Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:37 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz wrz 03, 2015 9:23 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
wojt_ napisał(a):
czy google i flickr mogą w jakimś tam czasie zlikwidować te strony.(?) A my ze swoich stron, serwisów i galerii zrobimy solidne podlinkowane jej galerii.

Mogą. To jest net, a do tego usługi darmowe. Zawsze, a już na pewno za kilka lat usługa może zostać zmodyfikowana, zamknięta, zlikwidowana. W szczególności dla kont nieaktywnych. Właśnie na tym polega trudność by "ocalić od zapomnienia" - nie na tydzień, miesiąc lecz na lata.
Jak podchodzi flicker do sprawy nie mam pojęcia. Google ma coś takiego jak "Inactive Account Manager" - możesz tam ustawić okreś nieaktywności i co się z kontem po nim stanie: kto ma zostać poinformowany lub czy konto ma zostać skasowane, wraz z zawartością. Tu więcej info na ten temat:
https://www.google.com/settings/account/inactive
Pytanie, czy Olga to sobie ustawiła i jeżeli tak, to w jaki sposób. Podkreśle: technicznie jest możliwe, że ktoś sobie ustawi, by po np. miesiącu nielogowania się na konto wszystko zostało bezpowrtonie skasowane...

Najbezpieczniej by było zrobić kopię, być może równolegle z flickerem/googlem wystawić na dedykowanej stronie web (np pod wykupioną domeną, np olga.pl, altair1984.pl).
Tu zahaczamy jednak o prawa autorskie. Osobiste na zawsze będą należaly do Olgi, majątkowe do 2085 roku do spadkobierców i ewentualne działania powinny być z nimi uzgodnione (ale to muszę jeszcze zweryfikować z kolegą - niektóre darmowe serwisy wykręcają taki numer, że w regulainie warunkują skorzystania z usługi przekazaniem majątkowych praw na ich rzecz !).
Podlinkowanie to świetny pomysł, ale warto mieć plan B na wypadek gdy content zniknie z flickera/googla. To są trudne sprawy, bo wymagają co najmniej akceptacji kogoś z najbliższych, a rozmowy z nimi na ten temat to delikatna sprawa, bo mają inne zmartwienia na głowie.

Do tego Olga pewnie nie zdążyła opublikować/skomentować zdjęć z niektórych wyrp :(.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 03, 2015 9:44 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 8:03 pm
Posty: 788
Jestem zdruzgotana. To jest najczarniejszy rok w moim życiu. Wprost nierealny. Takie lata po prostu się nie zdarzają.

_________________
Wenus w Milo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 03, 2015 10:25 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3046
[*]

Ja myślę, że najlepiej byłoby wydać album z fotkami i krótką historią Olgi. Ostatnio dostałem na urodziny taki album ze zdjęciami fotografów z TPN. Żadnych opisów, tylko zdjęcia. Tutaj można by wstawić jeszcze podpisy Olgi. Większość, jej zdjęć nie ustępuje tamtym. Pewnie znalazłby się jakiś wydawca, to jednak już musiałaby być decyzja rodziny ze względu na prawa do zdjęć.

Co do puszki, czy tabliczki to służę pomocą i chętnie wykonam jeśli uznacie taką formę upamiętnienia za stosowną. O ile obok tabliczki jak pisze wojt_ faktycznie większość przemknie to coś na szczycie każdy dostrzeże i przypomni sobie Olgę a o pamięć właśnie tutaj chodzi.
(Technologia do jakiej mam dostęp nie pozwala na wykonanie tabliczek odlewanych. Raczej tylko grawerki)

wojt_ napisał(a):
w sandałach

oprócz fotek to osobiście z tych sandałów zapamiętam ją na zawsze


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 04, 2015 6:32 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4449
Lokalizacja: lkr
Wielka szkoda...
W piątek robiłem zdjęcia m.in. właśnie grani Kończystej, tyle że mój aparat raczej słaby, zdjęcia ze sporej odległości, więc nic tam dostrzec nie da rady, ale jak dzisiaj patrzę to mnie ciarki przechodzą. Ona tam gdzieś jest...
Straszne.

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 04, 2015 6:49 am 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 02, 2011 8:15 am
Posty: 133
Lokalizacja: Jasło
Tabliczka na Osterwie to na pewno bardzo godny sposób uczczenia Jej pamięci. Jednakże największym dorobkiem Olgi są jej galerie, przecież robiła to po to aby ukazać piękno Tatr, aby podzielić się swymi wrażeniami z innymi. Jeżeli będzie taka możliwość i wola najbliższych aby ocalić je od zapomnienia (w jakiejkolwiek formie, drukowanej czy elektronicznej) to ja też deklaruję się dołożyć.

_________________
______
SeReK
https://www.flickr.com/photos/tomek_s/sets/
"Widziałem góry większe, wspanialsze i bardziej majestatyczne. W góry piękniejsze od Tatr jednak nie wierzę".
- Stanisław Zieliński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 04, 2015 6:50 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn gru 05, 2011 12:08 am
Posty: 640
Lokalizacja: 110 km
Żegnaj Olga!!!
Twoje podejście do Tatr oraz galerie na zawsze pozostaną w pamięci

Wyrazy współczucia dla rodziny oraz przyjaciół
:(

[']

_________________
http://wokolkominainietylko.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 04, 2015 7:25 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Galerie w formie albumu na papierze, które zalegają w księgarniach to straszna cienizna i bida z nędzą w porównaniu do galerii tu wspomnianej. To tak na marginesie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 04, 2015 7:41 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14864
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
[']

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 04, 2015 8:41 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lut 18, 2011 10:34 pm
Posty: 252
Cytuj:
Galerie w formie albumu na papierze, które zalegają w księgarniach to straszna cienizna i bida z nędzą w porównaniu do galerii tu wspomnianej. To tak na marginesie.


I jeszcze dodatkowo niby ktoś z nas? musiałby wybierać, które zdjęcia umieścić w albumie a które nie... Dla mnie to nie do zaakceptowania. Przerzucać na papier to ma MZ sens wówczas, gdy chce się na tym jakkolwiek zarobić, a w obecnej sytuacji, nie ma to kompletnie sensu, chyba że chcemy wesprzeć finansowo rodzinę.

Jak już ktoś tu pisał, Olga zapewne nie życzyłaby sobie jakichkolwiek tabliczek, pomników itp w sercu Tatr. Choć faktycznego złomu, puszek po konserwach itp. jest na niektórych szczytach np. na Geralachu naprawdę dużo, to Olga MZ wyznawała tu poglądy WC, którego stosunek do "niezdejmowalnego" krzyża na Giewoncie jest powszechnie znany.

Cytuj:
Najbezpieczniej by było zrobić kopię, być może równolegle z flickerem/googlem wystawić na dedykowanej stronie web (np pod wykupioną domeną, np olga.pl, altair1984.pl).Tu zahaczamy jednak o prawa autorskie. Osobiste na zawsze będą należaly do Olgi, majątkowe do 2085 roku do spadkobierców i ewentualne działania powinny być z nimi uzgodnione


To wydaje mi się najsensowniejsze. Wiadomo, że "na już" nie ma sensu zawracać rodzinie głowę takimi rzeczami, ale za parę miesięcy, pół roku, ktoś bliski z jej otoczenia i znający jej rodzinę, mógłby porozmawiać z nimi w tym temacie. Myślę, że flickr i google są tak mocnymi serwisami, że nawet do kilku lat nie zlikwidują tych zdjęć. Osobną kwestią jest techniczne przerzucenie tego na normalną stronę web, ktoś musiałby chyba napisać jakiś skrypt kopiujący zawartość łącznie z podpisami, bo ręczne przerzucenie tego wszystkiego to byłby chyba bardzo żmudny proces. Z wykupieniem i opłaceniem domeny przez nas myślę, że nie byłby już żadnego problemu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 04, 2015 8:45 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Stefan 1856 napisał(a):
Galerie w formie albumu na papierze


Koszty druku takiego albumu są wysokie albo bardzo wysokie. Nie mówię o firmach gdzie możesz zamówić 1 czy 2 sztuki albumu.




SeReK312 napisał(a):
Tabliczka na Osterwie to na pewno bardzo godny sposób uczczenia


Bardzo dobry ale przedstawiłem dzisiaj rano koledze procedurę umieszczenia takiej tablicy i sprawa nie jest na chop siup.
1.Trzeba wystąpić do TANP z podaniem
2. Przedstawić życiorys górski osoby czyli w tym przypadku Olgi
3. Przedstawić projekt tablicy oraz firmę która go wykona /są narzucone materiały itp/
Procedura może trwać wiele miesięcy.

Warto próbować bo do póki nie bedą chcieli opłaty to jest wszystko do zrobienia.

O innych rzeczach typu tablice na szczytach, ścianach itp zapomnijcie przepisy Was zjedzą. Jeśli TANP znajdzie tablice zniesie. Jedyną która znam jest Tatarki na Ganku /w ścianie/ pewnie są jeszcze jakieś inne ale nie rzuciły mi się w oczy.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 04, 2015 8:53 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Co do wydania papierowego albumu to oczywiście zgoda. Zaznaczyłem tylko, że nie ma takich fajnych a jakby był tobym sobie kupił.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 04, 2015 9:19 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Słowa już nic nie zmienią.
Młoda osoba odeszła, jak jesienny liść zerwany nagłym powiewem wiatru.
Miejmy nadzieję, że pozostanie w naszej pamięci na zawsze.
[']


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 04, 2015 9:27 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr paź 29, 2014 1:35 pm
Posty: 230
Nie nam decydować które zdjęcia/wyrypy są ładniejsze i ważniejsze więc album drukowany jest moim zdaniem złym pomysłem. Pisałem w temacie o wypadkach że dla mnie najlepszym sposobem kontynuacji działań propagujących tatry zgodnie z ideałami Olgi o których przeczytałem w wywiedzie i o których piszą ludzie którzy ja dobrze znali było by sklejenie z tego ebooka dostępnego darmowo. Tak jak jest to teraz. Myślę że zespół 10-15 osób mógłby się z tym uporać bez skryptów i sztucznej inteligencji. Dla mnie miłym było by kopiować te fotki wraz z opisami bo pomimo że dawniej przeglądałem te galerie i czytałem opisy zawsze z wielkim zaciekawieniem to teraz nabrały pewnego mistycyzmu.

Tak piękna historia nie może być zapomniana. Czemu tak krótka?
Spoczywaj w pokoju!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 04, 2015 9:50 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lut 18, 2011 10:34 pm
Posty: 252
Choć internetu używam od samych jego początków, to ebooka żadnego nigdy nie otwarłem. Kilka mam pewnie na dysku ale na ściągnięciu się skończyło i zalega gdzieś zaszyty w jakiś głębokich, ciemnych katalogach...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 04, 2015 9:52 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
raffi79. napisał(a):
O innych rzeczach typu tablice na szczytach, ścianach itp zapomnijcie przepisy Was zjedzą. Jeśli TANP znajdzie tablice zniesie. Jedyną która znam jest Tatarki na Ganku /w ścianie/ pewnie są jeszcze jakieś inne ale nie rzuciły mi się w oczy.


Ale "termos" taki jak zrobił krank na MSW też zniosą? Byłaby to pamiątka na lata, która chyba nikomu nie przeszkadza. Jednocześnie miejsce mało dostępne, bardzo indywidualne, ciche... takie które lubiła Olga?

Pozdrawiam
Tomek

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 04, 2015 10:06 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr paź 29, 2014 1:35 pm
Posty: 230
Wojt ale są też ludzie którzy nigdy nie otworzyli książki. A gdyby to był ebook dostępny online? Bądź album internetowy? Ale z możliwością zaposania na dysku. Ot chodzi mi tylko o zachowanie formy który przyjęła sama Olga


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 04, 2015 10:07 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
Stefan 1856 napisał(a):
Co do wydania papierowego albumu to oczywiście zgoda. Zaznaczyłem tylko, że nie ma takich fajnych a jakby był tobym sobie kupił.

Ja też bym kupił.
Moim zdaniem w internecie te wszystkie archiwa trzeba jakoś "bezpiecznie" zachować. To podstawa.
wojt_ napisał(a):
Przerzucać na papier to ma MZ sens wówczas, gdy chce się na tym jakkolwiek zarobić, a w obecnej sytuacji, nie ma to kompletnie sensu, chyba że chcemy wesprzeć finansowo rodzinę.

Może warto to przemyśleć? Ktoś pewnie zna rodzinę bliżej. Mieliby fajną pamiątkę na której dodatkowo możnaby zarobić parę groszy. Kalendarz Tatrzański z jej fotkami moim zdaniem zrobiłby furorę.

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 04, 2015 10:24 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Major napisał(a):
taki jak zrobił krank na MSW też zniosą?


Tak się zastanawiam czy nie lepiej to zrobić aby osoby odwiedzające Symboliczny Cmentarz na SK lub PL przeczytały tą tablice z imienia i nazwiska.
Puszka jak puszka będzie trzeba ją włożyć pomiędzy skały bo podejrzewam że po sezonie zniknie. Potem wiele osób zapomni o niej spadnie lub ktoś zniesie ją na dół.
Puszki które są na szczytach zeszytami spełniają inną role niż tutaj myślicie zrobić. Ma to być zrobione z godnością i szacunkiem dla osoby. Ja byłbym bardziej za Symbolicznym Cmentarzem jak nie pod Osterwą to w Polsce.


batmik napisał(a):
Moim zdaniem w internecie te wszystkie archiwa trzeba jakoś "bezpiecznie" zachować.


Z albumem trzeba znaleźć wydawnictwo które wydrukuje. Chyba że firmy np http://www.digitalalbum.pl/ jest ich dużo w necie.
Koszt albumu są to koszty rzędu 7.000-10.000zł /wiem bo teraz przygotowuje własny album ze zdjęciami i na tyle drukarnia wyceniła mi całość pracy/

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 04, 2015 10:28 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
wojt_ napisał(a):
Osobną kwestią jest techniczne przerzucenie tego na normalną stronę web, ktoś musiałby chyba napisać jakiś skrypt kopiujący zawartość łącznie z podpisami, bo ręczne przerzucenie tego wszystkiego to byłby chyba bardzo żmudny proces. Z wykupieniem i opłaceniem domeny przez nas myślę, że nie byłby już żadnego problemu.


Domena, wirtualny serwer www to nie są wysokie koszty. Jakimś tam wyzwaniem byłoby zaprojektowanie takiego serwisu.
Standardowy "wget -r" powinien dać radę. Poza tym - jeżeli ma się dostęp do kont (np ktoś z rodziny do kompa Olgi, zakładając że zapisane były hasła w przeglądarce) to istnieją programy przy pomocy których można sobie wszystko ściągnać z flickr/picasa.

raffi79. napisał(a):
O innych rzeczach typu tablice na szczytach, ścianach itp zapomnijcie przepisy Was zjedzą. Jeśli TANP znajdzie tablice zniesie. Jedyną która znam jest Tatarki na Ganku /w ścianie/ pewnie są jeszcze jakieś inne ale nie rzuciły mi się w oczy.

Chyba o upamiętnieniu na szczytach nikt nie myślał - po to powstał symboliczny pod Osterwą by istniejące tablice/krzyże tam przenosić, a nowe stawiać. Z tablic w terenie nie wiem czy nie ma czegoś Dolinie Jaworowej na przeciwko Małego Jaworowego Szczytu, upamietniającego Klimka Bachledę.

Co do albumu - papier to papier, rzecz trwała i elegancka. Faktycznie, tych zdjęć Olgi jest bardzo dużo - wybór byłby niezbędny. Poza tym większość z nich ma szczególny sens w kontekście: z jej komentarzami, w serii poprzednich i następnych zdjęć, a nawet w kontekście wcześniejszych i następnych dni/przejść. Dla mnie jej galeria to były takie "Tatrzańskie Cztery Pory Roku". Można sobie wyobrazić wydanie tych fotorelacji w formie elektroniczniej (na płycie CD/DVD) - czy to jako samoistna pozycja czy jak załącznik/dodatek do albumu papierowego.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 04, 2015 10:59 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 9:45 pm
Posty: 2542
"Alem wszedł w zerwy twoich skał
I wydostałem się na szczyt.
Tam stałem długo szczęścia syt.
Wiatr mnie poranka w wieczność zwiał."

Wiesław Stanisławski

Żal...
Jeśli będzie ustalona jakaś forma upamiętnienia osoby Olgi-i ja chcę wesprzeć inicjatywę.

_________________
"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami,to jest mój oddech, moje życie" - Wojtek Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 04, 2015 12:04 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Co do galerii, albumów, stron internetowych itp. to należy przede wszystkim porozmawiać z rodziną.
O propozycji tablicy na cmentarzu symbolicznym - uważam że podobnie.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 04, 2015 1:52 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn wrz 16, 2013 11:17 am
Posty: 133
Lokalizacja: Wielkopolska
Albumy, galerie -to nie takie proste. Dywagować łatwo, zrealizować trudniej. Sami nie mamy do tego absolutnie żadnego prawa. Nawet sama rozmowa z najbliższą rodziną jeszcze niczego nie rozwiązuje

Proponuje się zapoznać chociażby z jakimś przewodnikiem praw autorskich (mam na kompie przygotowany przez kancelarię radców prawnych ) Ewentualnie przeanalizować samemu ustawę o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Oczywiście nie każda fotografia automatycznie stanowi dzieło chronione prawami autorskimi, ale zdjęcia Olgi wg mojego mniemania są chronione. Autorskie prawa majątkowe wygasają z upływem siedemdziesięciu lat od śmierci twórcy (i tu kłaniają się jeszcze zasady dziedziczenia ustawowego - MY NIC ZROBIĆ SAMI NIE MOŻEMY)

O fotografiach jako przedmiot prawa autorskiego "łopatologicznie" napisane jest tutaj:

http://grupamobilni.pl/2013/12/fotograf ... torskiego/

Kto będzie wydawcą - chyba nie osoba trzecia, która nie ma żadnych praw do tego? Korzystanie z utworu fotograficznego przez osoby trzecie wiąże się z umową przeniesienia autorskich praw majątkowych i wymaga zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.


Cytuj:
Koszt albumu są to koszty rzędu 7.000-10.000zł

I to chyba takie minimum. Miałem do czynienia z albumem, którego koszty wynosiły ponad 20 tysięcy, a jak wiadomo jakby się chciało utopić więcej pieniędzy to też by się dało.

Te Wasze dywagacje to trochę na wyrost. Każdy ma dobre intencje, ale jak już coś robić to z głową, żeby potem samemu się za to nie poniosło konsekwencji


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 04, 2015 3:28 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Nie wiem co napisać :( Nie znałam Olgi osobiście, ale czytałam opisy jej wypraw. Nawet jak się nie zna ludzi z forum osobiście, to jednak w jakiś sposób to znajomi. Ogromny smutek i żal. Wyrazy współczucia dla bliskich.
Również dołożę się do jakiegoś sposobu upamiętnienia Jej Osoby.

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 04, 2015 3:53 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
[*]
Michu0101 napisał(a):
Oczywiście nie każda fotografia automatycznie stanowi dzieło chronione prawami autorskimi,

Nie ma sensu dyskusja na ten temat - zwłaszcza w tym wątku. Nie wiem o jakich fotografiach prowadzone są tu dywagacje, ale jeśli chodzi o zdjęcia jakie opublikowała Olga - jako ich Autorka - - to bez względu czy stanowiły one (zdjęcia) element relacji, czy były wystawione ot tak, dla ilustracji czegokolwiek - są chronione prawem autorskim osobistym od momentu ich opublikowania (przez Autora). I innymi prawami autorskimi oczywiście...
Na swój własny - indywidualny (podkreślam) - użytek każdy z nas (jak i innych użytkowników internetu) może z nich - w dowolnej formie - korzystać. Nawet samemu zrobić album i pokazywać znajomym. Ale tylko na użytek indywidualny. Wszelkie działania zbiorowe typu: "zrobimy album" - wymagają już zgody spadkobierców.

Poza - oczywistymi sprawami takimi jak wybór fotografii - który nie będzie wyborem Olgi... - pozostaje kwestia techniczna. Do "produkcji" albumów raczej wymagana jest wysoka jakość plików z obrazem, chyba nieco wyższa niż zdjęć, które "wkłada się" na tego typu portale.

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 04, 2015 6:25 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
Patrzyliśmy na to śmigło w sobotę i jak zawsze w duchu "kibicowaliśmy" aby nic się złego nie wydarzyło..
Jak jeszcze będąc w górach na podejściu Paweł do nas zadzwonił i wyjaśnił co się stało poczułem się nieswojo ..
Nie tak dawno mejlowaliśmy o Batyżowieckiej Grani oraz trochę Hrubego.Parę fotek ,kilka uwag ,pozdrowienia. Mimo że w kilku kwestiach się nie zgadzaliśmy to nie przeszkadzało to w wymianie doświadczeń. Większego fachowca od Kołowego Szczytu trudno było szukać.
Ja swoje podejście do gór zmieniłem niedawno.. bodźcem była wizyta z córką na usg jej przyszłego braciszka..
Teraz to smutne wydarzenie utrwaliło we mnie słuszność tej zmiany..

Dziewczyna z jajami, honorem i pasją budziła we mnie szacunek.

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 04, 2015 7:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
prof.Kiełbasa napisał(a):
Dziewczyna z jajami, honorem i pasją
Gdybym miał użyć w stosunku do Olgi 3 określeń to trudno byłoby znaleźć bardziej trafne.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 04, 2015 8:01 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn sie 29, 2011 7:22 pm
Posty: 86
Lokalizacja: Chorzów
A ja proponuje utworzyć na forum specjalny dział pt. Śladami Olgi i umieszczać tam relacje a kasę przeznaczyć na ewentualne koszty pokrycia kosztów akcji ratowniczej.

_________________
Alpinizm to sztuka cierpienia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 04, 2015 8:37 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
[*]

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 04, 2015 10:51 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lut 09, 2013 10:52 pm
Posty: 1144
Lokalizacja: Łódź
Nie wiem czy ktoś ma taką możliwość, ale może wypadałoby zamieścić na stronie głównej forum taki emblemat żałoby.
Łączy nas to forum w ten czy inny sposób. Jest Nasze. Zatem jeśli ktoś z nas odszedł, to moim zdaniem taki symbol powinien na jakiś czas zaistnieć.

_________________
Gdzie wola - tam droga.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 05, 2015 1:55 am 
Kombatant

Dołączył(a): So lip 07, 2012 9:22 am
Posty: 391
Nie poznałam Olgi osobiście, czytałam tylko posty i relacje. Bardzo mi się podobały, była w nich jakaś energia, entuzjazm; nawet przez Internet, który jest tylko namiastką kontaktu, z wypowiedzi biła ciekawość świata i chęć robienia przez cały czas czegoś więcej, robienia planów i chęci ich realizowania. Nie wiem, jak to nazwać, chciałoby się napisać "apetyt na życie", ale to brzmi jak upiorny chichot losu.

Wiadomość o zaginięciu turystki przeczytałam pomiędzy pakowaniem kolejnych rzeczy na wyjazd. Następnego dnia byłam w trakcie rozgrzewki na Czerwonych Wierchach, kiedy usłyszałam helikopter, który latał jakoś dziwnie długo i złowieszczo. Zdziwiło mnie nawet, że tak wcześnie, ale po chwili skojarzyłam z niedawną wiadomością ("Może nic się nie stało, eee, przecież znajdują ludzi tylko lekko poobijanych..."). No i dopiero dziś weszłam na forum. Co? Dziewczyna W Sandałach? Niemożliwe...

Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich. Nawet nie ma sensu próbować sobie wyobrazić, co czują. Co musiała przeżyć jej mama, czekając na telefon, nie mogąc się skontaktować i śledząc poczynania ratowników, by w końcu usłyszeć tę wiadomość.

Bardzo mi przykro.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL