Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:13 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So cze 10, 2017 12:52 pm 
Nowy

Dołączył(a): So cze 10, 2017 12:46 pm
Posty: 3
Cześć Miśki, przychodzę do was z wielką prośbą o pomoc! Mianowicie jakieś 1,5 roku temu kupiłam buty Scarpy trekkingowe za kostkę. Przez pierwszy rok użytkowania i to takiego dość intensywnego buty sprawowały się idealnie, wygodne jak kapcie. Niestety po roku używania zaczęły mnie nagle obcierać :( Używam tych samych modeli skarpet, nic nie zmieniałam, a od jakiegoś czasu każde wyjście w góry to tortura dla moich stóp, aż się odechciewa :( Macie pomysły czym może być to spowodowane i jak pomóc butom do dawnej świetności? Jakieś wkładki? Plastrowanie stóp nic nie daje, bo po pewnym czasie plastry się zsuwają co jest w cholere niewygodne. Pomóżcie! :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 10, 2017 5:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
PalinaU napisał(a):
tortura dla moich stóp

To może opisz konkretniej tę "torturę".
Co innego jak Ci achillesa obciera, a co innego jak masz bąbel pod poduszką dużego palca.
Pytanie o same stopy - nic z nimi nie "robiłaś" ostatnio?

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 10, 2017 9:16 pm 
Nowy

Dołączył(a): So cze 10, 2017 12:46 pm
Posty: 3
Faktycznie, mało precyzyjnie się wyraziłam, chodziło mi własnie o achillesy. Byłam dziś z nimi u szewca, ale stwierdził że skoro 1,5 roku już w nich chodzę to nie ma sensu ich rozbijać, bo taki czas zupełnie starczy by je naturalnie rozchodzić. A jakoś mocniej w nie ingerować to nie chcę, bo zwyczajnie boje się ze się buty zniszczą.

A co do samych stóp to ani mi się rozmiar nie zwiększył, nie zmniejszył, schudnąć, spuchnąć też nie miały okazji. Wszystkie inne buty mam w porządku, tylko z tymi scarpami zaczełam mieć problemy :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 10, 2017 10:00 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Scarpy z "noskami" trzymającymi achillesy? Kojarzę ten patent, powiesić człowieka, który to wymyślił. Chyba już się od tego odchodzi. Podobno ma jakiś tam sens w rakach, ale i w to nie wierzę, nie ma sensu po prostu.
Niestety prawdopodobnie zdarłaś achillesy a odrośnięta skóra zrobiła się wrażliwa. Na moje oko tylko plastry, tylko widocznie musisz poszukać jakichś takich co się nie zsuwają.
Sa w aptekach te w plastikowych, niebieskich pudełeczkach, po ok. 20 zł za 5 sztuk, (compeed, albo są jakies zamienne). Są specjalne na achillesy właśnie. Jak nakleisz "profilaktycznie" to co najmniej nie powinny pogorszyć, a w to że się przesuną nie wierzę, nie tej klasy plaster.
Nastęne buty kup bez "nosków".

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 10, 2017 10:41 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
grubyilysy napisał(a):
Niestety prawdopodobnie zdarłaś achillesy a odrośnięta skóra zrobiła się wrażliwa. Na moje oko tylko plastry, tylko widocznie musisz poszukać jakichś takich co się nie zsuwają.
Sa w aptekach te w plastikowych, niebieskich pudełeczkach, po ok. 20 zł za 5 sztuk, (compeed, albo są jakies zamienne). Są specjalne na achillesy właśnie. Jak nakleisz "profilaktycznie" to co najmniej nie powinny pogorszyć, a w to że się przesuną nie wierzę, nie tej klasy plaster.


Miałem podobny problem ze swoimi starymi Salomonami. Buty były bardzo wygodne i "do czasu" ze skarpetami stanowiły zestaw idealny. Potem przerzuciłem się na inne i po powrocie prawy but zrywał Achilla nawet przy krótkim spacerze do sklepu. Żadne plastry nie pomagały (Compeed czy inne - klas plastra więc nie ma tu nic do rzeczy). Buty poszły do śmieci.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 11, 2017 11:40 am 
Nowy

Dołączył(a): So cze 10, 2017 12:46 pm
Posty: 3
Dzięki za odpowiedzi, cóż nie brzmi to najoptymistyczniej. Pokombinuje z tymi plastrami może faktycznie inne się sprawdzą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL