Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt mar 29, 2024 8:28 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So maja 06, 2017 9:42 am 
Nowy

Dołączył(a): So maja 06, 2017 9:29 am
Posty: 5
Witam drogich forumowiczów,

Jestem nowym użytkownikiem a także osobą, która zakochała się w turystyce górskiej dopiero 2-3 lata temu. Do tej pory koncentrowałem się przede wszystkim na przemierzaniu Karkonoszy, w między czasie kompletowałem sprzęt i odzież do bardziej wymagających wycieczek. I w ten sposób dojżałem do decyzji by wyruszyć w Tatry, które od zawsze były dla mnie czymś pięknym ale równie niedostępnym. Piszę do was drodzy podróżnicy by zapytać o poradę - chciałbym moją przygodę z Tatrami rozpocząć od dwudniowej wyprawy z jednym noclegiem w schronisku, zależy mi na trasie przede wszystkim bezpiecznej ale umiarkowanie wymagającej, takiej by poczuć ją w nogach, być może zdobyć jeden lub dwa szczyty, ale nie ryzykować zdrowia i życia biorąc pod uwagę moje zerowe doświadczenie w Tatrach. Wyprawę planuję w lipcu, w ciągu tygodnia. Będę bardzo wdzięczny za propozycję tras, szlaków i schronisk. Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 06, 2017 10:29 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
LukaszN napisał(a):
zerowe doświadczenie w Tatrach

Tylko co to znaczy, bo nie bardzo wiem. Skoro już coś tam podreptałeś w Karkonoszach, a zakładając, że planujesz Tatry po znakowanym szlaku - to znaczy, że jesteś całkiem gotowy. Mapa, przewodnik (np Nyka) i w drogę.
W czym tu problem? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 06, 2017 10:44 am 
Nowy

Dołączył(a): So maja 06, 2017 9:29 am
Posty: 5
Zgadza się - poprostu nie chcę popełnić jakiegoś błedu, który może mnie potem sporo kosztować + liczę na to, że doświadczenie ludzi, którzy w Tatrach bywają od lat pomoże mi wybrać najlepszy szlak. (przewodnik Nyki już zamówiony:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 06, 2017 12:26 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
LukaszN napisał(a):
chciałbym moją przygodę z Tatrami rozpocząć od dwudniowej wyprawy z jednym noclegiem w schronisku,


Jak już zarezerwujesz nocleg to napisz, w którym schronisku, to wówczas ktoś może doradzi jakieś szalki.

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 06, 2017 4:38 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
lxix napisał(a):
Jak już zarezerwujesz nocleg


Nie no nie przesadzamy w schroniskach jest jeszcze (na ogół) podłoga. :D

[pokoje na ogół rezerwuje sie zimą, ale "cuda" sie zdarzają]

A którą część Tatr wolałbyś zobaczyć - Wysokie czy Zachodnie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 06, 2017 8:19 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
LukaszN napisał(a):
Wyprawę planuję w lipcu, w ciągu tygodnia. Będę bardzo wdzięczny za propozycję tras, szlaków i schronisk

Skoro pierwszy raz to proponuję zacząć od Zachodnich, np tak:

1. Dolina Chochołowska, Trzydniowiański Wierch (przez Krowieniec), Kończysty Wierch, opcjonalnie Starorobociański Wierch. Powrót przez Trzydniowiański Wierch, ale Doliną Jarząbczą. I do schroniska na Polanie Chochołowskiej
(Alternatywnie: Dolina Chochołowska, Iwaniacka Przełęcz, Ornak, Starorobociański Wierch, Kończysty Wierch, Trzydniowiański Wierch, przez Jarząbczą do schroniska w Chochołowskiej).

2. Grześ, Rakoń, Wołowiec, powrót pod schronisko przez Wyżnią Chochołowską Dolinę.

Przy dobrej pogodzie trasy są bezpieczne, trochę wymagające kondycyjnie.

BTW. W Karkonoszach (znam tylko polskie) coś co jakkolwiek przypomina Tatry to podejście (zejście) do (spod) Domu Śląskiego przez Dolinę Łomniczki.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 06, 2017 8:21 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 600
Niebojący się bądź!
Proponuję szlak bezpieczny, ale wcale nie najłatwiejszy, bo dość długi. Nie ma na nim jednak żadnych "hardkorów".
Pierwszego dnia ruszasz z Kir - Schronisko Ornak - Ornak - Starorobociański - Kończysty - Trzydniowiański - Schronisko Chochołowska (wg mapa-turystyczna.pl. to ok. 21 km i prawie 9 godzin).
Drugiego dnia z Chochołowskiej - Wołowiec - Rakoń - Grześ - znowu schronisko Chochołowska - i w dół do parkingu (niecałe 19 km i 7,5 godziny.
Przy okazji, pewnie się narażę, ale moim zdaniem... Nyka jest trochę trudny w odbiorze, powiedzmy "tradycyjny" 8) .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 06, 2017 8:22 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 600
Kurde, wilku, masz podgląd w mojego kompa??? :shock:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 06, 2017 9:42 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
LukaszN napisał(a):
Wyprawę planuję w lipcu, w ciągu tygodnia. Będę bardzo wdzięczny za propozycję tras, szlaków i schronisk. Pozdrawiam!
Kup przewodnik, mapę i zaplanuj coś.
Albo wybierz np. coś z tego http://www.tatry.turystyka-gorska.pl/propo.htm

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 07, 2017 11:50 pm 
Nowy

Dołączył(a): So maja 06, 2017 9:29 am
Posty: 5
Dziękuję za dotychczasowe propzycje! Tatry Zachodnie wydają się odpowiedzialnym rozwiązaniem jak na pierwszy raz. Nie ukrywam jednak, że Wysokie jednak kuszą - wraz z moją znajomą (która trochę zna Tatry) wymyśleliśmy następujący szlak: Brzeziny --> Schronisko Murowaniec --> Czarny Staw Gąsienicowy --> Zawrat --> Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich (nocleg) --> Krzyżne --> Skrajny Granat --> Czarny Staw Gąsienicowy --> Schronisko Murowaniec --> Brzeziny.
Co sądzicie o takim planie wycieczki? Czy nie jest on zbyt trudny?
Co do spania - tak jak zostało to wyżej wspomniane, będę liczył na "podłogę".


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 08, 2017 5:05 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
Podejście na Zawrat od strony Murowańca jest eksponowane, a odcinek Krzyżne - Skrajny Granat to jeden z najtrudniejszych znakowanych szlaków w Tatrach.

Biorąc pod uwagę że to ma być pierwsza wizyta w Tatrach proponowałbym raczej:
1) Zakopane centrum (bus) - Kuźnice - Murowaniec - Krzyżne - Dolina Pięciu Stawów Polskich
2) Dolina Pięciu Stawów Polskich - Szpiglasowy Wierch - Morskie Oko - Palenica Białczańska (powrót busem do Zakopanego)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 08, 2017 6:11 am 
Kombatant

Dołączył(a): Cz gru 15, 2016 11:53 am
Posty: 439
Lokalizacja: Łódź
Pawel_Orel napisał(a):
a odcinek Krzyżne - Skrajny Granat to jeden z najtrudniejszych znakowanych szlaków w Tatrach.


Tym bardziej że cholernie kruchy i raczej średnio bezpieczny dla osoby mało doświadczonej. Zawrat eksponowany ale to różnie na ludzi działa :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 08, 2017 10:52 am 
Nowy

Dołączył(a): So maja 06, 2017 9:29 am
Posty: 5
Dziękuję za odpowiedzi, rzeczywiście mój szlak chyba jest zbyt ryzykowny. Propozycja Pawła wygląda świetnie, natomiast chciałbm zapytać jak najlepiej ją zmodyfikować by punkt startowy i końcowy był ten sam i najlepiej przy płatnym parkingu, pamiętam że w Brzezinach właśnie jest taki (tak samo jak w Kirach ale to opcja na Tatry Zachodnie).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 08, 2017 11:00 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 18, 2016 3:14 pm
Posty: 54
LukaszN napisał(a):
...wymyśleliśmy następujący szlak: Brzeziny --> Schronisko Murowaniec --> ... --> Schronisko Murowaniec --> Brzeziny...

Spacer pomiędzy Brzezinami a Murowańcem to pomysł raczej dla wyjątkowych "smakoszy" :wink: , chyba, że chcesz jechać rowerem. Szlaki z Kuźnic przez Jaworzynkę lub Boczań będą mimo wszystko dużo bardziej "ekscytujące" :)

_________________
"(...) lepiej jest być chwalonym przez niewielu mądrych niż wykpionym przez wielu głupich."
Miguel de Cervantes y Saavedra - El ingenioso hidalgo Don Quijote de la Mancha


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 08, 2017 1:24 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 18, 2016 3:14 pm
Posty: 54
c.d.
Najlepszą metodą by nie zamartwiać się o auto jest zostawienie go w domu. Lokalna komunikacja..., hm, da radę. Jeśli jednak nie można inaczej to płatny parking masz na terenie COS-u ul. Czecha w Zakopanem przy rondzie kuźnickim.

_________________
"(...) lepiej jest być chwalonym przez niewielu mądrych niż wykpionym przez wielu głupich."
Miguel de Cervantes y Saavedra - El ingenioso hidalgo Don Quijote de la Mancha


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 08, 2017 2:17 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
LukaszN napisał(a):
zależy mi na trasie przede wszystkim bezpiecznej ale umiarkowanie wymagającej, takiej by poczuć ją w nogach,
to do trasy
Pawel_Orel napisał(a):
2) Dolina Pięciu Stawów Polskich - Szpiglasowy Wierch - Morskie Oko - Palenica Białczańska (powrót busem do Zakopanego)
dodałabym jeszcze po drodze ze Szpiglasowego Wierchu wejście na Wrota Chałubińskiego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 08, 2017 7:56 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
LukaszN napisał(a):
natomiast chciałbm zapytać jak najlepiej ją zmodyfikować by punkt startowy i końcowy był ten sam i najlepiej przy płatnym parkingu
Tym się nie przejmuj. Startuj i kończ w różnych miejscach. Od tego by dotrzeć tam gdzie trzeba są busy.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 09, 2017 5:44 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
Don Kichot napisał(a):
Spacer pomiędzy Brzezinami a Murowańcem to pomysł raczej dla wyjątkowych "smakoszy" :wink:

To ja mogę sie za takiego uważać :mrgreen:
W poprzednim roku wielokrotnie nim chodziłem.

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 09, 2017 7:19 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
lxix napisał(a):
To ja mogę sie za takiego uważać :mrgreen:
W poprzednim roku wielokrotnie nim chodziłem.

Za karę? Masochista. Jeszcze w zimie to raz albo dwa (up/down) można przejść. Dla mnie ten szlak ma zły klimat. W dól do Zakopanego to już lepiej na Psiej Trawce odbić w lewo i do Cyrhli albo Jaszczurówki. Dłużej, ale coś się chociaż dzieje.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 09, 2017 7:22 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
Wolf_II napisał(a):
coś się chociaż dzieje.


Że niby co się dzieję? Las i błoto...

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 10, 2017 6:09 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
Wolf_II napisał(a):
lxix napisał(a):
To ja mogę sie za takiego uważać :mrgreen:
W poprzednim roku wielokrotnie nim chodziłem.

Za karę? Masochista. Jeszcze w zimie to raz albo dwa (up/down) można przejść. Dla mnie ten szlak ma zły klimat. W dól do Zakopanego to już lepiej na Psiej Trawce odbić w lewo i do Cyrhli albo Jaszczurówki. Dłużej, ale coś się chociaż dzieje.


Żadna kara, mi on odpowiada ze względów logistycznych.
A po co miałbym o Zakopanego schodzić? Grań Krupówek, już tam kiedyś byłem, drugi raz jeszcze nie muszę :mrgreen:

Idąc Twoim tokiem myślenia to można jeszcze dołożyć drogi i iść dalej przez Nosal do Kuźnic, po co kończyć drogę na Jaszczurówkach.

_Sokrates_ napisał(a):
Wolf_II napisał(a):
coś się chociaż dzieje.


Że niby co się dzieję? Las i błoto...

Raczej nie wiele. .... i jak mnie pamięć nie myli to można zobaczyć krzyż przy wejściu w las od Toporowej Cyrhli lub wejść na Kopieniec udając się do Jaszczurówek.

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 10, 2017 2:16 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn wrz 19, 2016 9:54 pm
Posty: 54
Lokalizacja: Kraków
Poza tym start z Brzezin pozwala zmotoryzowanym zaoszczędzić dwie dychy ... start z Zakopca bardzo to utrudnia, szczególnie jak chcesz zaparkować bliżej Kuźnic

_________________
Flickr - zdjęcia z tatrzańskich spacerków


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 10, 2017 3:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Za ... nie zostawiłbym auta przy Brzezinach w zimie.
Nie wiem, pewnie mam zbyt bogatą wyobraźnię.

Latem... w sumie też nie. Na Halę ja zawsze startuję z Zakopca i Jaworzynką, tam można parkować w okolicy nieco taniej , co prawda kosztem lekkiego wydłużenia podejścia. Prawdę mówiąc jak już ktoś ma samochód to oszczędzanie 20 PLN jest nieco dziwne... Nie wiem, ja mając samochód jak już liczę koszty to 20 zł ginie dość szybko.

Jaszczórówki - niezły punkt całościowo, zwłaszcza na Kopieniec :). Tylko że nie bardzo znam dobry parking, Jest ten przy sklepie, ale on mały jest i jednak też nieco stresujący. Innych nie znam.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 10, 2017 3:45 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
grubyilysy napisał(a):
Jaszczórówki - niezły punkt całościowo, zwłaszcza na Kopieniec :). Tylko że nie bardzo znam dobry parking, Jest ten przy sklepie, ale on mały jest i jednak też nieco stresujący. Innych nie znam.


Przy drodze jest pas do parkowania wzdłuż chodnika.

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 11, 2017 11:32 am 
Swój

Dołączył(a): Pn wrz 19, 2016 9:54 pm
Posty: 54
Lokalizacja: Kraków
grubyilysy napisał(a):
Za ... nie zostawiłbym auta przy Brzezinach w zimie.
Nie wiem, pewnie mam zbyt bogatą wyobraźnię.

Latem... w sumie też nie. Na Halę ja zawsze startuję z Zakopca i Jaworzynką, tam można parkować w okolicy nieco taniej , co prawda kosztem lekkiego wydłużenia podejścia. Prawdę mówiąc jak już ktoś ma samochód to oszczędzanie 20 PLN jest nieco dziwne... Nie wiem, ja mając samochód jak już liczę koszty to 20 zł ginie dość szybko.

Jaszczórówki - niezły punkt całościowo, zwłaszcza na Kopieniec :). Tylko że nie bardzo znam dobry parking, Jest ten przy sklepie, ale on mały jest i jednak też nieco stresujący. Innych nie znam.


Te dwie dychy to z przymrużeniem oka:)

Ja też kiedyś pękałem zostawiając samochód na różnych zadupiach, głównie na Słowacji w Tatrach Zachodnich, ale już się przyzwyczaiłem. Brzeziny nie są najgorsze, zawsze tam stoją jakieś auta, nawet zimą.

Jak chcę się szybciej dostać na Halę Gąsienicową to Brzeziny są dla mnie najlepszą opcją a szczególnie zimą

_________________
Flickr - zdjęcia z tatrzańskich spacerków


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 12, 2017 10:42 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lip 30, 2013 12:50 pm
Posty: 172
Wysokie:
https://mapa-turystyczna.pl/route/2zi
Nocleg w Piątce.
https://mapa-turystyczna.pl/route/35qf
Powrót busem do ronda koło Kuźnic.

I będziesz Pan zadowolony. Mimo to kondycji nie znam i nie wiem, czy wyrabiasz się czasowo tak jak na mapie? Mimo to trasa czasowo bezpieczna i pozwala na dłuższe odpoczynki, podziwianie widoków. Trasa raczej bezpieczna, choć np. zejście z Przełęczy Krzyżne jest dla mnie upierdliwe i go nie lubię od pierwszego wejrzenia. Sporo luźnych kamyszków.

Taki plan miałem, jak jechaliśmy z kumplami na pierwszy wypad w Tatry. Drugi dzień zamiast na Szpiglasowy uderzyliśmy na Rysy xD Polecam jednak Szpiglasowy.

Zachodnie sobie zostaw jak będziesz na więcej dni/kolejny wypad. Na pierwszy zdecydowanie warto "liznąć" Wysokie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 12, 2017 11:07 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
lxix napisał(a):
Przy drodze jest pas do parkowania wzdłuż chodnika.

Być może myślimy o tym samym, znaczy ja nie parkuję PRZED sklepem, tylko tak obok niego, po wschodniej stronie.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 18, 2017 8:26 pm 
Nowy

Dołączył(a): So maja 06, 2017 9:29 am
Posty: 5
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi!

Co powiecie na taką trasę:

Dzień 1:
- Przyjazd do Zakopanego (najwcześniej ok 14), dojazd do Kuźnic busem, dotarcie do hotelu górskiego Kalatówki, nocleg
Dzień 2:
- Wejscie zielonym szlakiem na Kasprowy, potem Czerwone Wierchy do Ciemniaka, zejście zielonym szlakiem do Schroniska Ornak, nocleg
Dzień 3
- Wejście przez Ornak na Starobociański (opcjonalnie Bystra), powrót przez Trzydniowiański do doliny Chochołowskiej i koniec wyprawy na Siwej Polanie, tam bus do Zakopanego, pociąg powrotny o 15:50

Mam kilka pytań dotyczących takiej wędrówki:
- Czy widzicie jakiś sposób by sktrócić ją do dwóch dni (przyjazd pociągiem jednego dnia i powrót następnego, jeden nocleg w schronisku)
- Czy jest ona odpowiednia dla samotnej wędrówki osoby 28l z dobrą kondycją ale średnim obyciem górskim
- Jak wygląda nocleg w schronisku? Nie brzmi dla mnie zbyt komfortowo spanie w jednym pokoju z obcymi ludźmi ale w Ornaku nie będę miał innego wyjścia. Dodatkowo, co porabia się wieczorami w schroniskach? Czy gospodarze organizują np ognisko? Ponieważ będę sam, chciałbym się odpowiednio nastawić.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 18, 2017 8:49 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
LukaszN napisał(a):
Czy gospodarze organizują np ognisko? Ponieważ będę sam, chciałbym się odpowiednio nastawić.
Tak, i klaunów z talerzami. A do wszystkiego przygrywa góralska kapela, hej!

Trasa dobra, ale jeśli naprawdę masz kondycję to może być mało.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 19, 2017 9:48 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lip 30, 2013 12:50 pm
Posty: 172
W schroniskach z tego co zaobserwowałem, to większość spożywa napoje alkoholowe i jakiś kontakt na wieczornej posiadówie łatwo zdobyć.
Ognisk nie ma xD

Trasa myślę, że kondycyjnie średnio-ciężka. Poza tym trudności na trasie nie ma szczególnych.
Na jeden nocleg z wykorzystaniem komunikacji, to tylko busy. Wiem, że koło 6:00 rano można już być w Zakopcu. Wyjazd koło 20:00 też się znajdzie, więc możesz takie coś zaplanować.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL