Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz kwi 18, 2024 4:47 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6905 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 231  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 15, 2012 5:17 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 10, 2010 5:25 am
Posty: 2120
Lokalizacja: Poznań
swi7ch napisał(a):
Nie wiem gdzie pracujesz, ale wyobraź sobie w że w przychodzi do Twojej firmy szef i mówi, że od dzisiaj zamieniamy się w fundację charytatywną. Sam nie będzie zarabiał, ale pracownicy też nie otrzymają pensji. Co by zostało z pierwotnej organizacji i efektywności firmy? Pewnie niewiele

Owszem, ale nie porównujmy normalnej pracy zarobkowej do sytuacji, w której ktoś chce być ochotnikiem i robi to z powołania.
Wiadomo, że teraz podstawową sprawą jest zarabianie pieniędzy, więc taki ktoś musi to traktować jako dodatkowe zajęcie.
Ale liczy się postawa, chęci i chwała im za to.

_________________
http://www.flickr.com/photos/auralis1987


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 15, 2012 11:50 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Tym razem doniesienie bardziej prawdopodobne:
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/kr ... omosc.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 16, 2012 12:45 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
swi7ch napisał(a):
Nie wiem gdzie pracujesz, ale wyobraź sobie w że w przychodzi do Twojej firmy szef i mówi, że od dzisiaj zamieniamy się w fundację charytatywną. Sam nie będzie zarabiał, ale pracownicy też nie otrzymają pensji. Co by zostało z pierwotnej organizacji i efektywności firmy? Pewnie niewiele

Widzisz ... Ja się domyślam, że jak by i co nie mówić, to są pewne tematy, które mogą być niezrozumiałe i niepojęte dla przeciętnego reprezentanta "mentalności" naszych czasów.
Na szczęście są jeszcze ludzie którzy patrzą na świat nieco inaczej, i weźmy tu za przykład wolontariuszy w hospicjach.
Robią coś, angażują swój czas, wysiłek a czasem i środki, nie dla pieniędzy, kariery czy stanowiska a z tak, wydawało by się nieistotnego i absurdalnego powodu, jak chęć niesienia pomocy innym ludziom ...
Taka była też wizja TOPR-u Zaruskiego, niestety jako idealista, nie dopuszczał do siebie tej myśli, którą Piłsudski nie bał się ubrać w słowa ...
Naród wspaniały, tylko ludzie to ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 19, 2012 12:07 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
Kod:
Lawina w Dolinie Goryczkowej. Dwie osoby znajdują się pod śniegiem.

Na razie nie są znane bliższe szczegóły wypadku. Wiadomo, że lawina zeszła w rejonie Dol. Goryczkowej. Według pierwszych informacji podanych przez ratowników TOPR dwie osoby znajdują się pod śniegiem.

Na miejsce mimo trudnych warunków atmosferycznych poleciał śmigłowiec z ratownikami.

W Tatrach wieje dziś silny wiatr. Nie kursuje kolejka linowa na Kasprowy. Obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego.


źródło: http://24tp.pl/?mod=news&strona=1&id=14756

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 19, 2012 12:24 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
Podobno zeszła w Żlebie Marcinowskich

http://www.tygodnikpodhalanski.pl/index ... 1&id=14756

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 19, 2012 1:49 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
wp.pl napisał(a):
W Dolinie Goryczkowej w rejonie Kasprowego Wierchu lawina śnieżna porwała dwie osoby - poinformował dyżurny ratownik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy odkopali najpierw jedną, potem drugą narciarkę. Pierwsza z kobiet na pokładzie śmigłowca została przetransportowana do zakopiańskiego szpitala; jest przytomna. Druga jest reanimowana.

Pierwsi na miejscu lawiniska w Dolinie Goryczkowej pojawili się ratownicy dyżurujący na Kasprowym Wierchu. Na miejsce wypadku śmigłowcem dotarły kolejne grupy ratowników, którzy za pomocą sond przeszukiwali zwały śniegu metr po metrze.

W Tatrach obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Oznacza to, że lawiny śnieżne mogą schodzić samoczynnie. Na Kasprowym Wierchu leży 180 cm śniegu.

W górach obfite opady śniegu połączone z silnym wiatrem znacznie pogorszyły warunki turystyczne. Silny wiatr w Tatrach, osiągający w porywach prędkość do 100 km/h, unieruchomił w niedzielę kolej linową na Kasprowy Wierch i wyciągi krzesełkowe dla narciarzy.

źródło: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... omosc.html

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 19, 2012 2:25 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
Przechodziłam obok tego żlebu w zeszłym roku na skiturach, miejsce naprawdę paskudne a co gorsza faktycznie jest blisko nartostrady(co mnie wtedy mocno zdziwiło, bo tereny narciarskie to powinny być raczej bezpieczne), było wtedy b.mało śniegu , ale na zdjęciu jak się przypatrzeć to widać lawinisko. Widać również że po kosówce też lawiny schodzą:

Obrazek

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 19, 2012 2:27 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11083
Lokalizacja: Poznań
W 1956 r. żlebem zeszła lawina
http://drytooling.com.pl/serwis/art/tat ... cinowskich

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 19, 2012 8:16 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
http://24tp.pl/index.php?mod=news&strona=1&id=14757

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 19, 2012 11:12 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz lip 13, 2006 1:21 pm
Posty: 94
Lokalizacja: Poznań
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... ale=poznan
:(

Edit: Nie zauważyłam tej informacji w innym wątku, przepraszam, że się powtórzyłam.
Zaglądałam tutaj, czekając na wieści, stąd mój wpis w tym miejscu.

Wyrazy współczucia dla rodziny.

_________________
"Ludzie zapomnieli o tej prawdzie. Lecz tobie nie wolno zapomnieć. Stajesz sie odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."


Ostatnio edytowano N lut 19, 2012 11:17 pm przez salma75, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 20, 2012 9:42 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Ludzie są imbecylami lub nie są. I ich religia nie ma z tym nic wspólnego.

Co do miejsca wypadku lawinowego.
Nie dawno byłam w TPN na szkoleniu prowadzonym przez p. Skawińskiego na temat uprawiania narciarstwa i inwestycji narciarskich w TPN.

Dyrekcja TPN nie ma zamiaru zamykać Tatr na zimę, tak jak się to dzieje na Słowacji.
W odróżnieniu od Tatr Słowackich, u nas TPN stawia sprawę jasno "w zimie każdy wychodzi w góry na własną odpowiedzialność". Dotyczy to również narciarzy.

Dyrektor Skawiński postawił również jasno sprawę ewentualnej sprzedaży kolejki - nie ma możliwości aby ewentualna zmiana właściciela kolejki coś zmieniła. Użytkowanie terenów narciarskich w TPN jest w sposób bardzo sztywny ograniczone przez prawo w randze ustawy.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 21, 2012 9:32 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Zmarła 52-letnia narciarka porwana przez lawinę
Cytuj:
W nocy zmarła 52-letnia narciarka porwana w niedzielę przez lawinę w Tatrach - poinformował wicedyrektor zakopiańskiego szpitala im. Chałubińskiego Marian Papież.

52-latka od momentu przywiezienia do szpitala była w stanie krytycznym. Lekarze utrzymywali ją w stanie śpiączki farmakologicznej. Wykonana w poniedziałek tomografia komputerowa wykazała uszkodzenie mózgu.

Kobieta została porwana przez lawinę w niedzielę. Ratownikom udało się ją wydobyć spod śniegu dopiero po 50 minutach. Była nieprzytomna, w stanie głębokiej hipotermii. Temperatura jej ciała wynosiła 30 st. C.

52-latka wraz z inną kobietą i mężczyzną jechali na nartach skiturowych popularnym szlakiem z Doliny Kondratowej do Doliny Goryczkowej w rejonie Kasprowego Wierchu. Kiedy przecinali Żleb Marcinowskich, najprawdopodobniej sami wyzwolili lawinę. Lawina porwała dwie narciarki, mężczyzna uniknął porwania przez zwały śniegu.

Pierwszy na miejscu lawiniska pojawił się ratownik TOPR, który dyżurował w tej okolicy. Śmigłowcem dotarły kolejne grupy ratowników, którzy przeszukiwali zwały śniegu metr po metrze. Po 10 minutach wydobyli 53-letnią warszawiankę. Dzięki szybkiej akcji i reanimacji ratownikom TOPR udało się ją uratować.

Ratownicy górscy mówią, że przy ratowaniu ofiar lawin czas ma najistotniejsze znaczenie. Największe szanse na przeżycie są do 15 minut od zasypania poszkodowanego. Później bardzo szybko maleją i już po 35 minutach są niewielkie - mówią ratownicy górscy. Odnalezienie pod śniegiem ofiar lawin ułatwia detektor lawinowy, który turyści powinni mieć przy sobie. Narciarze których w niedzielę porwała lawina nie mieli takiego sprzętu.

W Tatrach obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Oznacza to, że lawiny śnieżne mogą schodzić samoczynnie. Na Kasprowym Wierchu leży 176 cm śniegu.

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/po ... omosc.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 21, 2012 9:42 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
I jeszcze powrót do jednej tatrzańskiej sprawy sprzed dwóch lat:
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425, ... nieta.html
Jak to zwykle bywa śledztwo zamknięto z braku dowodów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 21, 2012 6:06 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Rohu napisał(a):
Zmarła 52-letnia narciarka porwana przez lawinę



W niedzielę szanse przeżycia wynosiły 5%. Godzina pod śniegiem o grubości 1.40m
Brak detektorów.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 21, 2012 9:51 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2105
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/tragedi ... omosc.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 21, 2012 9:52 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11083
Lokalizacja: Poznań
Rohu napisał(a):
Zmarła 52-letnia narciarka porwana przez lawinę

http://www.kw.warszawa.pl/aktualnosci/a ... a_nie_zyje

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 21, 2012 10:12 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
raffi79. napisał(a):
Brak detektorów.

Tak myślałem. Pierwszą odkopał chyba uczestnik wycieczki (media podają że ratownicy ale w wywiadzie TV TOPRowiec coś sugeruje między wierszami), musiała być płyciutko albo wystawać i zlokalizował. W sumie spotyka się ludzi świadomie (nie z bidy czy niewiedzy) rezygnujących z używania pipsów. Zwłaszcza tych nienajmłodszych, dla których to często tylko nowinka techniczna a całe życie przechodzili bez i się dało. Spotkałem się też z tłumaczeniem, że bez elektroniki jest mniejsza skłonność do ryzyka... Sam pewnie też bym tamtędy polazł, z pipkiem czy bez. W końcu to przy samej trasie, przy lesie. Tylko to ocieplenie po opadach z wiatrem.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 21, 2012 10:18 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 9:45 pm
Posty: 2542
Ten wypadek przypomniał mi zeszłoroczną lawinę,też skiturowcy,też brak detektorów:
http://www.nieznanetatry.pl/3-osoby-zgi ... macje.html
:(

_________________
"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami,to jest mój oddech, moje życie" - Wojtek Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 21, 2012 10:46 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
Tak się zastanawiam, czy tam w ogóle jest znak informujący o zagrożeniu lawinami, ale jakoś nie mogę sobie przypomnieć :?
Ostatnio jak byłam na Kasprowym i podchodziłam tą ścieżką obok nartostrady do krzesła w Goryczkowej to tam w środku lasu znak był... Się zdziwiłam, bo kto by wpadł na to, żeby brać abc jak się na wyciag wybiera?

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 21, 2012 10:55 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
matragona napisał(a):
przypomniał mi zeszłoroczną lawinę,też skiturowcy,też brak detektorów

Też doświadczeni... PolarSport kilka miesięcy dochodził do normy.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 21, 2012 11:01 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2006 7:15 pm
Posty: 1270
Lokalizacja: Kraków
matragona napisał(a):
Ten wypadek przypomniał mi zeszłoroczną lawinę,też skiturowcy


wpadaj do Zawoi 3 marca, są zawody imienia właśnie Basi German. https://www.polarsport.pl/static/show/zawody/id=147
ja będę się starał być :)

_________________
Blog | Flickr | Facebook | Instagram | Twitter


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 22, 2012 8:11 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
matragona napisał(a):
Ten wypadek przypomniał mi zeszłoroczną lawinę,

byłem akurat wtedy na Świnicy i widziałem akcję koło Murowańca

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 22, 2012 8:55 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Ponownie wraca temat pipsów.
Pamiętam ze dwa lata temu burzliwa dyskusję s Seferem o detektory, gdzie on był zwolennikiem zestawu lawinowego, jako wręcz obowiązkowego (nie poszedłby z drugą osobą, gdyby nie posiadała). Takie smutne zdarzenia jak to, pokazuje, że może ma rację? Gdyby posiadali, to byłoby duże prawdopodobieństwo, ze kobieta by żyła.
Sam musze zrewidować swe poglądy.

Kolejna sprawa, to lawina porwała wszystkich uczestników, może warto pamiętać o zachowaniu odstępów lub pojedynczy trawers toru lawinowego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 22, 2012 9:04 am 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Cytuj:
Kolejna sprawa, to lawina porwała wszystkich uczestników, może warto pamiętać o zachowaniu odstępów lub pojedynczy trawers toru lawinowego.


O odstępach klepie się już notorycznie, na każdym szkoleniu, o wypuszczaniu pierwszego i obserwowaniu. I chyba w ferworze walki i adrenaliny o tym się zapomina czego mamy konsekwencje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 22, 2012 9:12 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 6:52 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Sosnowiec
chief napisał(a):
Sam musze zrewidować swe poglądy.


To chyba nie zależy od poglądów. To znaczy u Ciebie może zależy ja tam nie wiem... :lol:

Myślę, że w większości przypadków to jednak zależy od zawartości portfela, w pozostałych od świadomości.

_________________
- Ej, Panie Derechtórze! Mom takom, wicie, mature do godania... telobyk godoł, ino, wicie... nie wim, o cyim!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 22, 2012 9:44 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
keff79 napisał(a):
chief napisał(a):
Sam musze zrewidować swe poglądy.


To chyba nie zależy od poglądów. To znaczy u Ciebie może zależy ja tam nie wiem... :lol:

Myślę, że w większości przypadków to jednak zależy od zawartości portfela, w pozostałych od świadomości.


Dobra, bez przesady wypożyczenie całego zestawu to koszt ok 30zł za dobę (w niektórych wypożyczalniach są takie zasady, że można na dwa dni za tyle wypożyczyć, bo wypożyczasz rano a oddajesz drugiego dnia wieczorem) Szkoda Wam 30zł?

No chyba że ktoś często chodzi, to wtedy się nie opłaca i lepiej sobie swój zestaw kupić.

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 22, 2012 9:45 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
LigeiRO napisał(a):
chyba w ferworze walki i adrenaliny o tym się zapomina

Raczej w odstępach się kiepsko rozmawia. Dopóki wydaje się bezpiecznie grupa idzie razem — przynajmniej ja tak mam. A jak się przestanie wydawać może być już późno.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 22, 2012 11:48 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
keff79 napisał(a):
To chyba nie zależy od poglądów. To znaczy u Ciebie może zależy ja tam nie wiem...

Myślę, że w większości przypadków to jednak zależy od zawartości portfela

Oczywiście piszę o sobie. Jednym z głównych powodów, dla których jeszcze piepsa nie posiadam, to właśnie czynniki materialne. Plany zakupu to u mnie juz sa tak ze 3-4 lata, jednak zawsze pozostaje ten czynnik... brak kasy.
Po tym wypadku, jak cofnąłem sie wstecz z inszymi zakupami w okresie kilku lat, jak ps3, 2 x psp dla dzieciaków, nowy komputer, nie wspomnę o wakacjach, czy remontach domowych, to czy na pewno nie dało sie wygospodarować ten tysiączek?... myślę, ze sie dało, a cena piepsa była dla mnie chyba, jako pretekst do nie kupowania czegoś, co może sie nigdy nie przydać.
Gdybym pieps, traktował, faktycznie, jako sprzęt podstawowy, jak raki, czekan, światło, itp... to pewnie juz dawno bym go posiadał, a i znajomych bym namówił też na ten zakup.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 22, 2012 1:43 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Może PS4 będzie można jakoś wykrywać za pomocą bluetootha? :)

Nie chcę znowu rozmydlać tematu - to co napisałeś chief jest dość znamienne dla nas wszystkich - stać nas na różne "ważne" rzeczy, a oszczędzamy na bezpieczeństwie. Ja na swoje usprawiedliwienie mam, że unikam lawin.

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 22, 2012 6:10 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Mazio napisał(a):
Ja na swoje usprawiedliwienie mam, że unikam lawin

Tylko czy one unikają Ciebie?

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6905 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 231  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL