Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum

Teraz jest Wt maja 11, 2021 5:36 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr kwi 21, 2021 9:56 pm 
Nowy

Cześć.
Planuję w lipcu trekking wokół Stubai "Stubaier Höhenweg".
Proszę o info w temacie trudności. Mam sprzeczne informacje. W jednych relacjach jest zakwalifikowany jako średnio trudny, w innych trudny. Pytanie moje: czy występują tam jakieś szczególnie trudne momenty i jak trudne? Mam na myśli łańcuchy, liny, niebezpieczne ekspozycje. Mam doświadczenie trekkingowe górskie ale nie mam i raczej nie planuję mieć wspinaczkowego czy typu "via ferraty"
Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie będę wdzięczny za info.
Proszę też o polecenie innego ciekawego, malowniczego trekkingu w austriackich Alpach na 6 do 8 dni, najlepiej okrężnego lub z w miarę łatwym powrotem do miejsca startu. Nocleg głównie w namiocie, czasem schronisko.
Będę wdzięczny za każdą informację.
Pozdrawiam Artur

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Cz kwi 22, 2021 4:01 pm 
Uzależniony ;-)

a namiot w górach i w ogóle biwakowanie są dozwolone w Austrii? :wink:

prześlę info o Stubaier (przeszłam tylko niektóre odcinki) i o innych trasach, ale jakoś później

PostNapisane: So maja 01, 2021 1:56 pm 
Uzależniony ;-)

Za mało przeszłam na Stubaier Hochenweg, żeby udzielać rad co do całości. Ale coś tam napiszę.
Poniższe odcinki przeszłam bez problemów, dodam, że nie miałam śniegu na trasie (druga połowa sierpnia).

1. Jak wyszperałam właśnie w internecie, etap Dresdner Hutte - Neue Regensburger Hutte należy do trudniejszych*. Pamiętam, jak stoję na początku trasy i wcale nie mam ochoty iść, to był mój drugi wyjazd w Alpy, w 2008 r. Wciąż czułam się niedoświadczoną turystką. Zachęcił mnie wyruszający w tym kierunku Niemiec, powiedział, że na pewno sobie poradzę.
Trudniejsze miejsce to zejście z Grawagrubennieder. Kamieniście, trochę stromo, jakieś stalowe liny, gdzieś lekko zboczyłam z trasy przez pomyłkę.
Dla mnie nie było to trudne. No właśnie: dla mnie. A dla kogoś innego? Dla ciebie? Nie wiem przecież, jak sobie radzisz w górach.
Przełęcz Grawagrubennieder:
Obrazek

Obrazek

2. Sulzenau Hutte - Dresdner Hutte (przez przełęcz Peiljoch). Jakieś krótkie łańcuchy, metalowa platforma przy trawersie. Dla mnie łatwe.

3. Z Nürnberger Hütte przeszłam tylko do przełęczy Niederl. Przed przełęczą był króciutki odcinek (wykropkowany na zdjęciu), gdzie należało zachować uwagę:
Obrazek

4. Dla formalności dodam do powyższego łatwy 2-km odcinek na samym początku, od Elferhutte.

* etap Bremer Hütte - Innsbrucker Hütte, którego nie przeszłam, wydaje mi się, sądząc po relacjach internetowych, trudniejszy

Arturo.sz napisał(a):
Mam doświadczenie trekkingowe górskie ale nie mam i raczej nie planuję mieć wspinaczkowego czy typu "via ferraty"
Cytuj:
Proszę też o polecenie innego ciekawego, malowniczego trekkingu w austriackich Alpach na 6 do 8 dni

Wyślę ci za chwilę na prv moje relacje z austriackich tras, takich, które przeszłam już w całości, nocując w schroniskach.
Jeśli cię zainteresuje któraś, daj znać, napiszę więcej, jakich trudności możesz tam oczekiwać. Ale musisz przybliżyć mi, jakie masz doświadczenie górskie - jeśli chodziłeś po Tatrach, to które trudniejsze trasy zaliczyłeś.

Strefa czasowa: UTC + 1