Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:37 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn cze 29, 2015 5:39 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 02, 2014 7:06 pm
Posty: 699
Lokalizacja: Llanfairpwllgwyngyllgogerychwy- rndrobwllllantysiliogogogoch
Major napisał(a):
Czy ktoś z Was korzysta z Tendon Master 8.9mm lub Beal Joker 9,1mm?
Korzystałem kilkakrotnie z Jokera. Tylko przypuszczam, że o coś wiecej chciałeś spytać :D

_________________
Zob za zob, glavo za glavo,
Zob za zob, na divjo zabavo!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 29, 2015 8:55 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 26, 2010 11:21 am
Posty: 546
Lokalizacja: Kraków
Major napisał(a):
Czy ktoś z Was korzysta z Tendon Master 8.9mm lub Beal Joker 9,1mm? (oby dwie liny "przewodnickie" z certyfikatem dodatkowo na pojedyncze)
Ewentualnie jak się ma korzystanie z Tendon Master 7.8mm do grubszych lin :P


Też korzystałem z Tendon Master 7.8 (należącej do kolegi Lukasz_'a). Plusem jest mały ciężar (co ma znaczenie przy prowadzeniu i oczywiście przy podejściach). Atest ma, więc powinna wytrzymać lot tak jak i grubsza lina połówkowa, ale tak jak już ktoś wspominał, grubość demotywuje prowadzącego do odpadania :mrgreen:.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 26, 2016 2:53 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 25, 2012 4:52 pm
Posty: 649
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Stoję przed zakupem połówek. Wchodzą w grę tylko średnice >8mm. Postanowiłem, że 60m będzie dla mnie odpowiednie. Fajnie by było gdyby cena też była dość niska. Znalazłem takie linki:

Tendon Master 8.5mm - 381zł/425zł (Standard/Complete Shield)
Tendon Ambition 8.5mm - 357zł/415zł(standard/Complete Shield)
no i wiadomo
Mammut Genesis 8.5mm - 499zł w Dry z certyfikatem UIAA Water Repellent.

Ktoś z was używa/używał tych lin Tendona? Wiadomo cena dość korzystna w stosunku do Genesisa. Druga rzecz, impregnacja Standard Tendona to brak impregnacji czy impregnacja tylko oplotu? Słyszałem, że po roku, impregnacja liny znacznie się pogarsza, więc jeśli to prawda to warto brać impregnowaną ?

Edit. Doczytałem nieco, Tendon ma trzy rodzaje impregnowania: Complete Shield - pełna, Protect Shield - sam rdzeń, Standard - brak czy tylko oplot?

_________________
http://wyrypy.wordpress.com/
Flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 26, 2016 3:59 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2013 5:08 pm
Posty: 661
Lokalizacja: Koluszki
Już chyba opisywałem moją przygodę z Tendonem i jedną żyłą krótszą o 3,5m. :D Oraz stanowisko Tendona, że nie widzą problemu. Mimo wszystko Tendon Ambition 7,9mm jakiego mam (jedna żyła Complete Shield, druga Standard) jest o wiele lepsza dla mnie niż Mammut Genesis 8,5mm. Prosta przyczyna, 8,5mm jest za grubą liną. Gdy na Staszlu poprowadziłem 2 pierwsze wyciągi razem na cała długość Genesis przez przegięcia na linie asekuracja z góry była katorgą. Podobną sytuacje miałem z moim tendonem i było lżej asekurować. Dodatkowo lina cieńsza jest lżejsza, mniej miejsca na stanowisku zajmuje.

Czemu chcesz koniecznie taką średnice dużą? W górach i tak nie lata się :)

_________________
https://www.flickr.com/photos/156235994@N06/albums


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 26, 2016 4:22 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 25, 2012 4:52 pm
Posty: 649
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Czytałem Twoją historię - niezłe jaja, mimo wszystko wydaje mi się, że to przypadek jednorazowy. Stosunek firmy do problemu - zaiste profesjonalny..
Mam taką linę z Decathlonu 20m 8.2mm - dla mnie to jest sznurówka ;-) Przy prowadzeniu trudnego wyciągu na własnej dość mam rozterek, żeby dokładać kolejną w postaci "czy sznurówka wytrzyma lot". Tak, wiem, na pewno wytrzyma ale po prostu nie budzi mojego zaufania taka średnica.
Wspinałem się na Genesisie i ogólnie byłem zadowolony, lecz pierwszy i ostatni wyciąg Lobby nie był jakiś mocno kluczący.
Różnica wagi rzędu kilkaset gram na linie - dla mnie niewyczuwalna.

_________________
http://wyrypy.wordpress.com/
Flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 26, 2016 4:46 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2013 5:08 pm
Posty: 661
Lokalizacja: Koluszki
Zauważ, że te pare gramów, bo na metrze tylko 9g, to przy 120m to już ponad kilogram. :) Pewnie będziesz ją nosić w Tatry, gdzie kilogram będzie miał znaczenie :) Na siłe przekonywać Cię nie będę, ja używałem obu i nie chciałbym nic grubszego niż 8mm. :)

Do średnicy da się przyzwyczaić, trzymasz się mocniej skały. :D

_________________
https://www.flickr.com/photos/156235994@N06/albums


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 26, 2016 5:09 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 25, 2012 4:52 pm
Posty: 649
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kilogram na 120m to jakieś pół kilo na czaszke czyli to zniesienia. ;-) Słyszałem, że przy ściągania po zjeździe łatwiej zaklinować cieńszą linę. Mimo wszystko rozważę, zapytam partnera co on na 7,9mm :-)

PS. Trzymasz mocniej - szybciej się bułujesz :D

_________________
http://wyrypy.wordpress.com/
Flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sty 27, 2016 10:24 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Gdybym w tej chwili kupował linę połówkową, zwróciłbym uwagę również na Tendon Lowe 8.4:
http://www.mytendon.com/rope-tendon-lowe-84
a zwłaszcza na jej wagę przy średnicy 8.4 mm.
Jednak nic nie wiem o tej linie, po prostu wpadła mi w oko przy przeglądaniu katalogu Tendona. Czekam na opinie o niej, ponieważ na papierze / ekranie monitora wygląda obiecująco. No i kolorystycznie trafia w moje gusta. :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 04, 2016 4:56 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 25, 2012 4:52 pm
Posty: 649
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Po dłuższych przemyśleniach i konsultacjach w otoczeniu wybór padł jednak na Genesisa w dość dobrej cenie kafla za dwie żyły. :-)

_________________
http://wyrypy.wordpress.com/
Flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 10, 2016 3:12 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Potrzebuję pilnie linę (dynamiczną, pojedynczą, z pełną impregnacją) o długości 30 metrów - fabryczna wiązka albo cięta z bębna na metry - w możliwie dobrej cenie. Czy ktoś wie, w których sklepach internetowych dostanę taką linę w takiej długości?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 04, 2016 6:53 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
https://www.youtube.com/watch?v=DpWKrghSLao


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 05, 2016 9:02 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz cze 18, 2015 10:45 pm
Posty: 5
Rozglądam się za liną pojedynczą, 60m, raczej 9,8mm.
Wykorzystanie uniwersalne - panel, graniówki w Tatrach, może czasem skały. Dodatkowo lodowiec, jeśli zespół będzie większy, niż 3 osobowy.

Rzuciła mi się w oczy DMM Zone. Miał już może ktoś styczność? Ewentualnie coś innego do polecenia w możliwie przyzwoitej cenie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 05, 2016 9:34 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Piszą, że to lina do wspinaczki sportowej czy tradowej. Kosztuje 700 zł. Nic nie napisane żeby była z impregnacją, a na lodowiec to tak chyba dobrze żeby miała.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 05, 2016 10:33 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Może Tendon Master 8.9mm? Lekka, cena dobra, z potrójnym certyfikatem.

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 06, 2016 4:36 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 25, 2012 4:52 pm
Posty: 649
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Niedawno udalo mi sie dostac Roce Kalimnos 9.8 60m, w cenie 380 zl. Sklep Carpathia. Jak narazie poza tym ze brudzi sie od impregnacji to calkiem spoko.

_________________
http://wyrypy.wordpress.com/
Flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 06, 2016 12:12 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
MeHow napisał(a):
Ewentualnie coś innego do polecenia w możliwie przyzwoitej cenie?

Może popularna i niedroga Tendon Ambition 10.0 ? Obecnie użytkuję w skałach i na ściance, nie narzekam (w góry wolę coś cieńszego/lżejszego, w sensie podwójną). Są fajniejsze liny (ocena organoleptyczna), ale nie ma tańszej fajniejszej liny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 06, 2016 8:58 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz cze 18, 2015 10:45 pm
Posty: 5
tomek.l napisał(a):
Nic nie napisane żeby była z impregnacją, a na lodowiec to tak chyba dobrze żeby miała.

Faktycznie, dzisiaj nic na ten temat nie ma. Wygląda na to, że przyjąłem za pewnik, że sznurek w tej cenie impregnację powinien mieć. Dzięki!

Tomto napisał(a):
Niedawno udalo mi sie dostac Roce Kalimnos 9.8 60m, w cenie 380 zl. Sklep Carpathia. Jak narazie poza tym ze brudzi sie od impregnacji to calkiem spoko.

Miałem styczność z Kalimnosem kilka razy. Skręcał się niesamowicie. U Ciebie to nie występuje?

Major napisał(a):
Może Tendon Master 8.9mm? Lekka, cena dobra, z potrójnym certyfikatem.

leppy napisał(a):
Może popularna i niedroga Tendon Ambition 10.0 ? Obecnie użytkuję w skałach i na ściance, nie narzekam (w góry wolę coś cieńszego/lżejszego, w sensie podwójną). Są fajniejsze liny (ocena organoleptyczna), ale nie ma tańszej fajniejszej liny.

Niestety przy dzisiejszych umiejętnościach przy większym odpadnięciu 8.9mm mogłaby się okazać za szybka.
Spotykam się ze skrajnie różnymi opiniami na temat Tendonów (również archiwalne posty na tym forum). Z jednej strony Master to niby ich najwyższa półka. Z drugiej część osób pisała, że Ambition sprawdzał się u nich lepiej. Z doświadczenia różnice są faktycznie duże?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 07, 2016 7:26 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Faktycznie, głosy o Tendonach zdarzają się różne (ale "ogólna" opinia jest pozytywna). Skoro mówi się na mieście, że seria Ambition wypada lepiej od niby-najwyższej serii Master, moim zdaniem nie ma co główkować, tylko brać tańszego i niby-lepszego Ambitiona (osobiście tak właśnie zrobiłem).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 07, 2016 9:26 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
MeHow, ale to chyba nie działa "w tę stronę", że sprzętem podrasowujemy brak umiejętności ;). Dawaj na zrzutnie, albo ćwicz z partnerem najpierw małe loty. Niestety ja mam taniego Beala 10.2mm (i Simonda 8mm), ale z Tendonem mam do czynienia u 2-3 znajomych, z tego jeden ma połówkową Ambition 7.9mm i właśnie pojedynczą 8.9mm i szczerze lepiej mi się wspina na jego 8.9mm :) mniejsze tarcie na przełamaniach, loty jakieś takie lżejsze/miększe i przy wycofie można się przez ringa przewiązać metodą francuską :D więc nie trzeba się rozwiązywać :P. Ogólnie to teraz na pojedynczą linę brałbym <10mm. Jedyne co to strasznie się kudlą, rozkładasz je osobno, odwracasz głowę w bok, a za chwile one już zkudlone leżą z węzłem schowanym pod liną :P :). Ale ostatnio Mammut 8.5mm robił to samo :P

Pozdr
Tomek

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 08, 2016 8:45 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 25, 2012 4:52 pm
Posty: 649
Lokalizacja: Bielsko-Biała
MeHow napisał(a):

Tomto napisał(a):
Niedawno udalo mi sie dostac Roce Kalimnos 9.8 60m, w cenie 380 zl. Sklep Carpathia. Jak narazie poza tym ze brudzi sie od impregnacji to calkiem spoko.

Miałem styczność z Kalimnosem kilka razy. Skręcał się niesamowicie. U Ciebie to nie występuje?



Hmm, może raz się poskręcała ale przewinięcie przez stan pomogło. W porównaniu do Mammut Unisport/Jura to jest o niebo lepiej. Jak narazie, czas pokażę. Używałem może z 10 razy.

_________________
http://wyrypy.wordpress.com/
Flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 08, 2016 10:29 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz cze 18, 2015 10:45 pm
Posty: 5
Major napisał(a):
MeHow, ale to chyba nie działa "w tę stronę", że sprzętem podrasowujemy brak umiejętności ;). Dawaj na zrzutnie, albo ćwicz z partnerem najpierw małe loty.

Oczywiście, sprzętem nie podrasuję umiejętności, psychikę w pewnym stopniu już tak. Najczęściej jestem asekurowany przez osobę ~20kg lżejszą ode mnie. Kwestia komfortu obu stron :)

Wielkie dzięki Wam wszystkim za pomoc. Finalnie, głównie na bazie naszej rozmowy, skończyło się na Tendonie Master 9,4mm, jako że udało się dorwać w dobrej cenie(399zł) z impregnacją Protect Shield. Grubość wyśrodkowana z Waszych propozycji :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 18, 2016 10:38 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Hej

I jak sprawuje Ci się Tendon Master 9,4mm? :)

Pozdrawiam
Tomek

*edit: sprawdzę sam osobiście :)

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 07, 2016 11:49 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Czy ma ktoś, bądź zna ktoś, jakieś opinie na temat liny połówkowej/bliźniaczej Tendon Lowe 8.4 ?
http://www.mytendon.com/rope-tendon-lowe-84


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 08, 2016 10:10 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Opinii to nie mam, ale patrząc na dane katalogowe: ma mniejszą liczbę odpadnięć niż lżejszy Master 7.8. Na prowdzenie bliźniacze nie ma chyba atestu.

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 08, 2016 10:24 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
No właśnie z tym atestem nieco dziwnie, ale chyba jednak ma:
http://www.mytendon.com/rope-tendon-low ... etyid=8159
Kusi średnicą w stosunku do wagi. No i oczywiście kolorami. :D
Ale chyba skończy się u mnie na Mammut Phoenix.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 08, 2016 11:50 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Obstawiam że to są dwa modele, jeden połówkowy, drugi bliźniaczy,
w katalogu też to tak wygląda: http://www.mytendon.com/file/4490/katal ... -small.pdf

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 08, 2016 11:53 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
W takim razie ten Tendon dla mnie odpada, dzięki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 27, 2017 7:05 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2013 5:08 pm
Posty: 661
Lokalizacja: Koluszki
Potrzebuje kupić sznurek 'na westa', długość 80cm, średnica 9,2-9,5mm.

Na oku mam:
- http://sport.popina.pl/beal-stinger-94- ... -1520.html faworyt dotychczasowy, ale dostępność w Polsce słaba
- https://www.skalnik.pl/liny-dynamiczne, ... 30-30561-p nie brałem Sterlinga pod uwagę, ale teraz zastanawiam się
- https://www.skalnik.pl/liny-dynamiczne, ... 19-34701-p nie znam tej firmy dobrze, kumpel ma ich line i nie zachwyciła mnie. W internecie opinie też coś kiepskie.

W skalniku mam rabat 30%, więc cenowo podobnie wszystkie. Jakieś sugestie co wybrać?

_________________
https://www.flickr.com/photos/156235994@N06/albums


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 27, 2017 9:57 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Beal to dobre liny. Miłe w użytkowaniu. Może trochę delikatne.
Sterling to dobra firma ze Stanów. Ale droga. Dlatego nikt nie kupował i nie miałem tego w ręce.
Porównaj sobie też parametry. Roca będzie najbardziej dynamiczna. Beal najwytrzymalszy jeśli chodzi o ilość odpadnięć. Ale nie wiadomo czy przez to najtrwalszy. Sterling ma natomiast opinie trwałych lin. Ale on ma najmniejszą liczbę odpadnięć. No i czy potrzeba aż 80 m

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 27, 2017 10:55 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
velka napisał(a):
Jakieś sugestie co wybrać?


Ja bym Roce brał - zajebisty ten zielony kolor ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL