Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:13 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn cze 01, 2015 5:33 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Ja tam do końca się nie znam ale przy opuchliznie bym nie tejpował. Dopiero jak zejdzie. Ja zacząłem plastrować dopiero po długiej przerwie od wspinania i tylko na wspinanie. Jak już w zasadzie przestało boleć.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 03, 2015 9:23 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 9:34 pm
Posty: 2525
Lokalizacja: mazowieckie/małopolskie
Zrobiłam usg. Sprawa ma się tak:

"W stawie MCP II widoczne początkowe zmiany zwyrodnieniowe (1,2), staw bez wysięku.
Ścięgna zginaczy palca II przemieszczone na stronę łokciową II kości śródręcza (3).
Pozostałe stawy ręki i nadgarstka bez wysięku.
Wniosek: przemieszczenie łokciowe ścięgien zginaczy palca II "

Generalnie i ortopeda i lekarz, który wykonywał usg, kazali powtórzyć badanie kiedy opuchlizna będzie widoczna i bolesna.
Przemieszczenie ścięgien zginaczy uznali obaj z dużym prawdopodobieństwem za "taką moją urodę", zmiany zwyrodnieniowe najprawdopodobniej powstały wskutek przeciążeń. Wspinanie może pogłębić jedno i drugie. Lekarz powiedział, że mam być czujna i w zasadzie tyle... Ach, i jeszcze troczki - na usg wyglądają na nieuszkodzone. Czyli, cytując klasyka, jak się zdupczy to będziemy myśleć. :roll:

saxifraga napisał(a):
Ewentualnie fizjoterapia, ta nie zaszkodzi a zazwyczaj pomaga i warto na nią trochę wydać.

Po długim weekendzie idę jeszcze do fizjoterapeuty, zobaczymy co powie :) Może podpowie mi co i jak mogę robić sama z tą ręką, jeśli sytuacja się powtórzy, np. jak wspominałaś - masaże. U mnie na szczęście ten ból był znośny, nie przeszkadzał mi bardzo na co dzień dopóki nie zaciskałam na czymś dłoni.

saxifraga napisał(a):
Powodzenia i nie zapominaj o solidnym rozciąganiu! :)

Tak jest :salut:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 10, 2015 8:45 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 02, 2014 7:06 pm
Posty: 699
Lokalizacja: Llanfairpwllgwyngyllgogerychwy- rndrobwllllantysiliogogogoch
Zombi (gavagai) napisał(a):
Dziś na ściance chrupnął mi lewy serdeczny, aż (nie)miło! Jestem ciekawy, ile potrwa kontuzja :cry:
No więc ponieważ palec nie boli, również przy zginaniu, ale jest spuchniety, zrobiłem badanie usg. No cóż, tak to opisano: "Niejednorodny obrys okolicy podstawy paliczka środkowego - przerwa w ciągłości korówki - przebyta infekcja w usg". No cóż, jeszcze tak nierozwspinany przed wakacjami w Alpach nigdy nie byłem, ale popauzuję jeszcze tych kilka dni, później w Alpach przyjdzie uciekać się do tejpowania, liczenia na klamy na dwa palce i, kurde, zwykłe szczęście. Ach, co za parszywy sezon. Oko, palec, kurde, co jeszcze? ;)

_________________
Zob za zob, glavo za glavo,
Zob za zob, na divjo zabavo!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 11, 2015 9:12 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Zombi (gavagai) napisał(a):
przerwa w ciągłości korówki
A złamanie wykluczasz? Bo przerwanie ciągłości warstwy korowej jest jego głównym (a jeśli bez przemieszczenia — jedynym) objawem.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 12, 2015 6:48 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt wrz 17, 2010 11:49 am
Posty: 1146
Lokalizacja: dokąd
piomic napisał(a):
Zombi (gavagai) napisał(a):
przerwa w ciągłości korówki
A złamanie wykluczasz? Bo przerwanie ciągłości warstwy korowej jest jego głównym (a jeśli bez przemieszczenia — jedynym) objawem.

Ale złamanie (także już przeszłe) to chyba na rtg będzie widoczne, a nie na usg?
Pewnie palec był jednak złamany, ale teraz to już się po prostu goi i dlatego jest nadal spuchnięty ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 13, 2015 5:36 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Będzie widoczne w obu badaniach - choć inaczej. USG pokazuje tylko powierzchnię kości więc zobaczysz przerwanie jej ciągłości a po wygojeniu już tylko nierówność obrysu. Rtg znów ma problem ze złamaniami bez przemieszczenia lub bardzo drobnych fragmentów - to jest teatr cieni, jeśli kości stoją jak powinny musisz trafić idealnie wzdłuż szczeliny złamania (a nie wiesz jak ona przebiega!) żeby coś zobaczyć, drobny fragment zwykle chowa się na tle kości od której został oderwany. Najlepiej to widać po żebrach: bez przemieszczenia na świeżo w rtg widać 30% (tak, mniej niż 1 na 3 złamane), po 2-3 tygodniach już prawie każde (bo widać kostninę wokół). W USG da się znaleźć prawie każde (problem jest wysoko pod pachą czy pod łopatką, przy samym kręgosłupie itp).

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 20, 2015 1:22 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 9:35 pm
Posty: 1125
Zerwane troczki A2 i A4 w palcu serdecznym
http://wspinanie.pl/forum/read.php?7,621513

Dodatkowo jak ktos ma problemy z łokciami tenisisty i golfisty to chętnie się wymienię patentami jak pozbyc sie tego gówna.

_________________
Omówienie sezonu ograniczam do rejonu Morskiego Oka i Tatr Zachodnich (...). By zasłużyć na wyróżnienie w rejonie Hali trzeba by najtrudniejszą tamtejszą drogę przejść nocą, samotnie i w kapciach. - Władysław Cywiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 20, 2015 2:54 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2013 5:08 pm
Posty: 661
Lokalizacja: Koluszki
O łokciu teninisty chętnie posłucham. Na szczęście nie mam już z nim problemów co nie znaczy, że nie wróci. Mi pomogło:
1. Rozgrzanie przed
2. Rozciąganie po
3. Puszka flexitu
4. Restowanie z głową
5. Ćwiczyłem przez krótki okres przedramiona gryfem.

Coś więcej stosowałeś? Na ten czas problemu nie mam, ale 2-3 dni wspinania pod rząd i coś zaczyna lekko boleć 3 dnia.

_________________
https://www.flickr.com/photos/156235994@N06/albums


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 20, 2015 3:53 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
velka napisał(a):
Na ten czas problemu nie mam, ale 2-3 dni wspinania pod rząd i coś zaczyna lekko boleć 3 dnia.
Rozciąganie to nie wszystko. Trzeba systematycznie ćwiczyć mięśnie antagonistyczne.
Aczkolwiek dobra rozgrzewka przed wspinaniem to podstawa. Wszystkie urazy, które miałem przy wspinaniu wynikały ze słabej lub zerowej rozgrzewki. Dotyczy to także nóg, które przy różnych wkręceniach przy baldach też można sobie załatwić w różnych miejscach. Zwłaszcza w kolanie.

viewtopic.php?f=14&t=14668
Na łokieć dobre rezultaty daje kręcenie "półsztangielką"
https://www.youtube.com/watch?v=UHXpMPQ4sNM

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL