Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:14 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3649 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112 ... 122  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N sty 15, 2017 10:18 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Nie wiedziałem, że brano poważnie pod uwagę inne szczyty. Szkoda, że na Sławkowskim nie powstała kolejka, szczyt i tak niezbyt atrakcyjny, a Łomnicy szkoda.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 15, 2017 1:18 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lut 18, 2011 10:34 pm
Posty: 252
Nie tylko Łomnicy szkoda, szkoda też Durnych, Wideł, Kieżmara i całych hektarów od szczytu po Tatrzańską Łomnicę. Trzeba przyznać, że Kasprowy nie ma takiego dalekiego rażenia swoją szpetotą. Faktycznie szkoda, że jednak nie pociągnęli kolejki na Sławka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 15, 2017 3:34 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 30, 2016 9:33 am
Posty: 39
W 93 roku wjechałem na Łomnicę kolejką: cały dzień stania w kolejce do kolejki, tylko jeden przestarzały wyciąg do Łomnickiego Stawu i jedna "nartostrada" puszczona wzdłuż drogi plus hardcorowa trasa z Łomnickiej Przełęczy niewiele różniąca się od freeride. Do tego nocleg w hotelu "Praha" za korony, który, po przeliczeniu na złotówki, kosztował jakieś grosze i trzepanie samochodu na granicy, bo nikt nie chcial uwierzyć, że kupiliśmy chleb i masło na kolację, a nie kupiliśmy żadnego alkoholu. Nawet ta kolejka kiedyś stanowiła folklor, teraz to tylko szpetny biznes

_________________
luknij na moje panoramy i galerie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 15, 2017 6:54 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Jednak widok z Łomnicy jest nieporównywalny i robi dużo większe wrażenie niż ten ze Sławka i z punktu widzenia cepra, który chce coś zobaczyć dobrze się stało jak się stało.
Paradoksalnie kolejka na Sławkowski spowodowałaby dużo większy ruch: trochę mniej by było osób na Łomnicy, ale za to dużo dużo więcej na Sławkowskim. Z Łomnicy jak się wjechało to "trzeba" zjechać kolejką, szlaku nie ma, wagonik malutki 12 osób które do siebie się przytulają i chyba 2 kursy na 1h. Kolej na Sławka spowodowała by to co teraz dzieje się na Kaspro (część wchodzi i zjeżdza, cześć wjeżdza i schodzi, do tego musi być bar/restauracja sklep i inne atrakcje). Na Sławku to by się mogło skończyć kolejką nie linową wiszącą, lecz z podporami o ile to by nie była kolej terenowa, bo ukształtowanie terenu pozwoliło by ułożyć tory. Zatem przepustowość byłaby dużo większa niż te 24 osoby/h na Łomnice. Większy problem niż z Łomnicą jest z Łomnickim Stawem.

Własnie niedawno przechodziłem jakimiś dziwnymi, małouczeszczanymi szlakami znad Białego Stawu do Łomnicy, przechodziłem obok ruin starej stacji kolejki i się zastanawiałem co to jest i do kiedy działało. O ile pamiętam, to są tam jeszcze nawet wagoniki (przypominające bardziej te stare puszki jeżdzące kiedyś na Kasprowy niż współczesne do Łomnickiego Stawu). Z jednej strony to fragment historii z drugiej strony taka ruina z powybijanymi oknami szpeci krajobraz.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 15, 2017 9:19 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 30, 2016 9:33 am
Posty: 39
myślę, że ja tym właśnie wjeżdżałem w 93 zx przesiadką w Starcie, nowy wyciąg krzesełkowy do Łomnickiego Stawu dopiero się budował

_________________
luknij na moje panoramy i galerie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 04, 2017 3:17 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn wrz 19, 2016 9:54 pm
Posty: 54
Lokalizacja: Kraków
W Smokowcu chyba już się nie uniknie płacenia za parking, jeżeli przyjeżdżało i wyjeżdżało się w czasie kiedy obsługa parkingu nie pracowała. Teraz jak podjeżdżasz na parking a obsługi nie ma to należy parkować na jakimś podziemnym parkingu przy kolejce, który jest czynny non stop. Inaczej, mogą odholować ci samochód. Od dawna tak jest?
W sumie miło z ich strony, że zostawili karteczkę z informacją a nie od razu odholowali.

_________________
Flickr - zdjęcia z tatrzańskich spacerków


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 04, 2017 9:52 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lut 18, 2011 10:34 pm
Posty: 252
W Smokowcu, 5minut drogi z buta od płatnych parkingów są bezpłatne postoje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 08, 2017 12:04 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt kwi 08, 2016 11:22 am
Posty: 35
Takie pytanie: gdzie, w jakiej miejscowości po stronie słowackiej można zostawić samochód jeżeli chciałbym latem zrobić pętle z Rohaczami i Wołowcem?
Chodzi mi o to gdzie najbliżej szlaków mogę dojechać i bez problemów zostawić auto.
Czy to Orawice, Zuberzec czy gdzieś indziej?
Nie zaczynałem nigdy wędrówek od strony Słowacji stąd pytam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 08, 2017 12:39 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
amlas napisał(a):
Takie pytanie: gdzie, w jakiej miejscowości po stronie słowackiej można zostawić samochód jeżeli chciałbym latem zrobić pętle z Rohaczami i Wołowcem?
Chodzi mi o to gdzie najbliżej szlaków mogę dojechać i bez problemów zostawić auto.
Czy to Orawice, Zuberzec czy gdzieś indziej?
Nie zaczynałem nigdy wędrówek od strony Słowacji stąd pytam.


Zuberzec będzie ok. Ja tak robiłem podobną trasę.
Można też z Przybyliny też robiłem czy też ewentualnie od Żar mniej dogodna od wcześniejszych, ale do zrobienia.

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 08, 2017 12:43 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
amlas napisał(a):
Zuberzec


Z Zuberca dojedziesz do Chaty Zverovka, tam jest parking. Zresztą dalej , przy czerwonym szlaku do Bufetu Rohackiego, chyba też można zaparkować.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 08, 2017 1:27 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
amlas napisał(a):
Takie pytanie: gdzie, w jakiej miejscowości po stronie słowackiej można zostawić samochód jeżeli chciałbym latem zrobić pętle z Rohaczami i Wołowcem?
Chodzi mi o to gdzie najbliżej szlaków mogę dojechać i bez problemów zostawić auto.
Najbliżej to duży parking (Parkovisko pod Spalenou). Na tej mapie http://www.mapytatr.net/PRODUKTY/MAPY_T ... ach_i.html to ten na końcu drogi ale nie tej żółtej tylko tej białej). Z tego parkingu jest zielony szlak (brak go na tej mapie) który doprowadza do czerwonego szlaku do Tatliakowej Chaty.
Obrazek
Po przeciwej stronie od wejścia na ten zielony jest wejście na niebieski szlak prowadzący na Brestową
W 2014 parkowanie to 3 euro, w ub. roku pod koniec września stanęłam za darmo bo nie było nikogo w budzie. Parking b. duży.
Z Orawic też można, ale Na Wołowiec i Rohacze to trzeba by trochę poza szlakiem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 08, 2017 1:55 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt kwi 08, 2016 11:22 am
Posty: 35
e_l napisał(a):
Z Orawic też można, ale Na Wołowiec i Rohacze to trzeba by trochę poza szlakiem.


Dlaczego poza szlakiem? z Orawic nie prowadzi na Wołowiec niebieski? tak jest przynajmniej na mapach...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 08, 2017 2:07 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz cze 19, 2014 11:15 am
Posty: 82
Lokalizacja: W-ce
e_l napisał(a):
Po przeciwej stronie od wejścia na ten zielony jest wejście na niebieski szlak prowadzący na BrestowąW 2014 parkowanie to 3 euro, w ub. roku pod koniec września stanęłam za darmo bo nie było nikogo w budzie. Parking b. duży.


Cześć
Potwierdzam - parking pod Spaloną.
Parkowałem tam dwa razy w 2015 i raz w 2016roku i płaciłem tylko raz - całe euro ale to podejrzewam, że młody ( bo taki parkingowy był ) przytulił dla siebie.
Też startowałem z tego parkingu na Rakoń, Wołowiec, Rohacze do Smutnej Przełączy.

_________________
Pozdrawiam:
Miro
https://www.flickr.com/photos/mirokucia/albums


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 08, 2017 2:14 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
amlas napisał(a):
e_l napisał(a):
Z Orawic też można, ale Na Wołowiec i Rohacze to trzeba by trochę poza szlakiem.


Dlaczego poza szlakiem? z Orawic nie prowadzi na Wołowiec niebieski? tak jest przynajmniej na mapach...
Można, faktycznie (nie spojrzałam na mapę). W tamtych okolicach byłam w Dolinie Juraniowej i spodobała mi się inna ścieżka ale w nią nie weszłam. Tym niebieskim wracałam z Umarłej Przełęczy do Orawic i wydał mi się taki mało ciekawy. Szlak jest, tylko nie wiem jak z widokami z niego.
MiroM napisał(a):
płaciłem tylko raz - całe euro ale to podejrzewam, że młody ( bo taki parkingowy był ) przytulił dla siebie.
Najprawdopodobniej, bo to wyjątkowo tanio by było.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 11, 2017 10:46 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn wrz 19, 2016 9:54 pm
Posty: 54
Lokalizacja: Kraków
wojt_ napisał(a):
W Smokowcu, 5minut drogi z buta od płatnych parkingów są bezpłatne postoje.

No chyba bliżej 10 minut:)
Na płatnym też można było stać za darmo jak się wcześnie przyjechało ... teraz już nie wchodzi to w grę

_________________
Flickr - zdjęcia z tatrzańskich spacerków


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lut 12, 2017 10:06 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lut 18, 2011 10:34 pm
Posty: 252
Ja tam 500m pokonuję pieszo w 5minut


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 15, 2017 9:28 am 
Swój

Dołączył(a): Pt mar 15, 2013 12:27 pm
Posty: 73
Lokalizacja: Bydgoszcz
Na Rohacze nie ma sensu startować z Oravic, dokładasz dużo drogi. Jedź na parkowisko pod Spaloną


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 03, 2017 7:55 am 
Kombatant

Dołączył(a): Cz gru 15, 2016 11:53 am
Posty: 439
Lokalizacja: Łódź
Mam pytanie - czy ktokolwiek nocował ostatnio z schronisku Żarskim? Mam na myśli standard pokojów, czy można dojechać autem pod samo schronisko? Oczywiście mając uprzednią rezerwację pokoju.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 03, 2017 9:25 am 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Standard pokoi bardzo przyzwoity i można dojechać samochodem, pod warunkiem że masz wykupiony nocleg (koszt 10 Euro).

Cytat ze strony:

Cytuj:
Parkovanie / Parking

Pozor: Pre vjazd do doliny a parkovanie pri chate majú nárok iba návštevníci ubytovaný v izbách.
Attention: Entry to the valley and parking on the cabin parking place is allowded for room customers only.
Jednorázový vjazd, parkovanie a výjazd
Entry, Parking and Exit

_________________
Modyfikuję, naprawiam, "uzdrawiam" nawigacje Garmin'a - info na PW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 03, 2017 4:24 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz gru 15, 2016 11:53 am
Posty: 439
Lokalizacja: Łódź
Super, dzieki :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 10, 2017 12:47 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz cze 28, 2007 11:24 am
Posty: 183
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Cześć
Mam pytanie nie w temacie Tatr, ale Słowacji już tak. Jeśli to jednak nie to miejsce to proszę o przeniesienie w odpowiednie.
Czy może ktoś z Was parkował (na noc) autko pod zamkiem Strecno. Możecie coś na ten temat powiedzieć lub ewentualnie polecić jakieś parkowanie w pobliżu czerwonego szlaku w kierunku na Velką Lukę.
Pzdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 11, 2017 4:39 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
Pod samym zamkiem parking jest płatny.
Ale ok. 300m wcześniej, w okolicy informacji turystycznej i kładki na Wagu jest sporo miejsca na samochody (o ile akurat nie ma jakiegoś najazdu).
I tam, o ile mnie pamięć nie myli, nic się nie płaci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 11, 2017 10:52 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz cze 28, 2007 11:24 am
Posty: 183
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kojarzę to miejsce, jakiś restaurant, czy penzion też tam jest, nie wiesz ile mogą krzyczeć za parking pod zamkiem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 12, 2017 10:33 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lip 30, 2013 12:50 pm
Posty: 172
https://www.google.com/maps/place/Hotel ... 3?hl=pl-PL

Może z 10minut spaceru więcej niż z parkingu przy drodze, a postój całkowicie darmowy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 10, 2017 10:02 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 8:19 am
Posty: 6
Szukam jakiegoś parkingu w Starym Smokowcu. Ktoś, coś może polecić? Może być płatny (ile trzeba zapłacić?), najlepiej jak najbliżej początku szlaków.
Planuję postawić auto pomiędzy godz. 5-6, czy wtedy już ktoś "kasuje" parkujących?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 11, 2017 7:41 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
Pablo M napisał(a):
Szukam jakiegoś parkingu w Starym Smokowcu. Ktoś, coś może polecić? Może być płatny (ile trzeba zapłacić?), najlepiej jak najbliżej początku szlaków.
Planuję postawić auto pomiędzy godz. 5-6, czy wtedy już ktoś "kasuje" parkujących?

Parkingów w Starym Smokowcu jest dużo, zobacz na tej mapie. http://www.mapytatr.net/PRODUKTY/MAPY_T ... wys_ii.htm
Jak pojedziesz od Tatrzańskiej Łomnicy to pierwszy duży przy jest przy dworcu (po lewej stronie od szosy). Są też wzdłuż ulicy po prawej stronie od szosy. Wszystkie są płatne (w ub. roku to było chyba 5,80 euro za dobę). Jeden był tańszy (chyba 4 euro), trzeba wjechać w uliczkę między kościołami (po lewej stronie od szosy).
Czy tak wcześnie ktoś jest to nie wiem bo ja mam bezpłatny parking przy kwaterze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 18, 2017 7:21 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn lip 06, 2009 10:40 pm
Posty: 17
Lokalizacja: Śląsk
Czy ktoś orientuje się może jak wygląda sprawa zniżek dla dzieci w autobusach Strama? Chodzi o małe dzieci, w wieku 2 i 4 lata. Czy mają tylko zniżkę 10 %, czy tak jak w naszych busach płaci się za miejsce i małe dziecko może jechać na kolanach za darmo? I analogiczne pytanie o słowackie autobusy SAD, jak tam to wygląda?

_________________
https://rodzinkanaszlaku.blogspot.com blog o tematyce górskiej


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 21, 2017 6:14 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 8:03 pm
Posty: 788
Hej. Czy na Krywaniu i Koprowym leży jeszcze śnieg?

_________________
Wenus w Milo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 21, 2017 7:49 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
Sheala napisał(a):
Hej. Czy na Krywaniu i Koprowym leży jeszcze śnieg?

Na Koprowym dwa dni temu leżał, ale nie stanowił żadnego problemu. Raczej atrakcja turystyczna. Są zdjęcia w dziale "Fotek weekendowych". Na Krywaniu nie wiem, bo nie byłam ale z tego co widziałam z różnych stron, nie powinno być problemu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 21, 2017 8:40 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 8:03 pm
Posty: 788
Ok. Dzięki. To jeszcze dołączę się do pytania o Rohatkę.

_________________
Wenus w Milo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3649 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112 ... 122  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL