Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:46 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So sie 26, 2006 9:18 pm 
Nowy

Dołączył(a): N cze 04, 2006 10:38 am
Posty: 11
Lokalizacja: Giżycko
W zeszłym tygodniu wraz z mężem wysłaliśmy zgłoszenie chęci zdobycia Korony Gór Polski. Ma pytanko. Jak długo czeka się na odpowiedź z klubu? Może ktoś wie?
Pozdrawiam ines


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 15, 2006 4:43 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt wrz 15, 2006 9:51 am
Posty: 84
Lokalizacja: Kraków
Witaj.
Nie piszesz, gdzie wysłaliście takie zgloszenie. Jeżeli do PSK, to możecie długooooo czekać na odpowiedź :wink:
Szkoda, że wcześniej nie zajrzalaś na Forum e-tatry. Tam Grupa Górska już kończy zdobywanie Korony Gór Polskich. Udało im się tego dokonac w ciągu jednego roku.
Być może będzie ciąg dalszy dla następnych chętnych, więc zajrzyj i zobacz w jaki sposob zdobywali w tak krótkim czasie.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 20, 2006 4:55 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt wrz 19, 2006 8:39 pm
Posty: 8
Lokalizacja: równoleżnik 50
a czy można najpierw zdybyć wszystkie szczyty a potem dopiero zapisać się do klubu i dostać odznake?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 28, 2018 4:50 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr lis 01, 2017 6:55 pm
Posty: 510
Lokalizacja: Gdynia/ Reda
Jestem w trakcie czytania/ przeglądania książki/ albumu o górach Polski... I na stronie o Beskidzie Makowskim jako najwyższy szczyt podano Jałowiec. Wcześniej w tabeli uwzględniającej szczyty zaliczane do Korony Gór Polski jako najwyższy szczyt tego pasma wpisano Lubomir. Na Wikipedii z kolei podają Mędralową jako najwyższe wzniesienie B. Makowskiego.

Widać, że są w tym zakresie duże rozbieżności... Co zatem jest najbliższe prawdy, skoro różne źródła podają tak różne informacje?

_________________
Jeśli są zasady, to nie ma kwasów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 01, 2018 11:36 am 
Swój

Dołączył(a): Śr maja 11, 2016 9:06 am
Posty: 64
Lokalizacja: Katowice.
net. napisał(a):
Jestem w trakcie czytania/ przeglądania książki/ albumu o górach Polski... I na stronie o Beskidzie Makowskim jako najwyższy szczyt podano Jałowiec. Wcześniej w tabeli uwzględniającej szczyty zaliczane do Korony Gór Polski jako najwyższy szczyt tego pasma wpisano Lubomir. Na Wikipedii z kolei podają Mędralową jako najwyższe wzniesienie B. Makowskiego.

Widać, że są w tym zakresie duże rozbieżności... Co zatem jest najbliższe prawdy, skoro różne źródła podają tak różne informacje?

Teoretycznie każdy z wymienionych przez Ciebie szczytów może być nazwanym najwyższym szczytem Beskidu Makowskiego. Wszystko jest zależne od tego kogo podział regionalizacji geograficznej Polski uznajemy za poprawny. Lubomir według mnie zalicza się już do Beskidu Wyspowego, a Mędralowa jest dla mnie najwyższym szczytem Beskidu Makowskiego, bo uznaję podział Pana Jerzego Kondrackiego.

Dodatkowo jak zobaczysz na mapę Korona Gór Polski nie składa się z najwyższych szczytów zawsze w danej grupie górskiej, ponieważ na niektóre szczyty nie prowadzą szlaki albo również jest uznawany inny podział regionalizacji geograficznej. Ja ucząc się na przewodnika wpojono mi podział Kondrackiego i jego się zawsze trzymam kiedy ktoś mnie pyta czemu tak, a nie inaczej.

_________________
Trwaj w tym co kochasz...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 01, 2018 11:50 pm 
Nowy

Dołączył(a): So sie 12, 2017 9:42 am
Posty: 9
Tran napisał(a):
a czy można najpierw zdybyć wszystkie szczyty a potem dopiero zapisać się do klubu i dostać odznake?


Nie można. Musisz mieć książeczkę i inne takie tam formalności. Dlatego ja zbieram kamyki ze szczytów.
ps: chyba będe musiał jeszcze raz zapierdzielać na Turbacz bo gdzieś mi się podział.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 04, 2019 8:35 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 600
Kwitologia jest chora.
Onegdaj z synem zeszliśmy KGP, robiąc sobie (tym gdzie się dało) fotki.
Na koniec zrobiłem mu na pamiątkę tzw. fotoksiążkę i zleciłem zrobienie koszulek z moim autorskim znakiem KGP.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL