Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt kwi 19, 2024 6:50 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz maja 05, 2005 10:48 am 
Witam wszystkich jestem nową wielbicielką forum Tatry. Właśnie wybieram się w czerwcu (na cały miesiąc) w Tatry Słowackie z moją 9 miesięczną dzidzią :lol: no i oczywiście mężem. Nosidło mamy firmy VauDe, wydaje się całkiem wygodne i profesjonalne za w miarę rozsądną cenę ale zobaczymy jak się sprawdzi w praktyce. Noclegi mamy w miejscowosci Smrecany na początek, później chcemy się gdzieś przenieść w okolice Tatr Wysokich i Słowakciego raju.
Chciałam prosić o jakieś propozycje wędrówek dla nas. Kochamy góry, piękne widoki i przyrodę. Jeżeli chodzi o nasze doświadczenia w chodzeniu po górach to przeszliśmy Pieniny, Bieszczady, masyw Śnieżnika. Na Słowacji byłam w Prosiecnej Dolinie i wracałm Kwaczańską Doliną wtedy włąśnie zkaochałam się w Słowackich Tatrach :) . Będziemy wdzięczni za jakieś wskazówki pozdrawiam wszystkich bardzo gorąco.


Góra
  
 
PostNapisane: Cz maja 05, 2005 11:05 am 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
Niestety nie mm doświadczenia w chodzeniu z maluchem po górach (byłem tylko w marcu w Chochołowskiej i Kościeliskiej i z wózkiem), ale tez jestem zainteresowany tematem. Tym bardziej, ze w czerwcu moja Marta też będzie miała 9 miesięcy :D
Jeśli chodzi o Słowacki Raj - spokojnie możecie iść przełomem Hornadu do Kasztoriska (fonetyczny zapis :)). Jeśli chodzi o rokliny - to nie wiem, czy bym się zdecydował. Sucha Bela jest fajna, ale jest kilka miejsc, gdzie mozna się poślizgnąć i wpaść do wody. Jak się idzie samemu, to nie ma problemu, ale z dzieckiem na plecach... Sam nie wiem...

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 05, 2005 2:58 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz mar 17, 2005 1:27 am
Posty: 421
Lokalizacja: Wroclaw
Hmm nie wiem czy wybieracie sie jescze z wozkiem czy tylko z nosidelkami -ale co do slowackich Tatr to "elektricka" ktora jezdzi pod tatrami jest z niska podloga wiec nie ma problemu nawet z wozkiem - dotego mozna wjechac tez kolejkami pod lomnice (gondole) Hrebienok (szyny) asfaltem( :( ) tez mozna dojechac do Chaty pri plese i Sliezky dom. (to z tras ekstremalnych) :P
Natomiast jesli chodzi o szlaki - plaski i lagodny jest tatrzanska magistrala szczególnie od Strbskiego Plesa do 3 studni i pomiedzy Hrebienokiem a Sliezkim domem ale znosidelkiem cala magistrala jest wasza ;). Niezbyt trudne i bardzo ladne sa tez doliny studzenne (ale tylko pojsc i wrocic bez precnego siodla) mozna tez pochodzic sobie w okol STRBSKIEGO Plesa - bardzo mile miejsce. Koprova dolinka tez nie jest trudna (ale starsznie dluga - nie wiem jak tam zwasza kondycja ;)
pozdrawiam

wiekszosc tras to "lajciki" wiec mam nadziej ze sie nie obrazicie jesli nie docenilem waszych mozliwosci ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 06, 2005 9:14 am 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
senior napisał(a):
wiekszosc tras to "lajciki" wiec mam nadziej ze sie nie obrazicie jesli nie docenilem waszych mozliwosci ;)

Wiesz, z dzieckiem na plecach na pchałbym się na poważniejsze wycieczki ;-)

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 08, 2005 11:26 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz maja 05, 2005 10:33 am
Posty: 3
Lokalizacja: OPOLE
Witam ponownie bardzo dziękuję za informacje.
Pobuszowałam trochę w necie :lol: i znalazłam trasy dla początkujących: http://www.tatry.info/przewodnik/trasy/ ... index.html i dla średniozaawansowanych http://www.tatry.info/przewodnik/trasy/ ... index.html. Trasy są bardzo dobrze opisane, więc chętnie bym z nich skorzystała :P .
Byłabym wdzięczna za jakieś opinie na temat tych propozycji, oczywiście pod kątem możliwości ich przejścia bez zbędnego ryzyka z naszą córcią w nosidle. Wózek też bierzemy, więc informacje gdzie możemy wybrać się z wózkiem tez będą cenne.
Z góry dziękuję Iwonek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 31, 2005 10:29 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz maja 05, 2005 10:33 am
Posty: 3
Lokalizacja: OPOLE
Witam ponownie! Wróciliśmy cali i zdrowi ze Słowackich Tatr Zachodnich. Spędziliśmy tam 3 tygodnie. Nasza 9 miesieczna dzidzia dopiero odrywała uroki podróżowania w nosidle, więc trasy musieliśmy wybierać raczej krótkie, z możliwościami częstych postojów. Jesteśmy bogatsi o mnóstwo doświadczeń, którymi mozemy się podzielić z zainteresowanymi tym tematem.
Napiszę tylko ogólnie, że chodziliśmy po dolinach, najpiękniejszych chyba jaskiniach (zawiedziliśmy 6 jaskiń w tym aragonitową i jaskinię DOMICA), skansenach, zamkach i oczywiśce kąpaliśmy się w basenach termalnych (w okolicy były dwa w Beszenowej i Tatralandia). Jeżeli chodzi o szlaki górskie z dzieckiem w nosidle to polecam Dolinę Prosieczną i Kwaczańską. Do schorniska Chata Ziar można podjechac nawet wózkiem bez problemów, bo droga jest asfaltowa ale trzeba pchać pod górę, więc my jednak zdecydowaliśmy się na nosidło :lol: .
W Tatry Wysokie zawitaliśmy tylko na jeden dzień ale widok powalonych drzew przez zeszłoroczny wiatr był bardzo przygnębiający oraz brakowało nam tam zacisznych miejsc do spacerów z wózkiem, czego mieliśmy pod dostatkiem w miejscowości gdzie mieszkaliśmy czyli w Smreczanach. Serdecznie polecam i tę miejscowośc i kwaterę za rozsądną cenę, a z wszelkimi udogodnieniami dla dzieci: http://www.liptov.sk/shalom/. Chyba już skończę bo opisać mogłabym jeszcze wiele.
Pozdrawiam wszystkich i życzę udanych wkakacji w Tatrach i nie tylko!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 31, 2005 10:52 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11083
Lokalizacja: Poznań
Dzięki za te info iwonek223 :)

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 31, 2005 11:19 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz mar 17, 2005 1:27 am
Posty: 421
Lokalizacja: Wroclaw
iwonek223 napisał(a):
Napiszę tylko ogólnie, że...

A ja nie mialbym nic przeciwko :) szczegolowszemu opisowi (ewentualnie dodalibysmy to do opisow szlakow z glownej strony) bo zainteresowanie na "szalki z malym dzieckiem " jest duze :).
Jeszcze raz gratuluje, pozdrawiam i zachcam do dluzszej (dokladniejszej) relacji.

senior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 01, 2005 6:14 am 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
senior napisał(a):
iwonek223 napisał(a):
Jeszcze raz gratuluje, pozdrawiam i zachcam do dluzszej (dokladniejszej) relacji.

Ja też się przyłączm - nie udałomi się co prawda w te wakacje pojechac w Tatry, ale może we wrześniu zabiorę moją Małą?

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 12, 2010 4:26 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Planowaliśmy dopiero za rok czy dwa wybrać się z dzieckiem w Tatry...ale już mnie ciągnie choćby na 3-4 dni i tak myślę o słowackich,bo po pierwsze:jest elektriczka...wiec z wózkiem nie ma problemu(a w naszych ciasne busy), po drugie mniej tłoczno i bardziej "kameralne" miejscowości(np.Nowa Leśna gdzie zamierzamy nocować)

szukam jakichś nie za długich tras,mam do dyspozycji zarówno wózek(niestety z małymi kołami typu parasolka...czyli jazda tylko lekko terenowa) i nosidło w góry

i pytania:
1.jaka jest trasa do Ślaskiego Domu:czy przejadę parasolką czy lepiej z nosidłem?..szczerze mówiąc wolę wózek,bo nie wiem ile dzieć wysiedzi w nosidle,a w wózku moze i pół dnia(on kocha wózki:),a ja mam wprawę w pchaniu pod górę:).Jak długo sie idzie,czy bardzo stromo.
2.Czy jeszcze gdzies oprócz herebienioka,drogi do Popradzkiego plesa,strbskiego plesa i wjazdu kolejką na skalne pleso jest w miarę ładna trasa by przejechać wózkiem
3.Może polecicie jakąś krótką ładną wycieczkę w nosidle(krótką tzn do 1,5 godziny w jedną stronę)....

acha syn bedzie mieć koło 2 lat..planujemy jechać pod koniec kwietnia lub w maju...w zalezności od śniegu(jak szybko zniknie:)...pewnie bardziej w maju bo na razie śnieznie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 12, 2010 5:11 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
agii26 napisał(a):
1.jaka jest trasa do Śląskiego Domu:czy przejadę parasolką czy lepiej z nosidłem?..

Bez śniegu spokojnie wózkiem, jednak trudno powiedzieć, jakie będą warunki na przełomie kwietnia/maja. Śnieg bardzo możliwy, gdyż Śląski Dom jest w pietrze kosówki. Lepiej gdybyście poczekali do II poł. czerwca.
Swego czasu w pewnym dniu weekendu majowego tachałem rower na plecach do schroniska w Żarskiej przez większość drogi.

agii26 napisał(a):
Czy jeszcze gdzieś oprócz herebienioka,drogi do Popradzkiego plesa,strbskiego plesa i wjazdu kolejką na skalne pleso jest w miarę ładna trasa by przejechać wózkiem

Dol. Białki, a nawet Zadnie Koperszady, Dol. Cicha, Koprowa. Niestety, ale szlaki w kwietniu, czy maju są tam zamknięte (od pewnego momentu). Jest więcej miejsc (i chyba bardziej Wam bym to polecał od T. Wysokich) w Tatrach Zachodnich.
agii26 napisał(a):
Może polecicie jakąś krótką ładną wycieczkę w nosidle(krótką tzn do 1,5 godziny w jedną stronę)....

W okresie Ciebie interesującym, szlaki sa zamknięte (poza dojściem do schronisk). Niestety geomorfologia i tektonika Tatr Wysokich od południa nie jest zbyt sprzyjająca na krótkie wycieczki (chyba, że w kierunku schronisk)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 12, 2010 5:20 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
dzięki,jak najbardziej myślę o pójściu w kierunku schronisk..w schronisku wygodniej przewinę młodego,zjemy...wyżej odpada

w zachodnich nie znam fajnego noclegu,a poza tym zalezy mi by być na trasie elektriczki(by autobusami nie tachać się z wózkiem)...chyba że znalazłabym w zachodnich jakiś nocleg bezpośrednio przy szlakach by nie dojeżdżać


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 12, 2010 6:18 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11083
Lokalizacja: Poznań
agii26 napisał(a):
1.jaka jest trasa do Ślaskiego Domu:czy przejadę parasolką czy lepiej z nosidłem?..

Do Śląskiego Domu jest też droga dojazdowa. Wyasfaltowana. Z tym, ze Śląski Dom do końca roku ma mieć remont wiec nie wiadomo czy da się tam np. kupić coś do picia.
agii26 napisał(a):
3.Może polecicie jakąś krótką ładną wycieczkę w nosidle(krótką tzn do 1,5 godziny w jedną stronę)....
Jest dłużej niż 1,5 h - Skrajne Solisko
https://www.tatry.turystyka-gorska.pl/p ... olisko.htm
Tylko nie jest to spacer. Ale jest to np. cel wycieczek emerytów więc za trudno też nie jest :)

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 12, 2010 6:22 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11083
Lokalizacja: Poznań
agii26 napisał(a):
.chyba że znalazłabym w zachodnich jakiś nocleg bezpośrednio przy szlakach by nie dojeżdżać

Zachodnie z wózkiem bez auta odpadają. O nocleg w pobliżu szlaków trudno raczej.



-------------------------------------
Tatry Słowackie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 12, 2010 6:22 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
agii26 napisał(a):
dzięki,jak najbardziej myślę o pójściu w kierunku schronisk..w schronisku wygodniej przewinę młodego

Dojście do najważniejszych schronisk, prawdopodobnie będą w tym okresie w śniegu.
agii26 napisał(a):
w zachodnich nie znam fajnego noclegu

Noclegi są, np. w Zubercu. Bardzo dużo kwater prywatnych, czy pensjonatów. Z Zuberca masz dość ciekawy wariant wózkowy, czyli Dol. Zuberska/Rohacka (asfalt), Są tez wycieczki piesze (nosidełko), bez obaw na zamknięte szlaki, np. na Mechy w paśmie Pogórzy. Trasa jest bardzo widokowa na Tatry, tak na 3-4 godziny. Jest tam sporo miejsc spacerowych.
W okolicy Zuberca, jak na wycieczki z takim dzieciakiem, to polecam rejon Wlk. Borowego, np. do Svoradu, czy Obłazów w Górach Choczańskich (wózek/nosidełko). Piękne tereny i widoki.
Inszym miejscem, bliskim Zuberca, to Orawice, gdzie można odbyć dłuższy spacer z wózkiem Dol. Cicha Orawicką, krótki, ale ładny do wylotu Dol. Bobrowieckiej (wózek) oraz bardzo ciekawą 3 godz. trasę na Skoruszynę (nosidełko). Trasa ta jest w 80% widokowa na Tatry, a na samym szczycie jest wieża widokowa, ponad szczytami smreków. Widoczność 360 st.

Zdecydowanie w okresie, o którym myślicie z 2 letnim dzieciorkiem, są lepsze Tatry Zachodnie od Wysokich.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 12, 2010 6:27 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11083
Lokalizacja: Poznań
tomek.l napisał(a):
Jest dłużej niż 1,5 h - Skrajne Solisko

Z tym, że to faktycznie wycieczka na lato, a nie na wiosnę ze śniegiem.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 12, 2010 7:28 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
dzięki za pomoc
najwyżej przesunę termin :D
skoro w zachodnich gorzej z dojazdami zostanę przy wysokich,a poza tym będziemy chyba ze znajomymi co nie chodzą po górach więc idealna nowa leśna na nocleg(dobry dojazd dla nich do Popradu)
w sumie najbardziej zależy mi na Śląskim Domu,bo tam nigdy nie byłam,a skoro prowadzi tam droga to fajnie...tylko ten śnieg :cry: ...będę śledzić sytuację pogodową....
gdybyśmy mieli większe auto to brałabym duży wózek i po zawodach...nawet dalby radę na śniegu,no ale nie mamy i trzeba się dostosować do parasolki,albo dźwigać w nosidle


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 12, 2010 7:47 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
agii26 napisał(a):
gdybyśmy mieli większe auto

a będziecie tam samochodem ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 12, 2010 7:57 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
tak,ale tylko przyjeżdżamy,bo różnie potem bywa z parkowaniem przy szlakach....a poza tym już parę razy wózek się zepsuł przy składaniu,więc składamy jak najmniej....tylko na podróż


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 12, 2010 8:10 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
agii26 napisał(a):
tak

no to tylko Zuberec.
Z samego Zuberca już można wychodzić na trasę, albo podjechać autobusem, a do Zuberca wrócić piechotą. Do proponowanych przeze mnie rejonów około zubercowych to kwestia dojazdu ok. +/- 15 km. Trasy, które zaproponowałem, pomimo, ze górskie, to bardziej lajtowe i ciekawsze od Śląskiego Domu. Praktycznie prawie, ze zero ludzia.
Sam Zuberec jest tez o wiele ciekawiej położony od Nowej Leśnej.
Samochód zostawia się na parkingach przy schroniskach (Orawice, Zwierówka) bądź przy kościele/cmentarzu (Wlk. Borowe).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 12, 2010 8:17 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
chief dobrze zareklamowałeś zuberc,dzięki,chyba się tam przejedziemy jeśli znajdziemy fajną kwaterkę(a widzę,że taniej niż w Nowej Lesnej),zwłaszcza,że tam nigdy nie byliśmy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 12, 2010 8:23 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Reklamuję, gdyż sam tam jeździłem/jeżdżę z dziećmi (m.in. gdy miały dwa lata). Miejsce ładne i sympatyczne. Warto tam jechać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 12, 2010 8:27 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
wielkie dzięki im wiecej czytam tym bardziej mi się miejscowośc podoba
i najważniejsze taniej niż w Nowej Leśnej i większe miasteczko(bo Leśna to straszna dziura)...wyszukam tylko jakąs kwaterę z huśtawkami w ogrodzie i bedzie ok :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 12, 2010 8:42 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Jak się zdecydujesz, to jak będziesz chciał to podam Ci ściślejsze info z fotkami :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 12, 2010 8:48 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
już się zdecydowałam:)
proszę o info i fotki
zonia1980@gmail.com
dziękuję:)
i może jakąs sprawdzoną kwaterkę? :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 12, 2010 9:41 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Wlk. Borowe (park. przy cmentarzu) – Svorad – Lomno – bacówka – Wlk. Borowe
Trasa na nosidło, ok. 6 godz. (byłem tam z 2-latkiem). Rejon: Góry Choczańskie. Wejście na Lomno (widać na zdj. Nr 2). Można tez ominąć ten szczyt i zrobić wycieczkę 2-3 godzinną. Zaletą trasy jest niesamowita przestrzeń łąk górskich, tak charakterystycznych właśnie dla Gór Choczańskich.
Obrazek
Bacówka
Obrazek
W tle, Lomno, szczyt nieduży, choć trochę meczący. Trasa na niego jest lasem, jednak w rejonie szczytowym są miejsca widokowe.
Obrazek
Przestrzeń i piękne widoki na Tatry

c.d.n. :wink:


agii26 napisał(a):
i może jakąs sprawdzoną kwaterkę?

Kwater to tam sporo zaliczyłem, głównie najtańszych :mrgreen: , wiec i warunki w niech nie były rewelacyjne. Odkąd zacząłem tam jeździć z dzieciorkami, to juz na warunki zwracałem uwagę. Od iluś tam lat zatrzymuje sie u Skerdy (mają swoja stronę w necie). W maju to chyba maja ok. 10 juro od łebka (dziecko za darmo). Warunki sa bardzo dobre, jak jedziecie ze znajomymi to można dostać "apartament", czyli dwa pokoje ze wspólną kuchnią i łazienką, odizolowaną od inszych pokoi. Jak byście bardzo tęsknili za forum TG, to do dyspozycji jest WiFi :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 12, 2010 10:07 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11083
Lokalizacja: Poznań
agii26 napisał(a):
tak,ale tylko przyjeżdżamy,bo różnie potem bywa z parkowaniem przy szlakach....
Może się coś zmieniło, ale jeździliśmy w zachodnie samochodem z Pribyliny i z parkowaniem w pobliżu szlaków nie było problemów. Wiec jak masz samochód to w zachodnie możesz jechać spokojnie.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 12, 2010 10:22 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
to super jeszcze w zachodnich nie byłam więc fajnie
w wysokich w smokowcu kiedyś zaparkowaliśmy na parkingu gdzie 50koron było za godzinę,a my poszliśmy na 6 godzin...musieliśmy poczekać,aż parkingowy pójdzie :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 12, 2010 11:09 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Zuberec (dolna stacja wyciągów Milotina) – przełecz Palenica – Mechy – przeł. Przehyba - Zuberec
Trasa na nosidło, ok. 3-4 godzinna. Niewielkie przewyższenie. W większości trasa bardzo widokowa, m.in. na najwyższej jej wysokości, czyli Mechów.
Obrazek
Widok na Zuberec przy podejściu

Obrazek
Widok z Mechów

Obrazek
Droga powrotna do Zuberca. Gdyby trasę robić w druga stronę, to w to miejsce dałoby się dotrzeć z wózkiem.

Obrazek
Mechy i przełęcz Palenica


c.d.n.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 13, 2010 2:53 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Teraz robię rozeznanie w sprawie kawater,myślałam,że po wprowadzeniu euro Słowacja podrożała,a tu miła niespodzianka,ceny porównywalne z Zakopanem i okolicami,nawet bym powiedziała,że w Zakopcu drożej.
Pewnie trochę spuścili ceny,gdy poszła fama że Słowacja droga i Polacy przestali przyjeżdżać.
Fajnie,bo do Zuberca mam tylko 100 km i chętnie poznam zachodnie Tatry słowackie :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL