Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:43 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 576, 577, 578, 579, 580, 581, 582 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lis 22, 2017 10:27 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 8:03 pm
Posty: 788
Nie no, to wiem, ale chciałabym warianty zimowe mieć jednak zarysowane. Wiadomo że warunki i tak je zweryfikują, ale będę się pewniej czuła.

_________________
Wenus w Milo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lis 22, 2017 12:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
To przejrzyj mapy zimowe. Tam są chyba zaznaczone tory lawin i chyba też zimowe warianty.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lis 22, 2017 2:01 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 8:03 pm
Posty: 788
Ok. Dzięki.

_________________
Wenus w Milo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lis 22, 2017 3:40 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Przejrzałem moją mapę WZKart 1:30 000. Tę, którą firmuje TPN. Obejście zimowe praktycznie jest tylko zaznaczone to na drodze do Morskiego Oka. Wariantów zimowych nie ma. Są tylko tory lawin i teren zagrożony lawinowo. No i nartostrady.
Z resztą warianty zimowe to zmienna więc pewnie na żadnej mapie nie będą zaznaczone.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lis 22, 2017 8:17 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn paź 05, 2015 7:18 pm
Posty: 1983
Przy dobrej pogodzie wszystkie szlaki w rejonie Hali są natychmiast deptane i tu miałbym nadzieję. Mógłbym Ci napisać szybciutko "przewodnik" z wariantami zimowymi. Tak schematycznie choćby na Zawrat: do Czarnego Stawu G., gdzie podczas zagrożenia lawinowego schodzimy ze szlaku w dół do kamienia Karłowicza, że próg Z. S. G. (pierwszy widok na Zawrat) bierzemy łożyskiem potoku, że podchodzimy prostą linią z lewej strony żlebu wprost na przełęcz... I tak dalej pozostałe...

Czy to ma sens? Bo np. stan śniegu może pozwolić na trawersowanie stoków M. K. a łożysko potoku będzie w żywym lodzie, itp.

A więc zderzenie z warunkami zastanymi.

Odbywające się kursy to również gwarancja założonych poprawnie śladów.

Jedź spokojnie i miej oczy i umysł otwarte :D

Nie mogę dłużej, bo pakuję żelastwo i jutro w Tatry. Ale nie licz, że założę Ci ślady na H. G. :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lis 23, 2017 8:15 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Mapy firmy Sygnatura, te elektroniczne, ale o ile pamiętam, to również papierowe, laminowane, mają zaznaczone ścieżki. Przynajmniej część tych scieżek to warianty zimowe.
Na pewno są na tej mapie (czy tych mapach - bo są tez Tatry Zachodnie) zaznaczone:
- podejście na Karb od Czarnego Stawu Gąsienicowego
- Zawrat - D5SP
- łącznik szlaku żółtego z Kasprowego z Zielonym na Liliowe i dalej do Zielonego Stawu.
- obejście zimowe przy Kamieniu Karłowicza.

ale już np podejścia do Zmarzłego Stawu od Czarnego Stawu Gąsienicowego nie ma.

W sumie, to dochodzę do wniosku, że te ściezki (przynajmniej w części) to sa po prostu stare (nawet przedwojenne).

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lis 23, 2017 9:44 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
Wolf_II napisał(a):
- podejście na Karb od Czarnego Stawu Gąsienicowego
- Zawrat - D5SP

To są stare pozamykane jakiś czas temu szlaki.

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lis 23, 2017 10:21 am 
Swój

Dołączył(a): Śr maja 11, 2016 9:06 am
Posty: 64
Lokalizacja: Katowice.
Na mapie wydanej przez ExpressMap - Tatry Wysokie i Bielskie masz na pewno zaznaczone tory lawin, nartostrady i pojedyncze ścieżki. Wariantów zimowych nie ma jako takich i nie wiem czy w ogóle znajdziesz na zwykłej turystycznej mapie owe.

Compass wydał "Zimowe Tatry Polskie" tam teoretycznie powinno się wszystko znajdywać o co pytasz, jednak nie miałem jej w rękach, także ciężko mi jednoznacznie odpowiedzieć, ale warto zajrzeć. Też warto zaopatrzyć się w jakiś przewodnik tam też możesz znaleźć cenne informacje.

_________________
Trwaj w tym co kochasz...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lis 23, 2017 1:30 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 8:03 pm
Posty: 788
Kupiłam "W Tatry zimą" Moniki Nyczanki i znalazłam w niej wielkie "G". Sprawa jest o tyle poważna, że jedzie ze mną mąż mój Sławomir, który będzie pierwszy raz zimą.....

_________________
Wenus w Milo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lis 23, 2017 1:41 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr maja 11, 2016 9:06 am
Posty: 64
Lokalizacja: Katowice.
Sheala napisał(a):
Kupiłam "W Tatry zimą" Moniki Nyczanki i znalazłam w niej wielkie "G". Sprawa jest o tyle poważna, że jedzie ze mną mąż mój Sławomir, który będzie pierwszy raz zimą.....

Po okładce - informacjach na niej nie wygląda zachęcająco przynajmniej dla turystyki pieszej.

Zobacz w księgarni sobie "Tatry na nartach. Przewodnik skiturowy." W. Szatkowskiego oraz mapę Compassu. Myślę, że to powinno Tobie pomóc. Zakładam, że lewizn nie robisz, więc to powinno wystarczyć.

_________________
Trwaj w tym co kochasz...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lis 23, 2017 3:37 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 8:03 pm
Posty: 788
Zbychu napisał(a):
Ale nie licz, że założę Ci ślady na H. G.


A jak ładnie poproszę? :flower: A tak serio to dzięki. Masz rację, nie ma się co spinać.

_________________
Wenus w Milo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lis 23, 2017 5:57 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
Mateuszek napisał(a):
Zobacz w księgarni sobie "Tatry na nartach. Przewodnik skiturowy."


Przecież poruszanie się zimą na nartach i "z buta" to dwie zupełnie inne bajki.

Co do wariantów zimowych to są one opisane w niektórych przewodnikach taternickich - porozrzucane po różnych tomach. Gdyby kiedyś ktoś zebrał to wszystko w jednym miejscu to na pewno byłaby to ciekawa i praktyczna pozycja.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lis 23, 2017 6:06 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt cze 22, 2012 7:38 pm
Posty: 843
Lokalizacja: siem-ce; m-ce
Sheala napisał(a):
Kupiłam "W Tatry zimą" Moniki Nyczanki i znalazłam w niej wielkie "G".

A co tam jest, tak z ciekawości, bo ja kiedyś kupiłem przewodnik pani Moniki po Małej Fatrze i znalazłem w nim "G" do kwadratu.
_Sokrates_ napisał(a):
Co do wariantów zimowych to są one opisane w niektórych przewodnikach taternickich - porozrzucane po różnych tomach. Gdyby kiedyś ktoś zebrał to wszystko w jednym miejscu to na pewno byłaby to ciekawa i praktyczna pozycja.

Taternickich - pewnie tak, ale turystycznych - raczej byłaby to mizerna pozycja.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lis 23, 2017 6:10 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr maja 11, 2016 9:06 am
Posty: 64
Lokalizacja: Katowice.
_Sokrates_ napisał(a):
Mateuszek napisał(a):
Zobacz w księgarni sobie "Tatry na nartach. Przewodnik skiturowy."


Przecież poruszanie się zimą na nartach i "z buta" to dwie zupełnie inne bajki.

Co do wariantów zimowych to są one opisane w niektórych przewodnikach taternickich - porozrzucane po różnych tomach. Gdyby kiedyś ktoś zebrał to wszystko w jednym miejscu to na pewno byłaby to ciekawa i praktyczna pozycja.

Wiele aspektów turystyki narciarskiej pokrywa się z aspektami turystyki pieszej. Zjazdy, zjazdami, ale już podejścia są... jednakowe.

_________________
Trwaj w tym co kochasz...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lis 23, 2017 6:16 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt cze 22, 2012 7:38 pm
Posty: 843
Lokalizacja: siem-ce; m-ce
Mateuszek napisał(a):
Zjazdy, zjazdami, ale już podejścia są... jednakowe.

Być może, jednak zjazdy rzadko pokrywają się z zejściami... a zejść też trzeba :wink: .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lis 23, 2017 6:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
magis napisał(a):
Taternickich - pewnie tak, ale turystycznych - raczej byłaby to mizerna pozycja.


W przewodnikach taternickich opisane są zarówno podejścia i drogi taternickie jak i turystyczne.

Mateuszek napisał(a):
Zjazdy, zjazdami, ale już podejścia są... jednakowe.


Nie dałbym sobie ręki uciąć za takie stwierdzenie.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lis 23, 2017 6:30 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt cze 22, 2012 7:38 pm
Posty: 843
Lokalizacja: siem-ce; m-ce
_Sokrates_ napisał(a):
W przewodnikach taternickich opisane są zarówno podejścia i drogi taternickie jak i turystyczne.

Ale w których? Bo ja mam tylko przewodniki Paryskiego, a on sygnalizuje w nich jedynie, która z opisanych przez niego dróg jest najbezpieczniejsza zimą do zdobycia danego szczytu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lis 23, 2017 6:43 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
magis napisał(a):
Ale w których?


Mam w domu WHP, WC i Kiełkowskiego. Głowy teraz nie dam (a szukać mi się nie chce) ale stawiałbym na WC.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lis 23, 2017 8:11 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 8:03 pm
Posty: 788
magis napisał(a):
A co tam jest, tak z ciekawości, bo ja kiedyś kupiłem przewodnik pani Moniki po Małej Fatrze i znalazłem w nim "G" do kwadratu.


1) drogi dojazdowe w Tatry
2)Plan Zakopanego z adresami przeróżnymi
3)wycieczki w Tary Polskie - doliny plus Gęsia Szyja (przy okazji - Dolina Strążysk - do tej pory myślałam, że Strążyska.)
4)wycieczki w Tatry Słowackie - oczywiście do wysokości schronisk, wyjątek - Babki
5)centra narciarskie po obu stronach Tatr - z mapami tras zjazdowych, adresami, długością zjazdów i cenami karnetów.

_________________
Wenus w Milo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lis 23, 2017 8:22 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt cze 22, 2012 7:38 pm
Posty: 843
Lokalizacja: siem-ce; m-ce
Sheala napisał(a):
1) drogi dojazdowe w Tatry
2)Plan Zakopanego z adresami przeróżnymi
3)wycieczki w Tary Polskie - doliny plus Gęsia Szyja (przy okazji - Dolina Strążysk - do tej pory myślałam, że Strążyska.)
4)wycieczki w Tatry Słowackie - oczywiście do wysokości schronisk, wyjątek - Babki
5)centra narciarskie po obu stronach Tatr - z mapami tras zjazdowych, adresami, długością zjazdów i cenami karnetów.


No właśnie, strata pieniędzy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lis 24, 2017 5:31 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Sheala napisał(a):
Sprawa jest o tyle poważna, że jedzie ze mną mąż mój Sławomir, który będzie pierwszy raz zimą.....

W rejonie Gąsienicowej to za dużo łatwych zimowych celów nie będzie. Co najwyżej:
- Czarny Staw Gąsienicowy z obejściem dołem pod Małym Kościelcem lub nie, w zależności od warunków.
- Karb od Zielonego Stawu

Poza tym był tu taki wątek Tatry - łatwy ciekawy SZLAK ZIMOWY.
viewtopic.php?f=4&t=4630

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lis 24, 2017 8:11 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
Sheala napisał(a):
Kupiłam "W Tatry zimą" Moniki Nyczanki i znalazłam w niej wielkie "G". Sprawa jest o tyle poważna, że jedzie ze mną mąż mój Sławomir, który będzie pierwszy raz zimą.....

Dla początkującej osoby zimą lepsze byłyby grzbietówki w Tatrach Zachodnich.

Wokół Hali Gąsienicowej przy panujących dobrych warunkach dla odpowiednio wyposażonego turysty dostępne są:
- Kasprowy Wierch
- Mały Kościelec i ew. Kościelec od strony Zielonej Doliny Gąsienicowej ( link )
- Zadni Granat wariantem zimowym ( link1 , link2 )
- Zawrat (przy czym tutaj potrzebne są już naprawdę dobre warunki i umiejętność właściwej oceny sytuacji w żlebie)

Staraj się raczej nie przecierać szlaków na własną rękę.

Kilka innych wariantów zimowych w Tatrach: link


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lis 24, 2017 9:22 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt kwi 05, 2016 3:42 pm
Posty: 269
Lokalizacja: Kraków
Mateuszek napisał(a):
Compass wydał "Zimowe Tatry Polskie" tam teoretycznie powinno się wszystko znajdywać o co pytasz, jednak nie miałem jej w rękach
Tu jest zeskanowany fragment -tylko w celach porównawczych. Parę wariantów zimowych tu jest (linie między kropkami), tory lawin i szlaki zamknięte w okresie zimowym (z powodów ochrony fauny), ale nie licząc rejonu regli- zaznaczono tylko:trasy na Grzesia o Wołowca, Dol. Starorobociańską, trasę przez Przeł. Iwaniacką, trasę z Czerwonych Wierchów (wariant zejscia z Chudej Turni pod Ciemniakiem, Przeł. P.Kopą, szlak przez Zawrat, dojście do Czerwonego Stawku w Pańszczycy. Ale to są głównie trasy narciarskie Więc "szału nie ma".
Obrazek
Ale niezależnie od przewodników, map i opisów - najważniejsze jest zagrożenie lawinowe. Najpewniejsza jest sytuacja, gdy po parodniowym ociepleniu temperatura spada i w dzień jest znacznie na minusie. Tylko, że trzeba wtedy się liczyć z betonem, a może nawet szczerym lodem i na stromych zboczach w miarę bezpiecznie poruszają się jedynie ludzie z doświadczeniem w terenie lodowym
( wtedy każdy powinien mieć raki + 2 czekany lub dziaby lub czekan + młotek lodowy). Najbardziej lawiniasto jest tuż po znacznych opadach (>15cm), wtedy lepiej się wybrać w regle. Dobrym pomysłem jest zabranie (lub wypożyczenie) detektorów i lawinowego ABC. Niestety, z powodu lawin parę znajomych osób i to dobrze znających góry już odeszło. Jak w tym znanym powiedzeniu: "lawina nie wie, że jesteś ekspertem". Podstawą jest elastyczne planowanie z wariantami zależnymi od warunków.
Życzę udanej wyprawy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lis 24, 2017 9:58 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 8:03 pm
Posty: 788
Dziękuję bardzo za rozliczne rady. Są cenne, zapamiętam. Jeszcze tylko jedno - szlak na Świnicę od przełęczy prosto na krechę?

_________________
Wenus w Milo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lis 24, 2017 11:20 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt kwi 05, 2016 3:42 pm
Posty: 269
Lokalizacja: Kraków
Sheala napisał(a):
prosto na krechę?
Tak na ogół jest założony zimowy ślad. Tylko, ze wyprowadza na wierzchołek taternicki, z którego aby przejść ze 20-30m na główny trzeba pokonać jedynkową grań. Najlepiej wrócić po śladach, bo zejście na Zawrat jest b. ryzykowne (z nasłonecznionych stoków potrafią zjeżdżać po śniegu spore kamole spod skał Niebieskiej i Gąsienicowej Turni -tak nagle, gdy coś się np. spod kamola wytopi. I sporo trawersów na stromym śniegu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lis 24, 2017 11:29 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
Teren pod Świnicką Przełęczą jest zagrożony lawinami, a na samym siodle zimą można spodziewać się dużego nawisu.
Dlatego na Świnicę (wierzchołek taternicki) lepiej jest wchodzić przez Kasprowy (i tak też wracać).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lis 25, 2017 8:22 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
Pawel_Orel napisał(a):
Teren pod Świnicką Przełęczą jest zagrożony lawinami, a na samym siodle zimą można spodziewać się dużego nawisu.
Dlatego na Świnicę (wierzchołek taternicki) lepiej jest wchodzić przez Kasprowy (i tak też wracać).

Albo grzędą Pośredniej Turni, ale to wariant dla trochę bardziej doświadczonych i z wierzchołka już łatwo na Przełęcz.

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lis 28, 2017 8:41 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn paź 05, 2015 7:18 pm
Posty: 1983
Sheala... ja Cię chyba rozszyfrowałem!
Jeśli, jak piszesz, Twój mąż Sławomir będzie w Tatrach po raz pierwszy zimowo, a Ty zapytujesz o drogę na Świnicę... hmm... Twoje zamiary niecnymi są!
A zapytywanie nas o warianty zimowe to tylko budowanie alibi :D

Tak a propos... część piątku zeszła mi na zakładaniu wariantu zimowego na jednej z grani, by wydostać się na G.G.T. Stromizna, nawisy i masy śniegu po zawietrznej. Natyrałem się do wieczora jak bury osioł. Ranek piękny, ale wietrzny, by ok. 8.00 zawiewać już w porywach do 100 km/h. Uciekałem z grani najszybciej jak mogłem a i tak parę razy wcisnęło mnie w śnieg i często musiałem przybierać pozycję leżąc. Kolejnej nocy dopadało ok. 30 cm śniegu i moje misternie zakładane 0,5 m ślady pieron strzelił. Tak to właśnie bywa z wariantami zimowymi.

Powstają w sezonie po wielekroć. Życzę satysfakcji z własnych :D
Pokochaj męża od nowa i odpuść mu Świnicę :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lis 29, 2017 8:12 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 8:03 pm
Posty: 788
Ale ja nigdzie nie pisałam, że on pójdzie ze mną!

_________________
Wenus w Milo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lis 29, 2017 11:23 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn paź 05, 2015 7:18 pm
Posty: 1983
Jakoś tak kontekst mi na to wskazywał, ale ostatecznie to Ty wiesz lepiej :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 576, 577, 578, 579, 580, 581, 582 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL