Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:25 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 569 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 07, 2012 5:07 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 04, 2009 5:33 pm
Posty: 1009
Lokalizacja: Bielsko-Biała
To moje pierwsze makro więc krytyka ................... wskazana :)
Obrazek

_________________
https://plus.google.com/105991526101585050980


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 08, 2012 7:42 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Skoro tak to... nie jest ostre i ucięty pąk :<

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 08, 2012 10:49 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 04, 2009 5:33 pm
Posty: 1009
Lokalizacja: Bielsko-Biała
m__s napisał(a):
Skoro tak to... nie jest ostre i ucięty pąk :<


faktycznie kawałek pąka ucięty. Nie jest ostry w sensie że mała głębia ? Czy że po prostu kwiatek nie ostry ?

_________________
https://plus.google.com/105991526101585050980


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 08, 2012 10:54 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Głębia ok - fajna. Taka powinna być. Sam środek kwiatka nie jest ostry. Jakby lekko poruszony, albo jakby obiektyw nie za dobrze ustawił ostrość. Zdjęcie by też ewentualnie mogło zostać wyostrzone jeszcze przy eksportowaniu na komputerze.

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 08, 2012 11:47 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 04, 2009 5:33 pm
Posty: 1009
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Zdjęcie robione z ręki więc faktycznie mogło się poruszyć . Ale będę miał to na uwadze następnym razem :) . TAkie mały pytanko ? Jak lepiej robic makro ? W trybie makro czy bawic sie na manualu ??

_________________
https://plus.google.com/105991526101585050980


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 08, 2012 11:53 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Jaki masz aparat? Jednak jeśli pytasz o takie ustawienia to domyślam się, że jakąś "małpkę". W takim wypadku najlepiej na ustawieniach macro. Zadbaj też o to, żeby mieć dobre światło - wtedy czas naświetlania masz krótszy, a co za tym idzie, trudniej poruszyć zdjęcie. Niestety lampa w takich aparatach często daje przepały i źle doświetla fotografowany obiekt.

Edit:

O ile dobrze zauważyłem to na Picassie masz NIKON D3100 :) Ja swoim aparatem w 90% przypadków robię zdjęcia w trybie AV. Ustawiam tylko przysłonę w zależności od warunków.

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 08, 2012 3:17 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
To ja mam Nikon D3000 - tu się nie opłaca żadnych trybów stosować, tylko manual :wink:

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 09, 2012 11:19 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 04, 2009 5:33 pm
Posty: 1009
Lokalizacja: Bielsko-Biała
m__s tak D3100 :) No właśnie , a mi najlepiej zdjęcia na trybie Makro wychodzą. Na manualu ciężko się "wstrzelić" w czas i przesłone.Ale faktycznie NIkon na opcje P - czyli - ustawiasz przesłone a on automatycznie dobiera czas migawki. Czas się tym zainteresowac :) Kasia86 Zawsze wszystko robisz na manualu ?

_________________
https://plus.google.com/105991526101585050980


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 09, 2012 3:05 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
mobiline napisał(a):
Kasia86 Zawsze wszystko robisz na manualu ?

Nom. Oprócz zdjęć w pomieszczeniach :wink:

mobiline napisał(a):
m__s mi najlepiej zdjęcia na trybie Makro wychodzą. Na manualu ciężko się "wstrzelić" w czas i przesłone.

Możesz mieć rację. Szczerze przyznam, że od kiedy kupiłam ten aparat to nigdy nie robilam nic w trybie Makro. Jesli chodzi o makro to przesłona nie ma tu wielkiego znaczenia i da się chyba na każdej makro zrobić (jeśli się mylę to niech mnie ktoś mądrzejszy poprawi :wink: ). Aczkolwiek chyba najlepiej robić na niskich wartościach bo masz krótszy czas naświetlania i możesz spokojnie robić zdjęcia z ręki. Najepierw ustawiasz balans bieli, potem przesłonę, a potem czas (długość naświetlania zawsze na końcu ustawiasz używając światłomierza - chociaż ja czasem tak "na czuja" ustawiam jak nie widzę w wizjerze :)

U mnie wygląda to tak:

Obrazek


Potem ustawiasz punkt ostrości tam gdzie chcesz (np na środek kwiatka) i robisz zdjęcie.

Dużą przesłonę (tzn wysoką wartość) używam rzadko i daję tylko jak robię pod słońce albo przy zdjęciach nocnych i chcę mieć gwiazdkę ale wtedy od razu czas jest dużo dłuższy :sunny:

Ot i cała filozofia. A teraz idź popróbuj różne ustawienia, bo najlepszą nauką jest praktyka :)

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 10, 2012 9:28 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Kasia86 napisał(a):
Możesz mieć rację. Szczerze przyznam, że od kiedy kupiłam ten aparat to nigdy nie robilam nic w trybie Makro. Jesli chodzi o makro to przesłona nie ma tu wielkiego znaczenia i da się chyba na każdej makro zrobić (jeśli się mylę to niech mnie ktoś mądrzejszy poprawi :wink: ). Aczkolwiek chyba najlepiej robić na niskich wartościach bo masz krótszy czas naświetlania i możesz spokojnie robić zdjęcia z ręki. Najepierw ustawiasz balans bieli, potem przesłonę, a potem czas (długość naświetlania zawsze na końcu ustawiasz używając światłomierza - chociaż ja czasem tak "na czuja" ustawiam jak nie widzę w wizjerze :)


No nie do końca. Wszystko zależy głównie od obiektywu a nie od aparatu. Przysłona może być niska, tylko pytanie czy Twój obiektyw nie mydli na niskiej przysłonie lub czy ma wystarczającą ostrość, przy której na powiększonych zdjęciach widać jakieś szczegóły... Przysłona raczej nie powinna być najniższa. Obstawiam, że coś w granicach 4.0 lub 5.6. Fakt, przy niższej przysłonie i wyższym czasie migawka zamknie się szybciej, ale tak jak mówię wszystko zależy od obiektywu i warunków atmosferycznych gdzie robi się zdjęcie. Wystarczy, że będzie dużo słońca i nie będzie praktycznie szans na poruszenie aparatu i nieostre zdjęcie.

Balans bieli tutaj nie ma, a w zasadzie nie powinien mieć żadnego znaczenia. Między innymi dlatego, że zdjęcia powinno się robić w RAW'ach a nie w JPG!! Wtedy spokojnie można balans bieli ustawić na komputerze a gdy nawet w zdjęciu coś nie wyszło to łatwo można to skorygować na komputerze.

Lepiej robić zdjęcia (na początku) w trybie AV (nie wiem jak to u was jest na Nikonie). Aparat sam dobierze czas naświetlania - mniejsza szansa, że się pomylimy i zdjęcie nie wyjdzie i trzeba będzie powtórzyć. Inna sprawa, że jak wyjdzie lekko niedoświetlone/ prześwietlone to można również z RAW'a uratować całą fotkę.

Koniec końców tryb trybem, ale głównie liczy się obiektyw macro a nie tryb macro w aparacie :)

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 10, 2012 11:43 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
m__s napisał(a):
Przysłona raczej nie powinna być najniższa. Obstawiam, że coś w granicach 4.0 lub 5.6. Fakt, przy niższej przysłonie i wyższym czasie migawka zamknie się szybciej, ale tak jak mówię wszystko zależy od obiektywu i warunków atmosferycznych gdzie robi się zdjęcie. Wystarczy, że będzie dużo słońca i nie będzie praktycznie szans na poruszenie aparatu i nieostre zdjęcie.


Jak mam max wartość przysłony 29 to 5.6 jest dla mnie nadal niską wartością :wink:
Poza tym przy niskich przysłonach tło wychodzi rozmyte co w makro fajnie wygląda :)


m__s napisał(a):
Balans bieli tutaj nie ma, a w zasadzie nie powinien mieć żadnego znaczenia. Między innymi dlatego, że zdjęcia powinno się robić w RAW'ach a nie w JPG!! Wtedy spokojnie można balans bieli ustawić na komputerze a gdy nawet w zdjęciu coś nie wyszło to łatwo można to skorygować na komputerze.

Lepiej robić zdjęcia (na początku) w trybie AV (nie wiem jak to u was jest na Nikonie). Aparat sam dobierze czas naświetlania - mniejsza szansa, że się pomylimy i zdjęcie nie wyjdzie i trzeba będzie powtórzyć. Inna sprawa, że jak wyjdzie lekko niedoświetlone/ prześwietlone to można również z RAW'a uratować całą fotkę.

Mi się tam nie chce bawić w Photoshopa. Ja go tylko używam żeby ew czasem rozjasnić/przyciemnić zdjęcie i dorobić rogi w panoramach. Jakbym miała te wszystkie zdjęcia do panoram wywoływać z RAW-ów to by mnie chyba szlag trafil :)

m__s napisał(a):
Koniec końców tryb trybem, ale głównie liczy się obiektyw macro a nie tryb macro w aparacie :)

Fajna rzecz, ale droga niemiłosiernie, ale zgadzam się, że dużo zależy od obiektywu. Mi najładniejsze makro wychodziło na starym Heliosie 52 (super kolory!!) tylko ostrość trzeba było ustawiać ręcznie (co nie zawsze było takie łatwe :/):

https://picasaweb.google.com/1044813742 ... 3000Helios

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 10, 2012 12:22 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Kasia86 napisał(a):
Jak mam max wartość przysłony 29 to 5.6 jest dla mnie nadal niską wartością :wink:
Poza tym przy niskich przysłonach tło wychodzi rozmyte co w makro fajnie wygląda :)


Generalnie wszystko zależy od obiektywu, jak już pisałem wyżej. Zależy na jakiej przysłonie Twój ma najlepsze osiągi. Jeśli jest to 5.6 to warto przymknąć przysłonę do tej wartości i strzelać właśnie na takiej niż schodzić niżej.

Kasia86 napisał(a):
Mi się tam nie chce bawić w Photoshopa. Ja go tylko używam żeby ew czasem rozjasnić/przyciemnić zdjęcie i dorobić rogi w panoramach. Jakbym miała te wszystkie zdjęcia do panoram wywoływać z RAW-ów to by mnie chyba szlag trafil :)


Kiedyś słyszałem, że Photoshop jest dla grafika a Lightroom dla fotografa. Nie wiem czy używałaś kiedyś LR, ale jeśli nie to ściągnij sobie wersje trial (30 dni chyba) i zobacz jak to tam wygląda. Masz akcje, ustawienia innych użytkowników itp. Możesz na cała serię puścić wybrane akcje zamiast bawić się zdjęcie po zdjęciu. Mi się czasami też nie chce obrabiać każdego zdjęcia osobno, ale tak uzyskuję najlepsze efekty. Dodatkowo zdjęcia robione w JPG to niestety kupa. Dla mnie istnieje tylko RAW i później eksport po wywołaniu. Mając już lustrzankę wypadałoby korzystać z możliwości jakie daje nam taki aparat, bo inaczej tak naprawdę można robić zdjęcia małpką i efekt będzie bardzo podobno :)

Tak jak fotograf kiedyś wywoływał zdjęcia w ciemni tak teraz wywołuje się zdjęcia z RAW'ów.

Kasia86 napisał(a):
Fajna rzecz, ale droga niemiłosiernie, ale zgadzam się, że dużo zależy od obiektywu. Mi najładniejsze makro wychodziło na starym Heliosie 52 (super kolory!!) tylko ostrość trzeba było ustawiać ręcznie (co nie zawsze było takie łatwe :/):


https://picasaweb.google.com/1044813742 ... 3000Helios


Niestety szkła do aparatów to nie jest tania impreza. Jakość kosztuje! Później jednak jest fajnie, bo na zdjęciach przynajmniej widać efekt i włożone pieniądze w szkło. Niestety nie wszystko da się osiągnąć tanim kosztem.

Co do szkieł manualnych to Helios jak i stare manualne 50-tki są całkiem spoko. Jak się ma jeszcze przejściówkę z potwierdzeniem ostrości to już całkiem wypas :) Niby stare szkła a robią naprawdę super zdjęcia!

Warto też zauważyć, że zdjęcia ze starych obiektywów M42 maja zupełnie inny bokeh! :twisted:

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 10, 2012 3:27 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
Na razie mnie nie stać ani na przejściówkę do Heliosa, ani na nowy obiektyw :( Co do Lightrooma to widziałam, testowałam, ale jakoś nie jestem do niego przekonana. Ja wiem, że za pomocą PSa można naprawdę ekstra zdjęcia poprawiać, ale poco? Ja dążę do tego, żeby w ogóle PSa nie używać :mrgreen: (co nie zmienia faktu, że mi się takie lekko poprawione zdj w Psie czasem podobają :wink:)
Zresztą już była kiedyś taka dyskusja jak Ciebie jeszcze nie było na forum gdzie mnie cłopaki przekonywali do PSa.... i im się nie udało :)

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 10, 2012 10:03 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Każdy robi jak mu pasuje :) a tą przejściówkę to sobie spraw kiedyś ^^

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 11, 2012 9:52 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
:)

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 11, 2012 2:01 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 04, 2009 5:33 pm
Posty: 1009
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kasia86 napisał(a):
Jak mam max wartość przysłony 29 to 5.6 jest dla mnie nadal niską wartością :wink:
Poza tym przy niskich przysłonach tło wychodzi rozmyte co w makro fajnie wygląda :)




Dokładnie. Też to zauważyłem. Im mniejsza przesłona ( u mnie maxymalnie 5.6 ) tym mniejsza głębia. Dodatkowo mała przesłona powoduje wpadanie więcej światła przez co zdjęcie ma więcej kolorów, lepiej odwzorowuje itd. Tyko z drugiej strony czy aż tak ważne to jest przy makro skoro chcemy tylko miec ostry pierwszy plan. CO innego krajobrazy.
m__s gdzieś widziałem że zdjęcia robisz obiektywem f2.8 i już wiem skąd tyle kolorów. :D

Kasia86 napisał(a):
Ja wiem, że za pomocą PSa można naprawdę ekstra zdjęcia poprawiać, ale poco? Ja dążę do tego, żeby w ogóle PSa nie używać :mrgreen: (co nie zmienia faktu, że mi się takie lekko poprawione zdj w Psie czasem podobają :wink:)


Jestem tego samego zdania. Dobre zdjecie to zdjęcie bez fotoshopowania
:) Ale naprawde trzeba dużo pracy żeby zrobic dobre zdjęcie bez poprawek. I zgadzam się z Kasią. Lekko poprawione zdjęcie - wieńczy dzieło :D

_________________
https://plus.google.com/105991526101585050980


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 11, 2012 2:12 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
@mobiline - tak, niektóre zdjęcia robię na 2.8, jednak nie często, bo obiektyw 70-200 f/2.8L waży ponad 1kg 8) a w górach jak wiadomo często każdy kg się liczy :)

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 21, 2012 6:23 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 04, 2009 5:33 pm
Posty: 1009
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Obrazek

_________________
https://plus.google.com/105991526101585050980


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 21, 2012 9:18 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
O proszę, najsilniejsza trucizna dostępna w naszych górach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 26, 2012 7:40 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn gru 05, 2011 12:08 am
Posty: 640
Lokalizacja: 110 km
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 27, 2012 8:28 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
Krajan83 napisał(a):
Obrazek

o! pona :lol:

ładna ważka :wink:

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 29, 2012 10:22 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt sie 28, 2012 3:51 pm
Posty: 4
Hej! Planuję zakup aparatu i zastanawiam się, jak lustrzanka alfa Sony sprawdza się przy makro? Możecie coś o tym powiedzieć? Czy ktoś z Was fotografuję tym aparatem? Jeśli tak, to byłabym wdzięczna za piękne zdjęcia :) Chciałabym porobić zdjęcia roślinom, owadom, tak jak wyżej. Z góry dzięki za opinie, pozdrawiam gorąco :)

_________________
@--->-------


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 29, 2012 11:26 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Jeśli chcesz kupić aparat to zastanów się nad obiektywem a nie nad aparatem. Lustrzanka sama w sobie nie robi makro a to, że ma tryb macro to wcale nie jest istotne. Zdjęcia makro robią obiektyw z dużym powiększeniem :!: Wbrew pozorom niektóre "małpki" nadają się dobrze do macro.

Poza tym Sony Alfa to nie jest tylko jeden aparat bo modeli jest dużo. Zainteresuj się najpierw co Ci jest potrzebne, zanim zdecydujesz się cokolwiek zakupić, bo widzę, że nie raczej nie masz za dużej wiedzy w tym temacie. A tak to kupisz i obudzisz się później z ręką w nocniku :<

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 04, 2012 2:36 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt sie 28, 2012 3:51 pm
Posty: 4
Fakt nie mam dużej wiedzy dlatego pytam o radę. Im więcej czytam o fotografii tym bardzie czuje się zagubiona. Chciałam trochę amatorsko popstrykać i nie przepłacić za sprzęt.

_________________
@--->-------


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 04, 2012 2:52 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 01, 2012 7:46 pm
Posty: 347
To i ja coś od siebie dorzucę. Na progu doliny 5 stawów:

[img]http://imageshack.us/photo/my-images/831/gry2011cz1480.jpg/[img]

sorry, że w linku, ale cusik się wstawić nie chciało... :cry:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 04, 2012 8:09 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
nie działa link... :?

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 04, 2012 8:19 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:46 am
Posty: 2164
Elcia napisał(a):
Fakt nie mam dużej wiedzy dlatego pytam o radę. Im więcej czytam o fotografii tym bardzie czuje się zagubiona. Chciałam trochę amatorsko popstrykać i nie przepłacić za sprzęt.

Każdy kompakt lepiej nada się do zdjęć makro niż lustrzanka z obiektywem kitowym. Kup sobie coś za 500zł i sprawdź, czy robienie zdjęć Ci się spodoba.

_________________
SPROCKET
viewtopic.php?f=11&t=17068


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 08, 2012 12:44 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 01, 2012 7:46 pm
Posty: 347
Wysłało się dwa razy, więc tutaj napiszę :)
To jest to zdjęcie, do którego link nie działał. Wyhaczyłem ten piękny kwiatek na progu piątki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 08, 2012 12:45 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 01, 2012 7:46 pm
Posty: 347
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 12, 2012 6:59 am 
Nowy

Dołączył(a): So cze 23, 2012 9:12 am
Posty: 6
Lokalizacja: Tychy
Obrazek

uchwycona na chorwackim szlaku

_________________
Jacek
-----------------
www.jacekantonik.pl -mój blog


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 569 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL