Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:06 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Zakopane - kwit za wycieraczką, nie ma parkingowego - co robić?
Taki kwit nie zobowiązuje do zapłaty 33%  33%  [ 1 ]
Należy się dowiedzieć na jakie konto zrobić przelew i zapłacić 0%  0%  [ 0 ]
Też nie mam zielonego pojęcia co w takiej sytuacji zrobić 67%  67%  [ 2 ]
Liczba głosów : 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt paź 16, 2018 6:40 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt paź 16, 2018 6:11 pm
Posty: 3
Witam,
Zostawiłem auto w niedzielę 14.10.218 ok. 5:30 w rejonie Księżówki/ul. Karłowicza która jest ogólnie dostępna i ma wyznaczone miejsca parkingowe na takim właśnie miejscu. Nie było tam parkingowego, żadnej budki parkingowej, nie widziałem też żadnej informacji dotyczącej ewentualnych opłat czy znaku oznaczającego strefę płatnego parkowania.
Przychodząc w poniedziałek za wycieraczką znalazłem coś takiego:
FIRMA MALIKS
CICHE ............
PARKING ZAKOPANE
NIP: .........
15-10-2018 W......
## NIEFISKALNY ##
KWIT PARKINGOWY
Kwit nr ....
Kwit zachować Cennik standard
Za brak kwitu 30zł
Rozpoczęcie o 15-10-2018 05:34
## NIEFISKALNY ##
# KASJER... 15-10-2018 05:34
170.......

Oczywiście jak przyszedłem to żadnego parkingowego na parkingu też nie było a mi się śpieszyło.
No ale teraz nie mam zielonego pojęcia, co z tym kwitem zrobić...
Na kwicie nie ma numeru konta ani telefonu, nie do końca wiem jak rozumieć napis "Za brak kwitu 30zł".
Z tego co widzę nie jest to paragon fiskalny, nie ma kwoty netto, brutto itd.
Jak przyjechałem to nie miał kto wypisać kwit a jak odjeżdżałem to nie miał kto pobrać opłatę.
Prosiłbym o porady, pewnie nie jestem jedynym turystą postawionym w takiej sytuacji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 16, 2018 7:10 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
krakus napisał(a):
Na kwicie nie ma numeru konta ani telefonu, nie do końca wiem jak rozumieć napis "Za brak kwitu 30zł".


Co robić? Nic, poza zachowaniem kwitu. Jeśli zaczną ścigać sądownie to masz wygraną sprawę. Ten kwit bez nr konta i danych właściciela parkingu wystarczy.

PS.
Nie jestem prawnikiem, może któryś się wypoowię.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 16, 2018 9:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
To Zakopane. Tam nic nie może być jasne i klarowne. Od komunikacji po parkingi.Nawet regulaminu i zasad strefy nie znajdziesz. Nawet w necie na stronach Zakopanego. Brak słów.

Tu masz uchwałę:
Uchwała Rady Miasta Zakopane Nr XV/147/2003 z dnia 30 grudnia 2003 r
Czyli o poborze niewiele się dowiesz. Jak masz zapłacić gdy brak parkingowego zero informacji.
Za to na końcu dostaniesz kartkę i dodatkową opłatę i radź sobie sam.
Cytuj:
§ 4

1. Pobór opłaty parkingowej dokonują osoby upoważnione przez zarządcę drogi.

§ 5

1. Ustala się opłatę dodatkową za nieuiszczenie opłaty za parkowanie samochodu w strefie płatnego parkowania niestrzeżonego w wysokości 50 zł.
2. Sposób pobierania opłaty dodatkowej, kontroli poboru opłaty określa załącznik nr 2 do uchwały.
3. Nieuiszczona opłata dodatkowa podlega egzekucji administracyjnej.


Zwłaszcza interesuje cie załącznik 2.
Cytuj:
3. Kierujący lub właściciel pojazdu kwestionujący zasadność wezwania może wnieść reklamację w terminie 7 dni od dnia
wystawienia i umieszczenia go w sposób określony w ust. 1.
Reklamację wnosi się do Burmistrza Miasta, który przeprowadza postępowanie wyjaśniające.

Reklamuj. Jak znam życie trzeba osobiście się pofatygować.

Strefa jest niby do 23. Odjeżdżałeś w czasie działania strefy i nie było parkingowego?

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 17, 2018 8:56 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt paź 16, 2018 6:11 pm
Posty: 3
Tak, odjeżdżałem w godzinach działania (środek dnia) i nie było parkingowego.
Rozumiem że strefa działa do godz. 23:00 (jest to zgodne z przepisami?) pytanko, od której godziny strefa działa...
Słyszałem że w Krakowie mają maksymalne opłaty (3+ zł/h) i maksymalny dopuszczalny czas działania strefy (od 10tej do 20tej) więc trochę się dziwię że o takiej porze w Zakopanem działają i zostawiają kwity ale może czegoś nie wiem...
Jak udowodnię że parkingowego nie było wtedy na tej ulicy...
W takim razie wysłałbym reklamację listem poleconym tylko zupełnie nie wiem co w nim napisać...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 17, 2018 11:05 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2014 3:26 pm
Posty: 428
Sprawdź sobie w necie ten numer NIP. Google mówi że o tej nazwie to jest tylko holowanie i pomoc drogowa. Aż niepojęte że w Zakopcu w dzień parkingowego nie było. Oni wyłaniają się nawet z czeluści nocnych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 17, 2018 5:18 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
krakus napisał(a):
Rozumiem że strefa działa do godz. 23:00 (jest to zgodne z przepisami?) pytanko, od której godziny strefa działa...
Wszystko masz w uchwale. Nic więcej na temat strefy nie znajdziesz. No poza dodaniem uchwał z dodatkowymi ulicami. Na stronie Zakopanego nawet nie znajdziesz informacji o strefie. Tylko google wyrzuca to https://zakopane.eu/aktualnosci/pazdzie ... parkingach
Miasto poza cennikiem i godziną na tablicy nie informuje w ogóle kierowców o zasadach działania strefy.
Porozmawiaj z prawnikiem czy brak parkingowego zwalnia z uiszczenia opłaty.
trebor napisał(a):
Google mówi że o tej nazwie to jest tylko holowanie i pomoc drogowa.
To bez znaczenia. W Zakopanem były przetargi na obsługę parkingową ulic w strefie płatnego parkowania. Widać tamten rejon obsługuje ta firma.

Generalnie lepiej poznać zasięg tej strefy w Zakopanem i unikać jej jak ognia skoro dokładnie nie wiadomo jak funkcjonuje. No chyba, że parkuje się tylko na krótki czas.
Ostatnio przez 10 dni mieszkania przy ulicy ze strefą ani razu nie widziałem parkingowego. Widziałem natomiast tablicę z cennikiem strefy i zastanawiałem się jak się za to płaci. Nigdzie nie znalazłem wyjaśnienia. Teraz dopiero przeczytałem tę uchwałę o strefie.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 17, 2018 5:47 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2014 3:26 pm
Posty: 428
Nie ma nr.konta, nie ma nr.telefonu, nie wiadomo czy to brutto czy netto. Olej to. Jak wystawiają takie nie wiadomo co, to niech pilnują tego aby pobierać opłaty bezpośrednio od parkującego. Przecież nie będziesz teraz poruszał nieba z ziemią aby ustalić, jak opłacić ten świstek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn gru 31, 2018 9:47 am 
Kombatant

Dołączył(a): N gru 23, 2012 1:19 pm
Posty: 465
To ja wam opowiem swoją historię, całkiem śmieszną wg mnie.
Pojechałem kiedyś w Tatry, w trasę na tyle długą, że na parking w kościeliskiej dotarłem zanim się tam ktokolwiek kręcił, a wróciłem gdy też już nie było parkingowego.
Za wycieraczką kwit, więc się zastanawiam co robić. No to idę do parkingowego obok zapytać, odsyła mnie do kobiety dwa parkingi dalej. Opisuje jej sprawę, ona mówi żebym zostawił jej kasę to ona przekaże. Tak robię ( sic! już dając jej pieniądze mam świadomość że mnie rucha w tym momencie, a w zasadzie sam to robię, ale kij, w razie czego ja sumienie mam czyste ). Paragonu nie dostałem.
No i wróciłem do domu i pomyślałem że spróbuje dodzwonić się do właściciela parkingu od którego mam kwit, co mi się nie udało, ale udało mi się dodzwonić do właścicielki parkingu na którym uiściłem opłatę kobiecie. No i opisałem jej sytuacje, że powiedziała pracownica że przekaże, że nie dostałem paragonu itd.
Kobita tak wypieniała, że za jakieś 10 minut do mnie dzwoniła i przepraszała za wszystkich świętych, że to karygodne, że ona się tym zajmie itd. a na koniec stwierdziła że jak tylko będę w okolicy żebym wpadał na kawę :mrgreen:
Więc chyba się tam niezłe przekręty odbywają i słowo paragon działa cuda.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL