Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt kwi 19, 2024 9:01 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz paź 12, 2017 11:43 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 600
Odnośnie "stopnioschodów" - lało od rana, widać było niewiele, byłem zje..męczony po całym tygodniu, więc liczyłem sobie stopnie i co stówkę robiłem chwilkę odpoczynku :roll: .
A off-topowo - moim zdaniem, w polskich Tatrach gastronomicznie Murowaniec rządzi, a nawet wymiata... :bounce:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 30, 2017 4:53 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 12, 2017 7:32 am
Posty: 4097
Moi teraz mają 9 i 13 lat. Starszy od zawsze chodził nie gderając, młodszy od zawsze marudzi, ale jak już przestanie to mały czołg :D Sami sobie filmów na yt górskich nie włączają, ale jak widzą,że ja na tv oglądam zaraz przysiadają ;) Wszystkie możliwe broszurki zgarniają w schroniskach, IT

_________________
Urodziłeś się, by być prawdziwym, a nie perfekcyjnym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lis 01, 2017 7:14 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr lis 01, 2017 6:55 pm
Posty: 510
Lokalizacja: Gdynia/ Reda
Nastolatką już nie jestem, ale z doświadczenia wiem, że warto stopniowo podwyższać sobie poprzeczkę i wraz z każdym wyjazdem przejść więcej, wejść wyżej...

Tak dla nastolatków, żeby ich trochę zaciekawić, to mogłabym polecić Jaskinię Mylną... Dopiero w tym roku byłam, ale uważam, że była to naprawdę fajna zabawa, coś innego niż chodzenie po szlaku... Oczywiście trzeba pamiętać o latarce i być przygotowanym na kałuże oraz częste schylanie się (z plecakiem nieraz trudno było się przecisnąć), ale to całkiem fajna sprawa. I to tego można dorzucić inne jaskinie w Kościeliskiej, a zacząć od oświetlonej Mroźnej, dla przyzwyczajenia się.

A z innych łatwiejszych wg mnie szlaków:
z
- na Gęsią Szyję z Wierch Porońca bardzo łatwa ścieżka do Rusinowej Polany, a potem liczne schodki (ew. wariant z Palenicy Białczańskiej też nie jest szczególnie wymagający)
- z Kuźnic do Murowańca, a stamtąd nad Czarny Staw, bądź nawet warto podejść na Karb, o ile kondycja sprzyja, bo widoki warte są wysiłku
- szlak z Kuźnic na Kasprowy też nie jest ciężki i spokojnie można pokonać go w czasie poniżej 3 godzin, czyli krócej niż ludzie nieraz czekają w kolejce do kolejki
- tak jak ktoś wspominał wcześniej, Wielki Kopieniec też nie jest trudny do zdobycia, a na dodatek dość blisko od miasta
- tak samo Sarnia Skała, spacer Doliną Strążyską, przy okazji można podziwiać Siklawicę, a potem troszkę męczącym podejściem udać się na Czerwoną Przełęcz, by stamtąd dojść już na Sarnią

_________________
Jeśli są zasady, to nie ma kwasów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lis 13, 2017 4:13 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr maja 11, 2016 9:06 am
Posty: 64
Lokalizacja: Katowice.
tango napisał(a):
Do czytania to ja bym raczej podrzucił "Śmiech na linie" Ivana Bajo...


Uważam, że dobrym pomysłem byłoby przybliżenie jakiś ciekawych faktów związanych ze schroniskami tatrzańskimi, granicami, osobami jak np. spór o Morskie Oko, kim był Klimek Bachleda, Józef Oppenheim czy Palant. Czemu Zamoyski postanowił wybudować Kolej w Zakopanem, coś o historii schronisk w Roztoce, Morskim Oku. Ciekawostki, że w pięciu stawach jest sześć stawów, a nie pięć. Takie niby pierdoły, ale którą mogą zaciekawić.

Ze szlaków łatwo dostępny Wielki Kopieniec polecam, ciekawe widoki, dużo miejsca, można posiedzieć i miło spędzić dzień, a trasa nie długa.

_________________
Trwaj w tym co kochasz...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL