Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:23 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3649 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 122  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt wrz 02, 2016 6:48 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
A jeśli będą się tłumaczyć, że tymi stopniami chcieli ułatwić pracę nosiczów ?

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 02, 2016 6:51 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Ja myślę, że oni noszą te wszystkie graty właśnie dlatego, że jest trudno! 8)

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 02, 2016 6:59 am 
Swój

Dołączył(a): Pt mar 15, 2013 12:27 pm
Posty: 73
Lokalizacja: Bydgoszcz
Tam stoi śmietnik. Jak myślicie, to nie jest czasem bezpośrednio przy budynku Chaty pod Rysami? Jeśli tak to te kilka metrów "schodów" nie byłoby taką tragedią. Poza tym szlak zabezpieczony łańcuchem idzie niżej po prawej, może te schodki to faktycznie jakieś konieczne ułatwienie? Albo skrót do sławnego WC dla mocno potrzebujących :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 02, 2016 2:29 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt lip 21, 2015 9:25 pm
Posty: 69
Elfka napisał(a):
Od kiedy to jest?


Zdjęcie zrobiono 27 sierpnia.

edit: http://podroze.onet.pl/aktualnosci/kont ... ami/ev98zv


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 02, 2016 3:00 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 600
Cieniasy! Nie mogli od razu ruchomych schodów zamontować??? :roll: :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 02, 2016 3:01 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
Czy podobne "kładki" w Słowackim Raju, fatrzańskich dierach i niektórych ferratach te są fo pa?

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 02, 2016 4:23 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Na portalach: winda, ruchome schody, po schodach na Rysy, to już nie są Tatry, masakra, tragedia - odmieniane przez wszystkie przypadki.
Od siebie dodam - nareszcie krva!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 03, 2016 8:01 pm 
Nowy

Dołączył(a): So wrz 12, 2015 10:24 pm
Posty: 12
Schodząc tam w sierpniu widziałem jak montowali... trzy! a tu proszę :shock:
maja rozmach sk..... :mrgreen:,


Ostatnio edytowano Śr lip 12, 2017 9:44 pm przez PiotrzeV, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 03, 2016 10:16 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
wchodząc do góry to jest przy łańcuchach dla schodzących i wchodzących czy trochę dalej


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 05, 2016 7:57 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
_Sokrates_ napisał(a):
Czy podobne "kładki" w Słowackim Raju, fatrzańskich dierach i niektórych ferratach te są fo pa?


Nie są. Tak samo te schodki na drodze do Chaty pod Rysami mi nie przeszkadzają. Chyba, motyle skrzydło, nie jestem mistykiem górskim.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 05, 2016 11:26 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
_Sokrates_ napisał(a):
Czy podobne "kładki" w Słowackim Raju, fatrzańskich dierach i niektórych ferratach te są fo pa?
W Słowackim Raju nie byłem, ale widziałem zdjęcia z kilku trudniejszych tras, byłem też w Dierach. Tam kładki często w ogóle umożliwiają przejście danego odcinka (bo stromo, mokro itp.) A tutaj?

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 05, 2016 11:42 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt cze 22, 2012 7:38 pm
Posty: 843
Lokalizacja: siem-ce; m-ce
A tutaj przez wiele lat wisiały ku pomocy tylko łańcuchy i nikomu to specjalnie nie przeszkadzało, aż w końcu znalazł się ktoś, kto postanowił oszpecić krajobraz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 05, 2016 2:50 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
Krabul napisał(a):
Tam kładki często w ogóle umożliwiają przejście danego odcinka (bo stromo, mokro itp.) A tutaj?


Tutaj też niektórym "w ogóle umożliwiają" :lol:

Ale będąc już całkowicie poważnym... to na moje te kładki zamontowano aby udrożnić ruch w tamtym miejscu.
Z tego co widać zamontowano je trochę poniżej łańcuchów tak więc wygląda to na mijankę - a że się tam niemiłosiernie korkowało (wszak każdy krzyczy, że Rysy od strony słowackiej to lajcik) jest chyba wszem i wobec wiadome.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 07, 2016 6:50 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz cze 19, 2014 11:15 am
Posty: 82
Lokalizacja: W-ce
Dreptałem nim w ostatnią sobotę, jeszcze śmierdziało świeżością.

_________________
Pozdrawiam:
Miro
https://www.flickr.com/photos/mirokucia/albums


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 07, 2016 9:49 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt kwi 05, 2016 3:42 pm
Posty: 269
Lokalizacja: Kraków
MiroM napisał(a):
śmierdziało świeżością
Poza tym asfaltowym smrodem (dość grubą warstwę położyli, długo będzie się ulatniać) bardzo mnie irytuje zakaz wjazdu rowerem. Może kiedyś udostępnią odcinek do Gałajdówki. Zwykle mam jeszcze dojść na sam dół wsi, gdzie na stałe trzymam dwa rowery w "zaprzyjaźnionej szopie". Jest tak równo, że nawet na rolkach chyba by się dało zjechać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 08, 2016 9:05 pm 
Głupio te schody wyglądają szczególnie jak się było na szlaku zanim powstały ;(
Aczkolwiek jak byłam teraz na szlaku (schodziłam na Słowację) to te schody "przyspieszają" szlak, bo zawsze znajdywały się osoby słabo przygotowane lub o słabych cechach motorycznych i tamowały pozostałych.


Góra
  
 
PostNapisane: Cz wrz 15, 2016 8:11 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lut 18, 2011 10:34 pm
Posty: 252
Dla mnie TANAP powoli przestaje być Parkiem Narodowym a staje się maszynką do robienia pieniędzy. W moich oczach stracił zupełnie wiarygodność i zmusza mnie tym samym, aby ich przepisy traktować dokładnie tak samo, jak oni sami je traktują - czyli olewać totalnie... No bo jak inaczej nazwać działania czy plany ostatnich dni:
1) Nowy asfalt w Jaworowej a przecież dotychczas była tam bardzo dobrze utwardzona droga, bez dziur, którą można było poruszać się dowolnym pojazdem. Teraz generalnie nie dość że strach tam iść, bo przy potoku nie słychać w ogóle nadjeżdżających aut, a te kursują tam obecnie w ilości większej niż liczba osobowejść... to dodatkowo asfalt zwiększa ciepłotę, uprzykrza marsz. Następnym razem biorę tam rower i czekam na reakcję leśników...
2)schody na Rysy - cóż widać Słowacy stracili kompletnie poczucie estetyki i grunt pod nogami jeśli chodzi o aspekty ochrony krajobrazu. Dla mnie to jawne łamanie przepisów ochronnych. Rozmawiałem dłuższą chwilę z osobami zakładającymi te schody i niestety porównują te schody do mostów przez rzeki, co utwierdza mnie w przekonaniu, że woda sodowa z pieniędzy z Chaty pod Rysami uderzyła im do głowy (2Euro za buteleczkę wody jak 20m od budynku ciurka woda, którą sami ciągną do schroniska)
3)Zbierać grzybów nie można, zbaczać ze ścieżki nie można itd a ciężki sprzęt cały czas na chodzie i ściąga non stop praktycznie całą Jaworową. O zniszczeniach ściółki, straszeniu zwierząt, smrodzeniu ciężkim sprzętem nawet nie ma co wspominać. Generalnie Jaworowa wygląda jak po tsunami i tornadzie razem wzięte.
4)Ilość śmieci i złomu pod Łomnicą i przy niej samej poraża. Szedłem od Troistej przez Miedziane a więc nie w linii spadku całego syfu, a ilość gratów naprawdę mnie zaskoczyła - nikt nie poczuwa się do odpowiedzialności za ten stan rzeczy choć cena wjazdu na Łomnicę to około 200zł!!!
5)Rozbudowa schronisk - pod Wagą wiadomo, Kieżmarskie ma już ogaconą całkiem drugą jadalnię, Popradzkie nie wiedzieć czemu w Wikipedii nazwane jest schroniskiem, choć jak widać na na nowej, ładniejszej na pewno, deskowanej elewacji jest ewidentny napis "Hotel". I naprawdę nie ma się co dziwić (pozdrawiam klientów z przewodnikiem na Kończystą :), że w szeroko pojętych Złomiskach czy pod Wołową w dobrą pogodę nocuje na dziko naprawdę duża ilość osób.
6)okolice kolejek na Solisko i Łomnicę dramatycznie się urbanizują, dewastując okoliczną przyrodę
7)w najnowszym kwartalniku Tatry czytamy, że TMR chce połączyć kolejką Hrebieniok i Skalnate Pleso (Siodełko i Łomnicki Staw) Szczerze mówiąc, czuję po powyższych działaniach, że dopływ grubej kasy do kieszeni tych, którzy mają faktycznie chronić ten teren, mogą tym razem przyczynić się do tego, że ten wydawałoby się kuriozalny pomysł, może niebawem się ziścić.
Generalnie południowa część Tatr dotychczas wydawała się nieco lepiej opierać asfaltom, betonom, szpeciarskim metalowymi konstrukcjami, rabunkowej gospodarce leśnej i urbanizacji. Teraz niestety brutalny kapitalizm zawrócił Słowakom w głowach i siła tych, którym dobro tego miejsca naprawdę leży na sercu, niestety dramatycznie osłabła :(

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 16, 2016 6:53 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lip 30, 2013 12:50 pm
Posty: 172
Jestem tego samego zdania.
Pierwszy raz odwiedziłem w tym roku Słowackie Tatry - nastawieni na robienie kasy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 16, 2016 7:38 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
booolooo napisał(a):
nastawieni na robienie kasy.


Czy ktoś tą kasę, na terenie Słowackich Tatr, z Ciebie siłą wyciąga ? Płacisz za bilet przy wejściu? Jest opłata za korzystanie z mitycznego asfaltu lub demonicznych schodów ? Obowiązkowo musisz kupić wodę w schronisku ?

Panowie, wybaczcie, ale ględzicie na poziomie Lecha R.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 16, 2016 7:57 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lip 30, 2013 12:50 pm
Posty: 172
Jak już tak ględze to chyba muszę szybko przestać :eye:
Ode mnie nikt nic na siłę nie wyciąga, to fakt.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 16, 2016 8:03 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
booolooo napisał(a):
Ode mnie nikt nic na siłę nie wyciąga, to fakt.


No właśnie. A czasy romantycznego Parku Narodowego już dawno minęły. To, że to jest świetny interes wiadomo od dawna. Oczywiście nie piszę, że jest to pozytywna sprawa, bo nie jest, ale też nie czuję potrzeby walki z demonami i nie będę rozdzierał szat :mrgreen:

Poza tym jest tyle tras, tyle odludnych SZLAKOWYCH miejsc, że lepiej się nimi cieszyć niż ględzić :wink: o paru ( fakt - jest ich co raz więcej ) przypadkach ingerencji cywilizacji w tereny mniej lub bardziej w centrum Tatr.

Walkę zostawiam Lechowi R i KamilowiTatry.

P.s. Z drugiej strony - może by pochwalić 8) :wink: Słowaków za to, że nie mają biletów do parku ? :)

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 16, 2016 1:29 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lut 18, 2011 10:34 pm
Posty: 252
A co tu chwalić, u nas kupujesz bilet i przynajmniej wiesz, że jak kiedyś się przeliczysz z możliwościami to nie dostaniesz rachunku od ratowników na 8 tyś. Euro. A tam bulisz za ubezpieczenie, a w razie wtopy ubezpieczyciel robi wszystko aby nie spłacić HZS, bo on jest od generowania zysków dla swoich akcjonariuszy... i modlisz się aby sprawę nagłośniły media , bo dopiero wtedy masz jakąś szansę z tymi potworami finansowymi.

BTW Jaworowa i i jej odnogi to była właśnie jedna z tych ostatnich pustych, cichych i niewyasfaltowanych dolin. Jeśli Ci to zlewa, to po prostu nie zależy Ci na tatrzańskiej przyrodzie i zachowaniu jej w jak najmniej zmienionym stanie. A to jest właśnie najgorsze w dzisiejszym społeczeństwie, że mu wszystko wisi, nie zabiera zdania w ważnych dla kraju sprawach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 16, 2016 1:42 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Widzę w Tobie Trybuna Ludowego.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 16, 2016 1:58 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 25, 2016 11:28 am
Posty: 84
wojt_ napisał(a):
A to jest właśnie najgorsze w dzisiejszym społeczeństwie, że mu wszystko wisi, nie zabiera zdania w ważnych dla kraju sprawach.
Słowakom a w zasadzie Czechom i Słowakom już mieliśmy okazję mówić jak mają żyć, w sierpniu za dwa lata będzie okrągła rocznica. Może już wystarczy pouczania sąsiadów jak mają żyć?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 16, 2016 3:45 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
wojt_ napisał(a):
A tam bulisz za ubezpieczenie

Ubezpieczenie jest tańsze od biletu, w dodatku nieobowiązkowe.

wojt_ napisał(a):
BTW Jaworowa i i jej odnogi to była właśnie jedna z tych ostatnich pustych, cichych i niewyasfaltowanych dolin.

Całą Jaworową wyasfaltowali?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 16, 2016 4:16 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
wojt_ napisał(a):
po prostu nie zależy Ci na tatrzańskiej przyrodzie i zachowaniu jej w jak najmniej zmienionym stanie. A to jest właśnie najgorsze w dzisiejszym społeczeństwie, że mu wszystko wisi, nie zabiera zdania w ważnych dla kraju sprawach.


:lol:

Dziwnym trafem asfalt do Moka, burdel na Włosienicy, tartak w Chochołowskiej, burdel na Kasprowym, rozdeptana grań Tatr Zachodnich od Ciemniaka po Liliowe, burdel w schroniskach po polskiej stronie Tatr i tym podobne ekscesy nikomu nie przeszkadzają.

Z tego co się orientuję nie ma jeszcze obowiązku łazić po słowackich Tatrach. Ich góry - ich zasady i nam nic do tego.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 16, 2016 8:18 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lut 18, 2011 10:34 pm
Posty: 252
Jak jest po polskiej stronie każdy chodzący po Tatrach wie. Dlatego też kiedy jadę na co najmniej kilka dni jadę prawie zawsze w Słowackie. Boli mnie właśnie to, że Słowacy równają do nas - równają w dół.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 17, 2016 10:57 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2014 3:26 pm
Posty: 428
Jakiś miesiąc temu szedłem sobie od Wodogrzmotów do Doliny Pięciu Stawów Polskich. Niestety za mną niemal przez całą trasę zapierdalał jakiś traktorek z dostawą i mnie skutecznie wk**wiał pracą swego silnika.
A o nosiczach w TPN niestety nikt nie pomyślał.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 17, 2016 12:11 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
trebor napisał(a):
Niestety za mną niemal przez całą trasę zapierdalał jakiś traktorek z dostawą i mnie skutecznie wk**wiał pracą swego silnika.

Myślę, że Lasy Państwowe* powinny wystosować oficjalne przeprosiny za zakłócanie spokoju turysty.

*) czy tam ktokolwiek inny


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 17, 2016 12:37 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2014 3:26 pm
Posty: 428
Bezwzględnie!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3649 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 122  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL