Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:22 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Film z drona
PostNapisane: N lut 22, 2015 10:18 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Zapraszam do oglądania. Zaczynam powoli składać dziesiątki Gb filmów.



_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 23, 2015 2:08 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Rafał, wydaje mi się, że fajniej by to wyglądało gdybyś kręcił i składał materiał z 60fps. Wtedy możesz powoli spowolnić obraz a on nadal wygląda płynnie. Obecnie wydaje mi się, że miejscami "przycina". Do tego mało się na filmie dzieje i a ruchy drona/kamery nie są synchronizowane z muzyką. Sugerowałbym też umieszczać przejścia między ujęciami.

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lut 24, 2015 7:45 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Poprawie się :)

m__s napisał(a):
gdybyś kręcił i składał materiał z 60fps


Jest w 120fps
lub 30fps w 4k

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 25, 2015 4:51 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
ale eksport zrobiłeś na yt w 30fps ;-)

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 26, 2015 9:50 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3046
Podpinam swój filmik pod temat. Tematyka w ogóle nie górska, BTW zobaczcie jak u mnie jest wszędzie płasko :mrgreen:
PS. Raffi ujęcia bardzo ładne ale powinieneś zróżnicować kadry, bo wszystkie są prawie takie same. Masz system podglądu kamerki, czy filmujesz na ślepo? Ja przyoszczędziłem na tym i jak dron jest kilkaset metrów ode mnie mogę zgadywać co nagrywa. Czasem z pół godziny lotu miałem kilka krótkich ujęć z ptakiem.



Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 26, 2015 10:03 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Ładnie to tak płoszyć kaczory na stawie?

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 27, 2015 4:13 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3046
piomic napisał(a):
Ładnie to tak płoszyć kaczory na stawie?

no widać, że ładnie ;)

Kaczora idzie jeszcze jakoś podlecieć. Czaple dużo bardziej płoche. Za to jeszcze na wodzie złapać można bez problemu łyskę. A łabędzie to dopiero szlachta - śmigłem łeb mu można uciąć a się nie ruszy. Płoszyłem je kilkunastokrotnie żeby w końcu po kilku dniach prób się udało (1:59)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 27, 2015 5:09 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
krank - bardzo mi się podoba ten Twój filmik. W ogóle to jestem fanem Twoich montaży i czekam na więcej.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 27, 2015 8:10 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
krank1 napisał(a):
Masz system podglądu kamerki, czy filmujesz na ślepo?


Mam wizje do 1km Wiem nie chciało mi się dzielić klipu :)

Ptaki nie atakowały drona ? U mojego kumpla jastrząb dostartował do drona i spadł dron na dół.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 27, 2015 8:28 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 07, 2009 1:45 pm
Posty: 907
piomic napisał(a):
Ładnie to tak płoszyć kaczory na stawie?
krank1 napisał(a):
łabędzie to dopiero szlachta - śmigłem łeb mu można uciąć a się nie ruszy. Płoszyłem je kilkunastokrotnie żeby w końcu po kilku dniach prób się udało
Dobrze się bawiłeś?

raffi79. napisał(a):
jastrząb dostartował do drona i spadł dron na dół
Oby więcej takich przypadków.

_________________
"I chłonę. Szukam. Pragnę. Tęsknię. I wiem że będę szukał. Wystarczy raz zasmakować nieznanego."
"Gdzieś pomiędzy początkiem drogi, a szczytem znajduje się odpowiedź na pytanie, dlaczego się wspinamy."
pionowemyśli.pl | fanpage | instagram | flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 27, 2015 9:07 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Mroczny napisał(a):
Oby więcej takich przypadków.


Tylko mówimy o mniejszym dronie.

Duży dron typu S900 czy S1000 potrafi uszkodzić silniki w samolocie dlatego mamy strefy CTR.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 27, 2015 9:44 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 07, 2009 1:45 pm
Posty: 907
Raffi, mi raczej nie o to chodzi.
Zauważyłem, że na forum są wyłącznie sami pasjonaci dronów i zdjęć czy filmików zrobionych za ich pomocą. O ile dobrze pamiętam (mogłem nie zauważyć, nie czytam na forum wszystkiego) to kojarzę tylko jedną sceptyczną wypowiedź na ich temat - chyba Krabula.

Nikt tutaj nie widzi zagrożeń i negatywnych stron użytkowania dronów (albo woli siedzieć cicho). Może presja tłumu działa, w końcu "jeśli wejdziesz między wrony, kracz jak i one".

Filmik nakręcony przez kranka1 + jego odpowiedź piomicowi (niezależnie czy ten pytał poważnie, z ironią czy żartem) jest dobrym przykładem jak ludziom popier.doliły się priorytety.

_________________
"I chłonę. Szukam. Pragnę. Tęsknię. I wiem że będę szukał. Wystarczy raz zasmakować nieznanego."
"Gdzieś pomiędzy początkiem drogi, a szczytem znajduje się odpowiedź na pytanie, dlaczego się wspinamy."
pionowemyśli.pl | fanpage | instagram | flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 27, 2015 9:51 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Już ruszałem ten temat - odczucia mam te same co Ty.
Napierdalają śmigłami gdzie chcą i szukają poklasku.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 27, 2015 10:15 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3046
Mroczny napisał(a):
Filmik nakręcony przez kranka1 + jego odpowiedź piomicowi (niezależnie czy ten pytał poważnie, z ironią czy żartem)

Odebrałem to, że żartem, stąd żartobliwa odpowiedź

Mroczny, obchodzę te stawy kilkadziesiąt razy w roku, zawsze płosząc ptaki swoją obecnością. Latając dronem nie zauważyłem aby fruwały bardziej nerwowo. Bardzo tam uroczo, stąd pomysł na filmik. Co do łabędzi to napisałem jasno że dron na nich wrażenia nie robił co widać zresztą na filmie i dopiero po kilkunastu zbliżeniach poderwały się do lotu. Trafniej było więc zacytować zdanie o czaplach.
Mroczny napisał(a):
Dobrze się bawiłeś?

W świetle powyższego nie wiem co mam odpowiedzieć na to pytanie... gdybym czerpał przyjemność z takich akcji pewnie sprawiłbym sobie jakiegoś zwierzaka do dręczenia, zamiast szukać ich w plenerze.
Spłoszyłeś kiedyś kozicę na szlaku robiąc jej zdjęcie?

piomic napisał(a):
Napierdalają śmigłami gdzie chcą i szukają poklasku.

jak ktoś wrzuca ładną fotkę na forum to też szuka poklasku?

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 27, 2015 10:25 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Jak ktoś wrzuca fotkę to nie napierdala z aparatem za zwierzyną. Nie widzisz różnicy?

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 27, 2015 10:27 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3046
w tej kwestii owszem, ale pisałeś o poklasku ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 27, 2015 11:24 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
Mroczny napisał(a):
Nikt tutaj nie widzi zagrożeń i negatywnych stron użytkowania dronów (albo woli siedzieć cicho). Może presja tłumu działa, w końcu "jeśli wejdziesz między wrony, kracz jak i one".

Nie generalizuj. Zadaj pytanie wprost kto jest za a kto przeciw to się dowiesz.
Ja osobiście fotki czy filmy uważam za super, ale zbyt to kosztowne dla natury bo nie chodzi o te 5 tyś.
Też rzuciło mi się w oczy, że przed krankowym dronem ptaszyska muszą uciekać. A czy uciekają przed nim jak obchodzi staw kilkadziesiąt razy w roku - do tego nie dojdziesz...

Filmik sam w sobie - bajer.

Wszystko jest dla ludzi, ale z rozsądkiem.

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 28, 2015 12:17 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Chyba ciut przesadzacie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 28, 2015 8:13 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Musimy poruszyć dwie kwestie czyli prawne i przyrodnicze.
Pod względem prawnym krank1 nie złamał prawa i nikt nie może mu tego zarzucić.
Dronem nie latał w strefie CTR, P, R, D czy wojskowej.

Pod względem przyrodniczym czy złamał? formalnie nie. Dla jednych będzie to oburzenie że uganiał sie za ptakami.
Jest jeszcze jedna kwestia obecnie kamery posiadają taki zoom że z 200m widzisz jakbyś był na miejscu akcji.
Z kolegą z filmu w 4k wycinaliśmy kadry i powiększaliśmy obraz jakby dron przelatywał obok.
Fakt cześć zwierzyny reaguje na drona gdyż hałasuje na pewnej wysokości. Później bedąc na dużej wysokości w ogóle go nie słychać. A drony potrafią się wznieść do setek metrów nad powierzchnią ziemi.
Mojego "pierdka" wzniosłem prawie 480m a może wyżej lecieć.

Dla jednych film krank1`a będzie oceniany bardzo negatywnie dla innych pozytywnie.

Prawnie jak pisałem wszystko jest w porządku.
Drony wchodzą do użytku codziennego i musimy się z tym liczyć że będzie ich coraz ro więcej. Prawo się zaostrza ale zdajać egzaminy w ULC i działając zgodnie z paragrafem prawa dalej bedą latać i to na dużą skalę.

Czy dorny szkodą przyrodzie ? Nie. Człowiek więcej szkody wyrządza w inny sposób, tłumy w Parkach Narodowych, tony śmieci zalegające.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 28, 2015 8:19 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Prawnie to u nas wiele rzeczy jest ok.
Zastanawia mnie jedno, nie to czy płoszył i ile razy ale że nie widzi w tym niczego złego, wręcz otwarcie się chwali.
krank1 napisał(a):
Płoszyłem je kilkunastokrotnie żeby w końcu po kilku dniach prób się udało (1:59)
Nosz kierwa chyba są jakieś granice?

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 28, 2015 9:39 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2103
Keine grenzen keine waren :lol: a tak na serio to jak glosi paremia na gmachu. S. N. Wawa 'nie wszystko co prawnie dopuszczalne jest moralnie sluszne"... Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 28, 2015 9:40 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 07, 2009 1:45 pm
Posty: 907
batmik napisał(a):
Nie generalizuj.
Stwierdziłem jedynie fakty.
batmik napisał(a):
Wszystko jest dla ludzi, ale z rozsądkiem.
Pokaż mi rozsądek w tym przypadku.

piomic napisał(a):
Nosz kierwa chyba są jakieś granice?
Nie w dzisiejszych czasach. Najważniejsze jest, że jeden z drugim napiszą, że filmik uważają za super.
I inni jeden z drugim będą napierdalać za zwierzyną, filmiki przecież bajer...

Żenada.

_________________
"I chłonę. Szukam. Pragnę. Tęsknię. I wiem że będę szukał. Wystarczy raz zasmakować nieznanego."
"Gdzieś pomiędzy początkiem drogi, a szczytem znajduje się odpowiedź na pytanie, dlaczego się wspinamy."
pionowemyśli.pl | fanpage | instagram | flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 28, 2015 9:54 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3046
piomic napisał(a):
Zastanawia mnie jedno, nie to czy płoszył i ile razy ale że nie widzi w tym niczego złego, wręcz otwarcie się chwali.


Mroczny, Piomic pisałem przecież, że moja odpowiedź była żartobliwa bo myślałem, że Twoja uwaga o płoszeniu również, dlatego użyłem takiego słowa. Pisałem również, że na łabędziach dron nie robił żadnego wrażenia a za tym 15 razem może wzbiły się w powietrze z innego powodu, a może faktycznie się wystraszyły. Nie uważam, żebym tym wszystkim ptakom narobił większego stresu bo takie akcje to dla nich dzień powszedni. Grasuje u nas masa lisów, jastrzębi i na te właśnie stawy przylatuje nawet bielik z Kutna (chyba jedyna para w nie najbliższej okolicy, która nie dawno doczekała się potomstwa). Jeśli napatrzyłeś się tylko na ufną zwierzynę w zoo lub TPN albo na stado gołębi na miejskim rynku to faktycznie możesz odnosić złe wrażenie. Ja mieszkam na wsi, często widzę stado ptaków siedzących na polu czy łące i często głośno klaszczę aby wzbiły się w powietrze bo to fajny widok. Uważam że nie wyrządzam im tym żadnej krzywdy i tak samo było z dronem. Te migające trzy kadry od 1:35 to klatka po klatce. Zauważ że dron stał w miejscu a kaczki same leciały na niego omijając go bez problemu. Przypatrz się co w czasie tej jednej dziesiątej sekundy (trzy klatki) jest w stanie zrobić kaczka. Z pewnością nawet jeśli chciałbym którąś upolować tym czymś nie miał bym żadnych szans, więc o zagrożeniu w takim rozumieniu nie ma mowy.
Zagrożenie jakieś jednak jak najbardziej istnieje i z tym się zgadzam. Jeszcze nie słyszałem o jakiejś szkodzie wyrządzonej dronem, ale w świetle tego co pisze Rafi o rosnącej ich liczbie to tylko kwestia czasu. Piomic, Mroczny, macie samochód? Jeśli nie to na pewno korzystacie z niego nie jako kierowca i często wyjazdy związane są z rekreacją. Wiesz jakie stwarzasz zagrożenie jadąc nim np przez las czy łąki? Sam w swoim życiu ubiłem zająca, bażanta i potrąciłem łosia, nie dawno mój wspólnik zabił dwa dziki za jednym strzałem.

PS. jeśli chcesz zrobię Ci wrzutkę z mojego "płoszenia" to zobaczysz jak łabędzie mają wywalone na drona


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 28, 2015 10:06 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3046
Mroczny napisał(a):
Pokaż mi rozsądek w tym przypadku.

A Ty pokaż mi rozsądek we wpuszczaniu prawie 3mln ludzi rocznie do TPN. Uważasz, że zwierzętom ten tłum, który tworzysz jest obojętny? Dlaczego mnie krytykujesz, uprzykrzając się również zwierzynie? Pewnie napiszesz, że jest różnica - owszem jest. Troszkę wolno, a bardziej już nie? Kto się pastwi nad zwierzyną bardziej można by długo dyskutować w zależności z której strony na to patrzeć bo sprawa nie jest taka prosta.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 28, 2015 10:13 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Dobra, ja to wszystko rozumiem i doceniam efekt - film jest zrobiony ładnie i robi wrażenie. Nikt nie mówi o ubiciu kaczora dronem. Byłbyś happy jakby ktoś kilka dni pod rząd napierdalał ci po sypialni śmigłem dla zabawy właśnie wtedy jak się bierzesz za prokreację? Też by wyszedł fajny film jak Krank z Krankową uciekają w popłochu zbierając galoty.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 28, 2015 10:28 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 07, 2009 1:45 pm
Posty: 907
krank1 napisał(a):
Jeśli napatrzyłeś się tylko na ufną zwierzynę w zoo lub TPN albo na stado gołębi na miejskim rynku to faktycznie możesz odnosić złe wrażenie. Ja mieszkam na wsi,
Pudło, urodziłem się na wsi, spędziłem tam 30 lat życia i jestem tam u siebie, więc proszę Cię...

krank1 napisał(a):
A Ty pokaż mi rozsądek we wpuszczaniu prawie 3mln ludzi rocznie do TPN.
Odwracasz kota ogonem, to nie jest temat o TPN. Mówimy o wpierdalaniu się w życie intymne innego gatunku swoją zabawką, bo to fajna zajawka no i publice się podoba. Nie jest wytłumaczeniem to, że technicznie film jest świetny. Nie jest nim również to, że w świetle prawa wszystko gra.

_________________
"I chłonę. Szukam. Pragnę. Tęsknię. I wiem że będę szukał. Wystarczy raz zasmakować nieznanego."
"Gdzieś pomiędzy początkiem drogi, a szczytem znajduje się odpowiedź na pytanie, dlaczego się wspinamy."
pionowemyśli.pl | fanpage | instagram | flickr


Ostatnio edytowano So mar 28, 2015 11:06 am przez Mroczny, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 28, 2015 10:32 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
wreszcie jakaś polemika-ja jestem za ,a nawet przeciw.
Czyli wypośrodkuję Wasze zdania.
Jeśli jest to robione z głową i tak by nie wku.rwiać innych w tym zwierząt to ok, inna sprawa jakby zaczęli latać mi nad głową gdy chciałbym się w plenerze bzyknąć z drugą połową ,to już by było płoszenie...

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 28, 2015 12:19 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
prof.Kiełbasa napisał(a):
inna sprawa jakby zaczęli latać mi nad głową gdy chciałbym się w plenerze bzyknąć z drugą połową ,to już by było płoszenie...


Tym bardziej przewalone gdyby to była czyjaś druga połówka. Gorzej jakby się wylała... Z resztą w tym wieku to masz zdrowie!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 28, 2015 12:24 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
kilerus napisał(a):
prof.Kiełbasa napisał(a):
inna sprawa jakby zaczęli latać mi nad głową gdy chciałbym się w plenerze bzyknąć z drugą połową ,to już by było płoszenie...


Tym bardziej przewalone gdyby to była czyjaś druga połówka. Gorzej jakby się wylała... Z resztą w tym wieku to masz zdrowie!!!

wniosek prosty- nie latajcie nad melinami!

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 28, 2015 5:00 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3046
Mroczny napisał(a):
Pudło, urodziłem się na wsi, spędziłem tam 30 lat życia i jestem tam u siebie

U Was zwierzyna zachowuje się jak w TPN, bo u nas w lesie z trudem dostrzegam łanię zanim ucieknie (bez żadnego płoszenia) a w Tatrach jedzą z ręki. Dlatego ten dron to jedno z bardzo wielu potencjalnych dla zwierząt zagrożeń. One na wolności tak reagują na wszystko co obce, choć nie wiedzą tego że nic z jego strony im nie grozi a ucieczka przed nim jest banalnie prosta w porównaniu np z bielikiem. Co do faktu, że niektóre z nich do ucieczki zmusiłem nie będę się sprzeczał bo tak było, ale uważam że nie wprowadziłem nic nowego do ich codzienności.
Mroczny napisał(a):
Odwracasz kota ogonem, to nie jest temat o TPN

Nie odwracam, tylko mówię że Twoja górska rekreacja (moja zresztą również) z pewnością jest uciążliwa dla tamtejszej zwierzyny, również sporo gatunków przed człowiekiem tam ucieka. Myślisz, że się krępują czy bardziej boją?
piomic napisał(a):
Byłbyś happy jakby ktoś kilka dni pod rząd napierdalał ci po sypialni śmigłem dla zabawy właśnie wtedy jak się bierzesz za prokreację?

:mrgreen: :mrgreen: no na pewno nie, ale wolałbym kilka takich dni w roku niż wytyczenie ścieżki w sypialni, po której po cichutku przechodziły by tłumy dzień dnia, no może zimą miałbym trochę spokoju, ale powyżej lawinowej trójki Krankowa na pewno by nie miała ochoty na harce, więc kiedy ? ;)
raffi79. napisał(a):
Człowiek więcej szkody wyrządza w inny sposób, tłumy w Parkach Narodowych, tony śmieci zalegające.

Zgodzę się tu z Rafim nie dlatego, że ma drona ale ta argumentacja mnie przekonuje. Przyrodzie szkodzi przede wszystkim skala zjawisk a nie incydentalne przypadki. Co nie znaczy aby nie piętnować wandalizmu. Jeśli mój czyn był wandalizmem w czyjejś ocenie to biorę krytykę na klatę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL