Forum portalu turystyka-gorska.pl
https://forum.turystyka-gorska.pl/

Odzież termoaktywna + niskie buty w góry zimą
https://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?f=6&t=21104
Strona 1 z 1

Autor:  fingerso [ Pn sty 25, 2021 8:14 pm ]
Tytuł:  Odzież termoaktywna + niskie buty w góry zimą

Zastanawiam się nad kupnem swojej pierwszej bielizny termoaktywnej. Do tej pory chodziłem po górach jedynie w lecie, a za tydzień wyjeżdżam w Pieniny. Planuje szlak od Palenicy na Wysoką i zejście Wąwozem Homole oraz Sokolica-Czertez-Trzy Korony. Szlak robiłem robiłem kilkukrotnie w najzwyklejszych butach sportowych oraz ubrany w krótkie spodenki i zwykła koszulkę. Teraz chciałbym uniknąć efektu wiecznie mokry pleców. Z tego co poczytałem w internecie, to polecane są komplety termoaktywne z wełny merynosa, ale widziałem także opinie, że syntetyczne lepiej odprowadzają wilgoć z potu, tyle, że nie są takie przyjemne/ciepłe?

Planuje także zakupić jakieś buty górskie - najlepiej niskie, nieprzemakające i nieślizgające się (albo po prostu nie ślizgające aż tak jak buty nieprzystosowane do tego :))

Co do bielizny termoaktywnej z merino wool, widziałem na allegro, że w cenie ok. 200zł można mieć taki komplet - https://allegro.pl/oferta/bielizna-term ... 7098178406, bądź coś takiego - https://allegro.pl/oferta/bielizna-term ... 6196998555.

co do syntetyków znalazłem kilka pozycji :
1. https://allegro.pl/oferta/bielizna-mesk ... 9829360988
2. https://allegro.pl/oferta/bielizna-term ... 5787673023
3. https://allegro.pl/oferta/bielizna-mesk ... 8809383359.

Osobiście uważam, że szlaki nie są prawie w ogóle wymagające - wiem, że zimą będzie na pewno troszkę inaczej chociażby ze względu właśnie na temperaturę i śnieg. Nigdy wcześniej nie chodziłem po innych górach, więc nie mam żadnego punktu odniesienia. W związku z powyższym nie oczekuje żadnego high-endowego sprzetu. Czy w budżecie 400/500zł jestem w stanie się zmieścić z obuwiem oraz odzieżą? Jeżeli jest możliwość wydania mniej, a za przedmioty z wyższego linku "przepłacam", to czekam na propozycje co mógłbym kupić :)

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/