Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:29 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 10, 2011 8:20 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
Zombi napisał(a):
Trzeba być świadomym, że jeśli rzeczony partner jest tylko "partnerem", to ubezpieczyciel może nie chcieć pokryć kosztów w ramach ubezpieczenia.


W sensie tylko od liny, czy tylko partnerem życiowym czy może partnerem tylko do OEAV? Bo zaś zamgatwałeś :)

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 11, 2011 1:00 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
Na ile rozumiem języki obce, to z kontekstu chodzi o partnera życiowego

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 11, 2011 1:10 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz maja 21, 2009 9:10 am
Posty: 243
Tomek, napisałeś :

"...Jeśli ktoś nie płaci za otrzymaną kartę składki na następny rok, a nadal korzysta z jej zniżek to jest burakiem lub jak kto woli oszustem.
Zwłaszcza, że w regulaminie jest informacja, że jak ktoś rezygnuje to powinien o tym poinformować OEAV..."

Oto oficjalna strona polskiej sekcji Alpenu
http://www.alpenverein.com.pl/cms/index.php?id=1

gdzie tu jest słowo o rezygnacji? (oraz w jakim terminie należy ją złożyć).


Źle napisałeś (wg mnie), niepłacący składek jest złodziejem , a nie burakiem.

Burakami nazywam legalnych przewodników z krajów takich jak :Szwajcaria, Austria oraz Polska - oni wiodą prym w uprawie tegoż warzywa. Jeżeli tego nie widziałeś (wiedziałeś), to szkoda.

Tomek, sam wiesz, a tu swoimi postami wychodzi, że udajesz gł.....pa,

Każdy twój nocleg w alpejskim schronisku, gdy chcesz nocować z ulgą na podstawie legitki "Alpen-u", jesteś odnotowywany w programie meldunkowym. Wykaz korzystajacych członków wysyłany jest do głównej bazy Alpenu, który dalej przesyła dane konkretne osoby (wykaz członków) do ich macierzystych sekcji. Fakt, że te "ruchy" wykonywane są z początkiem jesieni w schroniskach , które są zamykane na okres zimy - czyt. sezonowe, relatywnie wcześniej). Jeżeli po wysłaniu tych zestawień do macierzystych sekcji , odpowiednik naszego skarbnika (w tej sekcji) "widzi" czy korzystałeś z ulg.
Jeżeli byłeś "złodziejem" tzn. nie mając zapłaconej składki i twoje zadłużenie(z racji skorzystania z nienależnych ulg) wynosi min. 20 eu. Pod koniec roku jesteś o tym fakcie poinformowany (adres, ten podany przy rejestracji) listownie, a w środku masz wypełniony blankiet do zapłaty, oraz "mała" groźbą co się może stać (jesli będziesz na terenie UE i przy jakiejkolwiek kontroli wyjdzie ,bo będziesz w systemie jako dłużnik), jeżeli nie zapłacisz.

Jak wiesz lub nie, każde alpejskie schronisko (poza prywatnymi), przynależy do jakiejś sekcji, jednak (chyba) żadna sekcja nie prowadzi swojego schroniska, tylko sekcje oddają swoje budynki (schroniska) w dzierżawę. Czasami zdarza się, ze na jedna legitkę dzierżawca udziela zniżki dla całej grupy (są takie wyjatkowe schroniska), oczywiście cieszymy się, że wyszło "taniej". I wszystko jest ok, jeśli ta legitka jest opłacona , gorzej gdy właścicielem jest "złodziej" , który jej nie opłacił, bowiem pod koniec roku otrzyma liścik nie na 20 euro tylko tyle osób ile skorzystało na tej uldze czyli na twojej niezapłaconej legitce, w tym konkretnym schronisku.
Myślę , że jarzysz o czym piszę. Bo prościej się chyba już nie da.

Jeszcze dwa zdania o dzierżawcach, tak jak pisałem "ONI" nic z tego nie maja (do swojej kieszeni), że nocujesz z Ulga czy tez bez - bowiem w 100% wszelkie wpływy z tych noclegów MUSZA obligatoryjnie wysłać do prawowitego właściciela tegoż schroniska. Ich zarobek to: posiłki, napoje, suveniry, pośrednictwo przy wyborze przewodnika(ów), wynajęciu sali na okazjonalne imprezy (max.3/4 schr.) - jednak niedopuszczalna jest całkowita rezerwacja schroniska dla jednej "określonej grupy" (nawet dla prawowitej sekcji). Zarabiają na wielu innych rzeczach ,ale nie na noclegach. W niektorych schr. majac legitkę podczas meldunku jesteśmy
pytani o to czy chcemy skorzystać z "ich posiłku" gdy potwierdzimy, to wówczas również skorzystamy z ulgi (ale to już umniejsza zarobek dzierżawcy- czyli tego konkretnego "gościa" okradasz.

Całkiem inaczej ma się sprawa z "legitka" , gdy potrzebujemy "śmigła" , to natychmiast jest sprawdzana nasza karta i nie opuścimy tegoż kraju zanim nie uregulujemy "naszego" długu jaki nam "urósł" z powodu akcji ratowniczej. Płaczesz i płacisz. Jak wielu wie, są to kwoty jak dla nas bardzo duże , owszem zależne są od ilości godzin akcyjnych (a każdy kraj "dobija" tych godzin).

Oczywiście wiele kolejek (poza Szwajcarią) udziela symbolicznej zniżki na swoją kolejkę (przeważnie wynosi ona 1 euro), i ten fakt nie jest nigdzie odnotowywany. Oczywiście o tę zniżkę należy pytać się przy kasie, bowiem rzadko jest o niej "info" na folderze o cenach.

Tomek myślę, że zanim coś "gł.....go" napiszesz, to chwilę pomyślisz.

Kasia napisała aby zmienić system, i ma rację - a czemu nie?, jednak po co , jak maja polskich frajerów - to lecą na łatwiznę.

Jest nas 5067 członków,jestem ciekawy, czy jeśli teraz przejdziemy np. do sekcji "Brytanica", w ilości 4 tysięcy, to nie będzie to jakiś sygnał ,ze to my Polacy z tych Austryjaków zrobimy "frajerów".

Jak wiadomo siła netu jest ogromna, to tylko wystarczy rzucić hasło, ze przepisujemy się do innej sekcji i płacić będziemy składkę w wysokości takiej jak członkowie tej danej sekcji. Jak wiadomo musimy ten fakt zgłosić (mailowo, telefonicznie) do końca roku.
Tak głośno myślę, że każdy z nas, zna kilku, kilkunastu członku Alpenu (bo nie każdy udziela się na forum), czyli jesteśmy w stanie na kilku forach zebrać znaczącą ilość chętnych do przepisania sie do innych sekcji , bo jak wiadomo , ale my Polacy potrafimy liczyć. Jak wiadomo , Oni musżą nas przepisać czy to im się podoba czy też nie, jednak nie przepiszą osoby co zalega ze składkami , czyli teoretyzując w polskiej sekcji zostaną tylko ci co .......zalegają czyli złodzieje-proste.

Pawel_Orel, doskonale to napisał o frajerach, tak nas postrzegają , w myśl zasady "najciemniej pod latarnią".

Dlatego ten "policyjny kraj " omijam z daleka, a konkretne drogi (szlaki, ferraty) staram się robić w trakcie dojazdu do normalniejszych alpejskich krajów.

viking

ps,
snail, z całym szacunkiem, zabierasz głos w tym temacie, a chyba wiesz czego dotyczy ten temat. Piszesz o zachowaniu naszych rodaków w Andach i problemie ze śmieciami, a tak się składa, że sam jesteś śmieciarzem -dziwne co. Owszem "Śmieciarzem forumowym" , ale jednak śmieciarzem (czyli zacznij od siebie), tutaj prowadzona jest dyskusja na temat ubezpieczenia , a ty .......wyjezdzasz ze "śmieciami". Owszem jest to bardzo ważny problem, ale do licha, załóż nowy temat np. śmieci w górach i spoko, a ty świadomie zaśmiecasz ten temat.

A tak na marginesie , napisze ci (jeśli założysz swój wątek o "śmieciach", jak to jest rozwiązane w Nepalu, gdzie pomysł jest słuszny , ale ........"diabeł tkwi w szczegółach", i jest dalej syf, ale to dyskusja nie w tym temacie).

Tutaj małe info zapraszające do wstapienia
http://www.skiforum.pl/threads/39471-Al ... kowy-bonus

ja już wiem , że od nowego roku będę członkiem innej sekcji i opłatę ureguluję w wysokości jaką płaci członek tej konkretnej sekcji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 11, 2011 2:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
viking59 napisał(a):
gdzie tu jest słowo o rezygnacji? (oraz w jakim terminie należy ją złożyć).

Słabo szukasz. Jest jeszcze główna strona Alpenverein, na której jest formularz zgłoszeniowy i FAQ.
http://www.oeav-events.at/austria/Polen ... php?zv=102
I tam też znajduje się taki punkt o rezygnacji z członkostwa Alpenverein:

16) Jak zrezygnowac z czlonkostwa w GPA i do kiedy trzeba o tym fakcie poinformowac?
Rezygnujac z czlonkostwa w GPA nalezy o tym poinformowac pisemnie (lub mailowo) w jezyku niemieckim lub angielskim biuro Sekcji "Austria" w Wiedniu
austria@sektion.alpenverein.at zawsze do 31 pazdziernika roku w ktorym uplywa waznosc czlonkostwa. W razie nie dopelnienia tego obowiazku automatycznie naliczona zostanie skladka na rok nastepny.


viking59 napisał(a):
Burakami nazywam legalnych przewodników z krajów takich jak :Szwajcaria, Austria oraz Polska - oni wiodą prym w uprawie tegoż warzywa. Jeżeli tego nie widziałeś (wiedziałeś), to szkoda.

Tomek, sam wiesz, a tu swoimi postami wychodzi, że udajesz gł.....pa,
Widzę, że masz jakąś traumę czy fobię związaną z przewodnikami. Ale te rozterki nie mają żadnego związku z ubezpieczeniem Alpenverein.

viking59 napisał(a):
Myślę , że jarzysz o czym piszę. Bo prościej się chyba już nie da.

Faktu, że zniżki są rejestrowane i rozliczane to domyśla się każdy.
Ciekawi mnie tylko skąd masz tę wiedzę na temat informowania Alpenverein o zadłużeniu wobec nich, wynikających z nieopłaconej składki. Bo jeśli to prawda i w ten sposób nienależne zniżki zostają przez Alpenverein ściągane to uzasadnienie podwyżki ( z tego linku http://www.fijak.pl/2011/12/dla-polakow-drozej/ ) jest lekko bezzasadne.
viking59 napisał(a):
Tomek myślę, że zanim coś "gł.....go" napiszesz, to chwilę pomyślisz.
Chodzi Ci o buraki? Nadal uważam, że jak ktoś nie opłaci składki, a korzysta ze zniżek to jest burakiem lub jak kto woli oszustem.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 11, 2011 2:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Zombi napisał(a):
Polecam również przejrzeć strony internetowe francuskich klubów zrzeszonych w CAF - na pewno znajdzie się jakiś z atrakcyjnymi stawkami składek członkowskich.

Nie wiem jak jest teraz ale kiedyś miałem mieć takie roczne ubezpieczenie francuskie. Ale pamiętam, że koszt był podobny do OEAV.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 11, 2011 3:03 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 12:29 pm
Posty: 540
Lokalizacja: Poznań
viking59 napisał(a):
snail, z całym szacunkiem, zabierasz głos w tym temacie, a chyba wiesz czego dotyczy ten temat. Piszesz o zachowaniu naszych rodaków w Andach i problemie ze śmieciami, a tak się składa, że sam jesteś śmieciarzem -dziwne co. Owszem "Śmieciarzem forumowym" , ale jednak śmieciarzem (czyli zacznij od siebie), tutaj prowadzona jest dyskusja na temat ubezpieczenia , a ty .......wyjezdzasz ze "śmieciami". Owszem jest to bardzo ważny problem, ale do licha, załóż nowy temat np. śmieci w górach i spoko, a ty świadomie zaśmiecasz ten temat.


Po pierwsze nie życzę sobie obrzucania mnie inwektywami na forum. Po drugie jak nie rozumiesz szerokiego kontekstu mojej wypowiedzi, który jak najbardziej ma związek z tematem to prośba żeby lepiej w ogóle się nie odzywać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 11, 2011 3:05 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz maja 21, 2009 9:10 am
Posty: 243
Tomasz,

Z całym szacunkiem, czy wg ciebie informacja o rezygnacji nie powinna być na oficjalnej stronie jaką jest mimo wszystko :

http://www.alpenverein.com.pl/cms/index.php?id=1

Sam w "Alpen"-ie jestem od kilkunastu lat i wiem, o możliwości rezygnacji, jednak nie każdy potrafi (chce) tak skutecznie przeszukiwać kilka (kilkanaście) stron (choćby tę podana przez ciebie),
w której pisze się o rezygnacji.

Tomasz, pamiętasz, jak to swego czasu "Alpen" próbował na "siłe" uszczęśliwiać nas "swoimi" płatnymi kalendarzami i jak to się skończyło.

Co do Alpen-a, jak wiesz, każdy wspinacz na 100% płaci te składki, bo to on jest zainteresowany (przede wszystkim) na "ulgi w z jej posiadania (szczególnie "smigła").

Osobiście nie wierze w te dane, że tak "dużo naszych" nie płaci a korzysta z ulg, ja nazywam tych członków najnormalniej "Złodziejami",a ty używaj swojej nazwy.
Jednak razem mamy takie same wspólne zdanie na temat członków nie płacących składek.

Napisze więcej, znam wielu kolegów co zalegają (tak, tak) ze składkami dla klubu Wysokogórskiego, ale Alpen-a maja uregulowanego na czas . :D

pozdrawiam


Ps , szczerze to teraz do mnie dotarło, że muszę podzwonić do wielu znajomych (nie wspinaczy), których swego czasu namawiałem na "Alpen-a", aby przejrzeli ofertę innych sekcji i sami zadecydowali, czy chcą płacić więcej, będąc w sekcji polskiej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 11, 2011 3:57 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
tomek.l napisał(a):
Nie wiem jak jest teraz ale kiedyś miałem mieć takie roczne ubezpieczenie francuskie. Ale pamiętam, że koszt był podobny do OEAV.

Masz rację - wszedłem na stronę klubu zrzeszonego w CAF i tegoroczne stawki są podobne jak te w OeAV. Ale kiedy kilka lat temu (może nawet kilkanaście?) szukałem jakiegoś taniego klubu, znalazłem jakiś francuski, który był wtedy tańszy od OeAV. Żeby Was jakoś podnieść na duchu: członkostwo w hiszpańskim klubie zrzeszonym w FEDME (ubezpieczenie na Europę i Maroko, plus zniżki w schroniskach alpenferajnów) to wydatek około 100 euro.

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 11, 2011 4:28 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
viking59 napisał(a):
Z całym szacunkiem, czy wg ciebie informacja o rezygnacji nie powinna być na oficjalnej stronie jaką jest mimo wszystko :

Oczywiście, informacja o pisemnej rezygnacji powinna być na tej polskiej wersji strony. Jeszcze wyłuszczona grubą czcionką. Niestety strona ta nie zawiera pełnych informacji np. warunków ubezpieczenia. A nawet choćby linka do strony austriackiej gdzie takie informacje są.
Ale formularz zgłoszeniowy jest na austriackiej stronie i tam ktoś, kto pierwszy raz przystępuję do OEAV powinien trafić.
Znajdzie tam też informacje w FAQ o pisemnej rezygnacji z członkostwa.

Ja zawsze korzystałem z austriackiej strony. Wersja polska pojawiła się stosunkowo niedawno.
Z resztą na pierwszej stronie tego wątku podałem dla ułatwienia przydatne linki. Jak ktoś szuka info o OEAV w google to to znajdzie.
viking59 napisał(a):
Tomasz, pamiętasz, jak to swego czasu "Alpen" próbował na "siłe" uszczęśliwiać nas "swoimi" płatnymi kalendarzami i jak to się skończyło.

Twierdzili, że to pomyłka :) Już koniec roku a ja tamtego kalendarza nawet nie otworzyłem :)
viking59 napisał(a):
Co do Alpen-a, jak wiesz, każdy wspinacz na 100% płaci te składki, bo to on jest zainteresowany (przede wszystkim) na "ulgi w z jej posiadania (szczególnie "smigła").

Tak. Ulgi są mniej ważne. Ważne jest ubezpieczenie. OEAV to najpewniejsze ubezpieczenie ratunkowe. Jakieś problemy zdarzają się bardzo rzadko dlatego ludzie wybierają OEAV.

Ludzie wybierają OEAV nawet jako ubezpieczenie jednorazowe przed wyjazdem w góry ponieważ u innych ubezpieczycieli dodając opcję sportów wysokiego ryzyka składka na 2 tygodnie często wychodzi podobna do składki na cały rok w OEAV.
Tylko ludzie właśnie często nie wiedzą, że jak nie chcą już korzystać w przyszłym roku z OEAV to muszą to im zgłosić. I pewnie takich jest najwięcej, a nie takich którzy świadomie nadal wykorzystują nieopłaconą kartę.

Ale faktycznie informacja, że trzeba pisemnie wysłać rezygnację nie jest dla każdego łatwa do znalezienia. Polska strona powinna to dodać u siebie koniecznie.

viking59 napisał(a):
Napisze więcej, znam wielu kolegów co zalegają (tak, tak) ze składkami dla klubu Wysokogórskiego, ale Alpen-a maja uregulowanego na czas .

To jest normalne w środowisku :) Generalnie jak trzeba pokazać książeczkę PZA to ludziom się o składkach przypomina.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 11, 2011 5:50 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz maja 21, 2009 9:10 am
Posty: 243
Witam

Tomasz w 100% zgadzam się z twoim zdaniem :thumright:

A te strone pamiętasz :
http://www.oeav-events.at/service/polen ... eklame.htm

w wolnej chwili przeczytaj to (troche stare, ale oddaje "ducha" tego kraju);

http://www.skg.uw.edu.pl/nr-19-zima-02/419


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 12, 2011 4:47 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
Ta wyższa niby stawka to dla nowych członków ? Bo mi przyszło normalnie 52e do zapłaty.

_________________
Moje Tatry

Życie jest piękne. To ludzie są pojebani.

"Słabe stopnie są jak puszczalska dziewczyna. Jak im zaufasz to ci dadzą, a jak nie, to będą częściej zdradzały." - Mechanior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 12, 2011 4:56 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Cytuj:
Ta wyższa niby stawka to dla nowych członków ?

Z tego co jest na stronie to dla każdego.
Że tak głupio i nieśmiało zapytam... Należysz do Polskiej Grupy OeAV?

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 12, 2011 4:57 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 12:29 pm
Posty: 540
Lokalizacja: Poznań
Lukasz_ napisał(a):
Ta wyższa niby stawka to dla nowych członków ? Bo mi przyszło normalnie 52e do zapłaty.


A nie jesteś przypadkiem studentem? Bo wtedy by się wszystko zgadzało


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 12, 2011 5:14 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
Należe. Studentem nie jestem ale łapie sie jeszcze na ostatni rok zniżkowy.
W liście nie było nic napisane o wyższej stawce.

_________________
Moje Tatry

Życie jest piękne. To ludzie są pojebani.

"Słabe stopnie są jak puszczalska dziewczyna. Jak im zaufasz to ci dadzą, a jak nie, to będą częściej zdradzały." - Mechanior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 12, 2011 5:21 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Lukasz_ napisał(a):
Studentem nie jestem ale łapie sie jeszcze na ostatni rok zniżkowy.

Junior cholera jasna... :mrgreen:

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 12, 2011 5:22 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
Ostatni rok :wink: Potem wybiore coś tańszego :wink:

_________________
Moje Tatry

Życie jest piękne. To ludzie są pojebani.

"Słabe stopnie są jak puszczalska dziewczyna. Jak im zaufasz to ci dadzą, a jak nie, to będą częściej zdradzały." - Mechanior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 12, 2011 7:26 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Karta przyszła.
Ubezpieczenie dodatkowe Uniqa jest ważnie do końca roku, więc aby ubezpieczenie działało od 1 stycznia składkę należałoby opłacić już teraz.
Niestety informacji o wysokości składki brak. Być może jest to jak poprzednio nadal 7 euro.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 12, 2011 7:39 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
tomek.l napisał(a):
Być może jest to jak poprzednio nadal 7 euro.

Na stronie OeAV chyba wczoraj widziałem właśnie cenę 7e.

EDIT:
OeAV napisał(a):
Renta powypadkowa zakladu UNIQA (UNIQA Unfall Lebensrente)
to zabezpieczenie któremu mozna zaufac.

Wplacajac jednorazowa skladke wysokosci tylko 7 euro zapewni Pan sobie optymalne ubezpieczenie.


źródło: http://www.oeav-events.at/austria/Polen ... php?zv=102

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 12, 2011 7:57 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Jedyną cenę jaką tam widziałem jest cena z formularza zgłoszeniowego. Należy założyć, że nadal aktualna :)
http://www.oeav-events.at/austria/Polen ... hp3?zv=102

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 12, 2011 8:22 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Póki co ta cena 7e wszędzie się przewija więc chyba można ją uznać za słuszną...:) CHYBA... :wink:

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 12, 2011 9:41 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
A nie możecie po prostu do Zosi napisać? :mrgreen:

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 12, 2011 9:45 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Nie ma potrzeby. W momencie jak będę płacił to się i tak dowiem.
Tu chodzi tylko o fakt istnienia konkretnego info z aktualną ceną na stronie Alpenverein.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 21, 2011 10:13 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz maja 21, 2009 9:10 am
Posty: 243
Witam

Właśnie otrzymałem od kolegi informację

" członkowie z zagranicy płaca dlatego 10 euro więcej , bowiem jest to obowiązkowa oplata administracyjna.

Zastanawiam się, skoro jest to klub górski , to dlaczego nie otrzymujemy info o :
1- wyborach, czy mając tak liczny "oddział" nie mamy nikogo we władzach sekcji :?:
2- dofinansowaniach do wyjazdów,
3- rocznego lub tez okresowego sprawozdania z działalności tegoż klubu?,
4- inicjatywach ?
5- zlotach , spotkaniach , biesiadach,
6- dlaczego skoro mamy ponad 5 tys członków - tak trudno rozbudować stronę w naszym języku?

To mam pytanie - ile mają członków Czesi ? , że ich strona jest w rodzimym języku?

Wynika, że potrzebni jesteśmy tylko do płacenia składek i .....tyle i aż tyle?

Czyli , Polacy", Czesi , Słowacy, Słoweńcy, dokładają do biednych Austryjaków.

:lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 21, 2011 10:32 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
Nie sądzę, żeby Słoweńcy dokładali do Austriaków. OeAV Słoweńcom nie jest potrzebne. Własne kluby mają. No chyba że chodzi o tych obywateli Austrii, narodowości słoweńskiej a mieszkających w Karyntii. Ale tych jest właściwie już tylko garstka.

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 22, 2011 12:00 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz maja 21, 2009 9:10 am
Posty: 243
Zombi,

Masz rację Słoweńcy nie dokładają, Holendrzy także ( u nich dla ciekawości 52 eu), czyli tylko frajerzy z Polski są potrzebni do utrzymywania administracji - sprytne. :lol:

Czytajac post Pawła_Orela, i jego zdanie

"...A dla mnie to wygląda na wyciąganie dodatkowej kasy od frajerów (niestety, w tym przypadku czyt. Polaków)",

traktowałem to z przymrużeniem oka, ale teraz coraz bardziej utwierdzam się , że tak jest w rzeczywistości.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 27, 2011 2:10 pm 
Nowy

Dołączył(a): So sty 30, 2010 11:36 pm
Posty: 2
witajcie

pierwszy raz robie przelew zagraniczny i mam prosbe o pomoc,
Jaka opcje mam wybrac :
SHA - zleceniodawca pokrywa koszty banku zleceniodawcy, odbiorca pokrywa koszty banków trzecich
BEN - odbiorca pokrywa koszty banku zleceniodawcy i banków trzecich
OUR - zleceniodawca pokrywa koszty banku zleceniodawcy i banków trzecich

???

pozdrawiam i dzieki z góry
Inka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 27, 2011 2:20 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 02, 2009 10:39 pm
Posty: 199
Lokalizacja: >600 m npm
Nie wybieraj żadnego z podanych- jeśli chcesz wysyłać bezpośrednio do Austrii- tylko wyłącznie europejski przelew SEPA- kosztuje 5zł, te które wymieniłaś czasami nawet 50zł!
Najprościej- skontaktuj się z Zosią Chróściel- przelew na jej konto w Polsce jest traktowany w tak samo jak przelew na konto główne OEAV- od momentu realizacji jesteś ubezpieczona.

_________________
Pozdrowienia
Sebastian
PRZEWODNIK GÓRSKI|MIĘDZYNARODOWY PRZEWODNIK GÓRSKI UIMLA|KURS LAWINOWY


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 27, 2011 6:50 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Dostał. Czekała jak wróciłem.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 27, 2011 7:43 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
mi już przyszła ze 2 tyg temu :wink:

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 27, 2011 7:46 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
No właśnie wtedy.
Majłajf wszystko kładzie na kupkę z fakturami do zaksięgowania/zapłacenia. Znalazłem jak przed 20-tym musiałem zamknąć miesiąc i zapłacić haracz do US.



ps. dobre żeś wybrał, że to się tak da po naklejce ocenić...

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL