Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:43 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn sie 21, 2017 9:16 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn sie 21, 2017 9:08 am
Posty: 1
czesio1 napisał(a):
"§ 10. 2. GOT PTTK „W góry” można zdobywać po rozpoczęciu 5. roku życia i do ukończenia 7. roku życia.
[...]
W kalendarzowym roku w którym kończy 5 lat zdobywa brązową, 6 lat srebrną a w w roku kalendarzowym gdy kończy 7 lat zdobywa złotą. Chyba że ja coś nie tak zrozumiałem?

Tak na moje, to brązową może zdobyć w roku, w którym kończy 4 lata (po 4 urodzinach, czyli już w piątym roku życia).

Cytuj:
Dziecko we wrześniu kończy 7 lat. W sierpniu jedzie w góry, czy zdobyte punkty może sobie zaliczyć już do zdobywania odznaki popularnej?

Moim zdaniem nie ("§ 12. 1. GOT PTTK popularną można zdobywać po ukończeniu 7. roku życia."), ale pewnie można próbować negocjować ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 11, 2018 7:47 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt lip 03, 2015 8:46 pm
Posty: 39
Cześć :) na stronie Komisji Turystyki Górskiej znalazłam zapis z regulaminu:
§ 19. Książeczkę GOT PTTK należy wypełniać zgodnie z następującymi zasadami:

1. W trakcie wycieczki należy zbierać w książeczce (na stronach na to przeznaczonych) potwierdzenia terenowe (z datami) z punktu początkowego, przejścia trasy oraz jej punktu końcowego, np. pieczątki zawierające nazwę miejscowości, schroniska PTTK i in. W przypadku braku możliwości uzyskania potwierdzeń terenowych można je zastąpić wydrukami fotografii z datą lub wydrukami zawierającymi dokumentację kartograficzną i informacje dotyczące przebytych tras, a uzyskanymi dzięki zastosowaniu aplikacji na urządzenia mobilne.

Dziś kupiłam książeczkę, na stronach do zbierania pieczątek jest napis "Miejsce na potwierdzenie terenowe z wycieczek (pieczątka, data, podpis)"
Pieczątki dziś zebrałam 2, datę dodałam, ale czyj ma być ten podpis? Panie w kasie przy wejściu do TPN nie były pomocne.. W regulaminie nie widzę nic o podpisie.

I jeszcze jedno: jutro wybieram się na wycieczke i będę startować i wracać do tego samego punktu, oczywiście wezmę pieczątkę przy wejściu na Palenice i w schronisku w Moku. Na górze mam zamiar zrobić zdjęcie, ale nie mam możliwości dodania na nim daty. Czy weryfikujac potem książeczkę uwierzą mi, że byłam tam, gdzie wpisałam? :P mogę dołączyć zdjęcie, ale będzie ono bez daty.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 11, 2018 7:48 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt lip 03, 2015 8:46 pm
Posty: 39
A może zrobić sobie na górze zdjęcie z książeczka otwarta właśnie na nowych pieczątkach? :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 11, 2018 8:12 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Wypełnij po prostu rubryki w książeczce, bez żadnych podpisów, wbij pieczątkę i tyle. Jak uzbierasz pakiet punktów zanieś do PTTK. I tyle. Nikt nie prowadzi śledztwa czy ktoś doszedł na M.Oko.
Regulamin brzmi wymagająco ale to jest takie sranie w banie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 11, 2018 8:47 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4325
Lokalizacja: Kraków
banja napisał(a):
pieczątka, data, podpis

Zakupiłaś starszy wzór książeczki. zapewne było tyle podobnych problemów, że w obecnym jest tylko pieczątka i data.
banja napisał(a):
Na górze mam zamiar zrobić zdjęcie, ale nie mam możliwości dodania na nim daty.

W tym temacie może pomóc jedynie użytkownik Jakub.
banja napisał(a):
Czy weryfikujac potem książeczkę uwierzą mi, że byłam tam, gdzie wpisałam?

Ja bym Ci uwierzył. Sądzę, że przodownik który będzie to weryfikował, też.
Zdjęcie zrób - normalne dla wnuków, selfie dla koleżanek. Może spuchną z zazdrości.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 11, 2018 8:48 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt lip 03, 2015 8:46 pm
Posty: 39
Ok. Dzięki.
Nie mam np zdjęcia z Sarniej Skały z dziś, ale jak dołączę zdjecie z Przełęczy pod Chłopkiem to mi chyba uwierzą, że byłam też i na Sarniej :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 11, 2018 8:52 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt lip 03, 2015 8:46 pm
Posty: 39
zjerzony napisał(a):
banja napisał(a):
pieczątka, data, podpis

Zakupiłaś starszy wzór książeczki. zapewne było tyle podobnych problemów, że w obecnym jest tylko pieczątka i data


Fajnie. Teraz patrzę, że mogłam kupić książeczkę z Tatrzanskimi Dwutysiecznikami, bo ten projekt wygląda ciekawiej.

A poprzednia odpowiedź była do Pana Maćka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 11, 2018 9:11 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4325
Lokalizacja: Kraków
banja napisał(a):
mogłam kupić książeczkę z Tatrzanskimi Dwutysiecznikami, bo ten projekt wygląda ciekawiej.

Żaden problem iść teraz, dokupić później. Każda motywacja, jeśli działa, jest dobra. Ja znam dziewczynę, która ma "Tatrzańskie Dwutysięczniki" a tyłka ponad Kasprowy nie ruszy.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 12, 2018 12:48 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
zjerzony napisał(a):
W tym temacie może pomóc jedynie użytkownik Jakub.

Ożywiłeś czar wspomnień


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 15, 2018 7:24 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lut 23, 2016 2:37 pm
Posty: 412
zjerzony napisał(a):
Ja znam dziewczynę, która ma "Tatrzańskie Dwutysięczniki" a tyłka ponad Kasprowy nie ruszy.



Chyba za mało ją znasz :P

_________________
"...nie tych droidów szukacie..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 15, 2018 8:10 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4325
Lokalizacja: Kraków
Co się nie rusza wysoko wystarczy...

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 15, 2018 8:41 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lut 23, 2016 2:37 pm
Posty: 412
Rusza się wyżej niż myślisz.

_________________
"...nie tych droidów szukacie..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 03, 2019 10:11 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn cze 03, 2019 9:48 pm
Posty: 1
Cześć,
chciałbym odświeżyć temat zadając pytanie odnośnie liczenia punktów.
Na konkretnym przykładzie:
1) Wejście na Turbacz. Ruszałem z parkingu przy wejściu do Gorczańskiego Parku Narodowego i niebieskim szlakiem przez Schronisko na Turbaczu wszedłem na szczyt. Ponieważ miejsca z którego zaczynałem wejście nie ma ujętego w regulaminie (na mapce z punktami) to teoretycznie powinienem punkty obliczyć ze wzoru. Podchodząc do tego w ten sposób wyszłoby, że za wejście mam 15pkt.
I tutaj pojawiają się wątpliwości, ponieważ parking z którego startowałem znajduje się na trasie Koninki-Turbacz, która jest opisana na mapie i powinienem za nią sobie wpisać 14 pkt. Podsumowując za nie przejście całej trasy opisanej w regulaminie mogę wpisać więcej punktów niż jakbym przeszedł całą trasę? Z drugiej strony wpisywanie mniejszej ilości punktów i pisanie, że szedłem z Koninek też byłoby przekłamaniem bo tak nie było ;) To trochę nielogiczne.
2) Wejście na Lubomir. Startowałem z parkingu, który mieści się ponad pół kilometra przed Schroniskiem na Kudłaczach. Schronisko jest uwzględnione w punktowanych trasach GOT. Do książeczki wpisalibyście tylko punkty za trasę Schronisko-szczyt, czy doliczali 1 pkt za dojście do schroniska?

Jak podeszlibyście do tematu w takich dwóch przypadkach?

Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 04, 2019 3:40 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 09, 2013 5:43 pm
Posty: 500
Licz ze wzoru (1 pkt za 1 km+ 1 pkt za 100 m przewyższenia) a weryfikator ewentualnie Cię skoryguje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL