Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:15 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt maja 12, 2017 1:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
Major napisał(a):
Ciesze się, że pomimo naderwania dwóch troczków i 2mc przerwy, rozpoczynam sezon skalny na drogach które były moimi max w tamtym sezonie :)


Ładne przejścia jak na taką kontuzję ;)
ja dopiero w weekend jadę pierwszy raz w tym roku w skałky. Ja naderwałem troczek 5 miesięcy temu i nadal nie wygoił się do końca i boli na panelu.

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 16, 2017 7:39 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Lewa Ręka w Ciemności - VI.I+ (Łabajowa) - OS
Zrobiłem na rozgrzewkę. Nie wiem o co tyle krzyku z tą drogą. Nie jest ani specjalnie urodziwa, ani ciągowa. Może ludzie tak ją chwalą za to, że trzeba przejść okap? Nawet jeśli to okap ma może z 2m i to po mega klamach. Generalnie spoko, ale nie powiem, żebym był zachwycony. Wydaje mi się, że raczej soft, nawet w okapie można zrestować.

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 17, 2017 8:21 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 26, 2010 11:21 am
Posty: 546
Lokalizacja: Kraków
m__s napisał(a):
Nie jest ani specjalnie urodziwa

Ostatnio widziałem na niej samego Szalonego, który twierdził, że jedna z ładniejszych dróg na Jurze :P

m__s napisał(a):
ani ciągowa.

m__s napisał(a):
Wydaje mi się, że raczej soft


Za bardzo doładowałeś i nie czujesz trudności :lol:. Mnie i Kaneta tam pod koniec płytki nad okapem trochę rozginało, trzeba zadać z paru niedużych chwytów będąc już zmęczonym. Jak dla mnie uczciwe VI.1+, może nie jakieś trudne, ale też i nie soft.

Soft to jest np. Epoksydowy Mutant VI.1+ - niby też okap, ale trzy ruchy i po zabawie, dalej teren IV do stanu. Trochę trudniej jest może w rysie pod okapem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 17, 2017 9:22 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2013 5:08 pm
Posty: 661
Lokalizacja: Koluszki
comb napisał(a):
Ostatnio widziałem na niej samego Szalonego, który twierdził, że jedna z ładniejszych dróg na Jurze :P


To akurat żaden argument :p Na makaku zachwycał się drabiną po klamkach, po których szuflowałeś z przewieszeniu ;)

_________________
https://www.flickr.com/photos/156235994@N06/albums


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 17, 2017 8:53 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
comb napisał(a):
Soft to jest np. Epoksydowy Mutant VI.1+ - niby też okap, ale trzy ruchy i po zabawie, dalej teren IV do stanu. Trochę trudniej jest może w rysie pod okapem.

Ja odczułem Ekopsydowego trudniej ;-) ale też robiłem go dawno.

Może Szalony tak twierdził, bo to taka nietypowa droga raczej - jak na Jurę. Trudniejsze 1+ to np. Będkowice Mon Amour, tam się jest gdzie wspinać. O, lub Kaligóra ;-) ale nie ma się co sprzeczać, to moje subiektywne odczucia.
velka napisał(a):
To akurat żaden argument :p Na makaku zachwycał się drabiną po klamkach, po których szuflowałeś z przewieszeniu

No ale coś w tym jest bo masa ludzi się tą drogą zachwyca.

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 17, 2017 9:31 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 26, 2010 11:21 am
Posty: 546
Lokalizacja: Kraków
velka napisał(a):
comb napisał(a):
Ostatnio widziałem na niej samego Szalonego, który twierdził, że jedna z ładniejszych dróg na Jurze

To akurat żaden argument :p Na makaku zachwycał się drabiną po klamkach, po których szuflowałeś z przewieszeniu


Haha. Tego samego dnia (i chyba nawet robiąc tę właśnie drogę) stwierdził, że dobry panel (np. Makak) jest lepszy niż polskie skały :mrgreen:.

m__s napisał(a):
Trudniejsze 1+ to np. Będkowice Mon Amour, tam się jest gdzie wspinać. O, lub Kaligóra


Droga niekoniecznie musi być trudna w swoim stopniu, żeby była ładna. Co do Kaligóry się zgadzam, jedna z najładniejszych dróg w tej wycenie, z tym że znam w samych Słonecznych parę łatwiejszych VI.2 :lol: Jeszcze z najładniejszych VI.1+ pod Krakowem dorzuciłbym już opisywaną tutaj Direttissimę Brandysowej, piękna droga i można się nawspinać po uszy.

Kończąc temat, dla mnie (i pewnie dla wielu osób) Lewa Ręka się podoba właśnie ze względu na ten okapowo-klamiasty charakter, co jest chyba jednak nie tak często spotykane na naszej Jurze (no i do tego trudności nie kończą się po kilku ruchach). Pewnie miałbym inne odczucia, jakbym jeździł na Franken czy inny west ;). A odczucie trudności zależy od aktualnego przypaku i indywidualnych preferencji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 18, 2017 10:54 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
comb napisał(a):
Direttissimę Brandysowej, piękna droga i można się nawspinać po uszy.
To prawda. Kawał wspinania i ładnej drogi!

comb napisał(a):
Kończąc temat, dla mnie (i pewnie dla wielu osób) Lewa Ręka się podoba właśnie ze względu na ten okapowo-klamiasty charakter, co jest chyba jednak nie tak często spotykane na naszej Jurze (no i do tego trudności nie kończą się po kilku ruchach). Pewnie miałbym inne odczucia, jakbym jeździł na Franken czy inny west . A odczucie trudności zależy od aktualnego przypaku i indywidualnych preferencji.
Ciężko się nie zgodzić :thumleft:

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 24, 2017 7:05 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Mi się bardzo podoba ta formacja na Lewej, Kundelkach czy Błotach, fajne urozmaicenie wśród typowych formacji. Lewa bez znajomości góry też nie jest specjalnie łatwa, chociaż ciężko mi teraz się odnieść np. do Kaligóry w którego wstawiałem się ze 3-4 razy a Lewa po jednej wstawce w zeszłym roku, puściła teraz "oesem". W zeszłym roku okap mnie zmiął - a jak się zgina to nie jest to w ogóle problem. Krakowskie Kobiety zaraz obok z kruksem w połogu odebrałem jako +- o stopień łatwiejsze. Swoją drogą też fajne są.

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 05, 2017 11:51 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Tęcza Sręcza VI.1 FL, Węzie Skały - rozgrzewkowo przed wstawieniem się w KK Janusza.

Kaskady VI.1+ RP, Boniek
- fajna droga po klamach (z restem w jamie), softowa, ale nabija :)

Małe modrzewiowe loty VI.1+, Ratusz - wow! bardzo fajna droga :) po bardzo pozytywnych chwytach, niestety po zapatentowaniu w ostatnim prowadzeniu zmieniłem koncepcje i się zemściło :P, szybko nabiło przedramiona, ale na pewno przy następnej wizycie będzie do zrobienia :) przy okazji można oglądnąć "Ani Gniady, nie da rady" VI.3+ :) bardzo ładny syty ruch :)

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 05, 2017 1:23 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Ze swojej strony mógłbym polecić z ostatnio zwiedzanych:
Krakowskie kobiety i Lewa ręka w ciemności na Łabajowej - klasyka, ale warto przypomnieć
Stajnie Augiasza na Cycówce w Kobyłce - ciekawa sekwencja, fajne ruchy, nie jest łatwa ale warto się sprawdzić
Pierwsza Lewa na Zegarowych - ruchy dość ewidentne, ale droga w całości bardzo ładna

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 19, 2017 8:57 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 31, 2007 9:46 pm
Posty: 4463
Lokalizacja: GEKONY
Solidarność jajników VI+ Ratusz, Podzamcze.
Spontaniczny wyjazd po pracy, rozgrzewka do drugiego ringa, blok, ziemia, poszło :)

_________________
A ja dalej jeżdżę walcem, choćby pod wałek trafić miał cały świat.

http://summitate.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 20, 2017 9:23 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Małe modrzewiowe loty VI.1+ RP, Ratusz - no i po chorobie mogłem wrócić i poprawić :), udało się w 2wstawce, w pierwszej zabrakło pary przy okapie, a jeszcze jest przewinięcie :P. Za to w drugi przejściu udało się znaleźć pozycję restową, żeby strzepnąć na chwile bułę, ale przewinięcie przez okap robiłem już na totalnym odlocie, nawet jak już stałem w połogu za okapem to tak byłem nabity, że bałem się, że się sp*****e na dół :). Ale droga "rozgrzewkowa", bo po dobrych chwytach w mocnym przewieszeniu z przewinięciem się przez okap, więc skasować sie nie da ;). Jak dla mnie jedna z ładniejszych dróg na Jurze, chyba najładniejsza do tej pory w tej wycenie.

Społeczeństwa owadów VI+ OS, Skalny Mur, Kobylańska - zapomniałem napisać o tej drodze, a robiłem ja na MAS, zapadła mi w pamięć jako najładniejsza z 17dróg :) warto zrobić będąc w okolicy.

Pozdr
Tomek

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 21, 2017 7:25 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 04, 2009 9:21 am
Posty: 686
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Jak ktoś jeszcze nie robił drogi Prawa Płytka na Łysej to polecam -> 20 metrów zróżnicowanego i ciągowego wspinania na poziomie VI.1.

_________________
http://www.climber.com.pl
http://www.facebook.com/climbercompl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 23, 2017 6:05 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2013 5:08 pm
Posty: 661
Lokalizacja: Koluszki
Major napisał(a):
Małe modrzewiowe loty VI.1+ RP, Ratusz - no i po chorobie mogłem wrócić i poprawić :), udało się w 2wstawce, w pierwszej zabrakło pary przy okapie, a jeszcze jest przewinięcie :P. Za to w drugi przejściu udało się znaleźć pozycję restową, żeby strzepnąć na chwile bułę, ale przewinięcie przez okap robiłem już na totalnym odlocie, nawet jak już stałem w połogu za okapem to tak byłem nabity, że bałem się, że się sp*****e na dół :). Ale droga "rozgrzewkowa", bo po dobrych chwytach w mocnym przewieszeniu z przewinięciem się przez okap, więc skasować sie nie da ;). Jak dla mnie jedna z ładniejszych dróg na Jurze, chyba najładniejsza do tej pory w tej wycenie.


ładnie ładnie Major, nadszedł czas rozprawiania się z klasykami. :wink:

_________________
https://www.flickr.com/photos/156235994@N06/albums


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 23, 2017 7:22 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 04, 2009 9:21 am
Posty: 686
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wczoraj po pracy odwiedziłem Pazurek. Ciekawe i zróżnicowane wspinanie.
W okolicy VI-VI.1 na pewno do zrobienia Pupa Pułkownika VI+ (chyba jedna z nielicznych dróg tego typu na Jurze, formacja bardzo ciekawa ) :wink: oraz Kwiatuszek dla blondynki VI.1 - 25 metrów z kilkoma naprawdę zapadającymi w pamięć ruchami :)

_________________
http://www.climber.com.pl
http://www.facebook.com/climbercompl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 23, 2017 11:44 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
velka napisał(a):
ładnie ładnie Major, nadszedł czas rozprawiania się z klasykami. :wink:


Ze względu na kontuzje w lutym i 3mc przerwę, mój docelowy sezon to wrzesień/październik ;)
Widzę duże braki w sile palcy, więc staram się szukać dodatkowo dróg w przewieszeniu i mam kilka celów VI.3 na jesień :), m.in. "Ani Gniady.." :), może Mamutowa :).Przy okazji robił ktoś "Wzlocik" na Pochylcu? :)

Endrju BB napisał(a):
Wczoraj po pracy odwiedziłem Pazurek. Ciekawe i zróżnicowane wspinanie.


Byłem ostatnio na spacerze z żoną i przy okazji sprawdzić rejon... i jestem pod wrażeniem :) ciekawe formacje i długie, tak samo obok Igły Olkuskie piękny rejon tradowy na pewno w tym sezonie odwiedzę :)

Wczoraj odwiedziłem Skałę nad Potokiem, wystawa północna, delikatny chłód od potoku, długie drogi.

Klamasutra VI.1 FL - 2 zgięcia :), dobre na rozgrzewkę, ale brak urody
Massdamer na gastro VI.1 - ładna droga polecam, niestety źle odczytałem patenty u góry, a później okazało się, że w "serze" są ptaki więc odpuściłem.
Lot nad smoczym gniazdem VI.1 RP - jeszcze ładniejsza droga :), jak dla mnie bardzo zróżnicowana, koncertowo zrąbany OS, odrywam nogi od ziemi, łapię się ch* chwytu i schodze na ziemię. Kolejne oderwanie nóg od ziemi i jest, chociaż było to na "granicy" odpadnięcia :)

Pozdr
Tomek

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 01, 2017 10:45 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Massdamer na gastro VI.1 RP, Skała nad Potokiem - powrót i udaje się zrobić w pierwszej wstawce, z grzmotami nad głową i przy kroplach deszczu :). W takim razie trzeba wyprostować drogę :) i wstawić się następnym razem w Fidel Gastro VI.3 :D

Prawa Płyta VI.1 RP 1bezp., Łyse - bardzo ładna droga, jak dla mnie hard, chyba jedna z trudniejszych VI.1 jakie robiłem, trzeba się wspinać do końca :) bo wybiera :P

Filarek Ciszewskiego VI OS, Łyse - była walka, ale droga dla mnie również bardzo ładna, niskie osoby (<180cm) mogą mieć psychiczną jedną z wpinek :D, ale klasyk :) myślę, ze spokojnie mogłoby mieć VI+/VI.1

Łysa Rysa VI, trad - kolega prowadził trad, ja wędkowałem. Jedna z ładniejszych VI jakie robiłem, mało takiego wspinania na Jurze :), chyba również będę musiał poprowadzić tradowo :)

Pozdr
Tomek

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 05, 2017 11:14 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Słoneczne Skały

Plamy na Słońcu VI.1 RP - uważam, że to jedna z ładniejszych VI.1 na Jurze Południowej, takie połączenie 2baldów o 180st innej charakterystyce wspinania :). Potrafi zaskoczyć na każdym z nich :P i chyba to zróżnicowanie jest najfajniejsze :). Jeżeli ktoś jest mocny tylko w jednym "stylu" wspinania to raczej przeklnie tę drogę :P

Lewa Palantówka VI.1+ RP - dla dużych na pewno bardzo łatwe, ale mniejsze osoby trochę muszą się wgiełgać :) i poskładać :P. Dobra droga na jedną z pierwszych w tej wycenie (soft)

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 05, 2017 3:12 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 31, 2007 9:46 pm
Posty: 4463
Lokalizacja: GEKONY
Plamy na słońcu nie dawno miały jeszcze VI.2. Jak zobaczyłem ruchy na tej drodze to od razu w głowie zaświtała mi myśl, że kiedyś muszę ją przejść. Może w tym roku się w końcu wstawię :)

_________________
A ja dalej jeżdżę walcem, choćby pod wałek trafić miał cały świat.

http://summitate.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 05, 2017 3:44 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
hmm VI.2 to raczej była przesada, ale dla mnie to jest rzetelne VI.1, a dla niskich (<165cm) to nawet i VI.1+. O ile w pierwszej części (1bald) mozesz mieć 150cm i 190cm i nie robi to różnicy, to w drugiej części (2bald) wzrost już ułatwia. Dla ciekawskich to góre można przejść na dwie strony :)

Pozdr
Tomek

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 06, 2017 8:36 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Major napisał(a):
Prawa Płyta VI.1 RP 1bezp., Łyse - bardzo ładna droga, jak dla mnie hard, chyba jedna z trudniejszych VI.1 jakie robiłem, trzeba się wspinać do końca bo wybiera

Rzeczywiście bardzo ładna, warta polecenia.

OS Alert

Jak dla mnie to trudność jest przy pierwszej wpince, wykombinowałem dość karkołomny ruch po krzyżu w tych ryskach po prawej żeby to w miarę optymalnie zrobić, wyżej po pierwszej wstawce jest zdecydowanie łatwiej.

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 06, 2017 9:56 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 04, 2009 9:21 am
Posty: 686
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Nie wiem czy ktoś przegląda temat ale... :)

Endrju BB napisał(a):
Jak ktoś jeszcze nie robił drogi Prawa Płyta na Łysej to polecam -> 20 metrów zróżnicowanego i ciągowego wspinania na poziomie VI.1.

_________________
http://www.climber.com.pl
http://www.facebook.com/climbercompl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 07, 2017 1:16 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Endrju BB napisał(a):
Nie wiem czy ktoś przegląda temat ale... :)

Endrju BB napisał(a):
Jak ktoś jeszcze nie robił drogi Prawa Płyta na Łysej to polecam -> 20 metrów zróżnicowanego i ciągowego wspinania na poziomie VI.1.


Przegląda :) często zapisuję sobie do osobnego pliku polecane drogi :) i później nie pamiętam kto polecał :P. Dlatego dziękuję teraz wszystkim anonimowym autorom postów z poleconymi drogami, które zrobiłem i bardzo mi się spodobały :D :P

Pozdr
Tomek

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 08, 2017 11:29 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 04, 2009 9:21 am
Posty: 686
Lokalizacja: Bielsko-Biała
A może by podkleić jakąś listę gdzie polecane drogi będą wypisane?
A w wątkach tylko by się umieszczało komentarze?
Wtedy powstałaby świetna ściąga z drogami wartymi zrobienia.
Wiem, że takie już na necie istnieją ale skoro sami polecamy to może warto to gdzieś spisywać?
Co na to Admin :) ?

_________________
http://www.climber.com.pl
http://www.facebook.com/climbercompl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 08, 2017 2:26 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 25, 2012 4:52 pm
Posty: 649
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Endrju BB napisał(a):
A może by podkleić jakąś listę gdzie polecane drogi będą wypisane?
A w wątkach tylko by się umieszczało komentarze?
Wtedy powstałaby świetna ściąga z drogami wartymi zrobienia.
Wiem, że takie już na necie istnieją ale skoro sami polecamy to może warto to gdzieś spisywać?
Co na to Admin :) ?


Popieram pomysł. Nie raz chcąc polecić jakąś drogę wertuję poprzednie strony po czym po kilku stwierdzam, że mi się nie chce i po prostu piszę :-)

_________________
http://wyrypy.wordpress.com/
Flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 09, 2017 9:00 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 31, 2007 9:46 pm
Posty: 4463
Lokalizacja: GEKONY
Dzisiejsze Żytnie Skały - Gilotynka VI.1 OS.

_________________
A ja dalej jeżdżę walcem, choćby pod wałek trafić miał cały świat.

http://summitate.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 17, 2017 8:11 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 04, 2009 9:21 am
Posty: 686
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tomto napisał(a):
Popieram pomysł. Nie raz chcąc polecić jakąś drogę wertuję poprzednie strony po czym po kilku stwierdzam, że mi się nie chce i po prostu piszę


To jak, podejmujemy się utworzenia osobnego tematu z samą listą polecanych dróg do otwartej edycji?
Przy okazji polecam mega klasyk na Południowej/Słoneczne - Kaligóra (VI.1+). Mi się wczoraj udało francę urobić, miesiąc temu próbowałem pierwszy raz i poległem, wczorajsza próba już poszła.

_________________
http://www.climber.com.pl
http://www.facebook.com/climbercompl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 17, 2017 10:17 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
No właśnie, o Kaligórze to już kilka razy tu było :mrgreen:

a'propos klasyków, będąc w Bolecho, z tego przedziału warto zwiedzić:
Ryski nad tablicą
Filar Wallischa
Przewieszony kominek
- wg mnie wszystkie w podobnych trudnościach; obok Wallischa jest dobity wariant "Ostatni ranałt na Jurze" - zdecydowanie trudniejszy niż Wallisch

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 17, 2017 1:40 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Swego czasu robiłem sobie w arkuszu google plik z polecanymi drogami oraz tymi które chciałbym zrobić/wstawić się, częściowa lista do edycji ;)
Więc może zamiast listę na forum, każdy dopisze swoje propozycję z uwagami?

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 17, 2017 4:50 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 07, 2009 1:45 pm
Posty: 907
Dziś chyba jakiś dzień zestawień polecanych dróg wypadł :lol:

Poniżej autorstwa Marcina Michałka:
http://8a.pl/8academy/jura-krakowsko-cz ... a-50-drog/

_________________
"I chłonę. Szukam. Pragnę. Tęsknię. I wiem że będę szukał. Wystarczy raz zasmakować nieznanego."
"Gdzieś pomiędzy początkiem drogi, a szczytem znajduje się odpowiedź na pytanie, dlaczego się wspinamy."
pionowemyśli.pl | fanpage | instagram | flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL