Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:44 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt wrz 13, 2013 7:22 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3663
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Obrazek

Obrazek

Więcej > https://picasaweb.google.com/1104170566 ... slideshow/

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 16, 2013 7:17 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
Na tej wieży jeszcze nie byłem (być może w przyszłym roku podejdę na nią) . Byłem z kolei na kaletnicy.

Na inny zięciach widzę "Zamek na skale" w Trzebieszowicach. Międzygórze i tamtejszy wodospad oraz "Ogród bajek". Ogród wg mnie ogród jest bardzo przeciętny.

Widzę że pogoda podczas wejścia na Śnieżnik, podobna to tej jak ja miałem w lecie.

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 19, 2013 9:27 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3663
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
A propos nowej wieży widokowej na Wapniarce, to jest to, mimo niepełnego widoku jak są liście na drzewach, najdogodniejszy punkt widokowy, z którego widać Kłodzko i wzniesienia otaczające Kotlinę Kłodzką. Tak właśnie jest od kiedy punkt widokowy na Twierdzy Kłodzkiej stał się dla turystów niedostępny.
Niech ktoś spróbuje wejść tam tylko na punkt widokowy, popatrzeć z góry na panoramę miasta i odległych gór i ewentualnie zrobić tam kilka fotek z widokami. Nie wpuszczą nawet gdyby opłacić wstęp jak za całe zwiedzanie. Są tylko dwie możliwości - albo czekać nie wiadomo jak długo aż zbierze się grupa i wtedy będzie się zmuszonym do chodzenia po Twierdzy w asyście miejscowego przewodnika przez ok. 1,5 do 2,5 godz. - albo zrezygnować. Zobacz > http://www.twierdza.klodzko.pl/index.php/oferta To jest chore, ale takie są realia.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 19, 2013 10:02 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3663
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
mm74 napisał(a):
byliśmy na zwiedzaniu z przewodniczką chyba 2lata temu i w ogóle się nie nudziłam
Jednak są też tacy co nie chcą zwiedzać całego obiektu albo też nie mają czasu na zwiedzanie bo o Kłodzko zahaczają tylko po drodze jadąc w góry, a chcą wejść tylko na punkt widokowy. Nieważne co było 2 lata temu. Piszę o tym co jest dziś. Wcześniej można było wejść na punkt widokowy na Twierdzy Kłodzkiej bez żadnych komplikacji, a obecnie tylko w grupie z przewodnikiem i tylko na chwilę w trakcie zwiedzania całego obiektu.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 19, 2013 12:39 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3663
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
I jeszcze jedno. A co z takimi, którzy kilka dni wcześniej zwiedzali ok. 2,5 godziny całą Twierdzę podczas kiepskiej pogody i braku widoczności, a teraz chcą wejść tylko na punkt widokowy bo jest akurat bardzo dobra widoczność?

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 19, 2013 1:05 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
A to na Łomnicę nie zwracają ceny biletu jak nic nie widać na szczycie :?: :?: Ale lipa :lol: :lol:

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 19, 2013 1:18 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3663
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Krabul napisał(a):
A to na Łomnicę nie zwracają ceny biletu jak nic nie widać na szczycie:
Porównanie całkowicie chybione. Łomnica to nie twierdza, którą można zwiedzać wyłącznie w asyście przewodnika. Natomiast Twierdza Kłodzka to zarówno obiekt zabytkowy do zwiedzania, jak i punkt widokowy, który - tak jak to było wcześniej - powinien być dostępny bez przymusowego zwiedzania całego tego obiektu.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 19, 2013 1:22 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3663
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
mm74 napisał(a):
No coś Ty :) A gdzie Ci zwracają kasę, czy wpuszczą jeszcze raz na ten sam bilet, bo widoczność była zła? Mi nic nie przychodzi do głowy.. Np za wejście do TPN, czy na 3Korony..
Skup się i przeczytaj uważnie fragment mojej wypowiedzi:
Cytuj:
Nie wpuszczą nawet gdyby opłacić wstęp jak za całe zwiedzanie

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 19, 2013 2:03 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
Lech napisał(a):
Są tylko dwie możliwości - albo czekać nie wiadomo jak długo aż zbierze się grupa i wtedy będzie się zmuszonym do chodzenia po Twierdzy w asyście miejscowego przewodnika przez ok. 1,5 do 2,5 godz.


Zwiedzałem Twierdzę w tym roku i wg mnie warto poświecić ten czas, faktycznie wejście tylko z przewodnikiem ale można się odłączyć od grupy, na chwilę i samemu zwiedzać. Podczas mojego zwiedzania była taka sytuacja że przewodniczka wyrzuciła kilka osób za przeszkadzanie, gdy byliśmy właśnie na punkcie widokowym. Jest to jeden ze sposobów żeby nie iść do końca. Można też samemu wrócić do wyjścia, nikt nie zmusza nas do zwiedzania całej części. A punkt widokowy jest bodajże 2 czy 3 punktem do zwiedzania. także to zawsze jest jakieś wyjście. Gorzej jest z częścią podziemną tam raczej trzeba przejść do końca z przewodnikiem bo można się pogubić i nie zobaczyć już światła dziennego ;)

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 19, 2013 2:10 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3663
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
mm74 napisał(a):
Lech napisał(a):
Nie wpuszczą nawet gdyby opłacić wstęp jak za całe zwiedzanie

Lech napisał(a):
Wcześniej można było wejść na punkt widokowy na Twierdzy Kłodzkiej bez żadnych komplikacji, a obecnie tylko w grupie z przewodnikiem i tylko na chwilę w trakcie zwiedzania całego obiektu.

Pan niech się skupi.
Sam się skup.
mm74 napisał(a):
A co złego w zwiedzaniu z przewodnikiem?
To, że trwa stanowczo za długo, kiedy ktoś nie ma za wiele czasu i chce tylko obejrzeć widok.
mm74 napisał(a):
Widocznie jakiś powód z wprowadzeniem takich zasad mieli.
Jedyny powód to głupota. Wcześniej było to możliwe i obecnie też by było. A tak tracą na tym kasę, bo jakąś opłatę od tych, którzy chcą wejść tylko na punkt widokowy by mogli przecież.pobierać.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 19, 2013 2:19 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3663
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
lxix napisał(a):
wg mnie warto poświecić ten czas, faktycznie wejście tylko z przewodnikiem ale można się odłączyć od grupy.
Wpierw jednak trzeba poczekać aż zbierze się grupa. Najczęściej samo czekanie trwa to zbyt długo, a zwiedzanie też ze 2 godziny. Tu chodzi o wejście tylko na sam punkt widokowy, choćby za opłatą, jak to się w wielu miejscach praktykuje, np. w Bystrzycy Kłodzkiej na wieżę Bramy Kłodzkiej. Chętnych by było wielu, bo widok jest naprawdę wart zobaczenia i kiedyś obejrzenie tego widoku w pogodne dni było celem wielu odwiedzających Kłodzko turystów.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 19, 2013 2:20 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
mm74 napisał(a):
Ja zadowolona z przewodniczki i całego "obejścia" byłam, pogodę miałam świetną -


ja również przeszedłem całość i miałem świetną pogodę żeby zrobić kilka przyzwoitych zdjęć. przewodnicza byłą średnia ale najgorszego przewodnika trafiłem na Twierdzy w Srebrnej Górze.

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 19, 2013 2:23 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3663
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
A ja nie pojmuję skąd takie przypuszczenie, że każdy zwiedzający Twierdzę Kłodzką trafia zawsze na świetną pogodę.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 19, 2013 2:26 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
Lech napisał(a):
Wpierw jednak trzeba poczekać aż zbierze się grupa.


ja nie miałem tego problemu w lipcu o pełnej godzinie było wejście na cześć podziemną, po jej skończeniu czekałem może z 10 minut na rozpoczęcie części naziemnej.

Lech napisał(a):
Najczęściej samo czekanie trwa to zbyt długo, a zwiedzanie też ze 2 godziny. Tu chodzi o wejście tylko na sam punkt widokowy, choćby za opłatą, jak to się w wielu miejscach praktykuje, np. w Bystrzycy Kłodzkiej na wieżę Bramy Kłodzkiej.


może kiedyś to wprowadzą taką opcję, na razie jest jak jest i trzeba z tym jakoś żyć

Lech napisał(a):
Chętnych by było wielu, bo widok jest naprawdę wart zobaczenia i kiedyś obejrzenie tego widoku w pogodne dni było celem wielu odwiedzających Kłodzko turystów.


zgasza się widok jest kapitalny

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 19, 2013 2:28 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
Lech napisał(a):
każdy zwiedzający Twierdzę Kłodzką trafia zawsze na świetną pogodę.

nie każdy, trzeba być w czepku urodzony ;) wówczas jest zawsze pogoda

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 19, 2013 2:35 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3663
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
lxix napisał(a):
Lech napisał(a):
Najczęściej samo czekanie trwa to zbyt długo, a zwiedzanie też ze 2 godziny. Tu chodzi o wejście tylko na sam punkt widokowy, choćby za opłatą, jak to się w wielu miejscach praktykuje, np. w Bystrzycy Kłodzkiej na wieżę Bramy Kłodzkiej.
może kiedyś to wprowadzą taką opcję, na razie jest jak jest i trzeba z tym jakoś żyć
Taka opcja była przez wiele lat i się dobrze się sprawdzała. Komuś odbiło od czasu jak Twierdzą Kłodzką zarządza Zakład Administracji Mieszkaniami Gminnymi Gminy Miejskiej Sp. z o.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 19, 2013 2:35 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Lech napisał(a):
Łomnica to nie twierdza, którą można zwiedzać wyłącznie w asyście przewodnika.

Byłeś Lechu na Łomnicy?

pozdrowienia
gb 8)
ps
Nie przejmuj się tak bardzo. Jest zapotrzebowanie - będzie podaż. Z pewnością niedługo powstanie nowy "produkt turystyczny" - sesje fotograficzne z punktu widokowego twierdzy kłodzkiej.
pps
Przypuszczam zresztą - po zapoznaniu się z informacjami na stronie Twierdzy Kłodzkiej, że zorganizowanie takiego pleneru jest możliwe i teraz.

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 19, 2013 4:24 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3663
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
gb napisał(a):
na Łomnicy?
Nie dyskutujemy w tym wątku o Łomnicy, a o Twierdzy Kłodzkiej, na której to byłem setki razy i gdzie jest ślad naszej inicjatywy, o której piszę tu > http://www.ksp.republika.pl/wielkop.htm

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 19, 2013 5:41 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Lechu - to że byłeś tam setki razy i nawet jakaś "Wasza" inicjatywa pozostawiła jakiś ślad - nie zmienia sedna sprawy.
Zmieniły się zasady i nic na to nie poradzisz...

Ruiny zamku w Chęcinach (na przykład) za całkiem niedawnych jeszcze czasów - można było zwiedzać do woli, można było palić ogniska na dziedzińcach pomiędzy murami. Teraz - wejście jest wyłącznie z biletem. I kiedyś - trzeba było całkiem solidnej wspinaczki by - z narażeniem życia - popatrzeć (a nawet sfotografować panoramę) z wieży zamkowej. Teraz wchodzi się po bezpiecznych i wygodnych schodach. Być może za lat kilka zwiedzanie ruin zamku w Chęcinach będzie się również odbywało wyłącznie w grupach, z przewodnikiem...

Lech napisał(a):
Nie dyskutujemy w tym wątku o Łomnicy,

No faktycznie nie. Ale to Ty podałeś przykład Łomnicy - który zresztą nie pasuje do tego tematu. I dlatego, że nie pasuje - pozwoliłem sobie zapytać o Twoją - na Łomnicy - obecność :)

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 19, 2013 6:13 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3663
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
gb napisał(a):
Ty podałeś przykład Łomnicy
Nieprawda. Twierdzę Kłodzką porównał z Łomnicą ktoś inny (poczytaj dobrze ten wątek). Porównywanie sytuacji w Kłodzku do ostatniej adaptacji zamków na Jurze też jest kompletnie bez sensu, bo wejście (schody) na miejsce gdzie znajduje się punkt widokowy na Twierdzy Kłodzką zostały zbudowane jeszcze przed I wojną światową. Krótko mówiąc obecnemu gospodarzowi, którym jest Zakład Administracji Mieszkaniami Gminnymi Gminy Miejskiej Sp. z o. w Kłodzku brakuje przysłowiowych jaj, bo by można zarabiać niezłą kasę za bilety wstępu na ten punkt widokowy. Dodatkowo by można tam zamontować lunetę, która po odblokowaniu przez wrzucenie brzęczącej monety by była do dyspozycji zwiedzających. Krótko mówiąc ludzie ci nie mają nic fifa do robienia interesów.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 19, 2013 6:17 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
mm74 napisał(a):
Lech napisał(a):
Nie wpuszczą nawet gdyby opłacić wstęp jak za całe zwiedzanie


Lech napisał(a):
Wcześniej można było wejść na punkt widokowy na Twierdzy Kłodzkiej bez żadnych komplikacji, a obecnie tylko w grupie z przewodnikiem i tylko na chwilę w trakcie zwiedzania całego obiektu.

Pan niech się skupi.
A co złego w zwiedzaniu z przewodnikiem? Widocznie jakiś powód z wprowadzeniem takich zasad mieli. Nie oni jedyni


:rofl_an: nie daj się złapać ! Leszek nawet w swojej relacji przemyca swoją "miłość" do tego zawodu i trafia niczego nie świadomych użytkowników .
Jestem tu już 7 lat i nie znalazł się taki kozak któremu by nasz bohater przyznał w tym temacie racje ,ale możesz próbować bo gość potrzebuje od czasu do czasu jakiegoś rywala :mrgreen: :bom:

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 19, 2013 6:35 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 20, 2006 3:56 am
Posty: 2343
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
lxix napisał(a):
Zwiedzałem Twierdzę w tym roku i wg mnie warto poświecić ten czas, faktycznie wejście tylko z przewodnikiem ale można się odłączyć od grupy, na chwilę i samemu zwiedzać.

To bez przewodnika już nie można???? To chyba się pozmieniało faktycznie, bo mnie tam wpuścili bez przewodnika i sama sobie chodziłam gdzie chciałam, nikt mi nie przeszkadzał. Udało mi się więc wejść w kilka miejsc poza oficjalną trasą. Nie zginęłam :mrgreen:

Obowiązkowy przewodnik był tylko w chodnikach minerskich i słusznie, bo jest się gdzie zgubić.

_________________
Powolutku do przodu, mamy już stronę !!! :) :arrow: http://pomagamoli.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 19, 2013 6:53 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3663
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
mm74 napisał(a):
w końcu Pan, robi ze wszystkich wokół debili
Sam z siebie robisz tu debila jak i kilku innych dyskutantów nie mających pojęcia o aktualnej sytuacji na Twierdzy Kłodzkiej. I to stawiając mi kontrę w tak oczywistej sprawie jak zwrócenie uwagi na niegospodarność i idiotyczne administracyjne utrudnienia w dostępności jednego z najciekawszych punktów widokowych na tym terenie.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 19, 2013 6:57 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
gb napisał(a):
Ruiny zamku w Chęcinach (

Lech napisał(a):
adaptacji zamków na Jurze

jaka Jura ??? Te ruiny są niedaleko Kielc :twisted:

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 19, 2013 7:13 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3663
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
lxix napisał(a):
Lech napisał(a):
adaptacji zamków na Jurze
Wszystko jedno, bo nie dyskutujemy tu ani o Jurze ani o Chęcinach, a o punkcie widokowym na Twierdzy Kłodzkiej w Sudetach. Natomiast nie jest wszystko jedno kiedy jacyś idioci zarządzający tym obiektem utrudniają wejście na ten punkt turystom chcącym obejrzeć tylko panoramę.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 19, 2013 7:15 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
i tańczy dla mnie ...

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 19, 2013 7:34 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Lech napisał(a):
Wszystko jedno, bo nie dyskutujemy tu ani o Jurze ani o Chęcinach, a o punkcie widokowym na Twierdzy Kłodzkiej w Sudetach.

No dyskutujemy o wielu sprawach i podajemy różne przykłady. Może powinieneś Lechu wyraźnie zaznaczać, na początku tematu - co, o czym i w jaki sposób mogą pisać - ewentualni - uczestnicy dyskusji. Dyskutujemy głównie o tym, że nie pozwolono Ci wejść na punkt widokowy w Twierdzy Kłodzkiej - choć kiedyś można było tak robić.
Dyskutujemy także o tym, że według Ciebie:
Lech napisał(a):
Krótko mówiąc obecnemu gospodarzowi, którym jest Zakład Administracji Mieszkaniami Gminnymi Gminy Miejskiej Sp. z o. w Kłodzku brakuje przysłowiowych jaj, bo by można zarabiać niezłą kasę za bilety wstępu na ten punkt widokowy. Dodatkowo by można tam zamontować lunetę, która po odblokowaniu przez wrzucenie brzęczącej monety by była do dyspozycji zwiedzających. Krótko mówiąc ludzie ci nie mają nic fifa do robienia interesów.

choć skądinąd wynikało, z Twoich pierwszych enuncjacji - że po prostu nie chcą sobie - gospodarze - robić kłopotu z pojedynczymi miłośnikami kłodzkiej panoramy. Bo nadal - chyba - można ten punkt widokowy odwiedzić (i zrobić fotografie) w ramach zwiedzania z przewodnikiem...
Lech napisał(a):
Są tylko dwie możliwości - albo czekać nie wiadomo jak długo aż zbierze się grupa i wtedy będzie się zmuszonym do chodzenia po Twierdzy w asyście miejscowego przewodnika przez ok. 1,5 do 2,5 godz. - albo zrezygnować.

Czyli - jak zwykle - "piętnujesz" coś, co jest rozwiązane nie według Twojego punktu widzenia...

A propos Łomnicy - ponieważ nie odpowiedziałeś na moje pytanie - przyjmuję, że nie byłeś i pisałeś podając przykład o czymś, o czym nie masz zielonego pojęcia. Podobnie zresztą jak przy krytyce przykładu związanego z zamkiem w Chęcinach

Lech napisał(a):
I to stawiając mi kontrę w tak oczywistej sprawie jak zwrócenie uwagi na niegospodarność i idiotyczne administracyjne utrudnienia

To niegospodarnością jest to, iż nie można - odpłatnie - osobno wejść na punkt widokowy, czy też to, że gospodarze wolą zebrać grupę, która zapłaci za całość (więcej)?
Te "utrudnienia" - to zasady zwiedzania Twierdzy...
----------------------------------------
Sofia napisał(a):
To chyba się pozmieniało faktycznie, bo mnie tam wpuścili bez przewodnika i sama sobie chodziłam gdzie chciałam, nikt mi nie przeszkadzał.

Kiedy tak Ci się udało?

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 19, 2013 7:40 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3663
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
prof.Kiełbasa napisał(a):
i tańczy dla mnie ...
Bo przecież nie zabroni tańczyć dla idioty...

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 19, 2013 7:52 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3663
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
gb napisał(a):
po prostu nie chcą sobie - gospodarze - robić kłopotu z pojedynczymi miłośnikami kłodzkiej panoramy.
Znów tworzysz jakieś własne wizje. Oprócz mnie na punkt widokowy nie wpuszczono wtedy kilku innych turystów, którzy tylko chcieli z góry popatrzeć na miasto a odeszli z niczym. Jeszcze raz powtarzam, że Twierdzą Kłodzką zarządzają idioci, którzy nie umieją wykorzystać sytuacji i zarobić na biletach wstępu tylko za wejście na punkt widokowy. Inni jakoś potrafią zarabiać jak np. w pobliskiej Bystrzycy Kłodzkiej 7 zł od łebka za wstęp na basztę Bramy Kłodzkiej. Czyli można, tylko trzeba mieć trochę oleju we łbie.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 19, 2013 8:02 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Lech napisał(a):
Jeszcze raz powtarzam, że Twierdzą Kłodzką zarządzają idioci, którzy nie umieją wykorzystać sytuacji i zarobić na biletach wstępu tylko za wejście na punkt widokowy.

Może trzeba to było powiedzieć tym, którzy nie chcieli Cię Lechu wpuścić?
Ty - z pewnością - olałbyś zarządzenia i wziął lewą kasę od takich klientów :) nieprawdaż?
Ile lat temu zwiedzałeś Twierdzę Kłodzką? Zapewne bez przewodnika - a właściwie sam sobie przewodnikowałeś. Jesteś przekonany, że nic nowego na temat Twierdzy - od tamtego czasu nie "odkryto" i szkoda Ci było poczekać na zebranie całej grupy...
Ot i cała przyczyna Twojej "zadumy" i troski o umiejętności i interesy zarządzających Twierdzą...

pozdrawiam
gb 8)
ps
A może nie chcieli uznać Twoich Lechu uprawnień?

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL