Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 8:20 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1295 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr sty 14, 2015 7:19 pm 
Swój

Dołączył(a): N lip 05, 2009 6:45 pm
Posty: 89
pakował ktoś raki Grivel air tech (półautomaty) do innego (tańszego) pokrowca niż do Grivel'a Crampon Safe ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sty 14, 2015 8:45 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
krzynio napisał(a):
pakował ktoś raki Grivel air tech (półautomaty) do innego (tańszego) pokrowca niż do Grivel'a Crampon Safe ?

No pewnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sty 14, 2015 9:24 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
vivon napisał(a):
Podpowie ktoś jeszcze czy wspomniane raki CT Nupste i Buty AKU Camana to zestaw w którym należy się spodziewać pękania łączników, czy podeszwa jest na tyle twarda, że raczej nie ?


Znasz jakieś przypadki, że te metalowe łączniki pękały?

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sty 14, 2015 11:31 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N gru 23, 2012 1:19 pm
Posty: 465
_Sokrates_ napisał(a):
vivon napisał(a):
Podpowie ktoś jeszcze czy wspomniane raki CT Nupste i Buty AKU Camana to zestaw w którym należy się spodziewać pękania łączników, czy podeszwa jest na tyle twarda, że raczej nie ?


Znasz jakieś przypadki, że te metalowe łączniki pękały?


Osobiście nie, ale słyszałem od paru osób, że przy zbyt miękkiej podeszwie jest to prawdopodobne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sty 15, 2015 4:10 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 31, 2007 10:13 pm
Posty: 724
Lokalizacja: Kraków
A mojemu koledze ostatnio "wypiął się" stary dobry paskowiec Climbing Technology - mój zresztą. Byłem w tych rakach milion razy w górach (służą już z 5-6 lat) i nigdy nie drgnęły o milimetr, ale mam dość twarde Meindle. Kolega właśnie miał mięciutkie buty i w pewnym momencie przednia część raka wywinęła się do góry :P Było to w górnej części Honoratki, więc trochę się nam zrobiło gorąco :lol:

Wymieniliśmy się wtedy rakami (miałem na sobie nowiutkie koszyki CAMPA) i one siedziały koledze dobrze, nie było już problemów, bo u mnie te stare paskowce CT działały jak zwykle doskonale.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sty 15, 2015 6:18 pm 
Swój

Dołączył(a): N lip 05, 2009 6:45 pm
Posty: 89
do użytkownika leppy
jakieś przykłady pokrowców ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sty 15, 2015 9:18 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr paź 29, 2014 1:35 pm
Posty: 230
Ja mam pytanie odnośnie tych raków: http://www.skalnik.pl/sprzet-zimowy/tur ... ,s587.html
Na fali słusznej krytyki CT szukam czegoś na początek zimowej przygody górskiej a tutaj i cena dobra i opinie w necie conajmniej niezłe. Warto czy odpuścić czekać dozbierać?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 16, 2015 12:19 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 31, 2007 10:13 pm
Posty: 724
Lokalizacja: Kraków
Co wy macie do tych CT? :lol:
Tymi właśnie Campami wymienialiśmy się z kolegą. Doświadczenie w tej materii mam tylko takie, że wcześniej kilka lat używałem paskowców (model podlinkowany przez Ciebie to raki koszykowe, gwoli ścisłości) CT i ciut lepiej trzymają się buta. Za to zakładanie campów w porównaniu do moich jest mega szybkie i wygodne, tak samo zdejmowanie, co ma jakieś tam znaczenie przy mrozie/wietrze/dupówie :)

W sumie miałem też w rękach ten model:
http://www.skalnik.pl/sprzet-zimowy/tur ... ,s257.html
(i nawet zakładałem go na pewną zgrabną Nóżkę :lol: )
ale czy to warte 3 stówek? Jakbym dzisiaj miał coś kupować na już to wziąłbym cokolwiek w miarę taniego na pasku, to chyba nie ma aż takiego znaczenia przy turystyce, jak będę wymieniał w przyszłości to na buty z rantami i pół/automaty, ale to inna bajka.

Buty, buty ważne proszę Pana! Jak nie są twarde, to przynajmniej z doświadczenia opisanego wyżej wynika, że campy nie będą się wypinać ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 16, 2015 8:49 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr paź 29, 2014 1:35 pm
Posty: 230
Tu chodzi o to czy przy jakimś szarpnięciu, stuknięciu itp. Nie strzeli plastik. Wiem z doświadczenia jak maskowane sa niedoskonałości przy produkcji materiałów (co prawda nie plastikowych). Niestety te CT nie zapewniają komfortu psychicznego


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 16, 2015 12:56 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 31, 2007 10:13 pm
Posty: 724
Lokalizacja: Kraków
Kumpel ma od wielu lat koszyki CT, był w nich wszędzie, w tym na Blancu i dość wysoko na Elbrusie i mu nic nie pęka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 16, 2015 1:05 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr paź 29, 2014 1:35 pm
Posty: 230
Patrząc strone wcześniej i na fotki w necie poprostu im nie ufam. Za dużo przypadków. Nie twierdze, że sa złe itd bo nie oceniam czegoś czego nie używałem. Poprostu pytam czy ktoś słyszał o przypadkach pękania koszyków w tych Camp'ach jak w CT


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sty 22, 2015 5:52 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 29, 2009 4:49 pm
Posty: 517
Mit o słabej jakości CT polega na tym, że używa ich większość osób, dlatego procent zniszczonych modeli jest najwyższy. To tak jak by porównać ilość reklamacji złożonych na buty Nike oraz Scarpy, wiadomo że tych pierwszych używa z 95% osób więcej, dlatego też jest więcej reklamacji.

Ja używam automatów BD oraz nevisów z CT - te drugie kupiłem z potrzeby, bo jak robi się maj/czerwiec i przez 3/4 drogi jest ładnie, a na samym końcu zaczyna się lód czy zmarznięty śnieg - często z wystającymi kamieniami, to szkoda mi niszczyć droższych raków, dlatego nevisy są idealne do ciorania, a od tych raków nie można wymagać jakiejś wielkiej jakości, na pewno to nie jest BD czy Grivel. A co do CAMPA i CT to jest to ta sama jakość.

_________________
The Beatles


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sty 22, 2015 10:38 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Trafne spostrzeżenie.. to tak jakby jeden producent sprzedał 10 000szt. i miał w ciągu roku 100 zgłoszonych usterek, a drugi sprzedał 500szt i miał tylko 20 zgłoszonych usterek.. sory ale ten drugi ma 4 razy wadliwszy sprzęt! Więc dopóki nie znamy ilości wyprodukowanego/sprzedanego towaru do ilości usterek to ciężko mówić że coś jest słabej jakości. Sam osobiście zgłosiłbym się do producenta z prośbą, aby się ustosunkowali do zaistniałej sytuacji.

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sty 22, 2015 11:18 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 29, 2009 4:49 pm
Posty: 517
Dzięki. Ciężko będzie to ocenić, bo jednak do Polski sprowadza je dystrybutor, który następnie sprzedaje je sklepom - a ile trafia ich bezpośrednio do rąk klientów, pewnie większość - ale to byłoby bardzo ciężko do oszacowania, chociaż dałoby jakiś pogląd.

Ogólnie walczę z mitem o słabym CT, bo reklamacje, bo to i tamto. Tak jak napisałem wyżej - nie można w tej cenie oczekiwać jakości Grivela, co niestety wielu osobom przychodzi z ciężkim bólem serca.

_________________
The Beatles


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 24, 2015 12:17 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 14, 2014 9:18 pm
Posty: 61
http://www.goodsport.pl/pl/sklep/_get/n ... oduct-7899

Co powiecie o tym ?

Zastosowanie do chodzenia po Beskidzie plus D5SP i Kasprowy ?


Czy lepiej dozbierać więcej i kupić normalne raki. Jest perspektywa częstego chodzenia zimą w następnych sezonach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 24, 2015 12:40 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Jak nie chcesz sie ślizgać po Beskidzie to kup sobie "nakładki" na buty za 20zł, a jak zamierzasz chodzić po Tatrach to dopłać 70zł i kup choćby CT Nevis na promocji. Ewentualnie w całkiem dobrej cenie był zestaw (raki+czekan) Campa.

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 24, 2015 1:19 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4325
Lokalizacja: Kraków
teufel napisał(a):
Jest perspektywa częstego chodzenia zimą w następnych sezonach.

Perspektywicznie, to lepiej raki. A jeszcze bardziej perspektywicznie, to jedno i drugie. Bo popylać przez Beskidy w rakach, to słabo to widzę.
Zobacz też np. te:
http://alpintech.pl/index.php?p1549,raczki-turystyczne-dlugie-climbing-technology

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 25, 2015 10:45 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn gru 05, 2011 12:08 am
Posty: 640
Lokalizacja: 110 km
teufel napisał(a):
http://www.goodsport.pl/pl/sklep/_get/n/raczki_climbing_technology_ice_tration_ll/m/2432#product-7899

Co powiecie o tym ?

Zastosowanie do chodzenia po Beskidzie plus D5SP i Kasprowy ?


Czy lepiej dozbierać więcej i kupić normalne raki. Jest perspektywa częstego chodzenia zimą w następnych sezonach.


Mam podobne tyle że firmy CAMP zakupione na Kasprowym aby wejść na Beskid przy sporym oblodzeniu
w sumie jak nie ma dużo śniegu to spisują się dobrze,
na trasach w dolinach czy reglach idą jak burza :D
jednak do ambitniejszych tras to nie za bardzo,
mi po roku te łańcuszki trochę popękały (po jednym środkowym przy każdym raczku)
generalnie na początek zimowej zabawy warto się nad tym zastanowić
zajmują mało miejsca w plecaku i ich waga nie jest jakaś duża

_________________
http://wokolkominainietylko.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 25, 2015 1:47 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 14, 2014 9:18 pm
Posty: 61
Chyba kupię sobie to co poleca @zjerzony, w sumie takie coś będzie idealne na te trasy, które chcę robić teraz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lut 06, 2015 5:22 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Na innym forum (skiturowym) jeden z użytkowników (sefer) wysłał zapytanie do CT w sprawie łamiących się koszyków i dostał odpowiedź że "według firmy dostarczono jej wadliwej jakości polimer i on jest powodem pękania raków", dodatkowo:

Cytuj:
Dear Mr Fijak,

please check if on your crampons the batch is identified according the sample here attached. If there is no identification or the identification is 7 ( month ) and 12 ( 2102) your crampons should not be used. Further information will follow on monday.

Best regards


myślę że warto sobie sprawdzić, tak samo fajnie jakby ktoś sprawdził te połamane z jakiej daty produkcji były koszyki.

Pozdrawiam
Tomek

*edit właśnie nie wiedziałem czy jesteś na tym forum czy nie :). Sprawdziłem swoje Nevis i widzę 02.2013 mam nadzieję że dobrze sprawdzili partie :P

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Ostatnio edytowano Pt lut 06, 2015 9:26 pm przez Major, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lut 06, 2015 5:45 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 02, 2009 10:39 pm
Posty: 199
Lokalizacja: >600 m npm
O dzięki, chciałem wkleić tutaj też swoją korespondencję z firmą CT - dodam, że w poniedziałek mam otrzymać dalsze informacje - ma być przeprowadzona wymiana raków.

_________________
Pozdrowienia
Sebastian
PRZEWODNIK GÓRSKI|MIĘDZYNARODOWY PRZEWODNIK GÓRSKI UIMLA|KURS LAWINOWY


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 07, 2015 5:03 pm 
Swój

Dołączył(a): N lip 05, 2009 6:45 pm
Posty: 89
mógłby ktoś ocenić czy taki luz miedzy butem a tylnym ogranicznikiem raka jest dopuszczalny
nie jestem w stanie inaczej wyregulować długości tak żeby tego luzu nie było



Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 11, 2015 6:36 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
Attenzione!

Dla posiadaczy raków CT: http://www.climbingtechnology.com/Recal ... ni-EN.html

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 11, 2015 6:51 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
Dzięki. Sprawdzone mam inną serię :cheers: :jupi:

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 12, 2015 4:29 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N gru 23, 2012 1:19 pm
Posty: 465
Czy któraś z osób które zgłaszały awarię koszyków może potwierdzić, że rzeczywiście ich sprzęt pochodził z lipca 2012 roku ? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 12, 2015 5:14 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Raki Darii to 9 / 12, właśnie zastanawiam się, czy uwzględnią bez problemu reklamację. Czy z problemem. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 12, 2015 5:32 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N gru 23, 2012 1:19 pm
Posty: 465
Jak ktoś nie lubi po angielsku to proszę:

Obrazek. Swoją drogą miło, że można wymienić na nowe, kurier nawet za darmo :mrgreen:

leppy napisał(a):
Raki Darii to 9 / 12, właśnie zastanawiam się, czy uwzględnią bez problemu reklamację. Czy z problemem. :)


Hmm, no więc właśnie. Czy wadliwa była tylko seria z lipca... ? Czy to tylko pokrętne tłumaczenie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lut 13, 2015 7:05 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 30, 2006 3:52 pm
Posty: 721
Lokalizacja: Warszawa
leppy a sprawdzałeś i przednie i tylne plastiki koszyków? bo u mnie jedne były owszem 9/12, ale już drugie 7/12
:)

_________________
co Cię nie zabije to Cię wzmocni


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lut 13, 2015 10:23 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
O kurcze, DZIĘKI!!! Wszystkie plastiki 9, a ten pęknięty.. 7! Czyli faktycznie coś jest na rzeczy z tą lipcową partią. Dzięki!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lut 13, 2015 10:47 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 30, 2006 3:52 pm
Posty: 721
Lokalizacja: Warszawa
no to teraz wymiana, u mnie dzisiaj poszło sprawnie, kurier się zjawił w ciągu godziny...
:)

_________________
co Cię nie zabije to Cię wzmocni


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1295 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL