Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:43 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 30, 2012 11:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
:salut:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 30, 2012 11:41 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 24, 2010 1:01 pm
Posty: 1069
Lokalizacja: Wałkowa & Milicz & Wakefield
Konrad napisał(a):
jednak mam wielką prośbę do Was - pomóżcie


Uff pomożemy Konradzie :) Chyba wstanę się napić :P

_________________
''Video meliora proboque deteriora sequor.''

PIJ ZANIM POCZUJESZ PRAGNIENIE !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 30, 2012 11:58 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 10, 2010 5:25 am
Posty: 2120
Lokalizacja: Poznań
Konrad napisał(a):
Przetrwam kolejne walki z trollami, jednak mam wielką prośbę do Was - pomóżcie, aby treści umieszczane na tym forum mieściły się w granicach zdrowego rozsądku i prawa. Inaczej naprawdę nic z tego nie będzie.

Kamień z serca.
Potrzeba nieco zmian w moderacji, może nie tyle ilościowej co sprawnie wychwytującej takie skrajne przypadki, bo nie wyobrażam sobie nagle ścisłej kontroli i ważenia każdego słowa. I w zasadzie tyle powinno wystarczyć do tego, żeby administrator nie był ciągany i wypytywany o to czy tamto.
Swoją drogą nie sądziłem, że macki organów ścigania śledzą poczynania na tylu polskich forach i to jeszcze dość wnikliwie.

Przykre, że są jednostki, które w dziwny dla mnie sposób zareagowały na taką ewentualność, zwłaszcza na FB, gdzie jest nas mały procent całej społeczności.
Ważne, że jednak dało się to rozwiązać i nikt tu nie będzie wojował, bo po takim wyjaśnieniu nie ma zwyczajnie z czym.

_________________
http://www.flickr.com/photos/auralis1987


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 3:04 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Konrad - Vespa nie miala nic zlego na mysli, a ja sadze, ze gdybys od razu tak napisal bylibysmy wszyscy nieco spokojniejsi.

Do rzeczy:

jeszcze raz bardzo dziekuje, ze Twoj pomysl i praca daly nam tyle zabawy, i radosci na Twoim portalu i forum. Nie ma co rozwodzic sie nad tym tematem. Sadze, ze kazdy kto tu zagoscil mysli tak samo - swietna robota!

Jesli chodzi o pomoc: to oczywiste jak ABC, ze chcemy Ci pomoc i jesli mozliwe odciazyc. Rozumiem jakiego typu problemy masz z portalem, choc przeciez nikt nie wie dopoki sie nie zwierzysz. Nikt nie chcialby byc ciagany po komendach i prokuraturach tylko dlatego, ze robi cos dobrego dla innych. Ciezko wrecz wyobrazic sobie jakie to musi byc frustrujace, masz przeciez inne sprawy na glowie, od rodziny zaczynajac.

Nasza pomoc musi jednak byc jakos okreslona. Normalnym jest, ze postaramy sie nie przysparzac Ci stresow, ale ciezko odpowiadac za kogos innego jak za siebie. Z mojej strony mozesz oczekiwac, ze nie zamieszcze tu zadnych materialow, ktore nie pasuja do tresci forum, nie zamierzam tez wdawac sie w dlugotrwale klotnie, a jesli jakies sprzeczki mialy miejsce to staram sie i ograniczyc takie sytuacje, i zalatwiac je na pw. Niestety trzeba miec w swiadomosci, ze nie kazdy bedzie chcial sie dostosowac, nie kazdy bedzie wiedzial tez jakie sa oczekiwania. Dlatego mozna miec obawy, ze predzej czy pozniej ktos znowu narobi bigosu. Moze powinno sie nieco ostrzej traktowac razace przypadki - szybciej obdzielac banami, wiecej ciac i upominac. Moze potrzeba jest wiecej moderatorow? Jest tu troche rozsadnych ludzi, ktorzy z pewnoscia by sie do tego nadawali. Sadze tez, ze niektore przypadki problemow samoistnie sie juz nie powtorza, bo dzisiejsza dyskusja dotrze do adresatow mocniej, niz zwykle polajania.

W kwestii odpowiedzialnosci - jesli jestes sam jeden wszystko jest trudniejsze. Padly juz gdzies stosowne propozycje odnosnie jej rozlozenia - moze przejrzyj, przemysl i zobacz, czy nie ulzyly by Ci takie pomysly.

I tak, zalezy nam na tym miejscu, zzylismy sie i lubimy go. Czujemy sie wszyscy troche wspoltworcami tego forum, wiekszosc wnosi swoje male cegielki i jest dumna z tego, ze cos zostawiamy po swoich mniejszych i wiekszych wedrowkach po gorach. Szkoda byloby to wszystko zaprzepascic. Dlatego uwazam, ze nadszedl czas, aby wszystko sobie powiedziec i wspolnymi silami zastanowic sie, jak to wszystko usprawnic. Tak, abys mial z powodu bycia adminem i wlascicielem jedynie zrodlo dumy i radosci, a nie zmartwien.

Mam nadzieje, ze znajdziesz znowu radosc we wspolnym pisaniu i zagladaniu na swoja strone, wczoraj i dzis dostales wiele szczerych dowodow na to, ze wszysy staniemy za Toba. Trzeba tylko ustalic co robic.

Wal prosto z mostu i nie krepuj sie. Teraz jest czas, zeby cos poprawic, kolejnego kryzysu mozemy juz wszyscy nie przetrwac. Pisze troche w liczbie mnogiej, choc ogolnie pisze za siebie - mam nadzieje, ze wiekszosc sie jednak ze mna zgodzi.

----

Swoja droga to moglby byc przyczynek do ciekawej dyskusji na temat nowego problemu, jakim jest prawo do wlasnosci w Internecie. W swietle normalnej logiki - jestes pelnym wlascicielem tego miejsca, ale przeciez tylko wspolnie z nami ma ono prawdziwa wartosc merytoryczna. Podziwiam Cie za nie skomercjalizowanie strony, pokusa mogla byc duza. Tym bardziej powinienes rozumiec nerwowe reakcje jakie przebiegly po wielu z nas, my tez jestesmy tu dobrowolnie i z wlasnego wyboru. Nikt nie chcialby byc tak zupelnie ubezwlasnowolniony w czyms co jak widac jest dosc wazne, a tak to wlasnie wyglada. Twoja arbitralna decyzja w pierwszej chwili wygladala jak prima aprillisowy zart i choc nikt nie podejrzewal kaprysu i zlego humoru, to z pewnoscia wywolala lekkie oburzenie. Gdy tylko poczta pantoflowa zaczely splywac wiadomosci wszystko stalo sie nieco jasniejsze. Dlatego jeszcze raz: oczywiscie, ze pomozemy. :)

Dzieki.

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 7:00 am 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 29, 2012 4:47 pm
Posty: 149
Lokalizacja: Śląsk :)
Ufff... Dziękujemy Konrad! Będziemy się starać i pomożemy!
Od razu lepszy poranek :)

_________________
"Wzajemność wkrada się we wszystkie aspekty życia. Życie zwraca Ci wszystko, co w nie włożyłeś. Twoje życie to nie zbieg okoliczności. To odbicie Ciebie samego."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 7:17 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
Mazio napisał(a):
Pisze troche w liczbie mnogiej, choc ogolnie pisze za siebie - mam nadzieje, ze wiekszosc sie jednak ze mna zgodzi.
Zgadzam się :D

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 7:21 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
nie ma dnia żebym nie odpalił forum na kilka minut. Tak naprawdę moja pasja do gór ewoluowała wśród Was przez co mogłem zacząć spełniać swoje górskie marzenia. Ostatnie dni są dla mnie ciężkie więc zamknięcie forum było by dla mnie następnym ciosem.
Konrad cieszę się, że zmieniłeś zdanie :)

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 8:03 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Z mojej strony: wielkie przepraszam!
Nie zdawałem sobie z tego sprawy. Będę uważał...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 9:07 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
Ulżyło mi... :)
Od tej pory będę bardziej zwracać uwagę, czy umieszczane tutaj treści nie przysporzą Konradowi kłopotów, wcześniej rzeczywiście rzadko się o tym myślało.

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 9:30 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
kilerus napisał(a):
Będę uważał...

Oj, tak. Z grzybami trzeba ostrożnie. Szczególnie huby bywają zdradliwe i trujące ...

:roll:

:wink:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 9:51 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
I ja przepraszam bo poczuwam się do winy w kwestii "ujawniania danych osobowych" pomimo tego, że informacje moje brały się tylko z przegrzebania neta, a pobudki jakie mną kierowały nie są istotne... Jeszcze raz wielkie PRZEPRASZAM.

I może, żeby było łatwiej i aby w kluczowych sytuacjach nie oglądać się tylko na Konrad to dokonajmy kilku istotnych zmian:
1. Dajmy większe uprawnienia modom tj. nadania możliwości banowania Kolegom którzy robią swoje jako moderatorzy od dawna czyli tomek.l, Jacek
2. Odświeżmy/rozszerzmy grono modów ponieważ użytkowników przybywa a moderatorzy jak np. Senior widywani są coraz rzadziej.
3. Podnieśmy poziom trudności rejestracji, np. "zmuśmy" potencjalnych zainteresowanych do czekania na zezwolenie od admina.
4. Jeżeli na forum pojawia się jakiś niewłaściwy wątek/post to następuje jego usunięcie bez zbędnego dyskutowania i nie zostaje po nim nic. Moderator/Admin kieruje najwyżej PW do osoby zainteresowanej.
5. Jeżeli ktoś pojawia się tylko po to, aby zaspamować albo co gorsza, aby kogoś obrazić (co miało miejsce w sytuacji po której ja popełniłem "grzech") to usuwajmy taką osobę.

To tylko taki moje sugestie... tak czy inaczej pomożemy...

P.S. Fajnie żeby ktoś kto tutaj dość często działa, miał możliwość ingerencji w stronę techniczna forum.

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 10:24 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Konrad moje zdanie masz, jak i chęc pomocy również jak pisałem ostatnio. Jak coś to pisz.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 10:41 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
jest to Jedyne górskie forum, które odwiedzam. późno tu trafiłem, zbyt późno... ale cholernie by mi było smutno, gdyby wszystko miało pójść w kosmos.
zdążyłem już przywyknąć do specyfiki forum i jego użytkowników, poznać naprawdę fajnych ludzi, nauczyć się od nich czegoś.
dzień bez skakania po FTG to dzień taki jakiś nijaki...

nie twierdzę, że jestem idealny (no ale kto jest?) i być może też coś nabroiłem (może w kwestii danych osobowych?). gdzieś może byłem wulgarny i chamski? być może. w związku z tym, co Konradzie napisałeś postaram jakoś się ogarnąć i zwracać większą uwagę na sens swoich wypowiedzi. to mogę obiecać. jeśli chodzi o jakąś pomoc to tutaj po mojej stronie nie wygląda to zbyt optymistycznie - aż tak na tych wszystkich protokołach, językach, HTML-ach, BBCodach i czort wie jeszcze na czym po prostu się nie znam. ktoś wymyślił komputer, ktoś inny oprogramowanie - ja jestem zwykłym konsumentem, który nabył gotowy produkt i za Chiny Ludowe nie mam bladego pojęcia, jak to wogóle śmiga... i zbyt mało czasu spędzam na FTG, bym był przydatny jako cenzor/moderator czy cóś.
jesli chodzi o wsparcie za pomocą dutków to jestem gotów wesprzeć forum składką. byleby nie znikło.

szkoda byłoby tej wiedzy, którą można tu uzyskać i pracy tylu ludzi, a szczególnie Twojej Konradzie. wielki szacun za tą olbrzymią robotę, którą wykonałeś i jeśli gdzieś nabroiłem to przepraszam. przepraszam również wszystkich użytkowników.

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 10:48 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
PrT napisał(a):
I może, żeby było łatwiej i aby w kluczowych sytuacjach nie oglądać się tylko na Konrad to dokonajmy kilku istotnych zmian:
1. Dajmy większe uprawnienia modom tj. nadania możliwości banowania Kolegom którzy robią swoje jako moderatorzy od dawna czyli tomek.l, Jacek
2. Odświeżmy/rozszerzmy grono modów ponieważ użytkowników przybywa a moderatorzy jak np. Senior widywani są coraz rzadziej.
3. Podnieśmy poziom trudności rejestracji, np. "zmuśmy" potencjalnych zainteresowanych do czekania na zezwolenie od admina.
4. Jeżeli na forum pojawia się jakiś niewłaściwy wątek/post to następuje jego usunięcie bez zbędnego dyskutowania i nie zostaje po nim nic. Moderator/Admin kieruje najwyżej PW do osoby zainteresowanej.
5. Jeżeli ktoś pojawia się tylko po to, aby zaspamować albo co gorsza, aby kogoś obrazić (co miało miejsce w sytuacji po której ja popełniłem "grzech") to usuwajmy taką osobę.



I hamujmy się sami (a szczególnie dotyczy długotrwałych użytkowników) w kwestiach:

a/ relacji z przejść pozaszlakowych (nie dotyczy rzecz jasna dróg taternickich, chyba każdy wie o co chodzi).

b/ zamieszczania treści chronionych prawem autorskim (to chyba jest dla wszystkich jasne, obojętnie co o tym prawie prywatnie sądzimy).

Czasem nie trzeba banowania, wystarczy uwaga zwrócona na priv i usunięcie postu przez autora, bo nie każdy zdaje sobie sprawę z konsekwencji jakie z powodu niektórych nieprzemyślanych wpisów ponosi właściciel forum.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 10:50 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 8:51 am
Posty: 3860
Lokalizacja: Bathgate/Wawa
Konrad napisał(a):
Szanowni,
Odpowiadając najpierw na zarzuty o zabraniu "wartości intelektualnych" od razu odpowiadam, że bardzo proszę - w każdej chwili mogę przesłać zrzut z bazy danych wszystkich postów, które dana osoba napisała.


Szczerze? Wuj z tym. To był argument wynikający z czystej desperacji.

Dla mnie forum jest elementem codziennego życia, a jest to życie stresujące więc takie pozytywne elementy wiele znaczą.
Forum ma dla mnie dużo większe znaczenie niż powinna mieć jakakolwiek strona www dla usera. Głupio mi to pisać ale teraz już trudno.
Na pewno bym się do tego nie przyznała gdybyś jednak się uparł że forum zamkniesz, żeby złośliwie nie dawać ci satysfakcji (taka już ze mnie menda). Teraz natomiast mogę.

Cytuj:
Zatem tych, co zabolała moja decyzja - przepraszam.


To ja też przepraszam tylko już więcej nie rób takich numerów.

Jeśli będzie jasna lista postulatów, na jakie działania / zachowania nie powinniśmy sobie pozwalać, to będę się do niej stosować, ale na razie tak nie do końca ogarniam problem(y), np. o co chodzi z tym ujawnianiem danych osobowych?

_________________
[https://wordpress.com/view/3000stop.home.blog]239, zostało 43[/url]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 11:31 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 12:24 am
Posty: 6022
Lokalizacja: Centrum Dowodzenia Wszechświatem (Wro)
Dla uniknięcia kłopotu z policjami, prokuratorami i innymi, mam jedną, konkretną propozycję - przeformatowania regulaminu forum, bo ten który jest, jest po prostu netykietą, a nie instrumentem pomocnym właścicielowi serwisu.
Przykład dobrzse skonstruowanego regulaminu, chroniącego tyłki właścicieli serwerów i for znajduje się tutaj: http://serwisy.gazeta.pl/PocztaGazeta/1 ... Agory.html

Oferuję swoją konkretną pomoc przy przystosowaniu treści do potrzeb Forum Turystyka Górska - jedno słowo, i za 2 dni wszystko jest gotowe, jeśli jesteś Konradzie zainteresowany.

_________________
ಠ_ಠ Innego końca świata nie będzie. Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 11:41 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Konrad, dzięki wielki za to co zrobiłeś i robisz.
rogerus72 napisał(a):
późno tu trafiłem, zbyt późno
Mam podobne odczucie.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 12:06 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt cze 19, 2012 11:25 am
Posty: 29
Podwójnie żałosne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 12:28 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
Konrad napisał(a):

Przetrwam kolejne walki z trollami, jednak mam wielką prośbę do Was - pomóżcie, aby treści umieszczane na tym forum mieściły się w granicach zdrowego rozsądku i prawa. Inaczej naprawdę nic z tego nie będzie.



Dziekuje!

Olga napisał(a):

Od tej pory będę bardziej zwracać uwagę, czy umieszczane tutaj treści nie przysporzą Konradowi kłopotów, wcześniej rzeczywiście rzadko się o tym myślało.


Ja tez!
A tak ogolnie - PrT przedstawil kilka propozycji, jak mozna „ulepszyc” dzialanie forum – dotycza one jednak strony administracji. Zadam jednk (moze glupie) pytanie (poniewaz kompletnie nie znam sie na dzialalnosci w necie): czy jest cos, co zwykly szary uzytkownik moze zrobic by pomoc? :roll: Oczywiscie oprocz tego, by samemu nie umieszczal tresci „problemowych” – dane osobowe, reklamy, itp.

A nawet jesli chodzi o dane osobowe czy reklamy, to tez nie do konca jestem pewna jak to dziala, co mozna a czego nie mozna; nie mam nawet pojecia czy ja czegos nie palnelam, po prostu nie zdajac sobie z tego sprawy...

Vespa napisał(a):

Jeśli będzie jasna lista postulatów, na jakie działania / zachowania nie powinniśmy sobie pozwalać, to będę się do niej stosować, ale na razie tak nie do końca ogarniam problem(y), np. o co chodzi z tym ujawnianiem danych osobowych?

O to wlasnie!

I jeszcze sprawa pozaszlakowosci - rzeczywiscie moze miec administrator klopoty w tego powodu? jesli tak, to przepraszam, chyba tez sie przyczynilam... :(

widiowy napisał(a):
Podwójnie żałosne.

A cos takiego po prostu zupelnie ignorowac

_________________
dr Kozica szwedzka

pumeks fluorescencyjny firmy Pulokolor

nie dajmy się wciągnąć w tę podstępną grę! zapomnijmy wreszcie o tym czarnym tygodniu i powrócmy do naszego Forum wyciszeni i uspokojeni oraz pełni ufności i wzajemnego szacunku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 12:43 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 20, 2006 3:56 am
Posty: 2343
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Pytanie, czy będziemy się teraz pławić w samozadowoleniu, czy też zaczniemy myśleć nad tym co i jak zmienić, aby podobnych sytuacji w przyszłości uniknąć?

Przez ostatnie lata nie tylko zmienił się system prawny, ale również coraz więcej ludzi ma dostęp do internetu. Kolejna akcja z serii "kłopotliwych" jest więc tylko kwestią czasu.

_________________
Powolutku do przodu, mamy już stronę !!! :) :arrow: http://pomagamoli.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 12:46 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
kozica szwedzka napisał(a):
I jeszcze sprawa pozaszlakowosci - rzeczywiscie moze miec administrator klopoty w tego powodu?

Właśnie, dla mnie ten aspekt też jest ważny.
Dobrze by było jasno określić, o takiego typu trasach można pisać/dyskutować, tak żeby nie robić nikomu kłopotu.

Cytuj:
Pytanie, czy będziemy się teraz pławić w samozadowoleniu, czy też zaczniemy myśleć nad tym co i jak zmienić, aby podobnych sytuacji w przyszłości uniknąć?


Bardziej szczegółowy regulamin i większa ilość moderatorów, może nawet osobny temat (taki jak obecnie istnieje o spamerach) do zgłaszania wszelakich naruszeń - myślę, że w dużej mierze załatwiłoby sprawę.

Przydałby się też jakiś system ostrzeżeń dla użytkowników łamiących zasady, bo póki co jest wyłącznie wybór: dać bana lub zostawić jak było.

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 1:05 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
Kurcze, topografia to pikuś, ochrona danych osobowych itd. to dopiero wyzwanie. czy ktoś mógłby napisać, czego powinniśmy unikać, aby nikt nie miał przez nas kłopotów z polskimi organami ścigania? [A do tego czasu - trudno, na wszelki wypadek nie będę wklejał zdjęć własnej klaty ;)]

A poważniej - cieszę się, że jednak forum istnieje a decyzja Konrada nie okazała się ostateczna. Dodatkowo - nie było wcześniej możliwości napisania tego - uważam za niezwykłe to, że forum TG udaje się Konradowi prowadzić nie sprzedając nas reklamodawcom.

Olga napisał(a):
Przydałby się też jakiś system ostrzeżeń dla użytkowników łamiących zasady, bo póki co jest wyłącznie wybór: dać bana lub zostawić jak było.

System ostrzeżeń? Wydaje mi się, że za ostrzeżenie wystarczy PW. Treść, forma i liczba wiadomości to już decyzja moda/admina i jego zdrowego rozsądku i wyczucia sytuacji.

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 1:19 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt cze 19, 2012 11:25 am
Posty: 29
kozica szwedzka napisał(a):

widiowy napisał(a):
Podwójnie żałosne.

A cos takiego po prostu zupelnie ignorowac

Dlaczego ignorować >?
Ujawniać adresy IP i napiętnować. :pirat:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 1:20 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Olga napisał(a):
kozica szwedzka napisał(a):
I jeszcze sprawa pozaszlakowosci - rzeczywiscie moze miec administrator klopoty w tego powodu?

Właśnie, dla mnie ten aspekt też jest ważny.
Dobrze by było jasno określić, o takiego typu trasach można pisać/dyskutować, tak żeby nie robić nikomu kłopotu.



O tym dyskutowaliśmy nie raz i nie dwa.
Uprawianie taternictwa na obszarach do tego dopuszczonych (mapa jest na stronach TPN) jest legalne, obojętnie czy są to trasy II czy VII.
Na pozostałych obszarach (np. Liptowskie Mury) - jest nielegalne i szlus.

Na Słowacji też prawo bardzo ściśle precyzuje co jest legalne a co nie.
A jeżeli są jakiekolwiek wątpliwości (sami je mamy) - to lepiej nie publikować. Prawda ?
Nie jest żadnym usprawiedliwieniem "a Cywiński publikuje".
Jest takie stare przysłowie "co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie" i tego się trzymajmy.

Uważam też, że takie zapisy powinny znaleźć się w regulaminie forum.
Podpisując regulamin każdy wie na co się świadomie godzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 1:42 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
Basia Z. napisał(a):
O tym dyskutowaliśmy nie raz i nie dwa.
Uprawianie taternictwa na obszarach do tego dopuszczonych (mapa jest na stronach TPN) jest legalne, obojętnie czy są to trasy II czy VII.
Na pozostałych obszarach (np. Liptowskie Mury) - jest nielegalne i szlus.

Na Słowacji też prawo bardzo ściśle precyzuje co jest legalne a co nie.


Basiu, oczywiście się zgadzam, bardziej chodziło mi o te trasy, gdzie zdania co do legalności są podzielone, np. 0+ w terenie udostępnionym - po prostu dobrze wiedzieć, czy jest zgoda, żeby o tym pisać, czy też nie, i tylko tyle.

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 1:44 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
Basiu, co jest legalne, a co nie to ja wiem. Bardziej chodzilo mi o to, czy to w jakis sposob moze Konradowi (czy komus innemu) zaszkodzic, jesli ja sobie cos tam napisze na forum na temat chodzenia poza szlakiem - w koncu moge sobie tylko wymyslac, pisac glupoty, itp. Takich rzeczy jest kupa w necie przeciez. Czy administrator jest odpowiedzialny za moje fantazje? :) Inna rzecz - powiedzmy, ze kogos zachecam do zejscia ze szlaku, bo np. szczegolowo opisuje jak tam lezc - czy to jest karalne? czy moze ktos ukarac mnie, czy administratora?

Pytam bo nie wiem - moze sa to rzeczy oczywiste dla niektorych, ale ja naprawde nie mam pojecia jak to dziala...

Np. kiedy cos pisalam o spaniu w kolebie - czy w jakies sposob moglo to sprawic klopot administracji?

_________________
dr Kozica szwedzka

pumeks fluorescencyjny firmy Pulokolor

nie dajmy się wciągnąć w tę podstępną grę! zapomnijmy wreszcie o tym czarnym tygodniu i powrócmy do naszego Forum wyciszeni i uspokojeni oraz pełni ufności i wzajemnego szacunku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 2:21 pm 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
świnia na świnicy napisał(a):
Oferuję swoją konkretną pomoc przy przystosowaniu treści do potrzeb Forum Turystyka Górska - jedno słowo, i za 2 dni wszystko jest gotowe, jeśli jesteś Konradzie zainteresowany.

Witam,
tak, oczywiście - bardzo chętnie przyjmę pomoc.

Odpowiadając jednocześnie na pojawiające się propozycje - postaram się w ciągu najbliższych dni zmienić skrypt forum - zdecydowanie łatwiejsze będzie zarządzanie.
Drugą rzeczą będzie nadanie większych uprawnień moderatorom.
jak będzie dalej - zobaczymy. Dzięki za pomysły.

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 2:23 pm 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
Pisanie o OR nie sprawiło problemów i mam nadzieję, że nie sprawi :)

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 2:33 pm 
Weteran

Dołączył(a): So maja 10, 2008 3:58 pm
Posty: 141
Lokalizacja: krk
Konrad napisał(a):
Odpowiadając jednocześnie na pojawiające się propozycje - postaram się w ciągu najbliższych dni zmienić skrypt forum - zdecydowanie łatwiejsze będzie zarządzanie.


Chcesz podnośić phpBB? Wersja obecna jest dość, hm, wiekowa, także wypływanie na głębokie wody jest trochu ryzykowne w związku z potencjalnymi diffami w DB (od razu do wersji najnowszej), choć z pewnością o tym wiesz :wink: . Mam na innym forum znacznie nowsze phpBB i szczerze mówiąc bardziej podoba mi się ta pod względem funkcjonalnym, nie wiem tylko jak wygląda kwestia z panelem admina.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 2:53 pm 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
Dlatego wersja testowa stoi z boku, ale nie mogę się przekonać.
Jednak walka z dodatkami do tego też nie jest prosta - zobaczymy, co się da zrobić

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL