Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:14 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3649 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 122  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 01, 2006 1:26 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 03, 2005 11:08 am
Posty: 92
Lokalizacja: z Sosnowca
kicol napisał(a):
nie bardzo rozumiem kto podaje prawdziwe informacje odnośnie Zielonej Karty- tutaj http://www.allianz.mojeauto.pl/cms/?id=66 Allianz podaje, że w Słowacji nie ma potrzeby jej posiadania.


z tego co wiem to faktycznie nie potrzeba mieć zielonej karty już od dawna. zresztą w zeszłym roku jak płaciłem "pokutu" w wysokości 1000Sk za przekroczenie prędkości maluszkiem pan policjant nie żądał niczego oprócz dowodu rejestracyjnego i prawka jazdy.
Faktem jest, że lepiej jeździć przepisowo i mieć oczy dookoła głowy bo słowacka policja swoją pomysłowością potrafi zaskoczyć. Mnie złapali w Mikulasu w terenie zabudowanym na ograniczenie którego w ogóle nie zauważyłem bo znak (ograniczenie chyba do 25km/h) postawili na takim małym drewnianym koziołku na pasie zieleni pomiędzy jezdniami - mialo to związek z tym że na jezdni "z przeciwka" robotnicy łatali dziury czy coś. Na mojej jezdni nie działo się nic. Ja grzecznie przejechałem 50km/h i zadowolony dojechałem do skrzyżowania 200m dalej gdzie skręciłem w prawo, kolejne 100m za skrzyżowaniem stał radiowóz i zatrzymywał prawie wszystkich a w zasadzie wszystkich którzy wjechali na to skrzyżowanie od strony Jasnej. Pan policjant twierdził że w rejonie ograniczenia stała nieoznakowana astra z kamerą i radarem i jak chcę to mogę sobie pooglądać film u nich w radiowiozie - podziękowałem i chyba dzięki temu było tylko 1000Sk a nie 2000 jak wynikało z taryfikatora...
a jeszcze dodam, że jak wracałem za 25 minut to po ograniczeniu i robotnikach nie było śladu....

_________________
pozdrawiam
Rafał

GG 6687838


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 01, 2006 7:23 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
mam pytanie jak to jest z parkingami na slowacji. wyglada to podobnie jak w polsce? jakie sa ceny?

_________________
...energia musi eksplodować w momencie wykonywania zadania, ale cały czas trzeba ją mieć pod kontrolą...
http://picasaweb.google.pl/w.tatrach
gg: 1553749


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 01, 2006 7:42 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
coś ok. 160 sk na dzień

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 01, 2006 9:08 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt cze 20, 2006 6:17 pm
Posty: 23
W Starym Smokowcu i Szczyrbskim Plesie 50 SK za godzinę........


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 01, 2006 9:39 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Na dzień też można. Przynajmniej w zeszłym roku. W Strbskim chyba 120 sk, można nawet w garażu, w Smokowcu nie więcej niż 160 sk


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 02, 2006 5:57 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 19, 2005 1:17 pm
Posty: 342
Lokalizacja: Slowacja - Spišské Podhradie
tomek.l napisał(a):
W Strbskim chyba 120 sk

W Strbskom plese tez 160 Sk.

_________________
http://www.facebook.com/jan.buday


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 02, 2006 6:18 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt lip 05, 2005 3:50 pm
Posty: 748
no to podrożało od zeszłego roku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 02, 2006 6:24 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
tomtom napisał(a):
no to podrożało od zeszłego roku.

No fakt. W rochackiej nie 60,- ale 100,- :wink:

_________________
...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 02, 2006 6:30 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 13, 2005 9:37 am
Posty: 1433
Lokalizacja: Siedlce
Nie jestem pewny ale chyba w rejonie TATR WYSOKICH jak się kupi na jednym parkingu to ten sam kwitek obowiązuje na wyznaczonych parkingach w tym rejonie.

_________________
Fuji S5 PRO || Grip || Nikon D70s || Grip || F80 || N28-100 || S30/1.4 || N80-200/2.8D ED N || SB-800 || TC Kenko x1.4Pro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 02, 2006 6:43 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
W Starym Smokovcu


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 02, 2006 8:08 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 19, 2005 1:17 pm
Posty: 342
Lokalizacja: Slowacja - Spišské Podhradie
Grzegorz napisał(a):
Nie jestem pewny ale chyba w rejonie TATR WYSOKICH jak się kupi na jednym parkingu to ten sam kwitek obowiązuje na wyznaczonych parkingach w tym rejonie.


Tak, parking kupiony na caly dzien obowiazuje na MIEJSKICH parkingach miasta Vysoke Tatry, to znaczy - Horny Smokovec, Dolny Smokovec, Kezmarske Zlaby, Nova Polianka, Novy Smokovec, Podbanske, Stary Smokovec, Strbske Plesko, Tatranska Kotlina, Tatranska Lesna, Tatranska Lomnica, Tatranska Polianka, Tatranske Matliare, Tatranske Zruby, Vysne Hagy. Mozna kupic np. parking na Strbskym Plese na caly dzien, pobyc tam do poludnia, a po poludniu mozna zaparkowac w Smokovcu a juz nic nie placic.

_________________
http://www.facebook.com/jan.buday


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 02, 2006 8:14 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 19, 2005 1:17 pm
Posty: 342
Lokalizacja: Slowacja - Spišské Podhradie
tomek.l napisał(a):
Najlepiej by było jakby taka polise mozna było kupic na granicy albo gdzieś w Starym Smokovcu


Ubezpieczenie GENERALI ( Out & Actice Basic / 20Sk/dzien, Out & Active Extrem - 40Sk/dzien) mozna zakupic:

Penzión Delta - Nový Smokovec 48,
c.t. 052/4422 245, 0903 606 753, 0903 527 725 - p. Gallik

Hotel Tatranské Zruby, Tatranské Matliare,
c.t. 052/442 2751-2

Hotel Atrium (bývalý Park) - Nový Smokovec 42, c.t. 052/442 2345

T-SKI TRAVEL (budova pozemnej lanovky na Hrebienok),
c.t. 052/442 3200

Tatranská informačná kancelária, Tatranská Lomnica 125
c.t.: 052/446 8118

Tatranská informačná kancelária, Starý Smokovec - Dom Služieb
c.t. 052/442 3440

_________________
http://www.facebook.com/jan.buday


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 02, 2006 8:15 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 08, 2005 8:18 am
Posty: 670
Janek : te wszystkie nazwy miejscowości które podałeś , jakoś mi wchodzą :D . Z jedna niestety , dac sobie rady nie moge.
Mógłbyś mi powiedzieć , co oznacza nazwa " Hagy " ??
Z góry dzięki za odpowiedz :D

_________________
No matter where , but up !!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 02, 2006 8:18 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 19, 2005 1:17 pm
Posty: 342
Lokalizacja: Slowacja - Spišské Podhradie
Pylo napisał(a):
Mógłbyś mi powiedzieć , co oznacza nazwa " Hagy " ??

Sam nie wiem co to znaczy, to nie slowacka nazwa :D Ta nazwa pewnie pochodzi z jezyka wegierskiego :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 02, 2006 8:21 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 08, 2005 8:18 am
Posty: 670
To znaczy janek , że i dla Ciebie Hagy , to Hagy ? :wink: :D

_________________
No matter where , but up !!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 02, 2006 8:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
janek napisał(a):
Mozna kupic np. parking na Strbskym Plese na caly dzien, pobyc tam do poludnia, a po poludniu mozna zaparkowac w Smokovcu a juz nic nie placic.

To nawet nie wiedziałem, że to taki duży rejon. Myślałem, że dotyczy to tylko Smokovca

janek napisał(a):
Ubezpieczenie GENERALI ( Out & Actice Basic / 20Sk/dzien, Out & Active Extrem - 40Sk/dzien) mozna zakupic:
Janek a nie wiesz gdzie można to wykupić w rejonie Zuberca?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 02, 2006 8:28 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 19, 2005 1:17 pm
Posty: 342
Lokalizacja: Slowacja - Spišské Podhradie
tomek.l napisał(a):
To nawet nie wiedziałem, że to taki duży rejon. Myślałem, że dotyczy to tylko Smokovca

Ja czesto tak robie, ze zaparkuje w Smokovcu, kupie bilet, po poludniu jade na Strbske Pleso, pokaze ten kupiony bilet a parking zadarmo :)

tomek.l napisał(a):
Janek a nie wiesz gdzie można to wykupić w rejonie Zuberca?

Niestety nie wiem, jak sie dowiem, dam znac :)

_________________
http://www.facebook.com/jan.buday


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 02, 2006 8:30 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 19, 2005 1:17 pm
Posty: 342
Lokalizacja: Slowacja - Spišské Podhradie
Pylo napisał(a):
To znaczy janek , że i dla Ciebie Hagy , to Hagy ?

Tak, i dla mnie to takie Hagy jak dla ciebie :lol:

_________________
http://www.facebook.com/jan.buday


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 04, 2006 10:50 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 10:36 am
Posty: 1
W miejscu Rodne CIslo (to jest odpowiednik polskiego peselu) nalezy wpisac date urodzenia w nastepujacym formacie: 01.08.1983,
powinno byc oki! Mi przeszlo,


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Ubezpieczenie
PostNapisane: Pn sie 07, 2006 11:15 am 
Swój

Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 7:32 am
Posty: 54
Lokalizacja: Śląsk
"Towarzystwa ubezpieczeniowe jednakowoż są instytucjami komercyjnymi, co oznacza że dbając o swój interes nie są skore do wypłacania odszkodowań, np. gdy uraz był lekki, ale ze względu na miejsce w którym wystąpił, trzeba było użyć śmigłowca. Na takie sytuacje Horska Slużba proponuje turystom wykupienie "Karty darczyńcy Horskiej Slużby", czyli przekazanie pewnej kwoty jako darowizny - jest to coś w rodzaju cegiełki. Uzyskane stąd przychody pokrywają koszty lotniczych akcji ratunkowych, i posiadanie takiej karty uprawnia do bezpłatnej akcji ratunkowej śmigłowcem. W przeciwieństwie do polis towarzystw ubezpieczeniowych, uprawnienie to zachowuje swoją ważność także wtedy, gdy wypadek wydarzył się poza znakowanym szlakiem turystycznym. Z drugiej zaś strony karta nie obejmuje kosztów akcji poszukiwawczej w górach. Oczywiście nie jest ona podstawą do żądania jakichkolwiek odszkodowań ani jakichkolwiek świadczeń poza Tatrami, a także do bezpłatnej opieki zdrowotnej.

Kartę można nabyć w Starym Smokovcu, w centrali Horskej Slużby, a także w innych jej placówkach. Kosztuje ona:

200 Sk za jedną osobę
480 Sk za rodzinę z dzieckiem do lat 18 plus 50 Sk za każde kolejne dziecko
280 Sk za dorosłą osobę z dzieckiem do lat 18 plus 50 Sk za każde kolejne dziecko
Karta po wystawieniu jest ważna do 31 maja następnego roku, chyba że wcześniej wydarzy się nam wypadek. Wówczas kartę należy nabyć ponownie za połowę ceny".

"Mimo akcesji Polski i Słowacji do Unii Europejskiej koszty akcji ratunkowej i poszukiwawczej, a także transportu poszkodowanego do Polski, nie są pokrywane ze standardowego ubezpieczenia w NFZ.Jeśli masz zamiar wybrać się w góry, jeszcze przed wyjazdem z Polski nieodzownie wykup ubezpieczenie podróżne w najbliższym oddziale dowolnego towarzystwa ubezpieczeniowego (np. Warta, PZU). Spytaj pracownika, czy obejmuje ono akcję poszukiwawczą i ratunkową. Polisę zabierz ze sobą wyjeżdżając.

Natomiast w razie nagłej i nieprzewidzianej konieczności skorzystania z opieki medycznej "na nizinie" osoby ubezpieczone w Narodowym Funduszu Zdrowia mogą z niej skorzystać. Ubezpieczenie zdrowotne w NFZ, gwarantuje opiekę medyczną w krajach UE na zasadach obowiązujących w tych krajach.Tzn. to, czego nie refunduje Słowacki NFZ Słowakom, nie jest za darmo także dla Polaków. Opłaty te wynoszą:
Skorzystanie z ambulatorium (np. przy urazie nogi) - 20 koron
Wykupienie lekarstw - 20 koron
Pobyt w szpitalu (nie licząc zabiegów) 50 koron/1 dzień
Opłaty są nieduże ale warto być na nie przygotowanym.
Nie jest bezpłatna pomoc medyczna w wypadkach nienagłych i przewidywalnych (przewlekłe choroby, poród w terminie, leczenie niebolących zębów etc.).
Aby skorzystać z opieki zdrowotnej na powyższych zasadach trzeba mieć zaświadczenie z NFZ o ubezpieczeniu (do pobrania w siedzibach lokalnych NFZ). Posiadać je muszą także dzieci. W okresie letnim kolejki w NFZ są długie więc warto załatwić to odpowiednio wcześniej.


Posiadanie zaświadczenia z NFZ i Karty darczyńcy Horskej Slużby może nie wystarczyć, bo NFZ refunduje leczenie, Karta - akcję śmigłowcem, natomiast nie obejmuje ona akcji poszukiwawczej.

Jeśli wypadek miał miejce podczas lub na skutek złamania przepisów, np. celowego wyjścia poza szlak turystyczny, towarzystwo ubezpieczeniowe ma podstawę do odmowy wypłacenia odszkodowania / pokrycia kosztów wypadku. Podobnie jak nie mają prawa do odszkodowania na mocy Auto Casco osoby, które spowodowały wypadek samochodem.

_________________
"Dwie rzeczy nie mają granic:
wszechświat i ludzka głupota".


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 07, 2006 2:50 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Już to wiemy.
Janek napisał że karta darczyńscy nie wystarczy. Opłaci tylko przelot śmigłowcem i nic więcej dlatego jest raczej mało warta.
Trzeba się poprostu ubezpieczyć. A jak ktoś chce schodzić ze szlaków to ubezpieczyć w dobrej firmie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 07, 2006 3:04 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt lip 05, 2005 3:50 pm
Posty: 748
czyli w OAV


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 09, 2006 5:40 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 09, 2006 5:31 pm
Posty: 10
Lokalizacja: Warszawa
Styku78 napisał(a):
Witam wszystkich forumowiczów Tatromaniaków. To mój pierwszys post na tym forum. Mam do Was prośbę. We wrzesniu wybieram sie wraz z moją żoną pierwszy raz w Tatry Słowackie, Polskie Tatry znam doskonale zwłaśzcza wysokie miedzy innymi chyba z pieć razy przeszedłem Orlą Perć, kilka razy Rysy itp. Dobrza ale do rzeczy, jak juz napisałem pierwszy raz jade w Słowckie Tatry a tam nie zabardzo znam szlaki, jakie byście proponowali do przejścia na pierwszy raz. Napewno wejde na Rysy z drugiej strony :D ale co jeszcze? Bedę wdzieczny za odpowiedź :D

ps. A przy okazji, jako że jestem również maratonczykiem a oprócz chodzenia po górach również bieganie to moje hooby, zapraszam do odwiedzania forum www.maratonczyk.pl lub www.biegajznami.pl :D


Witam.
Tak szczerze to na 1 dzień polecam trase z Białej Wody nad Zielone Pleso. Dobra na rozgrzewke, lub ewentualnie z Popradzkiego Pleso na Osterwe.
Też spokojna a daje ładne widoki.
Jak się będziecie wybierali na Rysy to polecam też Koprowy Wierch.
Pozdrawiam.



Co do parkingów, to napewno bilet zakupiony w jednej wiosce jest ważny na terenia całych Vysokich Tatr.
Koszt albo 120 albo 150 Koronek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 10, 2006 1:37 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn lip 24, 2006 11:30 am
Posty: 6
bodo napisał(a):
Co do parkingów, to napewno bilet zakupiony w jednej wiosce jest ważny na terenia całych Vysokich Tatr.
Koszt albo 120 albo 150 Koronek



dokładnie 160 wiem, bo w niedzielę wróciłem ze Słowacji
A tak wogóle po co to jeździć autem jak zdecydowanie lepiej podjechać kolejeczką i piwko wypić przy okazji można ;)

_________________
TORUŃ


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 10, 2006 4:22 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 13, 2005 9:37 am
Posty: 1433
Lokalizacja: Siedlce
Bo autem jest fajniej :D
Zawsze mozesz zatrzymać się gdzie chcesz :D Wracasz o której chcesz.
A piwko mozna kupić i wypić w domku :wink:

_________________
Fuji S5 PRO || Grip || Nikon D70s || Grip || F80 || N28-100 || S30/1.4 || N80-200/2.8D ED N || SB-800 || TC Kenko x1.4Pro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 11, 2006 2:46 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 09, 2006 5:31 pm
Posty: 10
Lokalizacja: Warszawa
Bilet 7 dniowy sieciowy na elekticzke 360 koron
3 dniowy 200 koron.
Wiem, bo sam jeździłem :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 13, 2006 8:20 pm 
Nowy

Dołączył(a): N sie 13, 2006 8:07 pm
Posty: 2
Czy w Chacie Tery'ego można wziąć podłogę gdy nie wszystkie miejsca w pokojach są zajęte? I czy podłogę też wypadałoby sobie telefonicznie zaklepać czy nie ma takiej potrzeby?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 13, 2006 8:54 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wyszperalem w necie, moze komus sie przyda:

http://www.gorzow.mm.pl/~hoobcio/eBooks.PL.W.Tatry.Slowackie.-.Informator.zip


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 14, 2006 6:19 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz cze 15, 2006 1:04 pm
Posty: 199
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Czechowice
Czytałem wnikliwie temat i rzeczywiście ja także miałem już nie jedną przeprawę bardzo niemiła ze słowackimi smerfami. Temu od razu na allegro zakupilem http://www.allegro.pl/item119058602_apt ... rm_ue.html co do bezpieczników chyba były w aucie ale zapasowe lampki to już chyba sobie podaruje:). Dzięki Jankowi pomocy wiele się dowiedzieliśmy i dzięki wielkie. Z podanego linka zakupiłem na najbliższy weekend opcje podstawową czyli "Turysta" razem 30 Koron z linka https://www.union.sk/index.php?www=insu ... s_edit_top Płaciłem Net Kartą z Multibanq wszystko poszło sprawnie i szybko sam sobie przeliczył na 3.17 zł cóż nie jest to majątek. Wydruk jest więc teraz śmiało mogę iść. Planuje przejść Zverovka Pachola, Banikov, Kopy i na Smutnej się zastanowię czy iść dalej Rohaczami czy już wracać do weekendu z rodzinką pod Koscieliskiem :) w 2 stronę już było teraz z tej strony:) Zakładając tą trasę i nie zejście ze szlaku to ten typ ubezp. powinien starczyć co nie? Na pewno będę prze 7 rano:) ostatnio wyruszaliśmy też wcześnie i nic nie płaciliśmy a koło 17 za bardzo też nie widziałem by ktoś pobieral za P ale i tak lepiej być wcześniej :)

_________________
Góry http://climber.rafalantoniewski.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: slowackie Tatry
PostNapisane: Pn sie 21, 2006 12:01 am 
Swój

Dołączył(a): N sie 20, 2006 12:24 pm
Posty: 31
Lokalizacja: Kraków
P pierwsze- witam wszystkich serdecznie:)
Po dlugiej przerwie znow ruszylam w Tatry dzieki moim cudownym znajomym. Slowackie Tatry sa cudowne i maja jedna zdecydowana wyzszosc nad polskimi- maly ruch turystyczny.
Szlak:Podbanska, Dol. Kamienista,Pysznianska Przelecz, Blyszcz, Bystra, Podbanska.
Pogoda byla cudna, fotki bede widziec jutro- ponoc sa cudne:)))
Trasa bardzo przyjemna, nietrudna, zajela nam 8,5h z postojami. Gdyby nie moja papierosowa dychawica to do przejscia na pewno szybciej, ale w zasadzie po co? Widoki tak piekne ze czlowiek zamiast gapic sie na sciezke zeby nie wywalic sie, strzelal oczami dookola siebie:))) moj przyklad najlepszy kiedy zobaczylam Tojady Mocne...;)
Juz nie moge doczekac sie kolejnej wyprawy- za 3 tygodnie Rohace!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3649 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 122  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL