Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:55 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt cze 28, 2013 9:46 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
Ja używam dwóch uprzęży Cilao - są świetne (obydwie poniżej 200 g), choć dość szybko, w moim przekonaniu, zaczynają nosić ślady użycia.

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 11, 2013 12:20 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt lis 29, 2011 9:42 am
Posty: 52
Petzl Corax. Waga mojego rozmiaru to lekko ponad 500 g. Wygodna, solidnie wykonana.

_________________
http://www.dokadnogiponiosa.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 19, 2013 9:28 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
dokadnogiponiosą napisał(a):
Petzl Corax
Stary czy nowy? Bo stary można by nazwać uprzężą kastrującą i mega niewygodną w wiszeniu. Nie mam pojęcia czy w nowym modelu jest lepiej.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 19, 2013 5:51 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt lis 29, 2011 9:42 am
Posty: 52
tomek.l napisał(a):
dokadnogiponiosą napisał(a):
Petzl Corax
Stary czy nowy? Bo stary można by nazwać uprzężą kastrującą i mega niewygodną w wiszeniu. Nie mam pojęcia czy w nowym modelu jest lepiej.


Nowy Corax. ubiegłoroczny. Nie ma mowy o opcji "kastracja". Wygodnie się nosi, wspina i wisi ;)

_________________
http://www.dokadnogiponiosa.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 02, 2015 1:12 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt cze 24, 2014 6:50 pm
Posty: 49
Lokalizacja: Katowice
Jak uprząż lezała w "szafie" nie używana 10 lat to parcieje? Czy można śmiało używać?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 02, 2015 4:38 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 29, 2009 4:49 pm
Posty: 517
Raczej lepiej wymienić, chociaż nie powinna być zła. Najlepiej przetestować na ścianie z 2 metry nad ziemią, kilka mocnych odpadnięć i będziesz wiedział co i jak, a ewentualny upadek nie zaboli. Ja tak tesotwałem mojego Coraxa, który leżał co prawda 3 lata w szafie i wszystko było ok. Nadal na nim śmigam.

Oczywiście najpierw musisz dokłdnie obejrzeć całą uprząż, czy nic się nie pruje itd. to jest najważniejsze! Jak masz jakieś wątpliwości to sobie przelicz, że najtańsza Lhotse kosztuje ze stówkę, a zdrowie hmmm... 8)

_________________
The Beatles


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 02, 2015 7:07 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Puchowy napisał(a):
Czy można śmiało używać?
Sprawdź po jakim okresie producent zaleca wymianę.
Petzl np. max 10 lat
http://beal.pl/pub/INSTRUKCJE/C51-CORAX.pdf
Masz wątpliwości kupuj nową.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 02, 2015 9:18 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Puchowy napisał(a):
Jak uprząż lezała w "szafie" nie używana 10 lat to parcieje? Czy można śmiało używać?

To zależy.
Sam z siebie nylon nie niszczy się ale jak go umieścić w odpowiednim środowisku, to pewnie i owszem.
Masz w tej szafie mole albo pleśń? Czy sucho, ciemno i bez robali?

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lut 03, 2015 10:53 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
grubyilysy napisał(a):
Sam z siebie nylon nie niszczy się ale jak go umieścić w odpowiednim środowisku, to pewnie i owszem.


To inaczej - sprzęt sobie leży w dobrych warunkach: ciepło, ciemno, sucho - powiedzmy 5-10 lat. Sprzęt: lonża, uprząż, taśma, lina, karabinek.
Większość producentów podaje maksymalny czas użytkowania od daty produkcji, bez doprecyzowania czy sprzęt był wykorzystywany (w końcu kupuje się by z niego skorzystać).
Używać czegoś takiego czy nie? Bo może "sztuczne postarzanie produktów" znajduje również zastosowanie do sprzętu turystycznego.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lut 03, 2015 11:23 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Wolf_II napisał(a):
Większość producentów podaje maksymalny czas użytkowania od daty produkcji, bez doprecyzowania czy sprzęt był wykorzystywany (w końcu kupuje się by z niego skorzystać).

Podawany termin utylizacji takich pułkowników należy traktować jako max sugerowany przez producenta, co skraca się proporcjonalnie do stopnia zużycia.
W jakiejś instrukcji widziałem nawet podane terminy w odniesieniu do konkretnych ilości dni wspinaczkowych w roku.

W praktyce ludzie wspinają się na uprzężach starszych niż 10 lat. Tak jak i na starych linach.

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 08, 2015 5:47 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
Zaczynam się powoli rozglądać za uprzężą wspinaczkową. Przeznaczenie: via ferraty i jakieś łatwe drogi w Tatrach.
Właściwie jedyne wymaganie jakie mam to aby pierwsze szpejarki nie zaczynały się za bardzo z tyłu.

Podrzućcie jakieś sensowne modele. Będę dozgonnie wdzięczny 8)

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 09, 2015 7:27 am 
Swój

Dołączył(a): Pt kwi 18, 2014 2:21 pm
Posty: 40
_Sokrates_ napisał(a):
Zaczynam się powoli rozglądać za uprzężą wspinaczkową. Przeznaczenie: via ferraty i jakieś łatwe drogi w Tatrach.
Właściwie jedyne wymaganie jakie mam to aby pierwsze szpejarki nie zaczynały się za bardzo z tyłu.

Podrzućcie jakieś sensowne modele. Będę dozgonnie wdzięczny 8)

Znajomy kupil sobie niedawno BD Momentum, moim zdaniem to dość zacna uprząż, jest całkiem wygodna i osobiście bardzo podobają mi się te ich usztywniane szpejarki. Nie posiadam informacji co do jej trwalosci, wiem za to jednak ze jest w promocji na 8a :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 21, 2015 9:00 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Czy ktoś z Was posiada albo oglądał uprząż Camp Energy? chciałem wymienić moją Lhotse Mercy na nową. Ewentualnie czy są jeszcze jakieś inne bardzo wygodne uprzęże (BD Momentum DS?, Ocun EGO3?)

Pozdrawiam
Tomek

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 22, 2015 2:46 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Major napisał(a):
Ewentualnie czy są jeszcze jakieś inne bardzo wygodne uprzęże
Jak możesz tyle wydać to Arc`Teryx

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 21, 2015 9:28 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 12:57 am
Posty: 49
Lokalizacja: Częstochowa
Witam! Nie ukrywam ze chciałbym powoli wybrać się na jakiś kurs skałkowy no ale w tym momencie potrzebuje skompletować sprzęt. Potrzebuje jakaś dobra uprząż dla 'Ogra' spotkaliście się może z taka? Pytam bo szukając na necie natrafiłem na taki opis "Uprząż Calidris przeznaczona jest również dla wspinaczy o dużych gabarytach - do wszystkich aktywności" A nie ukrywając śmigam dalej w wadze 117 kg ^^ Pozdrawiam

_________________
"Passion, music, hip-hop"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 21, 2015 11:21 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Ja mam Corax'a rozmiar 2. Nie wiem czym się różni od droższego Calidrisa, na zdięciach bardzo podobne, a producent ten sam.
Corax jest dobry, wspinałem się przy 108kg, latałem i było OK. Może różnica jest w materiale - bo ten Corax się szybko dośc wyciera.
Weź rozmiar 2 oczywiście.
Przy okazji - ja nie wiem skąd np. na 8a wzięli te rozmiary: http://8a.pl/uprzeze/uprzaz-wspinaczkow ... -blue.html , od czasu gdy schudłem poniże 100kg i obwód zszedł mi w okolice 100cm mam problem z założeniem Corax'a 2, dopina się na styk, jeszcze trochę schudnę i będzie za duża.
Także jak bym miał forsę tp bym brał tego Calidrisa w rozmiarze 2 (chyba że jak Śpiochowi przeszkadza Ci jego niemała waga własna >500g).

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 22, 2015 7:24 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 12:57 am
Posty: 49
Lokalizacja: Częstochowa
Dzięki za info grubyilysy ! Niestety w swoich rejonach mam możliwość zmierzenia corax'a a chciałbym zmierzyć tez ta druga. Ale nic straconego bo w niedziele będę we Wrocławiu wtedy wybór będzie dokonanay Pozdro

_________________
"Passion, music, hip-hop"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 22, 2015 11:15 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
tomek.l napisał(a):
Major napisał(a):
Ewentualnie czy są jeszcze jakieś inne bardzo wygodne uprzęże
Jak możesz tyle wydać to Arc`Teryx

Który model polecasz? Wyglądają jakoś tak delikatnie, choć oczywiście wiem, że są polecane jako bardzo wygodne.
Osobiście szukam nowej uprzęży "ogólnego zastosowania", tzn. góry latem i zimą oraz skały (również sztuczna ściana) - dotąd taką rolę spełniała doskonale Petzl Hirundos (nie potrzebuję regulacji w udach), ale moja L-ka zrobiła się dla mnie za duża. :) I myślę, czy nowy Hirundos, czy jakaś inna - przy czym istotnym kryterium jest waga, a dalej wygoda i funkcjonalność/wszechstronność.


Ostatnio edytowano Śr lip 22, 2015 11:35 am przez leppy, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 22, 2015 11:32 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
leppy napisał(a):
I myślę, czy nowy Hirundos, czy jakaś inna.


Ja się przerzuciłem z Adjamy Petlza na BD - chyba mommentum czy jakoś tak, ale w zasadzie wszystkie BD to chyba jeden uj. Bardzo sobie chwalę - dużo wygodniejsza niż petlz, choćby nie wiem jak poskręcana była to po prostu wyciągasz i wkładasz. Usztywnione szpejarki są świetne i przede wszystkim klamry przez cały dzień wspinania się nie luzują jak to miało miejsce w mojej Adjamie. Jest bardzo lekka także to też duży plus jak dla mnie. Do górskiego wspinania brakuje mi tu uchwytów na caritoola - oprócz transportu śrub, świetnie się to sprawdza na haki, młotek, czy dziabki.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 23, 2015 7:10 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 07, 2009 1:45 pm
Posty: 907
grubyilysy napisał(a):
Ja mam Corax'a rozmiar 2.
U mnie od roku Petzl Corax 1. Jestem z niej bardzo zadowolony, choć oczywiście zawsze znajdzie się jakieś ale.
Układ szpejarek dwie z boku / dwie całkiem z tyłu to charakter bardziej sportowy. W góry czy na wspinanie tradowe, gdzie tego szpeju jest więcej to dosyć upierdliwe. Mi zajęło sporo czasu na przestawienie się. Zdecydowanie wygodniejszy i praktyczniejszy układ szpejarek pod wspinaczkę górską (dwie z boku nieco wysunięte do przodu / dwie z boku nieco z tyłu) ma wspomniany przez Madnessa - BD Mommentum, gdzie dodatkowo usztywnienie szpejarek jest również ich ogromną zaletą.

Madness napisał(a):
Do górskiego wspinania brakuje mi tu uchwytów na caritoola
BD ma swój odpowiednik - Ice Clipper, w przeciwieństwie jednak do petzlowskich nie używałem ich, natomiast znajomi tak.

Obrazek

_________________
"I chłonę. Szukam. Pragnę. Tęsknię. I wiem że będę szukał. Wystarczy raz zasmakować nieznanego."
"Gdzieś pomiędzy początkiem drogi, a szczytem znajduje się odpowiedź na pytanie, dlaczego się wspinamy."
pionowemyśli.pl | fanpage | instagram | flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 23, 2015 8:01 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
Mroczny napisał(a):
Madness napisał(a):
Do górskiego wspinania brakuje mi tu uchwytów na caritoola
BD ma swój odpowiednik - Ice Clipper, w przeciwieństwie jednak do petzlowskich nie używałem ich, natomiast znajomi tak.


Tylko problem w tym, że przy uprzężach BD, a przynajmniej przy tych, które widziałem, nie ma tych szlufek na wspomniane karabinki. Gdyby były, to i petzla by tam wraził ;)
Teoretycznie tego ice clippera można całkowicie przełożyć przez pas uprzęży, tak, by ten plastik był przy ciele, ale zapewne nie będzie to ani wygodne, ani bezpieczne przy ewentualnym locie.
No chyba, że się mylę, to mnie poprawcie.
Ma ktoś jakieś patenty na to?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 23, 2015 8:50 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 07, 2009 1:45 pm
Posty: 907
Patrz, prawda ;)
Wygląda na to, że szlufki w BD mają na wyposażeniu tylko w wybranych modelach, np. damski Lotus, no to słabo.., widzę że mają jeszcze taki patent, ale też takie średnie mi się wydaje.

Obrazek

Sprawdzę jeszcze znajomych.

_________________
"I chłonę. Szukam. Pragnę. Tęsknię. I wiem że będę szukał. Wystarczy raz zasmakować nieznanego."
"Gdzieś pomiędzy początkiem drogi, a szczytem znajduje się odpowiedź na pytanie, dlaczego się wspinamy."
pionowemyśli.pl | fanpage | instagram | flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 23, 2015 9:58 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
Ten patent powyżej to wg. mnie ma sens wtedy, gdy się przełoży cały ten karabinek przez pas uprzęży, ale to słabe, o czy pisałem wyżej. Dali d. bo te dwie dodatkowe szlufki, by nie zawadziły, a problem przy produkcji żaden.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 04, 2015 6:33 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Madness napisał(a):
Teoretycznie tego ice clippera można całkowicie przełożyć przez pas uprzęży, tak, by ten plastik był przy ciele, ale zapewne nie będzie to ani wygodne, ani bezpieczne przy ewentualnym locie.
No chyba, że się mylę, to mnie poprawcie.
Ma ktoś jakieś patenty na to?

Jak się nie wsadzi tego akurat na kości biodrowej, to nie ma tragedii, nie jest jakoś odczuwalnie mniej wygodnie niż w szlufce - ale ja caritooli używam tylko zimą, więc ubranie grubsze.

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 04, 2015 10:37 am 
Kombatant

Dołączył(a): Śr cze 01, 2011 6:17 am
Posty: 437
Lokalizacja: Kraków
Sam używam Ocun TwistTech i bardzo sobie chwalę. Już drugą posiadam, i na razie nie mam zamiaru na nic zmieniać.
Używam w skałach, górach(lato/zima) i jest bardzo fajna. Polecam.

pzdr

_________________
Jako pijesz, tako leziesz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 12, 2015 9:59 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4325
Lokalizacja: Kraków
Obrazek

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 24, 2016 10:16 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
tomek.l napisał(a):
Stary czy nowy? Bo stary można by nazwać uprzężą kastrującą i mega niewygodną w wiszeniu. Nie mam pojęcia czy w nowym modelu jest lepiej.
Ostatnio powisiałem sobie w Petzl Corax 2. Jest lepiej od starszej wersji bo już nie ściska tak klejnotów. Ale nadal jest to niewygodna uprząż. Pas udowy nadal w czasie wiszenia dość wyraźnie czuć na udzie. Może za twardy, za wąski. Dlatego nie kupiłbym tej uprzęży. Choć wcześniej jak ją zakładałem wydała mi się ok. Po chwili wiszenia w Coraxie zmieniłem zdanie.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 25, 2016 9:17 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
tomek.l napisał(a):
tomek.l napisał(a):
Stary czy nowy? Bo stary można by nazwać uprzężą kastrującą i mega niewygodną w wiszeniu. Nie mam pojęcia czy w nowym modelu jest lepiej.
Ostatnio powisiałem sobie w Petzl Corax 2. Jest lepiej od starszej wersji bo już nie ściska tak klejnotów. Ale nadal jest to niewygodna uprząż. Pas udowy nadal w czasie wiszenia dość wyraźnie czuć na udzie. Może za twardy, za wąski. Dlatego nie kupiłbym tej uprzęży. Choć wcześniej jak ją zakładałem wydała mi się ok. Po chwili wiszenia w Coraxie zmieniłem zdanie.

Nie wiem, ja ważę 100kg, mam Coraxa 2 - z tym że w tym rozmiarze dla grubasów X/XL - i nie czuję dyskomfortu, a na ściance trenuję na ogół solo z Trublue na zasadzie łatwe drogi na ilość, czyli zjeżdżam co chwila wisząc w uprzęży (jakby co - jaja posiadam).
Natmiast jakoś tak zaczęła mi przeszkadzać waga tej uprzęży, tzn jak mam zabrać na jakąś lajtową wycieczkę w góry, gdzie się "może przydać" raz do jakiegoś zjazdu, to kombinuję jak by tu jej nie zabrać.
Mam też zawsze problem z Coraxem przy zakładaniu, bo jego jest łatwo wywrócić na "lewą stronę" a widać to tylko po klamerkach na udach "nie w tę stronę". No ale to taki szczegół-ciekawostka.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 26, 2016 6:54 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sie 25, 2013 10:23 am
Posty: 1499
grubyilysy napisał(a):
na ściance trenuję na ogół solo z Trublue


Coś chyba stary się robię (albo na peryferiach kraju mieszkam), musiałem wyguglować co to za ustrojstwo. No ale - po wyguglowaniu - stwierdzam, że bardzo fajna sprawa, sam często chętnie bym sobie potrenował solo w godzinach, które mam akurat wolne (a inni pracują), ale niestety bez partnera to pozostają głównie baldy.

Nie orientuje się ktoś czy któraś ścianka w woj. śląskim dysponuje tym Trublue? Czy też tylko we Warszawie takie rarytasy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 31, 2017 8:28 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Wychodzi na to, że moja uprząż ma jakieś 10 lat użytkowania i wypadałoby ją zmienić.

Mam Singing Rock Rythm, która waży 475g (rozmiar M).

Jaka uniwersalną w miarę uprząż polecacie? Albo inaczej. Jaką górską minimalistyczną, nadającą się od biedy do wspinania w skałach uprząż polecacie? Ma być co najważniejsze, bezpieczna i lekka, najlepiej nie obwieszona szpejarkami (najlepiej tylko dwie, ale cztery też przeboleję), których w górach prawie nie używam, wygoda wiszenia na poziomie średnim (nie jest to dla mnie priorytet).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL