Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:09 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1520 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 51  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Aparaty
PostNapisane: Pn lip 11, 2016 1:14 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3046
Pan tu nie stal napisał(a):
Mówimy oczywiście o plikach RAW

i jpga można jako tako wyratować, poniżej sieczka z gopro i po małej korekcji światła i kolorów

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Aparaty
PostNapisane: Pn lip 11, 2016 1:20 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Można, sam tak robiłem, ale zakres błedu jest zdecydowanie gorszy.
A nawet nie tylko chodzi o błąd, ale o możliwości. Robiąc zdjęcie, które ma uśrednioną jasność (wełdug Ciebie), to masz możliwości przyciągnięcia skrajności tonalnych do tej średniej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Aparaty
PostNapisane: Pn lip 11, 2016 1:24 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
I umówmy się na pliku 800 x 600 jest ok, ale spróbuj to powiększyć i będzie kupa. Tak samo zdjęcie które wyżej wrzucił Pan tu nie stal. Na małym rozmiarze jest ok, ale na powiększeni to straty na jakości na pewno będą ogromne. Nie da się z takiego ciemnego niedoświetlonego zdjęcia zrobić takiej samej jakości jak dla zdjęcia naświetlonego poprawnie.

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Aparaty
PostNapisane: Pn lip 11, 2016 1:39 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3046
m__s napisał(a):
I umówmy się na pliku 800 x 600 jest ok, ale spróbuj to powiększyć i będzie kupa.

masz rację, czytałem trochę na jednym forum filmowym i z powodu o którym piszesz wśród filmowców zastosowanie znalazło filmowanie w 4K, mało kto kręci taką rozdzielczością aby to potem oglądać ale po to by po postprodukcji uzyskać FullHD. Nie dużo amatorskich/półprofesjonalnych kamer ma filmowy odpowiednik rawów, za to 4k jest już prawie standardem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Aparaty
PostNapisane: Pn lip 11, 2016 5:57 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
m__s napisał(a):
Chodzi o to, czy podczas jednego wyjścia w góry, załóżmy, że jednej wspinaczki, zrobisz tylko kilka zdjęć, które wcześniej sobie jakoś tam zaplanujesz (w głowie), czy będziesz strzelał zdjęcia na potęgę wszystkiemu do okoła a na końcu wyjdzie Ci np. 1000 zdjęć z czego żadne nie będzie tak na prawdę interesujące.

Ale to żaden dylemat.
Jeśli idziesz w góry ("jedno wyjście w góry") po to by przejść jakiś szlak, pokonać jakąś trasę turystyczną czy wspinaczkową - to generalnie fotografujesz wyłącznie na zasadzie pamiątki. Widok stąd, widok skądinąd, ja - moi współtowarzysze wędrówki - to tu, to ówdzie, zabytek, ciekawa forma skalna, wygięte drzewo. Im więcej miejsc, sytuacji będzie Ci się podobało - tym więcej będzie zdjęć.
Do takiego fotografowania także należy pamiętać o "zasadach". Kompozycji przede wszystkim :). Automat ustawiony na preselekcję przysłony (rzędu 5.6, 8.0, 11.0) - zapewni Ci - w miarę - ostre fotografie we wszystkich planach i nasycone kolory. :)
A gdy idziesz na wyjście w góry - stricte fotograficzne - to nawet używając aparatu kliszowego - nie ma potrzeby by się "ograniczać". Trzy, cztery ujęcia tego samego kadru mogą być założeniem wyjściowym.
W dodatku - im bardziej "niestandardowe" warunki zewnętrzne, pogodowe - tym bardziej zasadne staje się wykonanie kilku prób - by późnej, w domu mieć jeszcze większą (niż "czysty" RAW) możliwość opracowania. Choćby efekt HDR - lepiej składać zdjęcie z kilku fotografii wykonanych przy innych nastawach w "terenie" (nawet przy użyciu programu automatycznie zmieniającego przysłonę/czas o odpowiedni skok eV) niż później wykorzystywać program graficzny "symulujący" tę technikę. Podobnie - lepiej "w terenie" użyć filtr polaryzujący (czy jakiś inny) - niż później próbować symulować efekt w programie graficznym...

pozdrawiam
gb 8)
ps
Niektórzy fachowcy z założenia radzą, by każdy kadr - z założenia poziomy - powtórzyć w układzie pionowym. I odwrotnie :)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Aparaty
PostNapisane: Pn lip 11, 2016 6:00 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
m__s napisał(a):
Zdjęcie dobre, to taki, które mi się podoba :-) Piszę tutaj o swoim zdjęciu a nie o cudzym.

Piszesz o subiektywnej opinii :)
Ja też jestem zwolennikiem prezentowania swoich odczuć - typu: podoba się/nie podoba się - zwłaszcza w odniesieniu do opinii o zdjęciach osób trzecich. Stawianie równoważności pomiędzy opinią: mnie się podoba - to jest dobre zdjęcie - jest główną przyczyną dyskusji i kłótni na fotograficznych portalach i nie tylko tam :)

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Aparaty
PostNapisane: Pn lip 11, 2016 8:27 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3046
Dla wszystkich noszących się z zamiarem kupna sprzętu foto to może być ważna informacja.
Właśnie wróciłem ze sklepu bo szukałem w SONY szerokiego obiektywu 10-18. Sprzedawca powiedział że w okolicach sierpnia SONY podnosi większość cen na swoje aparaty, kamery i co dziwne obiektywy (coś tam się wydarzyło z fabrykami matryc). Jako że SONY dostarcza swe matryce podobno do połowy produkowanych aparatów to na całej branży może się to odbić. Pokazywał mi nowe cenniki jakie dostali z centrali i tak np kilka tygodni temu za a6300 zapłaciłem 5800zł a po nowemu jest wyceniona na 7380. Podobno niektóre mniej popularne produkty mają utrzymać swą cenę a wszystko co chodliwe pójdzie w górę od kilkunastu do 30%. Informacji nie weryfikowałem, trochę nie chce mi się wierzyć, że aż o tyle ale to co widziałem było podobno nowym cennikiem. A może to taka metoda sklepu bo obiektyw kupiłem ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Aparaty
PostNapisane: Śr lip 13, 2016 10:48 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3046
zasłyszane na innym forum:
Cytuj:
Nikon i Canon też znacznie podniósł ceny.
Następna dostawa do sklepów będzie szokiem.

mm74, jak chcesz coś kupić to nie czekaj bo info podobno odbije się na całej branży


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Aparaty
PostNapisane: Śr lip 13, 2016 4:20 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 17, 2011 5:28 pm
Posty: 1479
Lokalizacja: Kraków NH
Ceny już dawno poszły w górę. W niektórych sklepach nawet o 100%. Przykładowo, ten obiektyw, jakiś czas temu można było kupić za niecałe 600zł: http://www.euro.com.pl/obiektywy/nikon-af-s-55-200-mm-f-4-0-5-6g-ed-dx-vrii.bhtml?gclid=CLf93MDd8M0CFcL2cgodx_AOCw&gclsrc=aw.ds , jedne z tańszych stałek Nikona (35 i 50mm) poszły w górę o ok 50% :/

_________________
"Ludzie przeważnie nie są źli. Po prostu czasem dają się porwać jakiejś idei"
Moje pstryki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Aparaty
PostNapisane: Śr lip 13, 2016 7:22 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So lip 13, 2013 1:14 pm
Posty: 189
Przyczyną tych podwyżek jest ponoć ucierpienie fabryki matryc od Sony, gdzieś tam w Japonii. Reszta sprzętu poszła w górę pewnie jak to zwykle bywa ,,przy okazji'', nie raz już tak było i nie raz będzie. Sprzedaż sprzętu foto ponoć cały czas spada z powodu ,,presji smartfonów'' wiec, kto wie może producenci przejdą na model biznesowy sprzętu ,,premium''.

Swoją drogą dyskusja bardzo szybko zeszła z tematu fotografii na temat cyferek.

Przy okazji jakby ktoś do tej pory nie trafił to fajna wywoływarka za darmo:
http://www.optyczne.pl/9859-news-DxO_Op ... darmo.html

mm74 tu masz fajne porady na szybko:
https://www.szerokikadr.pl/poradnik


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Aparaty
PostNapisane: Śr lip 13, 2016 7:54 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Ja to widzę tak.
Z fotografią jest jak z każdą inną pasją. Trzeba się nią realnie zajarać. Nie tylko na zasadzie "inni robią fajne zdjęcia to ja też bym chciał mieć takie". Doradzanie komuś kto nie ma tego bakcyla jaki obiektyw jest lepszy albo linkowanie poradników, których i tak pewnie nie przeczyta a raczej na pewno nie wykorzysta - jest bez sensu. Nic to nie da. Oczywiście generalizuję, że koleżanka taka jest, bo może nie jest, nie wiem (ale - jestem laikiem i nim pozostanę)
Jak jest bakcyl to człowiek sam drąży do upadłego i szybko zrobi krok do przodu.

Przede wszystkim źle zadałaś pytanie. Typowe, wałkowane na setkach for i portalach, czyli jaki kupić sprzęt (żeby mieć lepsze zdjęcia)
Pytanie powinno brzmieć - jak wskrzesić ogień fotograficznej pasji. Jak znajdziesz na nie odpowiedź wtedy samo poleci.
Celnie ujął to sprocket - nawet najlepszy sprzęt bez samorozwoju pozostanie tylko kupą żelastwa/plastiku/szkła.

Idę w zakład, że gdybyś każdego tu fotoamatora spytała o historię jego pasji odpowiedzi byłyby bardzo podobne. Czyli tysiące zrobionych zdjęć, metody prób i błędów, analiza co jest ok a co do dupy, postprodukcja itp itd. Świadomość.
Zakup aparatu za 3 tysie i robienie od kopa zdjęć jak m_s czy magis to jest zwyczajnie niemożliwe. I musisz się z tym pogodzić.

No to powodzenia!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Aparaty
PostNapisane: Śr lip 13, 2016 9:02 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Trudno się z tym nie zgodzić.
Ktoś kto ma robić zdjęcia, to znajdzie sam odpowiedzi i będzie je robił.
Należy sobie zadać pytanie czy w ogóle zakup lustra nie jest stratą kasy? Niestety często jest.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Aparaty
PostNapisane: Cz lip 14, 2016 6:26 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
A teraz wyciągnij wnioski i do dzieła!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Aparaty
PostNapisane: Cz lip 14, 2016 6:38 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Pn cze 13, 2016 8:29 am
Posty: 150
A tam zaraz po łapkach. Masz tu opinie ludzi z różnym podejściem do fotografii, ale one wszystkie są wynikiem długiej praktyki (a chyba najdłuższą może pochwalić się barszczon, pardon - gb :)). Powolutku korzystaj z rad (lub nie) i sprawdzaj co z tego wychodzi. Praktyka może nie z każdego czyni mistrza, ale daje doświadczenie i świadomość celów jakie chce się osiągnąć. Światła życzę :)

_________________
Zaoszczędzone można przepić.
Korona Europy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Aparaty
PostNapisane: Cz lip 14, 2016 8:45 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
mm74 napisał(a):
:salut:

Na zachętę :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Aparaty
PostNapisane: Cz lip 14, 2016 10:41 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
mm74 napisał(a):
I nie powiesz mi, że do 1 nie potrzebna jakaś lufa?
To 2 moje ulubione, już wrzucałeś kiedyś ;) :thumleft: Dzięki

PS.
Dostrzegam jeszcze jeden problem - nie wlezę za wysoko :D


Ale to na prawdę nie ma znaczenia na początku. Szukasz problemu na siłę.

To zdjęcie zrobione jest zwykłą małpką w dolinie:

Obrazek

Da się?

Czy ktoś wie co się stało ze strona obiektywni.pl?

Inne z małpy:

Obrazek

Obrazek

http://obiektywni.com.pl/upload/realp/4 ... 963963.jpg

Obrazek

Obrazek


Ostatnio edytowano Cz lip 14, 2016 10:54 am przez kilerus, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Aparaty
PostNapisane: Cz lip 14, 2016 10:50 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Pn cze 13, 2016 8:29 am
Posty: 150
kilerus napisał(a):
Czy ktoś wie co się stało ze strona obiektywni.pl?

Pewnie to samo co z plfoto - zmiany, zmiany...

_________________
Zaoszczędzone można przepić.
Korona Europy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Aparaty
PostNapisane: Cz lip 14, 2016 11:52 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Pan tu nie stal napisał(a):
kilerus napisał(a):
Czy ktoś wie co się stało ze strona obiektywni.pl?

Pewnie to samo co z plfoto - zmiany, zmiany...

Informacja zamieszczona - bodaj wczoraj, lub przedwczoraj - na Plfoto:
Cytuj:
Szanowni Użytkownicy,
Przede wszystkim chcemy serdecznie przeprosić za przedlużające się problemy z funkcjonowaniem serwisu. Pracujemy nad tym, by przywrócić funkcjonowanie, przy czym chcemy podkreślić, iż nie mamy zamiaru zamykać serwisu.
Jednocześnie chcemy poinformować użytkowników serwisu Obiektywni, iż od tej pory będzie on funkcjonował jedynie pod domeną Obiektywni.com.pl. Przepraszamy za niedogodności.

Administracja (ta nowa :) )

Od siebie dodam, że faktycznie - na Plfoto jest "trochę" problemów i nie do końca wiadomo jak - i kiedy - zostaną rozwiązane.

mm74 napisał(a):
I nie powiesz mi, że do 1 nie potrzebna jakaś lufa?

70-200 mm (fakt, że oryginalny, canonowski). plus statyw.
Ale ja już od paru lat na spacery w góry chodzę głównie w celach fotograficznych :)
Zdjęcie zrobione Practiką LLC ze standardowym obiektywem (bodaj 50 mm) w 1981 roku
Obrazek
podczas klasycznej wycieczki granią dol. Chochołowskiej. Tak "przy okazji" wędrówki, która to wędrówka stanowiła cel sam w sobie (sch, na Chochołowskiej, Grześ, Rakoń, Wołowiec i zejście przez Wyżnią dol. Chochołowską do schroniska)
Mniej było "problemów" z fotografowaniem, bo na kliszy mieściło się - góra - 36 klatek :)

Do tych zdjęć (też już kiedyś chyba były):
Obrazek
Obrazek
nie były potrzebne żadne "lufy"...

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Aparaty
PostNapisane: Cz lip 14, 2016 5:56 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3046
gb, niezłe te foty. Przeglądając forum nie natrafiłem na nie wcześniej. Zamiast tyle pisać wrzucaj więcej fotek ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Aparaty
PostNapisane: Pt lip 22, 2016 10:12 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Cały czas zbieram się do zakupu aparatu kompaktowego. Dotąd wyselekcjonowałem Canona G7X (konkurentem był Sony RX100 II). Najważniejsze kryteria wyboru to dobra jakość zdjęć (generalnie w formacie RAW, ponieważ JPG traktuję wyłącznie jako podgląd zdjęć do późniejszego wywołania wybranych z RAW) oraz niewielkie wymiary (musi mieścić się "do kieszeni"). Nie interesują mnie super-zoomy ani żadne ficzery w stylu "publikuj zdjęcia na Facebooku jednym dotknięciem czubka penisa).
Ale ostatnio po rozmowie ze znajomym fotografem zacząłem myśleć nad kompaktem z obiektywem stałoogniskowym. Faktycznie tylko taki aparat kompaktowy jest chyba w stanie dać obrazek porównywalny z lustrem, do którego jakości nie ukrywam jestem przyzwyczajony. Jeśli tak, to jaką stałkę polecacie, ktoś używa takiego aparatu?
Może jeszcze jakieś porady, wskazania, idee?
Przy czym maksymalny budżet do OKOŁO 2 tys. zł (chętnie mniej, jeśli np. za połowę tej kwoty jakiś kompakt miałby genialny stosunek ceny do jakości i dobre RAWy; jednocześnie w uzasadnionym przypadku będę w stanie wydać nieco więcej).
Udanego weekendu for all!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Aparaty
PostNapisane: Pt lip 22, 2016 11:53 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 9:25 pm
Posty: 880
leppy - chcesz miec maly aparat, ze stalka, ktory zmiazdzy kazdy dostepny na rynku kompakt ? na dodatek bedzie mniejszy lub porownywalny niz najmniejsze z matryca 1 cal? panasonic gm1 + np 14mm/18mm, albo jak jestes gotowy na lekkie poswiecenie to lenscap 15 lub 9mm (ktore oczywiscie sa plastikowymi zabawkami, ale w gory i tak uwazam ze daja lepszy efekt niz 1 cal z lepszym obiektywem - choc jest to moja opinia) - powaznie mowie. ja przerabialem juz duzo sprzetu i w pewnym momencie kryterium wielkosci zaczelo byc podstawowym, ale inne nadal byly wazne, i sie tak miotam, albo jakis g7x, albo jakis lx100, albo stalka i zawsze cos jest nie tak. ale w domu mam teraz 2 body gm1, w jednym jest stalka w drugim maly zoom i jestem megahappy. chce dokupic rezerwowa lufe i mam wszystko co potrzeba, wszystko male a tacham co sobie wybiore na dany dzien.

ps: to bylo sporo lat temu, ale pamietam ze sigma ze stalka choc w jpgu dawala takie sobie obrazy, to w rawach to bylo cos nieprawdopodobnego, ale ciezko mi wypowiadac sie na temat tych nowych modeli.

edit: https://scontent-amt2-1.cdninstagram.co ... 5671_n.jpg - wiadomo, ze zoom chocby najmniejszy bedzie nieco wiekszy niz to co w kompaktach, ale juz lenscap na gm1 jest MNIEJSZY niz g7x. z 14mm bedzie minimalnie wiekszy (na glebokosc, bo sam aparat jest mniejszy, jest tez lzejszy)

_________________
photolife | panoramki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Aparaty
PostNapisane: Pt lip 22, 2016 12:29 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Bardzo dziękuję za konkretną wypowiedź.
W weekend przyglądnę się gm1.

LoveBeer napisał(a):
to bylo sporo lat temu, ale pamietam ze sigma ze stalka choc w jpgu dawala takie sobie obrazy, to w rawach to bylo cos nieprawdopodobnego

Pewnie chodzi o Sigmę DP2 Merrill. Chętnie bym ją przetestował, tym bardziej, że dla mnie liczą się tylko RAWy, ale niestety niedostępna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Aparaty
PostNapisane: Pt lip 22, 2016 6:02 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
leppy napisał(a):
dla mnie liczą się tylko RAWy

Też tak kiedyś myślałem, dopóki nie odkryłem, że LR obrabia jpgi na zasadzie rawów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Aparaty
PostNapisane: Pt lip 22, 2016 6:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Kurde, wiem że nieco grzeszę, ale LR mnie nie urzekł - zdecydowanie wolę Camera Raw.

Szanowni a istnieje jakiś kompakt w cenie OKOŁO tysiąca zł, oferujący w miarę przyzwoitą jakość obrazka i możliwość zapisu w RAW?
Kiedyś był Canon S110 czy S120, obecnie niedostępne, może jest coś podobnego z innej stajni?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Aparaty
PostNapisane: Pt lip 22, 2016 6:13 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
W podobnym grzechu żyłem kilka lat ale się wyspowiadałem i teraz się śmieję z Camera Raw.

Nie kojarzę kompakta z RAWem za tysiaka, bardziej 1300-1500. Ale tez nie ślędzę za bardzo rynku


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Aparaty
PostNapisane: Pt lip 22, 2016 6:33 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 17, 2011 5:28 pm
Posty: 1479
Lokalizacja: Kraków NH
leppy napisał(a):
OKOŁO tysiąca zł, oferujący w miarę przyzwoitą jakość obrazka i możliwość zapisu w RAW?


http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/6429588#ceny
Nie wiem jak tu będzie z jakością obrazka, ale reszta się zgadza :mrgreen:

_________________
"Ludzie przeważnie nie są źli. Po prostu czasem dają się porwać jakiejś idei"
Moje pstryki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Aparaty
PostNapisane: Pt lip 22, 2016 7:58 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Pan Maciek
jeśli masz jakieś ciekawe typy za 1300-1500, to poproszę.

Krzysiek1326
Kompakt. Z własnym, nieco wysuwanym, obiektywem. Nie bezlusterkowiec z wymienną optyką. Reszta się zgadza.. :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Aparaty
PostNapisane: Pt lip 22, 2016 10:41 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Pan Maciek napisał(a):
Też tak kiedyś myślałem, dopóki nie odkryłem, że LR obrabia jpgi na zasadzie rawów.

Tak, ale nie może być tu mowy o nawet zbliżeniu do jakości obróbki RAW a JPG :wink:

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Aparaty
PostNapisane: So lip 23, 2016 11:00 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
m__s napisał(a):
Pan Maciek napisał(a):
Też tak kiedyś myślałem, dopóki nie odkryłem, że LR obrabia jpgi na zasadzie rawów.

Tak, ale nie może być tu mowy o nawet zbliżeniu do jakości obróbki RAW a JPG :wink:

Na mój nieskalibrowany monitor 14 cali, wystarczy.

leppy napisał(a):
Pan Maciek
jeśli masz jakieś ciekawe typy za 1300-1500, to poproszę.

Nie mam pojęcia co polecić. Używam Olympusa TG-40 i zadowolony jestem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Aparaty
PostNapisane: N lip 24, 2016 10:03 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So lip 13, 2013 1:14 pm
Posty: 189
gb na dwóch ostatnich zdjęciach to co i gdzie widzimy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1520 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 51  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL