Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest So cze 15, 2024 10:00 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Szczyrk
PostNapisane: Wt sie 29, 2006 10:35 pm 
Swój

Dołączył(a): So kwi 15, 2006 1:02 am
Posty: 62
Lokalizacja: Tarnowski Góry/Przeczyce
Wiatm!
Pytanie jest proste gdzie isc zeby bylo ciekwaie itd. w Szczyrku. Bedze tam 1 dzien a nigdy wczesniej nie mialem przyjemnosci. Duzo chodze po tatrach ale w Szczyrku nigdy nie bylem a chce ten 1 dzeni wykozystac ( moze nie maksymalnie bo nie bede mogl go zaczac pewnie od 6 rano ) ale na pewno ciekawie, chodzi o to zeby trasa byla urozmaicona i widokowa trudnosc nie ma znaczenia ale nie moze byc latwa :twisted:

podrawiam i z gory dziekuje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 30, 2006 8:45 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
ja radze zielonym na skrzyczne (chyba, ze wolisz wyciagiem krzeselkowym) - malinowska skala - jaskinia malinowska (ale musisz miec kawalek liny i latarke)- malinow - przelecz salmopolska. jak chcesz to mozesz isc dalej na przelecz karkoszczonke.
jest to trasa dookola szczyrku


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 30, 2006 1:29 pm 
Swój

Dołączył(a): So kwi 15, 2006 1:02 am
Posty: 62
Lokalizacja: Tarnowski Góry/Przeczyce
a mozna gdzies na necie zobaczyc mapke trasy ????

A co do trasy to ile czasu zajmnie mniej wiecej?? i jak ma dlugosc


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 30, 2006 1:46 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz cze 15, 2006 1:04 pm
Posty: 199
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Czechowice
http://www.e-szlak.beskidy.pl/wp-conten ... szlaki.jpg polecam a więcej info http://www.e-szlak.beskidy.pl/index.php?cat=9&order=asc odnośnie noclegów np http://www.agrowczasy.com/zywiecki.htm

_________________
Góry http://climber.rafalantoniewski.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 30, 2006 1:47 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
http://www.swiatpodrozy.pl/k.php?&mapID=41&kid=8
mozesz isc na skrzyczne:
zielonym 4.8km 2,75 h (ja wole zielony)
niebieskim 4.8km 2.5 h

dalej
zielonym na malinowska skale 4.5km 1,25h
czerwonym na przelecz salmopolska 3.5km 1,25h (jaskinia jest po drodze na malinow z lewej strony przy podchodzeniu na szczyt odchodzi sciezka, jaskinia jest jaskinia turystyczna ale ostatnio ktos zakosil ponoc drabinke i zeby zejsc trzeba wspomodz sie lina)

pozniej mozesz zejsc zoltym, pojechac autobusem lub isc dalej
czerwonym na karkoszczonke 8km 3,5h
zejsc do szczyrku bilej zoltym szlakiem

to sa czasy z mojej mapy ale zalezy jak kto chodzi
jesli chodzisz szybko to te zrobisz to duzo szybcie i jesli bedziesz wchodzil do jaskini to tez trzeba to uwzglednic
poza tym trasa az do przeleczy salmopolskiej jest spokojnie do przejscia, a pozniej sobie zdecydujesz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 30, 2006 2:04 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 6:14 pm
Posty: 168
Lokalizacja: Kace
jeszcze jak sie sile to mozna isc z karkoszczonki na klimczok i zejsc do szczyrku.
mapka:
http://www.e-gory.pl/32_mapy_compass_bslaski.php

_________________
pzdr
przemek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 30, 2006 2:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
tez mozna
ale ja bym raczej bardziej polecal okolice skrzycznego i malinowskiej skaly
z klimczoka widok jest swietny i polany pod magura super ale czesc ze skrzycznego na malinowska skale jest chyba bardziej widokowa


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 30, 2006 2:14 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 6:14 pm
Posty: 168
Lokalizacja: Kace
kilerus napisał(a):
tez mozna
ale ja bym raczej bardziej polecal okolice skrzycznego i malinowskiej skaly
z klimczoka widok jest swietny i polany pod magura super ale czesc ze skrzycznego na malinowska skale jest chyba bardziej widokowa


To prawda. Z Klimczoka jest trochę ograniczony widok, ale zawsze można wejść na maszt :wink: :
Obrazek


Spod Magury (niestety już zarasta :( ):
Obrazek

_________________
pzdr
przemek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 30, 2006 2:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
przemek p napisał(a):
Z Klimczoka jest trochę ograniczony widok, ale zawsze można wejść na maszt :wink: :

no no :lol:
nie no ja widzialem z klimczoka w zimie przepieknie tatry
poprostu idealnie
ale podobnie tej zimy jak wychodzilem na skrzsyczne od malinowskiej skaly to widok na tatry byl niesamowity (krywan), poza tym chyba fatre bylo widac :D
trasa, ktora podalem przechodzi przez piekny rumowiskowy las na stokach skrzycznego i sa tez dos ostre podejscia na ten szczyt, ladna wychodnia na malinowskiej i ciekawa jaskinia, a takze te wspomniane walory widokowe.
czyli sporo atrakcji

oczywiscie mozna targac dalej na klimczok i zejsc najlepiej niebieskim do szczyrku
ja lubie takie dlugie trasy
chociaz z drugiej strony 27km nie jest jakas mega wielka trasa (z malym plecaczkiem)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 30, 2006 2:42 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 6:14 pm
Posty: 168
Lokalizacja: Kace
Rzeczywiście odcinek Skrzyczne- Małe Skrzyczne jest bardzo widokowy, chociaż szedłem tamtędy już kilka lat temu. Do braku lasu w tym miejscu przyczyniło się zanieczyszczenie powietrza.
Co do długości to faktycznie nie jast jakaś straszna wyrypa, zwłaszcza, ze można wyjechać na Skrzyczne krzesłami.

_________________
pzdr
przemek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 31, 2006 6:59 pm 
Swój

Dołączył(a): So kwi 15, 2006 1:02 am
Posty: 62
Lokalizacja: Tarnowski Góry/Przeczyce
Cytuj:
mozesz isc na skrzyczne:
zielonym 4.8km 2,75 h (ja wole zielony)
niebieskim 4.8km 2.5 h

dalej
zielonym na malinowska skale 4.5km 1,25h
czerwonym na przelecz salmopolska 3.5km 1,25h (jaskinia jest po drodze na malinow z lewej strony przy podchodzeniu na szczyt odchodzi sciezka, jaskinia jest jaskinia turystyczna ale ostatnio ktos zakosil ponoc drabinke i zeby zejsc trzeba wspomodz sie lina)

pozniej mozesz zejsc zoltym, pojechac autobusem lub isc dalej
czerwonym na karkoszczonke 8km 3,5h
zejsc do szczyrku bilej zoltym szlakiem


zobacze jak sie z czasem wyrobie jak gdzies po drodze na polance nie bede lezal i leniuchowal to zrobie Klimczok i powinno byc oki

Dzieki za pomoc do zobaczenia na szlaku!!
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 07, 2006 12:18 am 
Swój

Dołączył(a): So kwi 15, 2006 1:02 am
Posty: 62
Lokalizacja: Tarnowski Góry/Przeczyce
Dziekuje wszystki za porady i wskazowki.
Spacer po beskidach bardzo udany choc nie po mojej mysli.
Trasa ulegla zmianie po minieciu autokarem BB ze wzgladu ze byla to wycieczka zorganizowana musialismy sie dostosowac a ciezko bylo sie z kim kolwiek dogadac starsze towazystwo szukajace taniego piwa a nie widokow:( ale trudno...
Juz na wstepie "cały misterny plan w ..." bo nie dojezdzamy do szczyrku tylko pod Szyndzielnie gdzie towarzystwo ie wybiera kolejka na gore gdzies okllo 2 h chca tam spedzic a dopiero pozniej do szczyku chca jechac, wiec zeby nie tracic czasu ani pieniazkow udajemy sie na na gore pieszo skad idziemy dalej na Kilmczok gdzie robimy dluzszy postuj i jemy komkretne smiadamko, w pwenym momecie pojawia sie lisek chytrusek ktory kroi nam dwie buleczki :twisted: widac twrez tak sie poluje.
nastepnie w do Szczyrku, tam nie zatrzymujemy sie nawet na chwilke i ruszamy zielonym na Skrzycznerobimy kilka postojow ze wzgledu na moja dziewczyne ktora tego dnia jest wyjatkowo marudna i jej kuzynke ktora na szlaku 1 raz. Mijaja nas takze rozpedzeni rowerzysci :)
gdy dochodzimy na skrzyczne dzwonimiy do reszty naszej wycieczki ( przewodnik czy organizator) i pytamy sie gdzie sa co robia bo nie wiemy czy gdzies isc czy co, on oznajmia nam ze jakiegos grila zrobia czy cos tam ale na pewno przed 21 nie wyjada wiec postanawiamy isc do Malinowej Skaly pozniej na Przełecz , w jaskini tez bylem swietna sprawa a drabinki nie ma ale jest taka improwizowana w pina przewa i da sie spokojnie wejsc, po wyjsciu z jaskini dzwoni do nas ten przewodnik caly i gada ze oni sa pod barania gora i ze za 1h chca jechaca bylo po 17 to ja cos tam z nim gadam i z rozmowy wyniklo ze sa pod Beskidkiem a nie Barania tylko on nie umial tego okreslic:) gdy wyszlismy na przelecz to dzwonia jeszcze raz ze juz chca jechac i gdzie my jestesmy umawiamy sie tak ze mamy isc asfaltem do centrum szczyrku i tam nas zabiora wiec taki marszobiegiem ( tenpo niemilosierne ) biegniemmy/ idziemy doi centrum ( aha wyjasniam dl;aczego asfaltem, bo jak by im sie nie chcialo na nas czekac to podjada po nas i taki bylo cale umawianie sie z kim kolwiek).
zmeczeni dochodzimy do autokaru i wracamy do domu. wyjazd jak najbardziej udany pogoda wysmienita, tylko ta organizacja, dlatego wole sam cos organizowac tylko tu mialem przejazd w dwie strony za 25zl no i kielbaska ktorej nie stety nie jadlem :)
Dziekuje wszytkim jeszcze raz za opisy, i przepraszam za bledy ale nie moj komp i jakos dziwnie sie tu pisze. Postaram sie pozniej wrzucic jakies fotki :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 07, 2006 9:27 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
to pewno dzieki tej swicie adrenalina ci sie podniosla :lol:
ale w kazdym badz razie nie proznowales :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 07, 2006 5:54 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr sie 09, 2006 11:02 pm
Posty: 264
Lokalizacja: Będzin
Zielony na Skrzyczne obowiązkowo :)

_________________
Pozdrawiam,
Ania


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 07, 2006 6:10 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz lis 03, 2005 4:00 pm
Posty: 572
Lokalizacja: Poznań
Bardzo ładne maisteczko, fajne knajpki :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 09, 2006 8:45 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr sie 09, 2006 11:02 pm
Posty: 264
Lokalizacja: Będzin
EgonT napisał(a):
Bardzo ładne maisteczko, fajne knajpki Very Happy

Zgadzam się, knajpki są bardzoo klimatyczne...
W pamięci utkiwił mi jeszcze kościółek...Niedaleko "cudowne źródełko". Wszystko zalesione...Można tam wypocząć ..

_________________
Pozdrawiam,
Ania


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 30, 2010 6:38 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 6:52 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Sosnowiec
Cytuj:
300 mormonów zjechało do Polski, by sprzątać Skrzyczne

Ponad 300 mormonów z całego świata wjechało w czwartek na Skrzyczne, żeby sprzątać szlaki turystyczne i budować budki lęgowe dla ptaków.

Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich ma na świecie około 13 mln wyznawców, potocznie zwanych mormonami. Jego główna siedziba znajduje się w Salt Lake City w USA. W Polsce żyje około 1,5 tys. mormonów. Od wtorku do soboty 320 wyznawców tego Kościoła z kilkunastu krajów przebywa w Szczyrku. - Mamy tu konferencję religijno-integracyjną. Chcemy się spotkać, porozmawiać, wzajemnie poznać - mówi Rafał Pogorzelski, jeden z liderów konferencji.

Mormoni podczas pobytu w Szczyrku zaplanowali też tzw. dzień służby. - Podczas niego chcemy zrobić coś dobrego dla tutejszej społeczności, zostawić po sobie jakiś ślad. Jest nas dużo, możemy razem wiele zdziałać - wyjaśnia Elena Chomicz z Białorusi.
Mormoni już kilka miesięcy temu zwrócili się do szczyrkowskiego samorządu z pytaniem, co mogliby zrobić dla miasta. - Zaproponowaliśmy im posprzątanie szlaków turystycznych na Skrzycznem. Taka pomoc jest tam potrzebna praktycznie przez cały rok. Poza tym to takie symboliczne dla nas miejsce, a przy okazji chcieliśmy im pokazać piękno naszych Beskidów - mówi Sabina Bugaj, szefowa Miejskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Informacji w Szczyrku. Wymyślono im też drugie zajęcie. - Leśnicy mówią, że na skutek wycinania chorych drzew brakuje miejsc lęgowych dla ptaków. Dlatego zaproponowaliśmy im również budowanie drewnianych budek dla ptaków - dodaje Bugaj.

Goście bardzo zapalili się do tego pomysłu. W czwartek rano, ubrani w specjalne żółte kamizelki, wjechali kolejką linową na szczyt Skrzycznego. Część z nich z workami foliowymi w rękach wyruszyła na sprzątanie szlaków, zbierając znalezione po drodze śmieci. Pozostali ostro zabrali się do pracy przy zbijaniu drewnianych budek. - Jeszcze nigdy nie robiłem budek dla ptaków, to nowa przygoda. Bardzo nas cieszy, że możemy coś tu razem zrobić, że otoczenie będzie wyglądało lepiej - mówił Joseph Haywood z USA, obecnie misjonarz w czeskim Bernie.

http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35 ... yczne.html

_________________
- Ej, Panie Derechtórze! Mom takom, wicie, mature do godania... telobyk godoł, ino, wicie... nie wim, o cyim!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 30, 2010 6:47 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Oczyma wyobraźni widzę taką scenę:

Miejscowy ksiądz proboszcz obchodzący ulice miasta w godzinach porannych w celu zbierania z nawierzchni pozostałości nocy.

P.s. Pamiętacie jak Tytus de Zoo budował budkę dla orła ?

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 09, 2011 2:08 pm 
Swój

Dołączył(a): So kwi 15, 2006 1:02 am
Posty: 62
Lokalizacja: Tarnowski Góry/Przeczyce
Odświeżam stary temat, ale informacji nowych potrzebuje.

Pytanie:
Gdzie w Szczyrku gdzieś w rejonie zielonego lub niebieskiego szlaku na Skrzyczne można zaparkować samochód. Planuje wybrać się tam w piątek ale na wschód słońca. Czyli wyjść tak ok 3 w nocy. Nigdy nie byłem tam samochodem, a tym bardziej o takiej godzinie. Ma ktoś jakiś pomysł?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 09, 2011 2:16 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt kwi 23, 2010 8:45 pm
Posty: 163
Lokalizacja: Warszawa
Nie wiem czy zobaczysz słońce. Teraz to mgły są.

_________________
http://picasaweb.google.com/108295871235102674690
Ma rację, wszyscy mają rację. Ten alpinizm to naprawdę idiotyczny pomysł... zawsze mówiłem. Jan Długosz, "Twarz Szchary"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 09, 2011 2:49 pm 
Swój

Dołączył(a): So kwi 15, 2006 1:02 am
Posty: 62
Lokalizacja: Tarnowski Góry/Przeczyce
Pewnie będzie tak jak w zeszłym roku na babiej czyli lipa. Ale samo nocne podejście dość ciekawe, a na szczycie nie będzie tyle ludzi ile spotkał bym w dzień 11


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL