Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt mar 19, 2024 10:03 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So cze 17, 2006 4:52 pm 
Witam

Jestem tu nowy, dlatego witam serdecznie wszystkich. Z góry przepraszam za temat, który pewnie był już wielokrotnie na forum, ale czas mnie nagli i nie mam możliwości przewertowania forum.

Jutro z rodzinką planuje wypad na Babią Góre. Będziemy jechać autem z Katowic. Gdzie najlepiej zatrzymać się (Zawoja, może okolice, oczywiście chodzi o jakiś parking), aby było najbliżej do szlaku na Babią, no i jakim iść szlakiem? Najlepiej aby był on jak najłatwiejszy (idziemy z rodziną i nie wiem czy wszyscy podołają).

Będę bardzo wdzięczny jeżeli ktoś odpowie, najlepiej dzisiaj do nocy, bo wyjazd jutro rano. Jakim iść szlakiem (najłatwiejszy), gdzie zaparkowac auto (jak najbliżej szlaku).

pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 17, 2006 4:54 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Przełęcz Krowiarki. Podejdzcie do Markowych Szczawin, a potem na szczyt. Obok przełęczy jest parking. Perć Akademików raczej nie dla Was :lol: :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 17, 2006 5:07 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2103
Hmm może się nie będę wypowiadał :shock:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 17, 2006 5:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Masz jakieś problemy?

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 17, 2006 5:46 pm 
Łukasz T Wielkie dzięki :)

Jakub nie wiem o co Ci chodzi, to do mnie czy do Łukasz T, ale zresztą nie ważne;


Łukasz T no rzeczywiście jest parking na Przełęczy Krowiarki (połowa sukcesu), ale z tego co widzę na mapie http://www.e-szlak.pl/mapy/babia.jpg, z przęłęczy można iść niebieskim szlakiem do Markowych Szczawin około 1h, a z tamtąd na Babią 1,5h, czyli tak jak mówiłeś :)
lub tez od razu z przełęczy na szczyt czerwonym szlakiem, przez Sokolice 2,5h;

Co lepsze, czyżby to pierwsze?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 17, 2006 5:49 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Przez Sokolice lepiej zejdź. Do Markowych pójdziecie cały czas przez las. Potem od schroniska na Diablaka. Kolega był tam w niedziele,na grani zero śniegu. A potem w dól granią przez Gówniak, Sokolice, i znów na Krowiarki

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 17, 2006 6:09 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2103
Łukasz T udzielił Ci odpowiedzi więc ja już nie muszę, bo wszystko powiedział, to co istotne :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 18, 2006 6:44 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt lut 10, 2006 10:05 am
Posty: 307
Lokalizacja: myslowice
jesli jest juz sucho i nie zalega nigdzie snieg, mozna sprobowac zejscia percia akademikow. pamietam, jak kicalem tam ostatnio, jako bodaj 12letni chlopak, bez przygotowania i w adidaskach -- wiec da sie, a radochy jest od groma. ale sam najlepiej znasz swoja rodzine, wiec wiesz co potrafia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 18, 2006 9:41 pm 
Witam

Już wróciłem (godzina 19:30), cały, zdrowy, trochę zmęczony, ale przede wszystkim strasznie zadowolony. Było po prostu super, chociaż się nie zapowiadało, w szczególności pogoda, jaka poprzedzała dzień wyjazdu. Na śląsku w sobote były straszne burze.
Ale mimo to w niedziele rano, pogoda była taka sobie, wyjechaliśmy i około 9:40 byliśmy na przęłęczy Krowiarki. O godzine 10:00 wyruszyliśmy na trasę i tu małe zaskoczenie, nie wybraliśmy trasy Krowiarki-Markowe Szczawiny-Diablak, tylko od razu sam szczyt przez Sokolice czerwonym szlakiem. Jak się potem okazało, był to strzał w dziesiątke, ale o tym póżniej. Od Krowiarki do Sokolicy trasa wiodła przez las, więc nic specjalnego, ale nie możana powiedzieć, że było nudno. Natomiast prawdziwe atrakcje i wspaniałe widoki zaczęły się od Sokolicy. Naprawdę super widoki, przepiekne krajobrazy, piękna trasa. Dodatkowo wspaniała pogoda, bezchmurne niebo, piękne słońce i lekki wiaterek, Bomba. Mimo tak wspaniałem, wręcz wymażonej pogody, widoczność nie była dobra i z trudem można było zobaczyć zarysy tatr. Sam szczyt natomist był we mgle i nie wiele było widać. Ciekawie to wygladało, na szczycie biało, widoczność kilka metrów, a wystarczyło zejść pare metrów w dół i piękna słoneczna pogoda. Drogą powrotną obraliśmy Diablak-Brona-Markowe Szczniny-Krowiarki. Trasa równie piękna szczególnie pierwsza część, ale krótsza, trochę trudniejsza (większe nachylenie terenu) i jednak mniej urokliwa niż ta od Sokolicy. Natomist od schoniska do Krowiarek, można pchać wózki spacerowe z dziećmi :) płaski teren.
Ogólnie jestem zachwycony wyjazdem. Babia jest po prostu super. Ostani raz tak mi się podobało w górach na pięciu stawach. Polecam każdemu kto jeszcze nie był, naprawdę warto. A jak jeszcze trafi na taką pogodę jak ja dzisiaj, to będzie w siódmym niebie. Niżej kikla zdjęć.
Dziękuje wszystkim za pomoc i do zobaczenia na szlakach :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 18, 2006 10:19 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
ta babia cos w sobie ma!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 19, 2006 12:48 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 11, 2005 3:23 pm
Posty: 1214
szakunec napisał(a):
widoczność nie była dobra i z trudem można było zobaczyć zarysy tatr.

Z Tatr 14-go Babia była widoczna w całej krasie ze śniegową czpą pod szczytem :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 19, 2006 1:40 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 7:05 am
Posty: 1607
Lokalizacja: Brzozówka k. Krakowa
Ja zawsze wychodze Akademicką a schodzę przez Bronę. Czerwony szlak przez Sokolice moim zdaniem jest nudny i nużący. A wrażenie podobne jak przy zdobywaniu Sławkowskiego Szczytu wydaje sie, że to już, ale gdzie tam. I tak kilka razy. Na Babiej jest przynajmniej wybór, na Sławkowskim nie. Ale fotki bardzo ładne. Gratuluje pogody.

_________________
Góry mogą zastąpić wiele leków, ale żaden lek nie zastąpi gór.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 19, 2006 7:59 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2103
Na Perci Akademików na szlaku zalegały jeszcze w dniu 18 czerwca dwa płaty twardego śniegu ( ok. 5 i 10 m dł.) . Pozatym na szlakach brak śniegu. We wrześniu będzie 100 rocznica pierwszego schroniska na Markowych Szczawinach. Potem będzie zburzone. Na miejsce starego z 83 miejscami noclegowymi powstanie nowe z 36 miejscami noclegowymi-decyzja z Warszawy. Każdy pokój będzie z osobną łazienką. Ceny będą oczywiście - niestety bardzo wysokie. Dla tych co wybierają się na Babią Górę-cena parkingu w Zawoji Markowej to 5 zł za czały dzień, 4 zł-bilet wstępu do BPN, 2 zł bilet ulgowy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 20, 2006 12:15 pm 
Carcass no pogoda była super, chciałem sobie skoczyć przez Perć Akademików, ale nie było jak, gdybym był sam to co innego.
Cytuj:
Czerwony szlak przez Sokolice moim zdaniem jest nudny i nużący

to według mnie przez Brony jest nudniej :) , fakt trasa od Krowiarek do Sokolicy bez rewelacji, ale dalej mi się podobało.

Cytuj:
Dla tych co wybierają się na Babią Górę-cena parkingu w Zawoji Markowej to 5 zł za czały dzień, 4 zł-bilet wstępu do BPN, 2 zł bilet ulgowy.


Na Przęłęczy Krowiarki cena biletu za parking to 10zł za całodniowy, a bodajże 2zł/h, bilety wstępu jak wyżej 4N i 2U.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 20, 2006 1:38 pm 
Piękne zdjęcia, zapachniało na nich sierpniem 8) A Rada Starszych którędy wchodzi ? :wink: W sumie głupie pytanie; patrząc na skład osobowy to wiadomo, że skrótem 8)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 20, 2006 1:40 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Skrótem udamy się do schroniska 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 20, 2006 6:43 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt cze 20, 2006 6:17 pm
Posty: 23
Najlepszy szlak, który pozwala obejrzeć najpiękniejsze miejsca Babiogórskiego Parku Narodowego z Krowiarek to: górny płaj (szlak niebieski -można zahaczyć o schronisko) - perć akademicka i czerwony - przez Sokolice na Krowiarki - najpiękniejszy i najbardziej widokowy w całym masywie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 20, 2006 8:37 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 18, 2006 1:39 pm
Posty: 335
Lokalizacja: Szczecin
Tak Babia ma coś w sobie vyła 2 razy :) A wiecie dlaczego nazwya się Babia Góra? Bo Górale z Tatr mówili o niej, że każda baba na nią wejdzie :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 20, 2006 10:06 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 5:40 pm
Posty: 876
Lokalizacja: okolice Krakowa
Schodziłam 2 tygodnie temu Percią w trzech miejscach było dość ślisko. Szedł też gościu z córką (ok 8lat) to biedne dziecko miało łzy w oczach!!!!
Człowiek bez wyobrażni, żeby jeszcze było sucho ale nie było!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 20, 2006 10:54 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 6:14 pm
Posty: 168
Lokalizacja: Kace
Percią lepiej wchodzić. A takie katowanie dziecka jest bez sensu.

_________________
pzdr
przemek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 25, 2006 7:39 pm 
dziękujemy za pomoc dwóm łodym turystom na żółtym szlaku w dniu 25 czerwca 2006. Szlak żółty zgodnie z kolorem wydawał nam się łatwy w porównaniu do czerwonego.W kasie na dole przy parkingu doradzono nam żółty mimo że widział że jestes
śmy z dzieckiem siedmio letnim.Zanim wybiorę się na wyprawę w góry najpierw się dokładnie sam zapoznam z trasą , bez doradzania przez pobieraczy pieniędzy. Tego radzę wszystkim niedoświadczonym. DZIĘKUJEMY JESZCZE RAZ ZA POMOC. Małżeństwo z siedmio latkiem.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 25, 2006 9:11 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
no wlasnie nie wiem skad to przekonanie ze kolory maja okreslac trudnosc szlaku

wiem ze jest tak w narciarskich
ale tylko chodzi o zjazdowe
szlaki dla biegowek tez sa jak turystyczne


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 29, 2018 8:58 pm 
Nowy

Dołączył(a): So wrz 24, 2011 11:02 am
Posty: 4
Jak wygląda sprawa pozostawienia samochodu na noc na parkingu na Przełęczy Krowiarki? Czy jest bezpiecznie?

_________________
2beinspired.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 29, 2018 11:28 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
lowell79 napisał(a):
Jak wygląda sprawa pozostawienia samochodu na noc na parkingu na Przełęczy Krowiarki? Czy jest bezpiecznie?

Jak na każdym parkingu ogrodzonym i niestrzeżonym


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 02, 2018 7:00 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
Czyli jak op ier dą auto to nikt się nie poczuje..

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 03, 2018 7:18 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So gru 09, 2006 9:23 am
Posty: 411
Lokalizacja: Łaziska Górne (Śląsk)
lowell79 napisał(a):
Jak wygląda sprawa pozostawienia samochodu na noc na parkingu na Przełęczy Krowiarki? Czy jest bezpiecznie?

Ani mi, ani nikomu znajomemu jeszcze auta nie gwizdnęli. Ale zawsze musi być ten pierwszy raz ;)

_________________
Niewazne gdzie, wazne, ze pod gore!
http://pod-gore.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 31, 2018 8:51 pm 
Nowy

Dołączył(a): So wrz 24, 2011 11:02 am
Posty: 4
Na szczęście naszego też nikt nie opierdzielił :)

_________________
2beinspired.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N gru 23, 2018 3:14 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 09, 2013 5:43 pm
Posty: 500
https://fakty.interia.pl/polska/news-tu ... Id,2746438


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 23, 2019 1:15 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz sie 09, 2018 5:47 pm
Posty: 9
Lokalizacja: Poznań
Trochę minęło od ostatnich wpisów, no ale...
Możecie polecić pola namiotowe w okolicach Babiej? Jedziemy na stopa, więc najlepiej Zawoja lub inna miejscowość z drogą asfaltową :mrgreen: . Tak, żeby się zmieścić w 10h z wejściem na Babią Górę i z powrotem.

_________________
http://jakprzetrwac.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL