Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:47 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1248 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 42  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 23, 2012 1:27 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 12:29 pm
Posty: 540
Lokalizacja: Poznań
Przyzwoity plecak w cenie do 300pln będzie trudno kupić. Skoro piszesz o cieplejszych rejonach świata to zakładam, że plecak ten będzie latać samolotami, a co za tym idzie będzie narażony na uszkodzenia w czasie takiego transportu czego doświadczył mój dość solidny Deuter. Radziłbym jednak zwiększyć budżet na plecak o 100-200pln bo inaczej będzie trudno cokolwiek znaleźć, chyba że trafi się jakaś dobra promocja.

_________________
Pain is temporary, glory is forever


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 23, 2012 1:43 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt paź 23, 2012 1:05 pm
Posty: 2
Zgadza się. Samolot na pewno trzeba brać pod uwagę. Budżet ostatecznie można zwiększyć, ale jak by mi rozszarpali w samolocie plecak za kilka stów to bym wyszedł z siebie chyba i stanął obok!
Ale powiedzmy, że mógłbym zwiększyć budżet o te 100-200zł (nie podoba mi się ten pomysł :wink: ) Co wtedy wchodzi w grę?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 23, 2012 2:20 pm 
Weteran

Dołączył(a): Wt sty 18, 2011 7:02 pm
Posty: 127
Plecak nie musi być narażony na uszkodzenia podczas podróży samolotem bo można zafoliować go przed podróżą na lotnisku lub kupić worek transportowy. Deuter ma taki worek. Kosztuje około 100 zł. Można też samemu taki worek uszyć - nylony i cordura jest do kupienia bez problemu i za niewielkie pieniądze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2012 7:12 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Zombi napisał(a):
No niby :D Ale wiesz, że mi Deuter to jakoś z lekkością i prostotą się nie kojarzy :D Choć ten na pewno z całej bogatej gamy - niezły :D Znalazłem jeszcze lekki plecak Ferrino, ale tylko w czeskim sklepie internetowym.... Na zdjęciu niby fajnie, ale nie mogąc obejrzeć go na żywo, nie zdecyduję się jednak

a campa plecaki widziałeś? tylko chyba w PL niezbyt dostępne :(

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2012 12:13 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 8:30 am
Posty: 12
Jakiś konkretny model campa ?, może udałoby sie coś wykombinowac


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2012 1:34 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
CAMPa? Nie niestety.... Polecacie jakiś? EDIT: CAMP nie ma chyba żadnego w ofercie między 20 a 30 l: ja ząs potrzebuję czegoś pośredniego
Na razie mam takie pomysły:
Grivel Air Tech 28 l (fajny, choć zółty kolor... i trochę pękaty....)
Piprs Climber 28 l (fajny, patenciarski, ale trochę za ciężki....)
HiMountain Ottorino 28 l (niby fajny, lekki i pakowny, więc gdyby inne nie były tańsze a ten miał lepszy kolor....)
Edelrid Helix 25 l (trochę za duży - jest chyba największy z podanych, trochę boję się, czy zrolowany nie zajmie za wiele miejsca w moim plecaku 45+10...)
Zastanawiam się jeszcze nad Ospreyem i BlackDiamondem Burn

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2012 1:42 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
polecić to ciężko, ze względu na słabą dostępność, ale ładne :mrgreen:
http://www.camp-usa.com/products/packs/m3-193102.asp

za to ten można obejrzeć w pl:
http://sklep.alpinsport.pl/p/821/plecak ... u4538.html

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2012 2:28 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
:D Te MHW już sobie wcześniej obejrzałem :D Zwróciłem uwage na lekki http://sklep.alpinsport.pl/p/765/plecak ... u4530.html
ale 1. niedostępny, 2. 30 l.... trochę boję, że będzie trochę za duży... Musiałbym zobaczyć go na żywo, a o to w Wawie trudno.

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2012 5:39 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
W końcu udało mi się obejrzeć to, co było dostępne na warszawskim rynku. Wybór pada na Grivela. Jest o ponad 100 zł tańszy od konkurencji, wygląda mega porządnie, na plecach leży bardzo dobrze, jest prosty, lekki, w plecaku dużo miejsca nie zajmie. Wydaje mi się wielkości HiMountaina lub jest od niego nawet odrobinę mniejszy, na pewno jest mniejszy od Edelrida. Kolor wygląda na zdjęciu gorzej niż w rzeczywistości, zobaczymy jak wyglądać będzie, gdy się pobrudzi. Nie jest - co ważne - pękaty, kształt określiłbym jako coś między normalnym a smukłym.

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 16, 2013 7:14 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr wrz 12, 2012 6:39 am
Posty: 4
Lokalizacja: Starachowice/Kraków
Witam forumowiczów!
Przedwczoraj w sieciówce TkMaxx natrafiłem na plecak Jansporta model Mazama
http://www.jansport.pl/plecak/TUA8,MAZAMA
cena w tym sklepie dość okazyjna, bo jedyne 199,00zł
Szukam plecaka na wycieczki jednodniowe, do spakowania dla dwóch osób, głownie latem. Rozmiar 25-30l. Wiem, że ten model Jansporta to plecak dla narciarzy, ale chyba nie tylko. Czy polecaliście brać taką okazję w tej cenie? Czy ten plecak dobrze sprawdzi się w postaci plecaka turystycznego? Jedyny mankament, który wstrzymał mnie przed kupnem, to to, że nie posiada kieszonek bocznych na butelką z wodą, tych bocznych siatek. Do tej pory używam plecaka bez takich kieszonek i wiem, że noszenie wody wewnątrz plecaka jest nieporęczne i dodatkowo zajmuje przestrzeń. Czy ktoś miał ten model i może orientuje się czy możliwe jest przypięcie butelki z wodą do bocznych pasków :?: które de facto w tym modelu mają służyć do podpięcia nart, kijków ;)

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 01, 2013 8:19 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt maja 28, 2013 10:29 pm
Posty: 2
Czy ktoś miał może okazję do przetestowania plecaka Easy Camp Matric 55 +5 http://www.outdoorzy.pl/-plecaki-turyst ... 32584.html albo słyszał o nim jakieś opinie? Proszę o pomoc :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 02, 2013 9:10 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4325
Lokalizacja: Kraków
A dlaczego upierasz się na Campusy, oprócz ceny?
Lepiej dołożyć, i kupić coś lepszego. Masz możliwość iść do dobrego sklepu, i przymierzyć, pomękolić sprzedawcę? Plecaka nie kupuje się w ciemno, to jak z butem. Co z tego, że się podoba, jak uwiera?

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 05, 2013 9:41 am 
Nowy

Dołączył(a): N lut 24, 2013 11:25 am
Posty: 11
witam
poszukuje plecaka o pojemnosci 50-60 litrow, lubie kupowac polskie produkty i tak samo patrzylem na plecaki takich marek jak Fjorrd Nansen i Wisport
o obu firmach czytalem wypowiedzi pzytywne i negatywne, czy to prawda ze Wisprt zawyza zawartosc plecakow?
modele jakie mnie zainteresowaly to:
-Fjord Nansen Froya55
-Wisport Quickpack 55
ktory z nich lepiej wybrac? a moze polecacie cos innego z tego pulapu cenowego? (moj max to 400 zlotych)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 09, 2013 10:27 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
D. napisał(a):
czy to prawda ze Wisprt zawyza zawartosc plecakow?

Tak, często po zakupie okazuje się, że zawartości wręcz brak, plecak w środku świeci pustkami. Tak to jest z tymi polskimi firmami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 10, 2013 9:30 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr lip 10, 2013 8:48 am
Posty: 3
Witam!
Planuję kupić plecak na kilkudniowe (ok. tygodniowe) wycieczki wędrowne, ale z noclegami w schroniskach. Zastanawiam się pomiędzy Berghaus Verden 45+8 i Osprey Kyte 46. Cenę mają porównywalną (499 zł i 560 zł) i akceptowalną. Co możecie o nich powiedzieć?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 10, 2013 10:23 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
Ten Osprey Kzte 46 jest damski. Choć Osprey jest z wyższej półki, to mi podobają się bardziej Berghausy.

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 10, 2013 10:39 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr lip 10, 2013 8:48 am
Posty: 3
Damskiego właśnie szukam. A jeśli chodzi o jakość czy są to plecaki porównywalne? Słyszałam, że Osprey jest zdecydowanie lepszy, ale może sprzedawca chciał sprzedać plecak bo Berghausów nie mieli.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 10, 2013 10:45 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
stan-61 napisał(a):
Choć Osprey jest z wyższej półki, to mi podobają się bardziej Berghausy.

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 18, 2013 6:21 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt paź 11, 2011 9:17 am
Posty: 160
Lokalizacja: Za daleko...
Mam pytanko, gdyż aktualnie jestem w Zakopanem i natknęłam się na taki oto plecak http://taniewspinanie.pl/Plecak-Feel-Fr ... odukt.html . Powodem owego zainteresowania jest aktualna promocja a mianowicie kupując jeden towar, drugi jest za złotówkę. Powiedzcie mi proszę co sądzicie o tym plecaku, bo powiem szczerze, że Feel Free kojarzę jedynie z nazwy, nie wiem natomiast jak sprawują się ich produkty. Będę wdzięczna za wszelkie opinie, jak będą one dobre, to skuszę się na zakup ;) .

_________________
Nigdy nie mów nigdy....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 21, 2013 9:34 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 8:00 pm
Posty: 80
zołzaa napisał(a):
Feel Free kojarzę jedynie z nazwy, nie wiem natomiast jak sprawują się ich produkty

Mam spodnie soft shell - owe, całkiem fajne jak za tą cenę. Przy ich zakupie trafiłam na taką samą promocję: polar kupiłam za złotówkę, jest bardzo ciepły. Przeżył pierwsze pranie, właściwie w stanie nienaruszonym.
Na temat plecaków niestety nic nie wiem i w ogóle to nie powinnam się wypowiadać, bo jestem fanką firmy Deuter :), ale (kobiecym okiem) ten który wybrałaś, to całkiem zgrabniusi jest


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 21, 2013 10:44 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 6:46 pm
Posty: 2
equlei napisał(a):
Damskiego właśnie szukam. A jeśli chodzi o jakość czy są to plecaki porównywalne? Słyszałam, że Osprey jest zdecydowanie lepszy, ale może sprzedawca chciał sprzedać plecak bo Berghausów nie mieli.

Ja posiadam osprey_aether_60 i jestem nim zachwycona. Przeżył swoje w Atlasie na Jebel Toubkal i wygląda jak nowy. No i jaki jest wygodny i lekki :)

Ale kupiłam za to mały Salewa Baegdoo i nikomu nie polecam. Pruje się na bocznych kieszeniach, tych siatkach i na kominie...Całkowita porażka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 22, 2013 8:14 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr lip 10, 2013 8:48 am
Posty: 3
Dzięki wszystkim za rady i opinie. Chyba jednak zdecyduję się na Berghausa bo jest ciut większy, ma lepszy pas biodrowy i wygodniejszą regulację systemu nośnego. Obym się nie zawiodła.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 22, 2013 1:22 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt paź 11, 2011 9:17 am
Posty: 160
Lokalizacja: Za daleko...
erebia napisał(a):
Mam spodnie soft shell - owe, całkiem fajne jak za tą cenę. Przy ich zakupie trafiłam na taką samą promocję: polar kupiłam za złotówkę, jest bardzo ciepły. Przeżył pierwsze pranie, właściwie w stanie nienaruszonym.
Na temat plecaków niestety nic nie wiem i w ogóle to nie powinnam się wypowiadać, bo jestem fanką firmy Deuter :), ale (kobiecym okiem) ten który wybrałaś, to całkiem zgrabniusi jest


Kupione :) Teraz tylko czekać żeby go konkretnie wypróbować :P Jak dobrze pójdzie i pogoda dopisze, to za 3 tygodnie przejdzie chrzest bojowy :P Wszystko zależy od Eli - Eli się udo, albo się nie udo (z pogodą :P )

_________________
Nigdy nie mów nigdy....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 25, 2013 2:16 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 9:09 pm
Posty: 2
Hej, mam nadzieję, że wspomożecie radą. Szukam plecaka 50-60l do 500zł. Oglądałam
-Salewa Kailua
- Fjord Nansen Froya
- Wolfgang Nomad

Który uważacie za najlepszy? Chce iść w góry z namiotem. Wolfgang wyglądał solidnie, ale miał jakiś dziwny system nośny (choć po moim starym plecaku, pewnie i tak jest lepszy...).

Z góry dziękuję za jakąś poradę, bo czas nagli a ja nie wiem czym się kierować przy decyzji :(

Update. Zobaczyłam jeszcze Wisport Mosquito- miał ktoś do czynienia?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 02, 2013 10:05 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Wszystkie są ch.ujowe.
Za tą kasę co masz na plecak to wbijaj na jakąś kwaterkę w Zako a nie będziesz się włóczył po chaszczach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 03, 2013 6:27 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4325
Lokalizacja: Kraków
Spiochu napisał(a):
nie będziesz się włóczył po chaszczach.

To jest ona. Trochę przytyta, ale nieznacznie.
Spiochu napisał(a):
Za tą kasę co masz na plecak to wbijaj na jakąś kwaterkę w Zako

Jak ma dać kasę górolom, to lepiej się nayebać gdzieś w parku.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 04, 2013 12:02 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Cytuj:
To jest ona. Trochę przytyta, ale nieznacznie.


Nie mogła napisać kluska albo pyza, byłoby bardziej swojsko.

Cytuj:
Jak ma dać kasę górolom, to lepiej się nayebać gdzieś w parku.


Co za różnica, w obu przypadkach, górale ją wykorzystają.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 04, 2013 9:49 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
kluseq napisał(a):
Hej, mam nadzieję, że wspomożecie radą. Szukam plecaka 50-60l do 500zł
Rzuć okiem też na plecaki firm Berghaus czy Karrimor

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 10, 2013 10:12 pm 
Nowy

Dołączył(a): So sie 10, 2013 9:57 pm
Posty: 1
potrzebuję kupić na już plecak do 60l, ma być uniwersalny: wyjazdy dłuższe, krótsze, stop, jakieś wypady piesze cena do 350zł. do plecaka ma się mieścić śpiwór, karimata i namiot. przeczytałem ten i masę innych wątków, testów i przeszukałem kilka sklepów internetowych oraz allegro.

który byście bardziej polecili

http://allegro.pl/plecak-karrimor-skido ... 13146.html


http://www.hike.pl/plecak-gorski-milo-d ... ieski.html


proszę o nie pisanie mi o lepszości deutera gdyż plecaki tej frimy nie są brane przezemnie pod uwagę

plecak będzie raczej brany w ciemno, gdyż u mnie nie ma w sklepach ani milo ani karrimora, abym mógł zrobić sobie testy któreś z tych firm


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 11, 2013 8:10 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4325
Lokalizacja: Kraków
Do 60l. zmieścisz, co chcesz. Ten Karimor podaje wagę 1400g do tego niby system nośny, więc tu na pewno kłamią. Poza tym na focie nie można obejrzeć tego systemu nośnego niby wygodnego. Na wygląd brałbym Milo, ale ja na wygląd nawet żony nie brałem, a co dopiero plecak. Jak bardziej stop, transport publiczny a nie treking, to weź Karimora. A ewentualne pretensje za decyzje kieruj do siebie.
Edit
literówka

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1248 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 42  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL