Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:50 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 12, 2012 3:03 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt gru 16, 2011 7:20 pm
Posty: 44
Lokalizacja: radom
odnośnie plecaka to mam 75l :-) noszę tez za moja zone bo ona nie lubi z plecakiem

_________________
"bo w górach jest wszystko co kocham"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 13, 2012 2:26 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 9:35 pm
Posty: 1125
Ali7 Moze ktos by rowniez przetestowal nocleg w starym worku po cukrze, albo jeszcze lepiej z wsadzona pierzyna do srodka, if you know what i mean....:D
niggard byl gdzies temat chyba Słowackie Zachodnie, moze tam cos znajdziesz przydatengo jeszcze

_________________
Omówienie sezonu ograniczam do rejonu Morskiego Oka i Tatr Zachodnich (...). By zasłużyć na wyróżnienie w rejonie Hali trzeba by najtrudniejszą tamtejszą drogę przejść nocą, samotnie i w kapciach. - Władysław Cywiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 13, 2012 6:22 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Ali7 napisał(a):
Próbujesz korzystać z doświadczeń niejakiego Druciarza?

Ja nie. Natomiast kilerus zanim stał się porządnym ustatkowanym mężem swej żony ;) to stosował wiele pomysłów ala Druciarz na "udoskonalanie" górskiego ekwipunku.
Zwaliśmy go zresztą wraz z golanmaćkiem czasami KEGowym Druciarzem.

Jak się w restauracji na Kasprowym ktoś śmiał z jego spodni posklejanych butaprenem i łatami od roweru, to Maciek z powagą w głosie wyjaśniał, że to czołowy rumuński alpinista ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 10, 2018 4:15 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
Szanowni,
chyba na przedłużony weekend będą Słowackie Tatry Zachodnie. Liczymy, że ludzi mniej, niż w Tatrach Wysokich, nawet Słowackich...
Po konsultacjach z forumową koleżanką (dzięki! :D ) wychodzi, że to niezły pomysł :)

Całodniowe wyjścia, bez spania po schroniskach, przy czym wiemy, że trasy i doliny długie.
Po pooglądaniu mapy - młodszy syn na szybkiego ustalił, tędy potem tędy i tędy powrót. Ja patrzę - a tam Rohacze. No, nie certoli się młody :D
Ja odpadam z Rohaczami - psyche mi siadła z lękiem wysokości i jeszcze nie wypracowałam planu poprawy.

W Słowackich Zachodnich nie byłam, Polskie mam pochodzone.
Ekipa: ja (najsłabsze ogniwo), syn lat 15 i mąż. Oni chodzą świetnie, wytrzymali są, dobrzy kondycyjnie. Syn to ten młody, którego gdy miał 9 lat targałam na Mały Rozsutec, a jak miał 10 - na Rysy :) Trasy po 12 godzin bez problemu, ale przy przewyższeniach znacznych i stromych -> ja padnę.
Nie ukrywam, że zależy nam na ładnych widokach i spokojnym wędrowaniu wysoko nad dolinami - ostatnimi czasy doceniam wszelakie hale i łąki z dobrymi widokami na dalsze góry :)
Nie musi być graniami, nie musimy iść robić wysokości etc.

Map mamy od cholery,
ale doradźcie proszę tambylcy, gdzie nie wpakuję się w grań, na której utknę, bo mnie przydusi mój lęk wysokości (mam zawroty głowy, nie ma że "dasz radę", bo wiem, kiedy nie dam).
Czyli trochę stromo może być, ale mocno stromo absolutnie nie. Granica to tak mniej więcej, że na Rysy od Słowackiej spoko, ale od Polskiej na końcu kawałka bym nie przeszła.

Guglam poszczególne kawałki, czytam relacje, wiem, że Rohacze absolutnie nie. Gdzie można ze mną się wybrać?
Taki Baraniec to ja ogarnę? albo Jakubinę?

Rowerkami planujemy też którąś dozwoloną dolinkę dozwoloną przejechać :)

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 10, 2018 4:42 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
anninred napisał(a):
Taki Baraniec to ja ogarnę?
Zdecydowanie ogarniesz, tam nie ma nic z tych rzeczy które Ci przeszkadzają. Na Jakubinie byłam od Jarząbczego i jak patrzyłam w stronę Otargańców to też nic nadzwyczajnego. Ale o tym szlaku (Otargańce) to mogą się wypowiedzieć Ci co byli.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 10, 2018 5:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
e_l napisał(a):
Taki Baraniec to ja ogarnę? albo Jakubinę?
Wszystko oprócz Rohaczy. Gdzie indziej raczej nie ma ostrych grani. Tylko będzie długo i podejść trochę.
Baraniec ok
http://www.tatry.turystyka-gorska.pl/baraniec.htm
Otargańce ok. Siwy Wierch, to zależy jaki to lęk bo pod koniec jest trochę skały. Ale raczej łatwo.
http://www.tatry.turystyka-gorska.pl/siwy-wierch.htm

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 10, 2018 5:21 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
tomek.l napisał(a):
e_l napisał(a):
Taki Baraniec to ja ogarnę? albo Jakubinę?
Wszystko oprócz Rohaczy. Gdzie indziej raczej nie ma ostrych grani. Tylko będzie długo i podejść trochę.
Baraniec ok
http://www.tatry.turystyka-gorska.pl/baraniec.htm
Otargańce ok. Siwy Wierch, to zależy jaki to lęk bo pod koniec jest trochę skały. Ale raczej łatwo.
http://www.tatry.turystyka-gorska.pl/siwy-wierch.htm
Dzięki za odpowiedź ale to nie ja zadałam te pytania :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 10, 2018 7:07 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
1. Od Zwierówki przez Brestową na Salatyny, zejście do Parzychwostu i zawrotka do dol.Bobrowieckej na Palenicę Jałowiecką skąd na Brestową

2. Od 3Studniczek doliną Koprową przez Ciemne Smreczyny na Zawory z opcją Gładkiej Przełęczy. Powrót tą samą drogą lub dol. Cichą

Obie pętle łatwe, długie i niezwykłej urody, zwłaszcza Bobrowiecka i Smreczyny. Ludzi brak.

Rowery - dol. Cicha


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 10, 2018 9:46 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
Dziękuję!!!! :D
Już zerkam na mapę :)

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 10, 2018 10:35 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
Mamy 4 dni albo 4 i pół dnia :)
Trasa 2 podana przez Pan Maciek wyszła mi na jakieś 17 km - godzinowo planowane mniej więcej na 14 godzin przy :) będzie co łazić.

Oglądam zdjęcia w necie - dziękuję za linki do relacji!
Teraz tylko zamówić nocleg i pogodę :D

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 11, 2018 8:18 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Drobna uwaga - wariant 2 to własciwie nie są Zachodnie tylko Wysokie, ale tylko formalnie oraz na granicy i nie ma się co przejmować :). Grunt że "od południa"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 11, 2018 9:17 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
Wariant 2 bardzo mi się podoba :) Kawałek Tatr Wysokich bez ludzi jak najbardziej mi odpowiada :) Młodszy syn chciał w góry, gdzie już turnie są :) to będzie miał.

Kombinowałam pół wieczora wczoraj z kempingami (jest od Pribyliny do Rackovej Doliny) - ale trudno by nam było się przemieszczać na początki szlaków - mamy kamperka starszawego i wysokiego i za bardzo nim nie wjadę na niektóre parkingi, bo o gałęzie będziemy trzaskać od góry.

Nocleg będzie w Pribylinie (privat) a mąż kombinuje jak wcisnąć jeszcze kawałek Tatr Niżnych. Mamy całe 4,5 dnia :)

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 11, 2018 9:52 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
anninred napisał(a):
Wariant 2 bardzo mi się podoba :) Kawałek Tatr Wysokich bez ludzi jak najbardziej mi odpowiada :) Młodszy syn chciał w góry, gdzie już turnie są :) to będzie miał.

No ale.. to wariant 1 jest po szczytach, a 2 tylko po przełęczach. Osobiście uważam, że jednak dwójka ładniejsza widokowo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 11, 2018 11:20 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
Oba planuję zrobić :)

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 20, 2018 10:30 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
No i nic nie wyszło z chodzenia dolinami...

Ani razu mnie nie przydusił lęk wysokości! normalnie dumna jestem z siebie :) a chodziliśmy po takich szlakach, że gdybym wiedziała, co mnie czeka w życiu bym się tam nie wybrała. A nie wiedzieliśmy, i przeszłam wszystko ładnie :)
W dzień - lało do południa, spaliśmy do 10:30 (wstyd! w górach!) potem wjechaliśmy do Demianowskiej Doliny i kolejką na Chopoka i przeszli granią do Doliny. super, na początku trochę ludzi, potem wiedzieliśmy już tylko kozice. W chmurach szliśmy, co jakiś czas przewiewało i odsłaniały się widoki na doliny.
2 dzień - harcore jak dla mnie - Dolina Rohacka, wjazd kolejką krzesełkową co by trochę wysokości nabrać (z 200 metrów w pionie nas podwiozła), potem Brestova, Salatyny, Spalona Kopa i Pachoł, zejście do Banikovskiej Przełęczy i dolinami do parkingu. Tam były takie fragmenty, że trzymałam się skał rękami, nogami i zębami. Serio.
Niekiedy długo się zastanawiałam, jak przejść, a mąż i syn robili zdjęcia, jak się matka męczy...
Trochę syn mięsień jeden nadwyrężył to kolejnego dnia był reset - czyli Demianowska Jaskinia Lodowa (w Jaskini Wolności już byliśmy), zakupy w lidlu i potem pochodziliśmy powolutku Dolinką Jemnicką. Niesamowite - pusta prawie dolina w Tatrach... a w tym czasie po Polskiej stronie pewnie dzikie tłumy.
Kolejny dzień - weszliśmy na Krivań - w dniu narodowego wejścia na Krivań hehe.
No i wiecie, wejście na Rysy od słowackiej strony to pikuś. Trochę dłużej się idzie, ale naprawdę łatwo. Tu na końcu skały, śliskie płyty, niewiele w nich rys, żeby się chwycić. A ludzi - mnóstwo! Z psami i dziećmi lat 8.
No my syna wzięliśmy na Rysy od Słowackiej strony gdy miał 10 lat, ale Krivań jest trudniejszą górą. Widoki z góry nieziemskie.

Pochodzone :) Dziękuję za rady - skorzystałam, ale górą a nie dolinami. Wrócimy tam za rok na pewno.
Dzisiaj narzekam że "ojej moje wszystko" :)
Mąż mówi, że jakbym wywaliła połowę zawartości plecaka to od razu by mi się lżej szło :P

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 21, 2018 8:58 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
No i super, gratulacje.
Czy Krywań od Rysów trudniejszy - moim zdaniem niezbyt.
Wejście w dniu ich "Narodnego Vystupu"....hmmmm
Ja bym chyba wybrał inny dzień :mrgreen:

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 21, 2018 9:04 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
Ba! po 1) żebyśmy wiedzieli że to ten dzień...
2) wtedy pogoda była super :) chmur mało i wysoko i nad Zachodnimi, Tatry wysokie ślicznie odsłonięte... :D

Co do Rysów i Krivania - schodziła z Krywania Słowaczka i mamrotała "Zlate Rysy!" - że takie fajne do schodzenia :lol:

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL