; z Jasini (właściwie powyzej niej, z Czarnej Cisy) w Pasmo Bratkowskiej; i z Kołoczawy w Gorgany Zakarpackie (Strymba, Piszkonia)
Ostatnimi laty wyznakowano trochę szlaków w Gorganach- znakowania takie jak u nas: biały- kolor- biały, ale podawane są odległości nie czasy.
Gorgany to powyżej lasu wspomniana już kosówka, częto rosnoąca w zwartych skupiskach (tam gdzie wyznakowano szlaki powyrąbywano przjścia, ale bez szlaku idąc trzeba czasami z nią powalczyc mocno
) i rumowiska skalne zalegające na szczytach, grzbietach i zboczach, zwane gorganem, czy też arszycą.
Na głównym grzbiecie, którym szla w wudziestoleciu granica PL/CS, a przez niecały rok PL/H można spotkać jeszcze dawne słupki graniczne, w tym dwa nr 1 na Popadii:
,
i Pantyrze:
Tyle tak na szybko.
Polecam przewodnik Dariusza Dyląga "Gorgany", wydany przez "Rewasz".