Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pn maja 13, 2024 1:40 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 19, 2006 9:00 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt lut 10, 2006 10:05 am
Posty: 307
Lokalizacja: myslowice
to w chodzeniu po gorach chodzi o lans, czy o dobry sprzet?
czy lansem przy siedzeniu pod namiotem jest saperka z DDR, ktora jest w porzadku, niezniszczalna, czy moze lansem bylaby taka z lapka Jacka Wolfskina na szpadlu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 19, 2006 9:05 pm 
Weteran

Dołączył(a): N paź 16, 2005 11:34 pm
Posty: 125
Lokalizacja: płaska kraina nad Wisłą
Hania ratmed napisał(a):
Ja również mam plecak Campusa i jak na razie nie mam powodów do narzekania :twisted:


Ja tez mam, nazywa sie Hiker, 35litrowy. Jest fajowy :D

_________________
Jestem tylko amatorem fotografii i turystyki górskiej. Canon EOS 450D i trochę "złomu" fotograficznego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 19, 2006 9:15 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt lip 05, 2005 3:50 pm
Posty: 748
disclaimer: prosze o wydzielenie/skasowanie podwątku o lansie, zaleznie od rozwoju sytuacji. z gory przepraszam i dziekuje.

jarlsg ->

zależy przed jakim namiotem ;) tak serio, sapera z napisem "made in GDR" jest imo duzo wiekszym lansem niz byle JW :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 19, 2006 9:19 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz mar 17, 2005 1:27 am
Posty: 421
Lokalizacja: Wroclaw
Ja was z tym lansem ;)!!

Tomtom - nie wiem czy kazdy zrozumial sarkazm czajacy sie w wypowiedzi ale ogolnie na tej czesci forum z lansem jest problem (a przybjamniej kazdemu kto bedzie chcial cos takiego wprowadzac bede utrudnil zycie)

A tak szczerze - to sa rzeczy (np. wpsinaczka) gdzie od tgo moze zalezec Twoje zycie, zdrowie (np. buty) albo jedynie mokre ubrania lub obtarte plecy (np. plecak) - i dlatego w niektorych sprawach bede odwaze sie powiedziec NIE UZYWAC a czasem powiem - ja odradzam ale kazdy moze sprawdzic.

A ogolnie chodzi oto zeby podzielic sie swoimi doswiadczeniami a nie tworzyc trendy czy jak to sie teraz mowi:)
Pozdrawiam
senior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 10, 2006 6:07 pm 
Nowy

Dołączył(a): So wrz 09, 2006 9:25 pm
Posty: 4
Lokalizacja: Poznań
Sarkazm jest wyraźny i czytelny

Niewątpliwie istnieje coś takiego jak "górski lans" - ludzie którzy paradują po śródmieściach dużych miast (na uczelnie np.) ubrani jakby właśnie się
wybierali na trekking w Tybecie. Moim skromnym zdaniem niewiele się to różni od obnoszenia najnowszych modeli adidasów czy dresów lub obwożenia się najnowszym modelem beemki, tyle tylko że poziom intelektualny jest troszkę wyższy a dawka agresji nieco niższa. To sposób na pokazanie: proszę, mam dużo kasy, mam dużo czasu wolnego który aktywnie spędzam, znam się na tym co markowe i przy tym mam klasę...

Niewątpliwie jest też coś takiego jak "jechanie po Campusie jak po łysej kobyle". Każdy kto w towarzystwie powie że "Campus to prawie jak sprzęt.. prawie czyni wielką różnicę" od razu może zabrylować i pokazać że się zna. Faktem jest z drugiej strony jednak, że naprawdę wielu ludzi ma obiektywnie złe doświadczenia z Campusem. Sam kupiłem kiedyś buty Campusa model Highlander i niestety po roku użytkowania podeszwa pękła w poprzek. Od tej pory trzymam się od tej marki z daleka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 11, 2006 10:20 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt lut 10, 2006 10:05 am
Posty: 307
Lokalizacja: myslowice
ze sprzetu, ktorego nie polecamy, to jeszcze prawie tez Campus, cyzli Alpinus pod starym logo. sdandaly Zulu -- szlag je trafil w przeciagu niecalego sezonu.

nordwest -- z tym ubieraniem sie jak na trekking w Tybecie -- na trekking w Tybecie ubierasz sie praktycznie. sa tacy, ktorzy cenia sobie praktyczne rozwiazania. inna rzecz, ze klamory turystyczne sa tak drogie, ze wiekszosci nie stac na kupienie sobie polara wylacznie w gory, za 600PLN, a nastepnie dokupowania jakichs dodatkowych ciuchow na miasto.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 17, 2006 12:33 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 20, 2006 9:45 am
Posty: 860
Lokalizacja: UK-ŁÓDŹ-Aleksandrów Ł.
Nie polecam gorąco, wiatrołapu Salewy z membraną Softsshell, badziew.
Butów:Alpinus-Zaskar,Beck-Sierra,Chiruca-Gredos wszystkie nie wytrzymały dłuzej niż sezon. :D

_________________
W górach jest wszystko co kocham...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 18, 2006 12:30 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
Sam noszę softshell Salewy i jestem z niego super zadowolony. Może masz na myśli jakiś szczególnie nieudany model albo egzemplarz?

Serdecznie odradzam natomiast wszelką odzież pseudo-firmy Columbia. Ostatnie badziewie.

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 19, 2006 5:32 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 20, 2006 9:45 am
Posty: 860
Lokalizacja: UK-ŁÓDŹ-Aleksandrów Ł.
Salewa Culter :evil:

_________________
W górach jest wszystko co kocham...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 19, 2006 5:35 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Salewa to jedyna firma, która twierdzi, że dla softshella nie można zmierzyć oddychalności. Inni jakoś mogą, więc pewnie Salewa ma jakieś felerne i nie chce kiepsko wypaść w cyferkach.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 19, 2006 8:09 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 20, 2006 9:45 am
Posty: 860
Lokalizacja: UK-ŁÓDŹ-Aleksandrów Ł.
Zgadzam się w100%.

_________________
W górach jest wszystko co kocham...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 30, 2006 6:20 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11088
Lokalizacja: Poznań
Odebrałem z reklamacji stuptuty Turist Małachowski z TERMOACTIVE 2L
Zamek wymieniony.
Firma mile mnie zaskoczyła. Stuptuty były pocięte przez raki i naszyli mi w te miejsca łatę.
Podejście Małachowskiego do klienta jak najbardziej OK
Choć opini o o stuptutach nie zmieniam. Z oddychalnością słabo i są bardzo delikatne.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 31, 2006 7:02 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 08, 2005 8:18 am
Posty: 670
Tomek I : potwierdzam !! :D Małachowski dba o klienta rzekłbym że wzorcowo. Onegdaj zakupiłem kurteczkę dla Młodego , ale pechowa była. Od razu strzeliły dwa napy przy kołnierzu. Reklamacja przebiegła szybko i bez zarzutu. Jako rekompensate firma dorzuciła Młodemu zgrabną kominiarke ze stretchu warta w detalu ok. 100 PLN. Od tamtej pory nic sie z kurtka nie dzieje , tylko Młody rośnie więc będe ja musiał sprzedać. [ moze jakieś ogłoszenie na forum dam ?? :scratch: ]

_________________
No matter where , but up !!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 31, 2006 9:42 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:56 am
Posty: 1119
Lokalizacja: Warszawa
mam jakiś taki plecak Campusa z serii rowerowej chyba, 45 l pojemności.

Był mi potrzebny głównie na miasto, codziennie mniej więcej z takim bagażem chodzę, a jest to praktyczniejsze od torby sportowej. Ale skoro już go mam to i w górach używam.
Pomyślany jest z jednej strony niegłupio, a z drugiej bez sensu. Ma klapę a nie zamek, więc tu na plus. Ale plecy są beznadziejnie usztywnione i nie daj boże cokolwiek cięższego mieć w górnej kieszeni na klapie jak plecak nie jest do końca załadowany - klapa skacze i rusza się, poza tym jak się postawi plecak i ją odchyli, to ona wygina całośc plecaka na różne strony, trudno cokolwiek włożyć/wyjąć. Beznadziejny kołnierz ściągający, wg mnie zupełnie niepotrzebny, a zrobiony z tak delikatnego materiału, że już dawno jest porozdzierany i w strzępach, mimo ze tylko czasem się wyjmuje coś dużego ze środka. Zresztą klapa jest tak skonstruowana, ze jesli by załadowac plecak do pełna + przestrzeń w "kominie" (a to jedyny sens wykorzystania tego ściąganego kołnierza) to wtedy klapa będzie na naszej głowie i nie da się nosić takiego plecaka. Więc kołnierz jest tu bez sensu, zupełnie nieprzydatny. Poza tym... nie wiem, może to jakaś moda, ale na górnej klapie była taka gumka, że niby coś pod nią włożyć można, nawet ściągacz miała. Nigdy bym nie włożył nic cennego pod takie badziewie, nie mówiąc już że to bardzoe niewygodne rozwiązanie. Wszelkie rzeczy nie mieszczące się w środku nosze po prostu pod klapą. A ta cała gumka po 2 latach po prostu się rozpadła ze starości, mimo że ani razu nie była używana.
Poza tym plecak przemaka nawet na małym deszczyku. Dla mnie to w ogóle jest niezrozumiałe, że plecaki przemakają. Co za problem zrobić go z takiego materiału zeby nie przemakał??? przecież to nie kurtka, oddychać nie musi, dla mnie mógłby być w środku pokryty gumą czy innym tworzywem. A jak jest z podrabianej cordury, w której widać mikroskopijne otwory pomiędzy włóknami (jesli spojrzeć pod światło) to jakim cudem ma nie przemakać? Jakby z powodu nieprzmakalności miałby być o 2 kg cięższy, to też bym go nosił, jak mam do niego załadowane 20 kg to co mi za różnica? A wolę mieć suche rzeczy - ratuję się zawijaniem wszystkiego w plastikowe wory i noszenie tego w plecaku w ten sposób

Druga rzecz co do której mam mieszane uczucia to słynne laminowane mapy. Rzeczywiście, na drobniutkim deszczyku nic im się nie stanie. Na ulewie też. Ale spróbujcie nosić toto w takim przemoknietym plecaku jak mój. Mapa została zalaminowana, a potem równo ucięta, nie zostawiono zalaminowanych brzegów - w efekcie papier swoją "powierzchnią boczną" nie jest chroniony, w mokrym plecaku "pije" wodę i nagle okazuje się że zalaminowana mapa jest od wewnątrz mokra i co gorsza trudno to wysuszyć. A poza tym zaczyna się wtedy rozwarstwiać. Wg mnie powinny być produkowane tak, aby zostawić z 2 mm czystego plastiku na brzegach, zeby papier się nie mógł stykać z niczym.

_________________
Maciej Łuczkiewicz
http://naszegory.info - nasza strona o górskich wyprawach
http://czarnobyl1986.info - moja strona o wyprawach do "zakazanego" miejsca


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 02, 2006 9:25 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt lut 10, 2006 10:05 am
Posty: 307
Lokalizacja: myslowice
sandaly alpinus zulu.
szlag je trafil w przeciagu moze trzech miesiecy, w roznych miejscach. wytarta wysciolka, popekane podeszwy, przetarte szwy.
poprzedni wlasciel marki chyba jednak lepiej szyl :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 22, 2006 7:29 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt gru 22, 2006 7:06 pm
Posty: 1
Lokalizacja: Poznań
taa.. wszystko co Campusa i Alpinusa.... w zeszłym roku (OJ! aż wstyd się przyznać .... używałam (miałam RAZ na nogach!!!) Jakiś tam SHIT made in Alpinus w sensie niby to buty były... w czasie mżawki (rili!!!) Chochołowska - Trzydniowiański-Ornak, po kilku godzinach (2/3) byly jak gąbka... miękkie i mokre nie tylko na zewnątrz.... do d... już nie wyschły... mimo spędzenia kilku dni w schr... fetor taki, że trach sie bac... jak je zareklamowałam, to PANI W WAWIE powiedziała, że to pierwszy raz słyszyo czymś takim... buhaha
teraz jestem niebywale szczęśliwą posiadaczką Scarp Hunza i w nich przeszłam już troszeczkę...

_________________
"Moje myśli biegały końmi po niebieskich, mokrych połoninach..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 22, 2006 10:14 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt lut 10, 2006 10:05 am
Posty: 307
Lokalizacja: myslowice
przesylki poczta polska bez potwierdzenia nadania -- to tak z innej beczki.
jestem po awanturze, jaka rozpetalem w zwiazku z przesylkami z Anglii, ktorych 75% ginie gdzies w drodze do mnie (3 na 4 trafil szlag) -- pani na poczcie orzekla, ze dopoki ktos na Wyspach nie zlozy reklamacji na Royal Mail i dopoki RM nie przysle reklamacji do Poczty Polskiej nie moge niczego reklamowac. wspaniale.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 23, 2006 9:34 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
jarlsg napisał(a):
pani na poczcie orzekla, ze dopoki ktos na Wyspach nie zlozy reklamacji na Royal Mail i dopoki RM nie przysle reklamacji do Poczty Polskiej nie moge niczego reklamowac. wspaniale.


No a dziwisz sie? Nadali na wyspach, wiec wykonawca glownym jest poczta angielska. Od niej jest potwierdzenie przyjecia przesylki itd. Wiec reklamuje sie tam, gdzie sie zawarlo 'umowe'.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 23, 2006 1:15 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt lut 10, 2006 10:05 am
Posty: 307
Lokalizacja: myslowice
dziwi mnie tylko to, ze na 4 przesylki, o ktorych wiem, ze zostaly do mnie wyslane w przeciagu ostatniego roku doszla tylko jedna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 25, 2006 11:34 pm 
Nowy

Dołączył(a): N gru 24, 2006 11:04 pm
Posty: 26
Lokalizacja: Przeworsk
a co myślicie o Cerro Torre??
Ja mam rękawiczki z Cerro Torre wykonane z polartec z windstoperem oraz taką samą opaskę i jestem bardzo zadowolony.
Co to jest za marka??
Dawny Campus w K-cach zmienił nazwę na Cerro Torre.
pozdrowionka
:-D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 25, 2006 11:49 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
wandzik napisał(a):
a co myślicie o Cerro Torre??
:-D

A co mamy mysleć :?: Fajna górka :D A poważnie to Corre Tore jest siecią sklepów i w dalszym ciągu dystrybutorem Campusa. Aczkolwiek inne marki też na stanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 26, 2006 2:10 pm 
Nowy

Dołączył(a): N gru 24, 2006 11:04 pm
Posty: 26
Lokalizacja: Przeworsk
no w sumie to masz rację. Tylko nie wiem nic na temat produktów Cerro Torre. mam rękawiczki i jestem bardzo zadowolony. Naprawdę się sprawdzają w trudnych warunkach.
dzieki i pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 02, 2007 9:16 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 13, 2006 10:26 am
Posty: 178
Lokalizacja: Poznań
Buty Campus Akra

Zalety:
-przystępna cena (229, po promocji jeszcze taniej)
-ładny wygląd :P
-lekkie

Wady:
- być może to wada tego jednego egzemplarza, ale w pewnym momencie tył buta, przy kostce się odkształcił, przez co nawet po półgodzinnym wyjściu 'na miasto' puchła mi kostka jak przy skręceniu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 03, 2007 1:15 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
kakamber napisał(a):
Buty Campus Akra

Hmmmm... z różnych źródeł wiem, że można napisać ogólnie "Buty Campus" ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 03, 2007 1:18 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Softshell Salewa - zero oddychalności.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 03, 2007 1:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
Kaytek napisał(a):
Softshell Salewa - zero oddychalności.
Mam takowy i oddychalność na piątkę. Zależy pewnie od materiału.

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 03, 2007 3:22 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 13, 2006 10:26 am
Posty: 178
Lokalizacja: Poznań
Kaytek napisał(a):
kakamber napisał(a):
Buty Campus Akra

Hmmmm... z różnych źródeł wiem, że można napisać ogólnie "Buty Campus" ;)


A ja myślałam, że po prostu miałam pecha do tych butów... :?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 03, 2007 7:36 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr gru 06, 2006 9:25 pm
Posty: 93
kakamber niestety, Kaytek ma racje i to prawie calkowita (prawie bo chya jakas szansa jest ze czesc ich obowia nadaje sie do chodzenia) ale ogolnie to niewarto wydawac kasy, sam raz sie przejechalem, i teraz zanim cos kupie to mi chyba tydzien schodzi na szukaniu opinni ludzi ktorzy danego sprzetu uzywaja


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 03, 2007 10:09 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 13, 2006 10:26 am
Posty: 178
Lokalizacja: Poznań
Tak, zresztą mało można znaleźć pochlebnych opinii o Campusie, ale wtedy jeszcze się tym nie interesowałam. Całe szczęście, że majątku na tym nie straciłam - to była jakaś super-promocja, kosztowały ok stówy+ (ahaaa, dlatego wszystkie buty campusa były przecenione 8) )

Teraz mam buty Lafuma, i spisują się świetnie (raz jedną nogą aż do kostki wdepnęłam w strumyk, i nic nie przmokły/ wygodne itp/ -cena już wyższa, wytargowałam 300zł). Btw - co sądzicie o tej firmie (Lafuma), bo kompletnie nie znam?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 03, 2007 10:11 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 13, 2006 10:26 am
Posty: 178
Lokalizacja: Poznań
Po zastanowieniu stwierdzam, że miałam kiedyś plecak Campusa, ok 20-25 l. Popruł się, że hej!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL