Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:43 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 27, 2012 5:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
endless, chata pod Chlebom jest rewelacyjna. Nie powinno być problemu z miejscem. Do schodzenia wszystko - wszędzie pięknie. Cała główna grań. Rozsudźce, Krywanie, 5 dni to masa czasu, wszędzie możesz iść.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 27, 2012 5:51 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 10:11 am
Posty: 323
To może te 5 dni za długo skrócę może do 3-4 skoro tak

_________________
Filmy Górskie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 27, 2012 7:00 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 9:45 pm
Posty: 2542
Możesz przejść sobie granią,rozpoczynając od Dierów,lecisz przez Rozsutce,południowy Gruń (jest tam Chata pod Gruniem), Chleb,Krywanie ,Suchy (chata pod Suchym). Ładna trasa,nigdy nie zrobiłam w całości,tylko we fragmentach:)Możesz zacząć równie dobrze w przeciwnym kierunku,zerknij sobie na mapie:)

_________________
"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami,to jest mój oddech, moje życie" - Wojtek Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 28, 2012 9:58 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sty 20, 2008 10:17 pm
Posty: 1253
Lokalizacja: Zdolny Śląsk
byłam w Małej Fatrze raz ,tak jak rzecze matragona: przez Diery na Rozsutce- i bardzo mi się tam podobało-polecam

_________________
a do piekła zabiorę wspomnienia.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 30, 2012 1:15 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
Co polecacie:
2 dni chodzenia - jeden cały, drugiego dnia chodzenie od 8:00 do 16:00 potem powrót do domu,
ja + mąż + syn 12 lat + syn 9 lat?
Nocleg w Terchovej, a dokładnie kemping w Bialym Potoku.
Trasy do 7 godzin, możemy użyć kolejki celem przyspieszenia wycieczki.

no strasznie nosi mnie na łykend :mrgreen:
Różne opcje rozpatruję...

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 30, 2012 1:31 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
anninred a byłaś kiedyś w Fatrze? Standardowa trasa Diery + Rozsutec. Ale nie wiem jak Twoi synowie kondycyjnie stoją, bo to całkiem spory kawał.
Drugiego dnia np. wjechać kolejką pod Chleb i na Wielki Krywań.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 30, 2012 1:41 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
Dzięki, idę oglądać na mapie.

Jeszcze nie byłam :) ale nosi mnie od pierwszej relacji z Małej Fatry umieszczonej na tym forum :D
Dzieciaki - jeśli trasa do 7-iu godzin - to kondycyjnie tak jak my (tj. ja i mąż), wytrzymali są, ładnie chodzą. Po Tatrach Słowackich robili 20 km dziennie z przewyższeniami do 750 m.

Mamy do Terchovej 240 km - 3h 40 min. wg. googla. Akurat na weekend.

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 30, 2012 1:53 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
anninred od której strony jedziesz? Jeśli od strony Cieszyna, przez Cadcę to nie jedźcie przez Zilinę - kawałek za Cadcą skręć na drogę 520 i potem w Starej Bistricy na Lutise. Droga nie jest gorsza a oszczędza się chyba ponad 20km. Młodym w Dierach się na pewno będzie podobać.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 30, 2012 2:52 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
Jedziemy od Cieszyna, czyli Cadca - Krasno nad Kysucou - Lutise ?
Nocleg sprawdziłam - jest w Biela - Nizne Kamence, trochę przed Terchovą.

hm... 20 km to nie problem, autko mamy ekonomiczne - problem jest, bo jedziemy z przyczepą kempingową, dość szeroką, czyli drogi baaardzo lokalne odpadają. Bo się nie zmieścimy. Szukam jak najszerszej drogi:)

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 30, 2012 4:52 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
Upgrade:
nie chce nam się przyczepy targać, zarezerwowałam nocleg w Chacie Holubek w Terchowej. 9 Euro/osobę, z aneksem kuchennym i łazienką - wydaje mi się niedrogo, bo prawie tyle płaciliśmy za kawałek trawnika na kempingu w Tatranskiej Lomnicy.
Dam znać jak było.
Obdzwoniłam wcześniej kilka noclegów i nie mieli miejsc. Po polsku można się dogadać:)

Pierwszy dzień: na górę Krywań, potem Diery. Mąż sobie zażyczył wysoko w góry :D

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 30, 2012 5:53 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Polecam jeszcze szlak "Obsivanka" - taki na pół dnia (np. w dniu przyjazdu lub wyjazdu). Zaczyna się w Tiesnavach a schodzi się do dolinki Vysne Kamence.
Bardzo ciekawy ale nie dla tych co mają lęk przestrzeni. W pewnym miejscu idzie się galeryjką (dość szeroką i wygodną) jakieś 100 m nad dnem dolinki.

Ja tam byłam z 7-latkami i dawali radę.

O, nawet zdjęcia jakieś mam, ale to z innego wyjazdu.

https://picasaweb.google.com/1037922192 ... CiaMichaA#


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 30, 2012 6:02 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
Zapisuję do listy szlaków do zrobienia:) największy lęk wysokości mam ja.
Teraz jedziemy tylko na 2 dni chodzenia, pt. wieczorem przyjedziemy, sobota - Krywań, niedziela - Diery i Rozsutec i około 16 wyjazd do domu.
W pn do pracy :/

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 04, 2012 11:05 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
Idź na Diery - mówili
będzie fajnie, dzieciom się spodoba - mówili :mrgreen:

Idź na Rozsutec - mówili
będzie fajnie - mówili :twisted:

1 dzień lało do 12, o 12 wyszliśmy na Diery popadywało, przeszliśmy Dolne Diery, Nove i Horne. Świetne te Diery, ja wymiękam na drabinach (lęk wysokości), ale przepiękny rejon. Dzieciarnia zachwycona. Udało nam się salamandrę zobaczyć. Niektóre odcinki z poręczami i łańcuchami to ciekawsze od tatrzańskich np. od żlebu z Rakuskiej Czuby (Viel'ka Svistovka) do Zielego Plesa.

Potem poszliśmy na Mały Rozsutec, bo czasu już nam brakło na Mały i Duży.

I teraz meritum - napisałam, że dzieci chodzą jak starzy - to prawda, przeszli baz problemu, wchodziliśmy zielonym szlakiem od Sedla Medzyrozsutce i schodzimy drugą stroną, potem przez las do parkingu w Białym Potoku. ALE JA MAŁO NA ZAWAŁ NIE ZESZŁAM!!!!! KTO MI POLECAŁ ROZSUTEC?!? JAJA POWURYWAM!
Tam kurna jest skałka w pionie prawie! Fakt, że z łańcuchami, ale dzieci nogi mają krótkie i teoretycznie nie za bardzo mieli jak wejść! Ale wleźli pięknie. I jeszcze wcześniej fajniutki kawał przepaści obwarowany konstrukcją z belek. A później piargi i kamolce stromo w dół, na szczęście trochę wbite w podeszczowe błoto.
Jak teraz zdjęcia oglądam, to normalnie powinni mnie do paki wsadzić, że tam z dziećmi lazłam!!!!! Nieodpowiedzialna matka ze mnie!!! Cholera, to jednak niebezpieczne było :/
Dzieciom się bardzo podobało. Pięknie szli. Nosa teraz zadzierają, gdzie to oni nie dali rady wejść. Starszy podsumował, że Maly Rozsutec to "niby taka niepozorna góra (w sensie wysokości n.p.m.), a jednak dała w kość".
Pod koniec szlaku szliśmy w błocie po kostki, ziemia rozmiękła od deszczu.

Na drugi dzień w niedzielę był wjazd kolejką, Vielki Kryvań, Chleb, Poludniowy Gruń i to cholerne zejście do Grunia, w sumie w porównaniu do soboty luzik, na zejściu do Grunia kolanko mi padło, bo trąba kijków zapomniałam, na szczęście zabrałam taką jakby ortezę na kolano. Jedne kijki muszę w aucie wozić, żebym nie zapominała.

Potem na wieczór termalne baseny w Besenowej (na folderach napisali 30 km, chyba lotu, jechaliśmy ponad 60 km z Vratnej) - baseny świetne, bardzo wysokie nowiutkie zjeżdżalnie.
I 30 km przed domem wjechaliśmy w jelenia.
My żyjemy, jeleń chyba też. Auto ogląda mechanik do spółki z ubezpieczycielem, czy finansowo opłaca się naprawić. Mam nadzieję, że się opłaca.
Wyjazd pełen atrakcji.

A, nocleg fajny nam się trafił - okazało się to osobne mieszkanie na poddaszu, mnóstwo miejsca na suszenie rzeczy, 2 duże pokoje, łazienka, pełna kuchnia z wyposażeniem w garnki, talerze etc, lodówka, czajnik i kuchenka 2-u palnikowa. Czyściutko, a gospodyni świetną śliwowicą częstuje.

Przyjedziemy jeszcze do Małej Fatry na 4-5 dni, mamy nadzieję, że załapiemy się na ten sam nocleg. Tak z początkiem lipca planujemy. Bardzo nam się góry spodobały.
Ale najpierw wyguglam obrazki z Wielkiego Rozsutca - wolę wiedzieć, czego się spodziewać :twisted:

Dopisek: matragona - na Twoich fotkach Mały Rozsutec nie wygląda tak stromo, jak w rzeczywistości ;) dałam się zmylić :lol:
Na Wielkim jest bardziej stromo niż na małym? Też są takie koszmarne piargi?

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 04, 2012 11:27 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
anninred suuuuuper :D :D :D
Ja tam na Małym nie byłem, tylko na Dużym:)
anninred napisał(a):
Na Wielkim jest bardziej stromo niż na małym? Też są takie koszmarne piargi?
Od Medzirozsutce jest bardzo łatwo, przy szczycie średnio, a od Medziholie jest umiarkowanie trudno, ale pewnie Twoje dzieciaki by dały radę!

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 04, 2012 11:38 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
te, masochista
ja tu piszę że jaja pourywam, a ty, że "suuuper" :lol:

Dzięki za zaufanie pokładane w kondycji moich dzieci :)
Tak myślę, że ktoś z Forum będzie wcześniej na Wielkim Rozsutcu to obfoci górę dla mnie górę...
Szlak na Mały Krivań dzieci zrobią bez problemu. I Obsivankę i Boboty.

A, wiecie, że gospodyni chodzi po górach? Mówiła, że turyści pytali to zaczęła chodzić, żeby mieć co odpowiadać. Bardzo konstruktywnie z nią pogadaliśmy nt. szlaków, gdzie warto iść i kiedy. Obsivankę bardzo polecała, miała schematy szlaków i przewodnik po słowacku na wyposażeniu mieszkania dla turystów.

Mąż wrzucił zdjęcia na ramkę i próbuję pracować i nic, tylko oglądam zdjęcia. Ponad chmurami chodziliśmy, nad lasami zaciągały się wstążki chmur, tylko szczyty wystawały. Przepięknie było.

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 04, 2012 3:12 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 9:45 pm
Posty: 2542
anninred,jak Małego przeszliście to i Wielkiego na SPOKOJNIE przejdziecie:)
Poważnie,widziałam nie jeden raz Slowaków z małymi dziećmi;-)
Jak znajdę chwilkę to wrzucę zdjęcia z Wielkiego,mam jakieś..
A poza tym to dobrze,że się spodobało i chcecie wracać :)

_________________
"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami,to jest mój oddech, moje życie" - Wojtek Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 04, 2012 3:24 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
anninred napisał(a):

Przyjedziemy jeszcze do Małej Fatry na 4-5 dni, mamy nadzieję, że załapiemy się na ten sam nocleg. Tak z początkiem lipca planujemy. Bardzo nam się góry spodobały.
Ale najpierw wyguglam obrazki z Wielkiego Rozsutca - wolę wiedzieć, czego się spodziewać :twisted:



Mnie nie pytałaś o Mały Rozsudziec, a wszystko bym napisała, jak na spowiedzi ;)

Moim zdaniem Wielki znacznie łatwiejszy niż Mały i nie tak eksponowany.
Oczywiście trasa dłuższa.

Diery jak dla mnie spoko, na Małym R. sama nie miałam problemów w wejściu przez tą płytę z łańcuchami, ale kiedyś musieliśmy tam podsadzać jakieś Słowaczki.
Zaś innym razem w zejściu mój starszy syn, wtedy 14 latek tam z góry po prostu zeskoczył na tą płytę z wysokości około 2 m, ja mało nie zeszłam na zawał.

Jeszcze innym razem w zejściu na stronę Białego Potoku (po deszczu) musiałam się trzymać kosówki na tym szutrze, a potem już niżej w lesie ujechałam na błocie i całym impetem usiadłam na tyłek.

Z tego wyjazdu mam już zdjęcia:

https://picasaweb.google.com/1037922192 ... iernik2007

To chyba najlepiej oddaje jak tam było:

Obrazek

I to samo z góry (inny autor) nie wygląda tak źle, a ja się trzymam kosodrzewiny

Obrazek

Co do Obsziwanki, o której pisałam wcześniej - szlak jest podobny trudnościami do zejścia z Małego Rozsudźca, ale chyba bardziej eksponowany. Jadnak jak tam daliście radę - to dacie i tutaj.

Zaś zejście z Południowego Grunia na Gruń - to dla mnie najgorszy kawałek szlaku chyba w całych słowackich górach. Szłam tam raz - i więcej nie pójdę, za bardzo lubię swoje kolana.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 04, 2012 3:58 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 9:45 pm
Posty: 2542
Wchodząc na Wielki Rozsutec od Medzirozsutców są tylko dwa krotkie miejsca z łańcuchem:
Obrazek

Obrazek

Od strony Medziholie zaś sprawa ma się tak( więcej miejsc z łańcuchami do pomocy!!, drabinki,kruszyzna),czy trudno nie powiem.Pierwsze doświadczenie z tym miejscem miałam w zejściu lata temu i na pewno zrobiło wrażenie..jest tam dość kruchawo,ale na spokojnie do przejścia..;-) poczytasz,pooglądasz i sama ocenisz!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Więcej grzechów nie pamiętam...;-)

_________________
"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami,to jest mój oddech, moje życie" - Wojtek Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 04, 2012 4:32 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
matragona napisał(a):

Od strony Medziholie zaś sprawa ma się tak( więcej miejsc z łańcuchami do pomocy!!, drabinki,kruszyzna),czy trudno nie powiem.Pierwsze doświadczenie z tym miejscem miałam w zejściu lata temu i na pewno zrobiło wrażenie..jest tam dość kruchawo,ale na spokojnie do przejścia..;-) poczytasz,pooglądasz i sama ocenisz!



A ja tych miejsc nie pamiętam, widać nie zrobiły na mnie takiego wrażenia, bo nie były eksponowane. Schodziłam tam ze 3 razy, w tym raz z 8-latkiem. Pamiętam natomiast długi łańcuch na końcowym odcinku, już na piargu, gdzie nie był specjalnie potrzebny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 04, 2012 5:27 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 9:45 pm
Posty: 2542
Część zdjęć z zeszłego roku,więc myślę,że się tam wiele nie zmieniło;-)
Ale pewnie Basia masz rację,bo te łańcuchy w wielu miejscach nie są potrzebne,może bardziej jak jest po deszczu,bo wtedy ślisko..ale nie chcę oceniać,żeby nie było.. :wink:

_________________
"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami,to jest mój oddech, moje życie" - Wojtek Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 04, 2012 7:48 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn lip 06, 2009 3:13 pm
Posty: 306
Lokalizacja: Kraków
anninred napisał(a):
Idź na Rozsutec - mówili
będzie fajnie - mówili :twisted:


Heheh, pamiętam, jak mi samej przyszło wleźć na Małego Rozsutca :) na Dierach spoko, ale właśnie Mały od Miedzirozsutców, a właściwie zejście tym szlakiem z niego mnie przytkało na jakieś 10 minut. Zresztą na drugiej stronie tego wątku się tym faktem pochwaliłam, ostrzegając zarazem, że nie jest to szczególnie banalne miejsce ;)

Wielki jest znacznie łatwiejszy, ekspozycji brak, w zejściu do Miedziholie dość długi ciąg łańcuchów, ale pamiętam, że większość z nich ominęłam bokiem, gdzie została przez ludzi wydeptana dość krucha ścieżka.

_________________
Nie trać serca.
Ktoś mógłby chcieć je wyciąć a nie chciałby marnować czasu na szukanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 05, 2012 12:51 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
Basiu Z - ba, żebym to ja wtedy dokładnie wiedziała, o co pytać :lol:
Dziękuję za informacje.
Moi (jeszcze?) nie zeskakują ze skał na szlaku...

Zdjęcia bardzo pomocne. Na tym piarżysku mamy fotki w podobnych miejscach.
Spodnie moje kolor zmieniły na błotny. Upaćkani byli wszyscy oprócz mojego męża. Jakby nie kosówki, to bym chyba kilka razy na tyłku wylądowała.

Biaxident - twojego posta z raportem z wycieczki na Mały Medzyrozsutec nie doczytałam wystarczająco dokładnie :oops:
Zastanowiłabym się nad ciąganiem tam dzieci. Przy czym dzieci nie żałują i zadowolone z wejścia.
Ja w dół bym tędy nie zeszła. W życiu! A jak bym miała patrzeć, jak dzieci schodzą, to ja bym zeszła na zawał... Ekspozycji nie lubię, a jak jest pionowo w górę i tuż obok bardzo pionowo w dół - to mi niekomfortowo.

Hehe chociaż najbardziej to mnie przytkało na... krętych schodach na nowe zjeżdżalnie w Besenowej - prawie na samej górze :lol: Świat zaczął wirować :lol:

matragona - dzięki za fotki Wielkiego Rozsudźca - pomocne, już obejrzeliśmy z mężem. Diagnoza jest taka, że damy radę, oczywiście przy ładnej pogodzie (lipiec będzie). Skały (byle nie w pionie) z łańcuchami to nawet lekką euforię u dzieci wzbudzają :lol:
Piargów i szutru się boję. W necie znalazłam taką fotkęi taką.
To jest poniżej drabinek? Od której strony? Przełęczy Medzyrozsutec czy Medzyholie?
Wolę wchodzić trudniejszym a schodzić łatwiejszym szlakiem. Ewentualnie wejdziemy i zejdziemy tą samą drogą. Jaką lepiej, Medzyrozsutce?

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 05, 2012 5:57 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn lip 06, 2009 3:13 pm
Posty: 306
Lokalizacja: Kraków
Heheh, czasami mam wrażenie, że łatwiej jest coś samodzielnie zrobić (vide schodzenie po łańcuchach), niż patrzeć spokojnie, jak to wykonują dzieci ;) A one, to już najmniejszy z tym wszystkim mają problem ;)
Zdjęcie numer 2 jest wykonane od strony Medzyholie, ale nie pamiętam, którędy dokładnie biegnie ścieżka, bo nie widać jej na zdjęciu. Miejsca wykonania pierwszego niestety nie kojarzę. A co do obydwu podejść na szczyt, wydaje mi się, że dłuższy ciąg łańcuchów, jak i większa kruszyzna występuje od Medzyholie, ale to już musiałby ktoś potwierdzić, bo mnie może pamięć mylić :)

_________________
Nie trać serca.
Ktoś mógłby chcieć je wyciąć a nie chciałby marnować czasu na szukanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 05, 2012 9:37 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
Większe trudności techniczne i łańcuchy są od Medzyholia.
Od Medzyrozsutców nie ma żadnych sztucznych ułatwień, bo i nie są tam potrzebne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 06, 2012 9:50 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
Dziękuję za informację, jak tam będę optowała za łatwiejszą trasą.
Chociaż za rok dzieciaki większe będą - i wzrostowo i kondycyjnie.
Dzięki jeszcze raz! :D

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 06, 2012 11:37 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
anninred napisał(a):
To jest poniżej drabinek? Od której strony? Przełęczy Medzyrozsutec czy Medzyholie?
Wolę wchodzić trudniejszym a schodzić łatwiejszym szlakiem. Ewentualnie wejdziemy i zejdziemy tą samą drogą. Jaką lepiej, Medzyrozsutce?


Końcówka zejścia na Medziholie, już poniżej skał.
Dla mnie też ten kawałek po szutrze był najgorszy, tym bardziej że miałam już zmęczone nogi. Ale nie ma ekspozycji i da się zjechać na butach.

A 8-latka wziął na chwilę "na barana" mój kolega i zbiegł z nim na samą przełęcz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 10, 2012 9:20 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
Dzięki:)
Opcja na barana odpada, już za dużo kochanych kilogramów

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N kwi 07, 2013 9:32 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz paź 27, 2011 12:27 pm
Posty: 27
Planuję majówkę, w grę wchodzi m.i.n. Mała Fatra. Wiem że takie pytania to raczej do wróżbity macieja :lol: , ale kompletnie nie wiem jakich warunków można się tam spodziewać za nieco ponad 3 tygodnie. Typowo zimowe, czy może wiosenna breja ??? Na kamerkach w zeszłym tygodniu było widać zimę w pełni z dużą ilością śniegu...

W ekipie będą osoby z kondycją ale znikomym doświadczeniem w chodzeniu po górach i zastanawiamy się czy przy tegorocznej pogodzie nie wybrać czegoś jeszcze niższego w PL.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 02, 2013 8:44 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
Jakby kogoś interesowało to na Małej Fatrze obecnie już warunki typowo letnie. Na szlakach resztki śniegu tylko w zacienionych miejscach między kosówkami. Główna grań całkowicie wolna od śniegu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 03, 2013 6:17 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
hm...:)
kusi

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL