Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:42 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz cze 11, 2020 9:30 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 5:46 pm
Posty: 893
Lokalizacja: Skądinąd
Witam,

Czy orientujecie się może jak wygląda sprawa przekraczania granicy na szlakach? My ze Słowacją mamy granice otwarte, więc jak rozumiem po powrocie ze Słowacji do Polski nikt na kwarantannę człowieka już nie wyśle. Ale czy są jakieś kontrole na grani głównej? Na stronach TPN i TANAP nic o kwestii granic niestety nie piszą. Kiedy zaklepywałem nocleg na początek lipca po słowackiej stronie chatarka ani słowem nie zająknęła się o przekraczaniu granicy, a przecież musiała widzieć, że adres mailowy jest z polski, poza tym wprost w mailu napisałem, że jestem z Polski.
Z góry dzięki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 12, 2020 9:00 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Problem w tym, że na Słowację nas na razie nie wpuszczają Czy pilnują w górach tego nikt nie wie. Będzie można się dowiedzieć jak kogoś złapią lub zastrzelą za nielegalne przekroczenie granicy.
Ja bym uważał. W Czechach nasze wojsko już działa. Nie wiadomo czy nie spotkasz ich placówki np. na Krywaniu
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/polscy ... sz/hzc2ncp

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 12, 2020 9:47 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Bombadil napisał(a):
Kiedy zaklepywałem nocleg na początek lipca po słowackiej stronie chatarka ani słowem nie zająknęła się o przekraczaniu granicy, a przecież musiała widzieć, że adres mailowy jest z polski
Czekaj, bo nie ogarniam. Chatarka schroniska ma dbać o to, czy jej potencjalny gość będzie mógł legalnie przekroczyć granicę??? Musiała widzieć, że adres jest z Polski? To chyba jest Twój problem, żeby zadbać o takie rzeczy a nie jej?
Możesz wjechać na Słowację, ale np. z Austrii, o ile udowodnisz, że przebywałeś tam co najmniej 2 tygodnie. Nie wierzę, że ta sytuacja się zmieni, ja bym na Twoim miejscu odwoływał rezerwację.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 12, 2020 10:12 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Niestety, w tym roku obawiam się, że będzie kiepsko, będzie dobrze, jak się choć tydzień uda w naszych Tatrach. Mam nadzieję, że choć na grani od Wołowca po Ornak nie będą gonić. W końcu przed Schengen też nie gonili.

Krabul napisał(a):
Nie wierzę, że ta sytuacja się zmieni, ja bym na Twoim miejscu odwoływał rezerwację.


Też nie wierzę, będzie co najwyżej gorzej. Nawet nie będzie okazji nabrać sił do dalszej pracy odpoczywając na szlakach.

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 12, 2020 10:17 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Dlaczego ktoś miałby gonić na polskich szlakach.
Raczej należy celować w nocleg w Polsce. Jak coś się zmieni to zrobić krótkie wypady w Tatry Słowackie.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 12, 2020 10:34 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 5:46 pm
Posty: 893
Lokalizacja: Skądinąd
Podbijam temat: z tym całkowitym zakazem przekroczenia granicy ze Słowacją to chyba tak nie do końca, cytuję za chatarką:
Cytuj:
na hraničnom prechode z PL do SK sa musíte preukázať negatívnym testom na COVID-19 , ktoré

nie je staršie ako 96 hodín a ktoré bude preložené do slovenského , alebo anglického jazyka.

Len teraz momentálne neviem , či musíte byť aj v karanténe 14 dní , alebo nie.

@Krabul -- powtórzę, bo może nie doczytałeś: nie tylko adres mailowy był oczywisty, ale w samym mailu wprost zaznaczyłem, że jestem z Polski, i jeśli babka bez chrząknięcia zaklepała mi urlop nic nie wspominając o jakichś zakazach, to de facto wprowadziła mnie w błąd. Więc jeśli teraz odwołam rezerwację (na szczęście nie prosili o zaliczkę), to będą sami sobie winni.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 12, 2020 10:36 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 5:46 pm
Posty: 893
Lokalizacja: Skądinąd
tomek.l napisał(a):
Problem w tym, że na Słowację nas na razie nie wpuszczają Czy pilnują w górach tego nikt nie wie. Będzie można się dowiedzieć jak kogoś złapią lub zastrzelą za nielegalne przekroczenie granicy.
Ja bym uważał. W Czechach nasze wojsko już działa. Nie wiadomo czy nie spotkasz ich placówki np. na Krywaniu
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/polscy ... sz/hzc2ncp

Haha, no niezła chucpa. Może chłopaki chcieli się chociaż w tak nieznaczny sposób odegrać na Pepikach za kradzież Zaolzia ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 12, 2020 10:43 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 5:46 pm
Posty: 893
Lokalizacja: Skądinąd
Elfka napisał(a):
Niestety, w tym roku obawiam się, że będzie kiepsko, będzie dobrze, jak się choć tydzień uda w naszych Tatrach. Mam nadzieję, że choć na grani od Wołowca po Ornak nie będą gonić. W końcu przed Schengen też nie gonili.

Krabul napisał(a):
Nie wierzę, że ta sytuacja się zmieni, ja bym na Twoim miejscu odwoływał rezerwację.


Też nie wierzę, będzie co najwyżej gorzej. Nawet nie będzie okazji nabrać sił do dalszej pracy odpoczywając na szlakach.

Pamiętam, że w 2016 kiedy też tuż przed moim wyjazdem obwieścili, że z okazji jakichś tam dni młodzieży oraz ćwiczeń "machanie amerykańską szabelką przed oczami Putina", to mimo iż miałem niezły motyla noga, jednak nie było na Grzesiu żadnych tam patroli. Miejmy nadzieję, że i teraz jakoś rozejdzie się po kościach. Zresztą podobno są już rozmowy, żeby przynajmniej na okres wakacji utworzyć coś w rodzaju małego ruchu granicznego, przecież to byłyby spore straty dla słowackiej turystyki, więc chyba nie są na tyle głupi, by z powodu koronahoxa/scamdemii strzelać sobie w kolano.
https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,444 ... rects=true
Cytuj:
To jest przecież absurd, ten przepis powinien zostać jak najszybciej zniesiony. Mamy w tej sprawie poparcie także wśród samorządowców ze Słowacji, z którymi jesteśmy w kontakcie - informuje Stanisław Waksmundzki.

Radny powiatowy PiS na razie nie doczekał się odpowiedzi rządu. Za to na spotkanie z kupcami w tej sprawie wybrał się poseł Edward Siarka.

- Poinformował nas, że granice mogą zostać otwarte do 1 lipca. Ale to wielu z nas nie uspokoiło, bo myśleliśmy o terminie w połowie czerwca - mówi jeden z nowotarskich kupców.

Zadzwoniliśmy do posła Edwarda Siarki, by sprawdzić te informacje u źródła.

- Mam informacje, że granice powinny zostać otwarte najpóźniej 1 lipca. O ile oczywiście wcześniej nie nastąpi znaczące pogorszenie sytuacji epidemiologicznej. Jeśli sytuacja będzie pod kontrolą, to możliwe jest częściowe otwieranie granic, na przykład dla samolotów, przed tym terminem - mówi poseł Edward Siarka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 12, 2020 1:29 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4325
Lokalizacja: Kraków
Miałem podobny dylemat, dzwoniłem z pytaniem do straży miejskiej Zakopane, nie wiedzą, do Straży Granicznej, nie odbierają.
Więc nie poszedłem, autem nie chciałem ryzykować, przez grań nie było sensu, warun z dupy.
Bombadil napisał(a):
nie tylko adres mailowy był oczywisty, ale w samym mailu wprost zaznaczyłem, że jestem z Polski, i jeśli babka bez chrząknięcia zaklepała mi urlop nic nie wspominając o jakichś zakazach, to de facto wprowadziła mnie w błąd.

Skoro Ty nie wiesz, co ją to ma obchodzić? Twój wyjazd Twój problem.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 12, 2020 6:09 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 5:46 pm
Posty: 893
Lokalizacja: Skądinąd
Zgadza się, mój wyjazd -- mój problem; ale czy jej nie powinno przypadkiem obchodzić, czy klient, któremu rezerwuje pokój będzie w ogóle w stanie się zjawić? przecież jeśli się okaże, że nie, to pokój, który mu zarezerwowała mogłaby w tym czasie zarezerwować np. jakiemuś Słowakowi, który nie ma takich trywialnych problemów jak blokada granic niczym w stanie wojennym '81. Przecież to jej potencjalnie stracone pieniądze. Może się nie znam, ale jak dla mnie to w jej zachowaniu trochę brak logiki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 12, 2020 6:12 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 5:46 pm
Posty: 893
Lokalizacja: Skądinąd
Ale nic to, bądźmy dobrej myśli. Skoro na 1. lipca EU planuje otwarcie zewnętrznych granic, to tym bardziej chyba Słowacja będzie skłonna otworzyć granice z Polską.
https://www.money.pl/gospodarka/otwarci ... 6193a.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 13, 2020 1:54 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 5:46 pm
Posty: 893
Lokalizacja: Skądinąd
UPDATE: jest nadzieja, jestem dobrej myśli :D

https://dziennikpolski24.pl/granice-otw ... 1-15024202
Cytuj:
Co ciekawe, słowacka policja wpuszcza tez na teren Słowacji Polaków. Dzieje się tak, choć nasi obywatele oficjalnie mieli być do tego kraju niewpuszczani z uwagi na wysokie liczby chorych na koronawirusa na Śląsku.

- Dostaliśmy jednak rozkaz od naszego komendanta głównego, by kontrole Polaków wjeżdżających na Słowację prowadzić wyrywkowo - mówią policjanci stojący na przejściu granicznym w Jurgowie. - Teoretycznie wasi obywatele powinni mieć ze sobą zaświadczenie, ze przeprowadzono u nich test na obecność koronawirusa i że jest on negatywny. My tego papieru nie sprawdzamy, ale może Polaków zatrzymać patrol policji w głębi Słowacji i go zażądać. Jego brak to mandat w kwocie 1600 euro.

Nieoficjalnie mówi się, że już w poniedziałek 15 czerwca i to obostrzenie straci ważność i obywatele Polski będą mogli wjechać do tego kraju bez najmniejszych przeszkód.


https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,444 ... azuje.html
Cytuj:
Polscy obywatele muszą uzbroić się w cierpliwość. Według nieoficjalnych informacji od 1 lipca strefa Schengen może znów funkcjonować na normalnych zasadach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 13, 2020 1:57 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 5:46 pm
Posty: 893
Lokalizacja: Skądinąd
https://24tp.pl/n/69385

Cytuj:
Jeszcze wczoraj Słowacy twierdzili, że nie otworzą granicy z Polską ze względu na dużą liczbę zakażeń koroanwirusem w naszym kraju. Czynne miały być, jak do tej pory, tylko dwa przejścia w Barwinku i Chyżnem.

Tymczasem wieczorem okazało się jednak, że słowackie kontrole znikają z granic, otwarte zostają inne przejścia graniczne.

Dziś rano byliśmy na przejściu w Chochołowie. Po kontrolach nie było już ani śladu, ruch był jednak niewielki.

Jak informuje słowacka policja, osoby wjeżdżające z Polski na Słowację mogą tam pozostać przez 48 godzin. Jeśli przekroczą ten czas, muszą posiadać test na koronawirusa z negatywnym wynikiem wykonany maksymalnie przed 96 godzinami. W innym wypadku może zostać na nich nałożona kara w wysokości 1609 euro. Nie wiadomo jednak dokładnie kogo ta informacja dotyczy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 17, 2020 12:13 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Na razie można zapomnieć o słowackich szlakach

https://tatromaniak.pl/aktualnosci/kto- ... nformacje/

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 17, 2020 6:06 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 5:46 pm
Posty: 893
Lokalizacja: Skądinąd
Ja p#^#$^ę... No nic, pozostaje czekać do 1 lipca, wtedy okaże się czy planowane otwarcie wszystkich granic Schengen to tylko pogłoski. Wszystko przez tych służalczych polityków (po obu stronach granicy), spolegliwych wykonawców poleceń globalistów. Już prawie od samego początku "pandemii" wiadomo było, że to wszystko kolejny spreparowany hoax, ale oczywiście różne Szumowiny (i ich słowackie odpowiedniki) nadal muszą utrzymywać fikcję śmiertelnie groźnej epidemii, bo raz, że głupio by się było teraz przyznać do błędu (raczej do przemyślnej manipulacji socjotechnicznej), a dwa – pewnie ktoś im nieźle posmarował za wykonywanie rozkazów bez szemrania.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 17, 2020 6:07 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 5:46 pm
Posty: 893
Lokalizacja: Skądinąd
Przy okazji, nieco bardziej wiarygodne źródła powyższych doniesień:
https://www.gov.pl/web/slowacja/zasady- ... slowackiej
http://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/vs ... j-situacie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 17, 2020 11:00 am 
Chatarka schroniska ma dbać o to, czy jej potencjalny gość będzie mógł legalnie przekroczyć granicę?


Góra
  
 
PostNapisane: Śr cze 17, 2020 11:22 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 5:46 pm
Posty: 893
Lokalizacja: Skądinąd
Kolejna osoba niepotrafiąca czytać ze zrozumieniem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 17, 2020 11:31 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 600
Bombadil napisał(a):
Kolejna osoba niepotrafiąca czytać ze zrozumieniem?


Takie czasy.
Ja na razie zagryzam wargi i trzymam nocleg na Słowacji na drugi tydzień września.
Żeby nie było, powoli spoglądam na mapę polskiej części Tatr i rozważam szlaki na ten sam tydzień... :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 17, 2020 11:54 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 5:46 pm
Posty: 893
Lokalizacja: Skądinąd
Na wrzesień to ja planowałem nieco poważniejszy acz ciut krótszy wyjazd w celu skompletowania WKT (brakuje 4), niestety sądząc po dotychczasowych zapowiedziach Szumowskiego et consortes, na jesieni może uderzyć "druga fala" "pandemii" :x (swoją drogą to zastanawiające, jakie oni mają zdolności profetyczne ;) ). Zawsze jeszcze można przekradać się za granicę poza wyznaczonymi miejscami :) Nie sądzę, żeby Słowacy wysłali szwejów do patrolowania Tatr. No ale to tylko jednodniówki :/ Więc tak czy siak rezerwację chyba jednak będę zmuszony odwołać. Chociaż jest jeszcze trochę czasu, więc nie traćmy nadziei. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 17, 2020 12:01 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Bombadil napisał(a):
więc nie traćmy nadziei.


Ja już straciłam i na sierpień myślę tylko o polskiej części, co więcej z miejsc, gdzie dotrę z buta, jak Kuźnice

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 17, 2020 12:04 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 5:46 pm
Posty: 893
Lokalizacja: Skądinąd
W wielu artykułach przewija się niepotwierdzona informacja, że podobno wszystkie wewnętrzne granice strefy Schengen mają zostać otwarte od 1 lipca. Pożyjemy, zobaczymy ;)
Tatry PL i to w szczycie sezonu? Dziękuję, postoję. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 17, 2020 1:56 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Bombadil napisał(a):
Tatry PL i to w szczycie sezonu? Dziękuję, postoję.


Poza sezonem nie mogę. Dlatego brak mi będzie tych pustych słowackich dolin: Cicha, Jaworowa, Koprowa.

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 17, 2020 8:05 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Elfka jestem w Zakopcu. Pogoda delikatnie mówiąc niespecjalna więc nie wychodzę wyżej chociaż prognozy i tak były gorsze niż rzeczywistość. Busy kursują. Większość osób w maseczkach. Zakupy robimy w maseczkach w mniejszych sklepach. Płyny dezynfekcyjne i maseczki dostępne bardziej niż w Łodzi. Obawiałam się tłumu jest póki co OK.
Co do Słowacji na wrzesień właśnie waham się czy już odwołać czy poczekać do lipca. Zaliczka pewnie przypadnie.
No i pytanie co z ubezpieczeniem na covid jeśli jednak otworzą granice.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 18, 2020 1:28 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
WILCZYCA napisał(a):
No i pytanie co z ubezpieczeniem na covid jeśli jednak otworzą granice.


Już jest opcja ubezpieczenia na wirusa?

Kiedyś spotkałam się z opcją od ataków terrorystycznych.

Pewnie jak będzie taka opcja to wezmę, bo nawet jak na Słowację nie pojadę, to grani granicznych nie odpuszczę. W końcu są też nasze.

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 18, 2020 6:04 am 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Piszę z telefonu i widzę że coś mi zjadło. Na szlakach oczywiście wszyscy bez maseczek. Nie sądzę żeby słowackie ubezpieczenie zawierało covid. Swego czasu nie zawierało nawet zawału ( był zapis w owu który potem zniknął) A alpenveiren trzeba by było zadzwonić ale też wątpię.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 18, 2020 8:46 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 600
WILCZYCA napisał(a):
Piszę z telefonu i widzę że coś mi zjadło. Na szlakach oczywiście wszyscy bez maseczek. Nie sądzę żeby słowackie ubezpieczenie zawierało covid. Swego czasu nie zawierało nawet zawału ( był zapis w owu który potem zniknął) A alpenveiren trzeba by było zadzwonić ale też wątpię.


Alpenverein - jest taki zapis:

Ochrona ubezpieczeniowa nie obejmuje:
leczenia zachorowań, które wystąpiły przed podjęciem podroży;
leczenia chorób przewlekłych, z wyjątkiem ich skutków w postaci ostrych ataków lub napadów;


Przypuszczam, że próba wyłączenia kosztów leczenia COVID-19 będzie uzasadniana albo zachorowaniem przed podjęciem podróży (chyba, że ktoś ma kwit, że bezpośrednio przed podjęciem podróży był "negatywny"), albo uznaniem COVID-19 za chorobę przewlekłą.
Gdybając jednak dalej, przy zrobieniu odpowiedniego "halo" w mediach, jest szansa na uznanie COVID-19 za zachorowanie nagłe. Sądzę, że spora szansa. Słowo klucz to INTERPRETACJA, niestety.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 18, 2020 9:45 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 5:46 pm
Posty: 893
Lokalizacja: Skądinąd
Elfka napisał(a):
WILCZYCA napisał(a):
No i pytanie co z ubezpieczeniem na covid jeśli jednak otworzą granice.


Już jest opcja ubezpieczenia na wirusa?

Kiedyś spotkałam się z opcją od ataków terrorystycznych.

Pewnie jak będzie taka opcja to wezmę, bo nawet jak na Słowację nie pojadę, to grani granicznych nie odpuszczę. W końcu są też nasze.

To akurat chyba uzasadnione ;)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 18, 2020 12:30 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt wrz 17, 2010 11:49 am
Posty: 1146
Lokalizacja: dokąd
Elfka napisał(a):
Już jest opcja ubezpieczenia na wirusa?

Kiedyś spotkałam się z opcją od ataków terrorystycznych.

Zawsze była opcja ubezpieczenia się na wypadek pandemii, jak i na wypadek ataków terrorystycznych.
Kwestia, czy się taką opcje wybierze i chce za nią zapłacić. Każdy ma wybór.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 18, 2020 1:11 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Jak będzie opcja ubezpieczenia na wypadek pandemii, wezmę ją.

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL