Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:37 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 71  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N cze 26, 2016 9:55 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lut 23, 2016 2:37 pm
Posty: 412
WILCZYCA napisał(a):
Dwa lata temu jakoś w okolicach Trzydniowiańskiego odkryłam niespodziewanie że na

Krajan83 napisał(a):
pierd...... muchy i komary jeb..ne


działa odstraszająco balsam do opalania niestety nie pamiętam juz jaka to była firma - obstawiam że DAX.


Ja psikam się sprejem o nazwie Mugga. Działa fajnie.

_________________
"...nie tych droidów szukacie..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 28, 2016 6:58 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn gru 05, 2011 12:08 am
Posty: 640
Lokalizacja: 110 km
Odniosłem wrażenie że po posmarowaniu się Moim olejkiem do opalanie tego latającego badziewia przybyło :D
no ale może sprawdze wasze metody już w drugim weekendzie lipca.
Wtedy to planuję jakiś treking w Słowackich Tatrach Wysokich.
Wybiera się kto w tamten weekend?

_________________
http://wokolkominainietylko.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 14, 2016 7:57 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt kwi 08, 2016 11:22 am
Posty: 35
Krajan83 napisał(a):
amlas napisał(a):
daj znać jak było bo zamierzam zrobić taką trasę za 2 tygodnie


trase ostatecznie trochę zmieniłem i w czwartek poszedłem na Kościelca - upał nieziemski i te pier.... muszki na szczycie.
Kolejnego dnia czyli w piątek poszliśmy na Małołączniak przez Kobylarzowy żleb i dalej przez Krzesanice do Ciemniaka. Następnie sprintem do kir bo burze goniły

Jak było?
Zajebiście!

Upał dawał się w znaki i na takie trasy jakie planowałem to nie wiem ile wody i piwa bym musiał zabrać :?
No i te pierd...... muchy i komary jeb..ne

Daj znać jak zrobisz te trasy, jestem ciekawy jak to wyjdzie u Ciebie.


Hej,

wróciłem z Tatr wczoraj. Byliśmy z Żoną od 1.lipca. Udało nam się zrobić kilka fajnych tras. Chodziliśmy co drugi dzień:

1. Kuźnice-Schr. na Kondratowej-Przełęcz pod Kopą Kondr-Czerwone Wierchy-Chuda Przełączka-D.Tomanowa-Schr.Ornak-D.Kościeliska-Kiry
https://mapa-turystyczna.pl/route?q=243 ... 3240n,221n
W sumie wyszło nam 25km z dojściem na kwaterę i 11h. Przy zejściu Tomanową wysiadały nam już nogi. Jednak słaba kondycja i samo bieganie po płaskim 2x w tygodniu jako przygotowanie do wyprawy w góry nie wystarczyło :) Inne mięśnie pracują przy schodzeniu. A miała być taka trasa rozruchowa na początek...

2. Kuźnice-Jaworzynka-Murowaniec-Karb-Kościelec-Stawy w D.Gąsienicowej-Murowaniec-Kuźnice
https://mapa-turystyczna.pl/route?q=243 ... ,233n,243n
20km. Byłem trochę zaskoczony, że na Kościelcu w dwóch czy trzech miejscach nie było łańcuchów a by się przydały. Żona nawet w pewnym momencie zastanawiała się czy nie zawrócić ale ostatecznie daliśmy radę :) Z dwie pary zrezygnowały.

3. Siwa Polana-Schr. w D. Chochołowskiej-Grześ-Rakoń-Wołowiec-Jarząbczy W.-Kończysty W.-Trzydniowiański W.-Siwa Polana
https://mapa-turystyczna.pl/route?q=192 ... 4663n,192n
28km. 13h. Mieliśmy w planach dwa razy robić Zachodnie ale to dojście do Schroniska dobija mnie, tak długo się idzie (jednak później asfalt na MOko zwerifikował moje poglądy i ta Chochołowska nie jest taka zła :D) i zrobiliśmy jedną długą trasę. Na następny rok zostanie Starorobociański, Błyszcz i Ornak.
Na Przełeczy pod Wołowcem zastanawialiśmy się co robić bo były gęste chmury ale finalnie trochę się przerzedziły a potem świeciło słońce. Za to wiało strasznie do końca.

4. Kasprowy-Świnica-Zawrat-Kozia Przełęcz-Pusta Dolinka-D5SP-Palenica B.
https://mapa-turystyczna.pl/route?q=248 ... ,280n,250n
17km. 10h. Wjechaliśmy kolejką co oszczędziło czasu i nóg, poza tym pierwszy raz jechałem kolejką na Kasprowy. Nie wiedzieliśmy jak daleko zajdziemy Orlą, prawdę mówiąc przed wyprawą Żona chciała schodzić z Zawratu do D5SP bo się bała drabinki przed Kozią Przełęczą ale dała się namówić i dobrze. To było nasze perwsze zetknięcie z OP i jesteśmy zadowoleni, jednak czuję niedosyt, że chociaż Kozi Wierch mogłem jeszcze przejść. Nie chciałem jednak puścić żonę samą z Koziej Przełęczy do Piątki i jak się okazało to zejście nie było łatwe...Aha, pierwszy raz byliśmy w schr. Roztoka, zawsze tak jakoś nie po drodze, i okazało się fajnym ustronnym miejscem z niezłym jedzeniem.

5. Murowanica-Nosal-Droga nad Reglami-Sarnia Skała-Siklawica-D.Małej Łąki-Przysłop Miętusi-Kiry
https://mapa-turystyczna.pl/route?q=243 ... 2471n,221n
Ogólnie mamy plan przejśc wszystkie szlaki w polskich Tatrach i to była trasa do odhaczenia, trochę taka mniej wymagająca. Więcej nią nie pójdziemy aczkolwiek np. Sarnia Skała - super widoki. No i nasza ulubiona Polana Małołączna :D Trasa męcząca, Strążyskiej nie lubię, ciemno, mokro, ślisko.

6. Wierch Poroniec-Wktorówki-Polana Rusinowa-Morkie Oko-Czarny Staw p.Rysami-Palenica B.
https://mapa-turystyczna.pl/route?q=301 ... ,371t,250n
26km, 12h. Żeby nie iść przez ten piep*ony asfalt i zobaczyć Wiktorówki zaczęliśmy trasę nie od Palenicy. Zaskoczenie Polaną Rusinową na plus :o W MOku woda nie taka zimna a w Czarnym Stawie jeszcze cieplejsza. Super widoki bo tam jeszcze nie byliśmy. W drodze na Moko wysiadło mi ścięgno Achillesa (chyba przeciążone) i myślałem że będę musiał zrezygnować albo skorzystać z wozu konnego co byłoby dla mnie porażką, ale powoli, z odpoczynkami i małą weryfikacją/redukcją planów dałem radę.

Tyle dużych wypraw. Podsumowując: 135 km, prawie 8 tys. m pod górę i ponad 9 tys. m na dół, sam nie wiem co bardziej męczące i gorsze dla nóg.
Mieliśmy jeszcze spacery Drogą pod Reglami, Do Jamy, Za Bramką, jaskinie Mylna i Raptawicka i ostatniego dnia "zdobyliśmy" Wąwóz Kraków :D
Ogólnie z pobytu w Zakopanem jesteśmy b. zadowoleni, każdego dnia coś robiliśmy, nie było pustych dni, pogoda super dopisała, padało tylko podczas dwóch dni, ale wtedy i tak mieliśmy dni odpoczynków od tras i byliśmy w muzeach albo w termach. W górach ani razu nie zmokliśmy i prócz wyprawy na Moko nie było "lampy".
Zrobiliśmy w większości to co sobie przed wyjazdem założyliśmy a w niektórych przypadkach znacznie więcej. Żałuję tylko, że nie przeszliśmy więcej OP (np. Granatów) albo Świstówki. Ale coś musi zostać na nastęny sezon :lol:

Pozdrawiamy wszystkich
Ania i Wojtek

PS. Szkoda, że te nasze ukochane Tatry tak daleko...
Chociaż tyle dobrego, że otworzyli kolejny odcinek A1 i z powrotem wróciliśmy w rekordowym czasie 8h do domu 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 15, 2016 6:27 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Gratulacje. Drobne błędy w nazewnictwie

Droga nad Reglami - chodzi zapewnę o Ścieżkę nad Reglami. Jeżeli droga to "Droga pod Reglami". Łatwo zapamiętać - niże biegnei szeroka droga, wyżej to już tylko ściezka.

Polana Małołączna - chodzi zapewne o "Wielką Polanę Małołącką" - nie od łączenia a od łąki, bo w Dolinie Małej Łąki.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 15, 2016 7:46 am 
(nie chciałam zakładać nowego wątku) Ja właściwie zastanawiam się gdzie by wybrać się w tym roku. Padło oczywiście na Tatry, pytanie tylko gdzie dokładnie;) Chce spędzić aktywnie tygodniowe wakacje i przywieść trochę wspomnień :)

Jakieś pomysły. Panie, Panowie?


Góra
  
 
PostNapisane: Pt lip 15, 2016 8:10 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lip 30, 2013 12:50 pm
Posty: 172
amlas ładne wycieczki. Dodatkowo pociesza mnie fakt, że niektórzy też mają daleko. Ja "tylko" 6 godzin :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 15, 2016 8:21 am 
mm74 napisał(a):
Masz nad swoim postem gotowe szlaki,..więc??


Musisz mi wybaczyć, my kobiety lubimy się czuć specjalnie traktowane :D Oczywiście przejrzę te szlaki, ba nawet jeden z nich już upatrzyłam.


Góra
  
 
PostNapisane: Pt lip 15, 2016 11:10 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
@amlas, fajne trasy zrobiliście, bo i w Wysokich i Zachodnich.
amlas napisał(a):
Byłem trochę zaskoczony, że na Kościelcu w dwóch czy trzech miejscach nie było łańcuchów a by się przydały.
Pod samym szczytem dla osób nie za wysokich (jak ja). Też tak myślałam za pierwszym razem.
amlas napisał(a):
Na następny rok zostanie Starorobociański, Błyszcz i Ornak.
Z Błyszcza to warto podejść na Bystrą (kilka minut) a widoki jeszcze lepsze.
amlas napisał(a):
Żeby nie iść przez ten piep*ony asfalt i zobaczyć Wiktorówki zaczęliśmy trasę nie od Palenicy.
:mrgreen:
amlas napisał(a):
Żałuję tylko, że nie przeszliśmy więcej OP (np. Granatów) albo Świstówki.
Granaty to fajna widokowo trasa, a Świstówka to obowiązkowo :mrgreen: chyba czytałeś :wink:
viewtopic.php?f=7&t=15989


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 15, 2016 3:06 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
e_l napisał(a):
Z Błyszcza to warto podejść na Bystrą (kilka minut)

tak to jest nielegalnie, legalnie to trochę dłużej ;-). ale komu by się chciało.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 15, 2016 5:56 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
Wolf_II napisał(a):
tak to jest nielegalnie,

A tam zaraz nielegalne :) , naród chodzi
Obrazek
A tutaj widać dwie ścieżki, ta kręta z lewej to na Błyszcz a ta skośna to na Bystrą, obie legalne
Wolf_II napisał(a):
legalnie to trochę dłużej

chyba nie
Obrazek
Wolf_II napisał(a):
ale komu by się chciało.

Mi się chciało :D w następnym roku ale widoki były inne,
letnio-jesienne

Obrazek

Obrazek
i szlak z Błyszcza z góry

Obrazek
oraz wiosenno-letnie

Obrazek

Obrazek
A tych stawków nie widać z Błyszcza

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 15, 2016 8:43 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt kwi 08, 2016 11:22 am
Posty: 35
super zdjęcia, na pewno w przyszłym roku Błyszcz i Bystra znajdą się jako żelazny punkt trasy w Zachodnich. Nawet w tym roku myślałem, ale ten zakaz przekraczania granicy mnie mierził. Zrobiliśmy jedną trasę w Zachodnich zamiast dwóch jak w domu przed wyjazdem myśleliśmy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 16, 2016 8:03 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr maja 11, 2016 9:06 am
Posty: 64
Lokalizacja: Katowice.
Będzie ktoś 12.08-15.08/16.08 w Tatrach? Wstępnie mam dwa pomysły. Pierwszy to treking od Zachodnich po Wysokie, a drugi to pochodzić troszkę poza szlakiem tylko nie wiem czy nie będzie łatwiej trafić na filanca w długi weekend.

_________________
Trwaj w tym co kochasz...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 16, 2016 8:37 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
Mateuszek napisał(a):
poza szlakiem tylko nie wiem czy nie będzie łatwiej trafić na filanca w długi weekend .

prędzej na papieżaka pospolitego brązowego

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 16, 2016 8:56 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn wrz 16, 2013 11:17 am
Posty: 133
Lokalizacja: Wielkopolska
amlas napisał(a):
na Kościelcu w dwóch czy trzech miejscach nie było łańcuchów a by się przydały. Żona nawet w pewnym momencie zastanawiała się czy nie zawrócić. Z dwie pary zrezygnowały.

W poniedziałek byłem na Kościelcu. Lampa niemiłosierna, na szczycie spędziłem ok. godziny i przez ten czas przewinęło się zaledwie 9 osób. Dużo osób coś zawracało spod samego szczytu - nie wiem może po prostu ludzie szli do przełęczy Karb (tam to już były tłumy!) przez Zieloną Dolinę Gąsienicową i spodziewali się deptaku do samego szczytu Kościelca ;)

A tak ogólnie amlas - bardzo fajne trasy. Rozpiętą skala trudności :D

e_l napisał(a):
Pod samym szczytem dla osób nie za wysokich (jak ja). Też tak myślałam za pierwszym razem.

Nigdzie nie napisał, że są niscy i tak myśleli (oczywiście za pierwszym razem;) ) jak Ty ;p


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 17, 2016 4:27 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn gru 05, 2011 12:08 am
Posty: 640
Lokalizacja: 110 km
amlas napisał(a):

Hej,

wróciłem z Tatr wczoraj. Byliśmy z Żoną od 1.lipca. Udało nam się zrobić kilka fajnych tras. Chodziliśmy co drugi dzień:

1. Kuźnice-Schr. na Kondratowej-Przełęcz pod Kopą Kondr-Czerwone Wierchy-Chuda Przełączka-D.Tomanowa-Schr.Ornak-D.Kościeliska-Kiry
https://mapa-turystyczna.pl/route?q=243 ... 3240n,221n
W sumie wyszło nam 25km z dojściem na kwaterę i 11h. Przy zejściu Tomanową wysiadały nam już nogi. Jednak słaba kondycja i samo bieganie po płaskim 2x w tygodniu jako przygotowanie do wyprawy w góry nie wystarczyło :) Inne mięśnie pracują przy schodzeniu. A miała być taka trasa rozruchowa na początek...

2. Kuźnice-Jaworzynka-Murowaniec-Karb-Kościelec-Stawy w D.Gąsienicowej-Murowaniec-Kuźnice
https://mapa-turystyczna.pl/route?q=243 ... ,233n,243n
20km. Byłem trochę zaskoczony, że na Kościelcu w dwóch czy trzech miejscach nie było łańcuchów a by się przydały. Żona nawet w pewnym momencie zastanawiała się czy nie zawrócić ale ostatecznie daliśmy radę :) Z dwie pary zrezygnowały.

3. Siwa Polana-Schr. w D. Chochołowskiej-Grześ-Rakoń-Wołowiec-Jarząbczy W.-Kończysty W.-Trzydniowiański W.-Siwa Polana
https://mapa-turystyczna.pl/route?q=192 ... 4663n,192n
28km. 13h. Mieliśmy w planach dwa razy robić Zachodnie ale to dojście do Schroniska dobija mnie, tak długo się idzie (jednak później asfalt na MOko zwerifikował moje poglądy i ta Chochołowska nie jest taka zła :D) i zrobiliśmy jedną długą trasę. Na następny rok zostanie Starorobociański, Błyszcz i Ornak.
Na Przełeczy pod Wołowcem zastanawialiśmy się co robić bo były gęste chmury ale finalnie trochę się przerzedziły a potem świeciło słońce. Za to wiało strasznie do końca.

4. Kasprowy-Świnica-Zawrat-Kozia Przełęcz-Pusta Dolinka-D5SP-Palenica B.
https://mapa-turystyczna.pl/route?q=248 ... ,280n,250n
17km. 10h. Wjechaliśmy kolejką co oszczędziło czasu i nóg, poza tym pierwszy raz jechałem kolejką na Kasprowy. Nie wiedzieliśmy jak daleko zajdziemy Orlą, prawdę mówiąc przed wyprawą Żona chciała schodzić z Zawratu do D5SP bo się bała drabinki przed Kozią Przełęczą ale dała się namówić i dobrze. To było nasze perwsze zetknięcie z OP i jesteśmy zadowoleni, jednak czuję niedosyt, że chociaż Kozi Wierch mogłem jeszcze przejść. Nie chciałem jednak puścić żonę samą z Koziej Przełęczy do Piątki i jak się okazało to zejście nie było łatwe...Aha, pierwszy raz byliśmy w schr. Roztoka, zawsze tak jakoś nie po drodze, i okazało się fajnym ustronnym miejscem z niezłym jedzeniem.

5. Murowanica-Nosal-Droga nad Reglami-Sarnia Skała-Siklawica-D.Małej Łąki-Przysłop Miętusi-Kiry
https://mapa-turystyczna.pl/route?q=243 ... 2471n,221n
Ogólnie mamy plan przejśc wszystkie szlaki w polskich Tatrach i to była trasa do odhaczenia, trochę taka mniej wymagająca. Więcej nią nie pójdziemy aczkolwiek np. Sarnia Skała - super widoki. No i nasza ulubiona Polana Małołączna :D Trasa męcząca, Strążyskiej nie lubię, ciemno, mokro, ślisko.

6. Wierch Poroniec-Wktorówki-Polana Rusinowa-Morkie Oko-Czarny Staw p.Rysami-Palenica B.
https://mapa-turystyczna.pl/route?q=301 ... ,371t,250n
26km, 12h. Żeby nie iść przez ten piep*ony asfalt i zobaczyć Wiktorówki zaczęliśmy trasę nie od Palenicy. Zaskoczenie Polaną Rusinową na plus :o W MOku woda nie taka zimna a w Czarnym Stawie jeszcze cieplejsza. Super widoki bo tam jeszcze nie byliśmy. W drodze na Moko wysiadło mi ścięgno Achillesa (chyba przeciążone) i myślałem że będę musiał zrezygnować albo skorzystać z wozu konnego co byłoby dla mnie porażką, ale powoli, z odpoczynkami i małą weryfikacją/redukcją planów dałem radę.

Tyle dużych wypraw. Podsumowując: 135 km, prawie 8 tys. m pod górę i ponad 9 tys. m na dół, sam nie wiem co bardziej męczące i gorsze dla nóg.
Mieliśmy jeszcze spacery Drogą pod Reglami, Do Jamy, Za Bramką, jaskinie Mylna i Raptawicka i ostatniego dnia "zdobyliśmy" Wąwóz Kraków :D
Ogólnie z pobytu w Zakopanem jesteśmy b. zadowoleni, każdego dnia coś robiliśmy, nie było pustych dni, pogoda super dopisała, padało tylko podczas dwóch dni, ale wtedy i tak mieliśmy dni odpoczynków od tras i byliśmy w muzeach albo w termach. W górach ani razu nie zmokliśmy i prócz wyprawy na Moko nie było "lampy".
Zrobiliśmy w większości to co sobie przed wyjazdem założyliśmy a w niektórych przypadkach znacznie więcej. Żałuję tylko, że nie przeszliśmy więcej OP (np. Granatów) albo Świstówki. Ale coś musi zostać na nastęny sezon :lol:

Pozdrawiamy wszystkich
Ania i Wojtek

PS. Szkoda, że te nasze ukochane Tatry tak daleko...
Chociaż tyle dobrego, że otworzyli kolejny odcinek A1 i z powrotem wróciliśmy w rekordowym czasie 8h do domu 8)


Nieźle złażone 135 km :shock:

Też kiedyś miałem 8 h do Tatr.
Teraz zeszło do 2 godzin :D

_________________
http://wokolkominainietylko.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 17, 2016 9:11 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt kwi 08, 2016 11:22 am
Posty: 35
Krajan83 napisał(a):
Też kiedyś miałem 8 h do Tatr.
Teraz zeszło do 2 godzin :D


Szczęściarz.
Muszę zmienić robotę na home office i zamieszkać w Kościelisku 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 18, 2016 8:18 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Mateuszek napisał(a):
Pierwszy to treking od Zachodnich po Wysokie


A dlaczego to lekceważysz Bielskie ?!?!?!?!

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 18, 2016 10:56 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt kwi 05, 2016 3:42 pm
Posty: 269
Lokalizacja: Kraków
amlas napisał(a):
home office
Home Office- to brytyjskie MSW. Planujesz pracę w służbie Jej Królewskiej Mości?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 18, 2016 11:12 am 
Swój

Dołączył(a): Śr maja 11, 2016 9:06 am
Posty: 64
Lokalizacja: Katowice.
Łukasz T napisał(a):
Mateuszek napisał(a):
Pierwszy to treking od Zachodnich po Wysokie


A dlaczego to lekceważysz Bielskie ?!?!?!?!

Bo zakładając 4 dni trekingu raczej nie będę w stanie tam dojść. Dzień pierwszy to Rakoń, Grześ, Wołowiec, Jarząbczy, Kończysty, Starorobociański, Siwy Zwronik i nocleg w Ornaku. Jak siły pozwolą tego dnia to chciałbym jeszcze spróbować wejść na Bystrą. Dzień drugi Czerwone Wierchy, Kasprowy i nocleg w Murowańcu lub na Kondratowej. Dzień trzeci Świnica Orla Perć i schodzić do Piątki. Dzień czwarty Rysy albo na Szpiglas i tam granią, aż po Wrota, ale czy pogoda będzie i sił wystarczy to nie mam pojęcia. Dlatego nie napalam się na to jakoś szczególnie.

_________________
Trwaj w tym co kochasz...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 18, 2016 11:15 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Acha.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 18, 2016 8:53 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt maja 29, 2009 3:57 pm
Posty: 1882
Lokalizacja: Lublin
A psik !
... przepraszam,...
jeżeli już to "aha" :wink:

_________________
Strząsnąć tę pisowską szarańczę.
Schetyna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 20, 2016 3:29 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
miler napisał(a):
eżeli już to "aha"


Ponoć aktualnie obie formy są poprawne

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 20, 2016 8:39 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn gru 05, 2011 12:08 am
Posty: 640
Lokalizacja: 110 km
Albo Orla, albo Rysy, albo Mała Wysoka
taki mam na jutro plan 8)

_________________
http://wokolkominainietylko.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 20, 2016 9:12 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt maja 29, 2009 3:57 pm
Posty: 1882
Lokalizacja: Lublin
Markiz napisał(a):
Ponoć aktualnie obie formy są poprawne

Ponoć nie.

_________________
Strząsnąć tę pisowską szarańczę.
Schetyna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 20, 2016 10:03 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
Krajan83 napisał(a):
Albo Orla, albo Rysy, albo Mała Wysoka


Rozrzut jak w ruskiej katiuszy :mrgreen:

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 21, 2016 6:14 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn maja 30, 2016 11:54 am
Posty: 5
Po burzliwej debacie z małżonką zapoznanie sie z łańcuchami nastąpi przy podejściu na Szpiglasową przełęcz. Po krótce opisze co i jak planujemy w Drugiej połowie sierpnia. ( O ile dopisze pogoda)

1) Siwa Polana - Grześ - Rakoń - Wołowiec - Jarząbczy - Raczkowa - Jarząbczy - Kończysty - Trzydniowiański - Polana Trzydniówka - Siwa Polana
2) Kościeliska do Schroniska Ornak - Wyżnia Tomanowa Polana - Chuda Przełęcz - Ciemniak - Małołączniak - Kopa - Przełęcz pod Kopą - Kalatówki - Kuźnice
3) Spacer na Nosal
4) Wjazd na Kasprowy - Murowaniec - Krzyżne - D5SP - Szpiglasowa Przełęcz - Szpiglasowy Wierch - Morskie Oko - Palenica
5) Po wcześniejszym zakupie Smokoviec - Nad Zubrami - Sląski Dom - Polski Grzebień - Mała Wysoka - Polski Grzebień - Łysa Polana
6) Bierzemy pod uwage jeden dzień deszczowy

I teraz pytanie co do punktu nr 2. Lepiej z Kopy na i uderzyć na Giewont i zejść do Strążyskiej??
Z góry Dzięki za sugestie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 21, 2016 8:31 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
miler napisał(a):
Markiz napisał(a):
Ponoć aktualnie obie formy są poprawne

Ponoć nie.

W "Wielkim słowniku ortograficznym" PWN (wydanie z 2003 roku) jest zapisana wyłącznie forma: aha
Oraz wyłącznie forma: ach!
Podobnie według internetu: http://sjp.pwn.pl/slowniki/aha.html

pozdrawiam
gb 8)
ps
w odróżnieniu od ech i eh (bo obie formy są dopuszczalne)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 22, 2016 7:50 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Aż się zaczerwieniłem ... :oops:

P.s. :mrgreen:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 22, 2016 5:56 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
SoQ napisał(a):
2) Kościeliska do Schroniska Ornak - Wyżnia Tomanowa Polana - Chuda Przełęcz - Ciemniak - Małołączniak - Kopa - Przełęcz pod Kopą - Kalatówki - Kuźnice
I teraz pytanie co do punktu nr 2. Lepiej z Kopy na i uderzyć na Giewont i zejść do Strążyskiej??

Jeśli pójdziesz tą trasą najprawdopodobniej trafisz na gigantyczną kolejkę do krzyża. Odpowiadając na pytanie - tak, warto uderzyć aby znaleźć się w oku jednego z najdziwniejszych zjawisk socjologicznych. Takie rzeczy tylko tam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 29, 2016 9:25 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2011 10:57 pm
Posty: 176
Lokalizacja: spod Wrocławia
Od poniedziałku jestem przez tydzień w Murowańcu, jak się pogoda zdupi to do piątku, paskudnie to wygląda, no ale zobaczymy.Cele:Krzyżne, Zadni Granat, Kasprowy, Karb, Przełęcz Świnicka, na więcej się nie odważę.Jak ktoś będzie w przyszłym tygodniu w murowańcu to chętnie dołączę, albo niech się do mnie dołączy jak ma ochotę, razem lepiej.

_________________
Tam na dole zostało wszystko to, co cię męczy...
Moje zdjęcia: https://picasaweb.google.com/108001293735779794442


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 71  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL