Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:52 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 574, 575, 576, 577, 578, 579, 580 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lip 18, 2017 12:55 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 12:54 pm
Posty: 2
Witam, ogólnie mam pytanko, jestem gruba :) i chciałabym wejść na szliglasowy wierch od 5stawów, ogólnie mi się przytyło w Tatrach byłam w lutym i na Kasprowy po śniegu właziłam ale ostatnio kondycja poszła w dół, więc chciałabym wyjść bardzo rano żeby tam się dowlec ale że nigdy tam nie byłam chciałabym wiedzieć czy ktoś może z grubasków tam wchodził i dał radę.
Tak dla ciekawości 175cm/70kg nie jakaś otyłość ale nadwaga już tak. Aaa pewnie wiek jest ważny to trójki z przodu nie mam jeszcze bliżej mi do ćwierćwiecza :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 18, 2017 1:08 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr lip 03, 2013 11:59 am
Posty: 385
Papaya napisał(a):
Witam, ogólnie mam pytanko, jestem gruba :) i chciałabym wejść na szliglasowy wierch od 5stawów, ogólnie mi się przytyło w Tatrach byłam w lutym i na Kasprowy po śniegu właziłam ale ostatnio kondycja poszła w dół, więc chciałabym wyjść bardzo rano żeby tam się dowlec ale że nigdy tam nie byłam chciałabym wiedzieć czy ktoś może z grubasków tam wchodził i dał radę.
Tak dla ciekawości 175cm/70kg nie jakaś otyłość ale nadwaga już tak. Aaa pewnie wiek jest ważny to trójki z przodu nie mam jeszcze bliżej mi do ćwierćwiecza :)

Toć to sama przyjemność. Ciężej się idzie do Biedronki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 18, 2017 1:11 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:46 am
Posty: 2164
Papaya napisał(a):
Tak dla ciekawości 175cm/70kg

u mnie nie widać zdjęcia...
musisz dać zdjęcie, żeby można było coś więcej powiedzieć

_________________
SPROCKET
viewtopic.php?f=11&t=17068


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 18, 2017 1:17 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
Papaya napisał(a):
Witam, ogólnie mam pytanko, jestem gruba


Papaya napisał(a):
Tak dla ciekawości 175cm/70kg nie jakaś otyłość ale nadwaga już tak.


:rofl_an: :shock:

ps. kurcze ja jestem już otyły 170/80 a za niedługo może być jeszcze gorzej :krzyk:

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 18, 2017 1:22 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
175cm / 70kg dla kobiety to nadwaga?
Nie wiem jaką masz budowę, ale jak ktoś ma trochę rozbudowane mięśnie to spokojnie może mieć taką wagę a być bardzo smukłej postury.
Z facetami jest inaczej, wiadomo, ale ja mam 5cm i 3kg więcej i jestem raczej chudy.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 18, 2017 1:31 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 12:54 pm
Posty: 2
Ojjjej, ale zamieszanie, kurczę przy 62 czuje się najlepiej, mięśni mam mało więc te parę kg to nadmiar tkanki tłuszczowej, spowolniony metabolizm i kondycja. gdybym była fitnesską może i tyle nie było by dużo. Zdjęć nie dodam :) tak czy siak wydaję mi się że dam radę skoro taka fala ironii poszła, nie chciałam porywać się z motyką na słońce i tyle.
A facet to facet, nawet 90kg przy 175 będzie spoko pod warunkiem że te kg to mięso także nie ma co porównywać.
Dziękuję.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 18, 2017 1:39 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Dasz radę. Ostatnio mi się zdarzyło wejść na Szpiglsowy startując o godz. 14 z Wiktorówek. Startując wcześnie rano np. z Palenicy zapas masz baaardzo duży.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 18, 2017 1:52 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
A do tego troche droge pogubiles pod szczytem;)

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 18, 2017 1:59 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2014 3:26 pm
Posty: 428
kiro67 napisał(a):
No wiem, tylko jeszcze trzeba sie dostac do d5sp ;).
Chyba jednak pojde przez Kasprowy i Swinice, bo fajnie sie idzie na odcinku Swinica-Zawrat i wbrew pozorom nie jest to takie meczace, bo duzo robi sie rekami, gorzej bedzie z dotarciem na Kasprowy :D


Rozumiem że na Kasprowy wjeżdżasz nie wchodzisz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 18, 2017 3:16 pm 
Nowy

Dołączył(a): N cze 11, 2017 5:26 pm
Posty: 15
Lokalizacja: Debica
@up-oczywiscie ze wchodze, 1,5-2h marszu to nie tak duzo i zawsze jakos blizej natury niz cywilizacji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 18, 2017 4:55 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:46 am
Posty: 2164
Papaya napisał(a):
tak czy siak wydaję mi się że dam radę skoro taka fala ironii poszła

Tak na poważnie, to niby jakim cudem ktoś może tutaj zawyrokować, czy dasz radę, czy nie.
Fakty są takie, że 70 kg to nie jest za dużo, żeby chodzić po górach, ale przecież nie od wagi zależy, czy się uda. Swoją kondycję opisujesz jako słabą, ale zdajesz sobie sprawę jak bardzo jest to Twoja subiektywna opinia? Na pewno warto spróbować. Trasę wybrałaś zupełnie normalną dla przeciętnego turysty. Jak będziesz odpowiednio zmotywowana to powinno się udać.

_________________
SPROCKET
viewtopic.php?f=11&t=17068


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 18, 2017 8:37 pm 
Witam. Mam pytanko. Jak by porównać szlaki na Kozi Wierch od 5tki i na Zadni Granat od Hali Gąsienicowej. Który wydaje się być łatwiejszą opcją?


Góra
  
 
PostNapisane: Wt lip 18, 2017 8:53 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt maja 29, 2009 3:57 pm
Posty: 1882
Lokalizacja: Lublin
Na Zadni ciut łatwiejszy, moim zdaniem.

_________________
Strząsnąć tę pisowską szarańczę.
Schetyna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 18, 2017 9:22 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:46 am
Posty: 2164
Oba łatwe w porównaniu z innymi w najbliższej okolicy. Na Zadni Granat łatwiejszy.

_________________
SPROCKET
viewtopic.php?f=11&t=17068


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 22, 2017 6:21 pm 
Nowy

Dołączył(a): So gru 05, 2015 4:15 pm
Posty: 17
dobry,

przeszedlem orla perc od KASPROWEGO do skrajnego granatu (na krzyzne juz nam nie starczylo motywacji) i uwazam ze byl to piekny szlak ale wiekszych trudnosci, procz tych wydolnosciowych mi nie przysporzył (nie zgrywam kozaka i dwa razy sie zastanowie zanim postawie noge). Chce sie dowiedziec, co polecacie dalej? Gerlach? Obycie sie z uprzeza, linami? Czy jest jeszcze jakis szlak na miare orlej perci ktory dalby mi tyle samo przyjemnosci? Chciałbym za pare lat, wyruszyć gdzies dalej (np. Kazbek) ale teraz jeszcze za wczesnie. Stad zastanawiam sie, gdzie sie jeszcze sprawdzic w Tatrach


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 22, 2017 7:26 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lip 16, 2013 6:29 pm
Posty: 364
Lokalizacja: Kraków
Porównywalne Rohacze.
Tyle szlakowo , reszta pozaszlakowo z przewodnikiem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 23, 2017 7:43 pm 
Nowy

Dołączył(a): So gru 05, 2015 4:15 pm
Posty: 17
no a pozaszlakowo co polecasz po orlej? na obycie sie ze 'sprzetem'. bo narazie to nie mam zbyt wiele pojecia o wspinaczce pozaszlakowej. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 23, 2017 9:04 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lip 16, 2013 6:29 pm
Posty: 364
Lokalizacja: Kraków
W przewodniku Józefa Nyki "Tatry Polskie" , masz rozdział "i ty poczuj się taternikiem" . Wyszczególnione jest 19 tras w Tatrach w dwóch rejonach. Morskiego Oka i Doliny Gąsienicowej .
Przewodnik powinien być dostępny w PDF.
Natomiast wiedz, że dostępność tych szlaków tylko w towarzystwie licencjonowanego przewodnika.
Przewodnikow możesz sobie wygooglować w internecie , lub zadzwoń do TOPRu (ale nie na numer alarmowy). Na pewno większość z nich ma uprawnienia przewodnickie , a przynajmniej bardzo często widuję TOPRowców prowadzących klientów. Przewodnik nauczy Cię korzystania ze sprzętu , pokaże podstawowe techniki. To bardzo Ci się przyda, jezeli planujesz cokolwiek wiecej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 28, 2017 5:15 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr cze 21, 2017 8:12 pm
Posty: 10
Cześć
Może ktoś z "lipcowych" turystów jest w stanie powiedzieć, o której trzeba być na parkingu na Palenicy żeby dało się jeszcze tam zaparkować samochód bez problemu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 28, 2017 5:18 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 600
Jakoś tak o świcie... :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 28, 2017 6:00 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt kwi 05, 2016 3:42 pm
Posty: 269
Lokalizacja: Kraków
marek.dumle napisał(a):
o której trzeba być na parkingu na Palenicy żeby dało się jeszcze tam zaparkować samochód bez problemu?
Ja byłem o 7 rano 19. lipca (środa)- bez problemu zaparkowaliśmy, ale w weekendy warto być wcześniej. Albo wybrać się busem.
Pozdrawiam
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 29, 2017 6:55 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr cze 21, 2017 8:12 pm
Posty: 10
Wielkie dzięki!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 01, 2017 10:54 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt sie 01, 2017 10:50 am
Posty: 3
Hej,

Jakis czas temu obejrzalem filmik z przejscia szarlotkowego szlaku w Tatrach. Od obejrzenia do realizacji minela doslownie chwila i szukam kolejnych ciekawych pomyslow. I tak sobie pomyslalem, ze moze cos podobnego ktos przerabial w slowacich Tatrach? Mam w glowie taki pomysl, aby droge zaczac od Morskiego Oka skad ruszylbym na wschod slonca podziwiany z Rysow a dalej schodzic na Slowacje. Na Slowacji bylem tylko na Lomnicy, za to polska czesc Tatr przeszedlem w zdecydowanej wiekszosci stad brak mojej wiedzy na temat tamtejszych wycieczek. Moze ktos ma w glowie jakis pomysl co takiego moglbym zrealizowac? Oczywiscie nie jest musem zaliczyc wszystkie schroniska. Bardziej wyprawa na 2 dni chodzenia po Slowacji i 2 noclegi tamze. Pomoze ktos? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 01, 2017 12:24 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
Taka luźna propozycja:

1 dzień: Morskie Oko -> Rysy -> Popradzki Staw -> Osterwa -> Śląski Dom (nocleg)
2 dzień: Śląski Dom -> Mała Wysoka -> Polski Grzebień -> Rohatka -> Zbójnicka Chata (nocleg) lub -> Czerwona Ławka -> Terycho Chata (nocleg)
3 dzień: Terycho Chata -> Lodowa Przełęcz -> Jaworzyna Tatrzańska

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 05, 2017 3:51 pm 
Nowy

Dołączył(a): So sie 08, 2015 8:36 am
Posty: 27
Lokalizacja: Great Toruń
Hey!
Był kiedyś na tym forum temat "Tatry z dziećmi". Jako że nie mogę znaleźć to poproszę o podpowiedzi w tym wątku. Bardzo dużo szlaków już zeszliśmy i dziewczyny są raczej "chodzące" . Mają 8 i 12 lat. W tym roku chcemy iść z Czarnego stawu Gąsienicowego na przełęcz Karb i nie wiem co dalej. Czy wracać tą samą droga do Murowańca czy mogę iść dalej przez Kurtkowiec i Litworowy Staw i dopiero do Murowańca.

Drugie pytanie : idąc Doliną roztoki chcę dojść do Siklawy i Wyczytałem że od tej strony jest dosyć łatwe wejście na Zawrat. Powrót oczywiście tą samą drogą.
Czy te trasy są "bezpieczne"? Wiem że pojęcie bezpieczne w tatrach i na tym forum jest różnie odbierane ale powiem w ten sposób : nie pcham się z dziećmi na Giewont bo tam nie czuję z nimi bezpiecznie a spokojnie robimy np. Kopę Kondracką czy Grześ Rakoń Wołowiec.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 05, 2017 5:29 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 14, 2013 12:39 am
Posty: 161
edi_gein napisał(a):
Hey!
Był kiedyś na tym forum temat "Tatry z dziećmi". Jako że nie mogę znaleźć to poproszę o podpowiedzi w tym wątku. Bardzo dużo szlaków już zeszliśmy i dziewczyny są raczej "chodzące" . Mają 8 i 12 lat. W tym roku chcemy iść z Czarnego stawu Gąsienicowego na przełęcz Karb i nie wiem co dalej. Czy wracać tą samą droga do Murowańca czy mogę iść dalej przez Kurtkowiec i Litworowy Staw i dopiero do Murowańca.

Drugie pytanie : idąc Doliną roztoki chcę dojść do Siklawy i Wyczytałem że od tej strony jest dosyć łatwe wejście na Zawrat. Powrót oczywiście tą samą drogą.
Czy te trasy są "bezpieczne"? Wiem że pojęcie bezpieczne w tatrach i na tym forum jest różnie odbierane ale powiem w ten sposób : nie pcham się z dziećmi na Giewont bo tam nie czuję z nimi bezpiecznie a spokojnie robimy np. Kopę Kondracką czy Grześ Rakoń Wołowiec.


Chyba nie chodzisz bez mapy? :D Z Karbu masz przecież szlak na "pojezierze gąsienicowe" także spokojnie możesz tam iść, łatwiej (tzn. mniej stromo) niż od Czarnego Stawu. Na Małym Kościelcu miejscami trochę wąsko, także baczenie na dzieciaki wskazane. Wejście na Zawrat od strony 5 Stawów bezproblemowe i przy dobrych warunkach "bezpieczne".
Jak z dzieciakami łaziłeś już po Zachodnich, to możesz spróbować też wejść na Zadni Granat (powrót tą samą trasą), prosty i łatwy szlak, na dojściu do Zmarzłego Stawu na krótkim odcinku trzeba użyć rąk. Trudności "techniczne" mniejsze niż na odcinku Kopa - Kasprowy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 05, 2017 5:47 pm 
Nowy

Dołączył(a): So sie 08, 2015 8:36 am
Posty: 27
Lokalizacja: Great Toruń
Cytuj:
Z Karbu masz przecież szlak na "pojezierze gąsienicowe" także spokojnie możesz tam iść, łatwiej (tzn. mniej stromo) niż od Czarnego Stawu.


Nie bardzo kojarzę. Podaj proszę kolor szlaku. Chcę iść do Murowańca potem na Staw i wtedy na Karb. Pytanie czy muszę wracać ta samą drogą czy nie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 05, 2017 7:17 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
Nie musisz. Schodzisz na drugą stronę i obchodząc gran Małego Kościelca wracasz do Murowańca. Kolor początkowo niebieski potem czarny.

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 06, 2017 9:59 am 
Nowy

Dołączył(a): So sie 08, 2015 8:36 am
Posty: 27
Lokalizacja: Great Toruń
Dzięki. Właśnie o to mi chodziło.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 06, 2017 10:24 am 
Nowy

Dołączył(a): So sie 08, 2015 8:36 am
Posty: 27
Lokalizacja: Great Toruń
Cytuj:
Jak z dzieciakami łaziłeś już po Zachodnich, to możesz spróbować też wejść na Zadni Granat


Hmmm.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 574, 575, 576, 577, 578, 579, 580 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL