Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz kwi 18, 2024 6:01 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 26, 2010 6:00 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lip 13, 2010 3:51 pm
Posty: 352
Lokalizacja: Kraków
FX następnym razem, powiedz, że jak dziecko się z głodu rozpłacze to że wręczysz pociechę w celu "ululania" temu ludziowi który odmówił podgrzania słoiczka. Nie ma takiego człowieka na świecie który nie wymięknie pod taką groźbą :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 26, 2010 8:48 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
FX napisał(a):
Co nei znaczy że takie podejście w HOTELu nie SCHRONISKU już na MS mnie zdeprymowało.
Garnki i nie wiem co jeszcze jak za komuny mam zabierać z domu do HOTELU 3 gwiazdkowego! Pomyśl potem pisz...

Znajdź mi *** Hotel, w którym za najdroższy 2-os. pokój płacisz 45 zł

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 26, 2010 9:17 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
zbych napisał(a):
Znajdź mi *** Hotel, w którym za najdroższy 2-os. pokój płacisz 45 zł

Nie ważne czy to schronisko czy hotel. Kwestia empatii. Jakoś nie mogę wyobrazić sobie sytuacji, że nie pomaga się małemu dziecku. Zwykła kwestia dobrych praktyk, a nade wszystko zdrowego rozsądku.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 29, 2010 2:58 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So gru 09, 2006 9:23 am
Posty: 411
Lokalizacja: Łaziska Górne (Śląsk)
No, ale z jakiegos powodu FX bardzo podkreslal, ze to HOTEL a nie SCHRONISKO. W sumie jestem ciekaw dlaczego. Czyzby niepodgrzanie tego sloiczka nagle zmienilo status tego budynku? :>

_________________
Niewazne gdzie, wazne, ze pod gore!
http://pod-gore.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt gru 07, 2010 10:54 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 07, 2006 7:59 am
Posty: 153
Lokalizacja: Kraków
Nie, po prostu jak podkreślali też INNI - proszę przeczytać inne wątki (także obawy o nośność gruntu w tym miejscu dla tego kolosa), teraz to wygląda jak d...pny pensjonat czy hotel właśnie a nie schronisko. TAKIE MAM ODCZUCIE i widać po wpisać na forum że nie tylko ja... Zmienił się budynek a ludzie wręcz przeciwnie. Nie mówię że poprzednie schronisko było fajne, bo ze swymi 'prysznicami' i szaletami NIE BYŁO. Nie mówię tez że to jest w tym miejscu idealnie komponujące się w tradycję schronisk czy krajobraz... idzie nowe trzeba może się przyzwyczaić...
idzie właśnie dokładnie o to co napisała lucyna:

lucyna napisał(a):
Nie ważne czy to schronisko czy hotel. Kwestia empatii. Jakoś nie mogę wyobrazić sobie sytuacji, że nie pomaga się małemu dziecku. Zwykła kwestia dobrych praktyk, a nade wszystko zdrowego rozsądku.


I pozwolę sobie na tym ZAKOŃCZYĆ wszelkie na ten temat dewagacje.
Dam szansę sobie i MS jeszcze raz może za rok może za dwa. Zobaczymy, jak się zmieni, NIE omieszkam tego opisać tutaj...

_________________
DRAGONISCH LUSTIGE SACHE :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 07, 2010 11:33 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Byłem w sobotę na Markowych Szczawinach.
Mimo, iż stare schronisko miało swój niepowtarzalny klimat, to złego słowa o nowym raczej nie powiem.
Jedzenie dobre. Ceny w barze znośne. Obsługa dosyć miła.
Na jadalni stoi szafeczka z grami i gazetami jakby się komuś w schronisku nudziło.
Na ścianach wiszą ładne górskie zdjęcia. Nie tylko z okolicy, ale są też i Tatry, Alpy, Himalaje.
WC czyste i bardzo gustowne ;)
Cena noclegów jak na polskie schroniskowe standardy trochę wysoka, ale być może jest za co płacić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 07, 2010 12:21 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Rohu napisał(a):
Cena noclegów jak na polskie schroniskowe standardy trochę wysoka, ale być może jest za co płacić.


Ja tam w lutym nocowałam w "dwójce", innych miejsc już nie było.
Byliśmy akurat we trójkę, trzecia osoba spała w tym samym pokoju na podłodze na własnym karimacie.

Standard rzekłabym "normalny", bez łazienki, za to z pościelą (była niepotrzebna, bo i tak noszę własny śpiwór). Były tam jakieś tam niewielkie szafki.
Cena o ile pamiętam 40 zł od osoby, płaciłam nieco mniej, bo mam zniżki PTTK. Podłoga 20 lub 25 zł (już nie pamiętam)
Trudno mi powiedzieć, czy to dużo czy mało.
Na kwaterze w okolicach Zakopanego (np. Murzasichle) płaci się za nocleg w podobnych warunkach 45 zł ale w pokojach z łazienkami i razem z całodziennym wyżywieniem.

Pozdrowienia

Basia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 07, 2010 1:06 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lip 13, 2010 3:51 pm
Posty: 352
Lokalizacja: Kraków
Basia Z. napisał(a):
45 zł ale w pokojach z łazienkami i razem z całodziennym wyżywieniem.

Hymm masz jakieś namiary? 45 zł rozumiem, może ze śniadaniem... ale z całodziennym szamaniem? :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 07, 2010 2:01 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Morti napisał(a):
Basia Z. napisał(a):
45 zł ale w pokojach z łazienkami i razem z całodziennym wyżywieniem.

Hymm masz jakieś namiary? 45 zł rozumiem, może ze śniadaniem... ale z całodziennym szamaniem? :D


To znaczy jest to śniadanie + obiadokolacja (bardzo obfite i ze śniadania da się zabrać parę kromek na drogę).
Tyle, że to ceny dla grup.
Ceny z wiosny tego roku.

Dotyczą kilku różnych kwater w Białym Dunajcu i Murzasichlu (w centrum Zakopanego pewnie wyższe).

Niemniej specjalnie zapytałam koleżanki z pracy, która akurat była w ostatni weekend na kuligu w Murzasichlu.
90 zł za dwa noclegi + dwa śniadania + jeden obiad, indywidualnie.
Za kulig i prosiaka płacili ekstra.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 07, 2010 2:12 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Zadałam sobie trud i skopiowałam ze strony schroniska:

http://www.markoweszczawiny.pttk.pl/oferta.html

Cytuj:

Oferujemy noclegi w następujących cenach:

Studio 2-pokojowe z łazienką:

2os 45zł/os
3os 40zł/os

2os + łaz 48zł/os
3os + łaz 43zł/os
2os 40zł/os
3os 35zł/os
4-5os 32zł/os
wieloosobowe 28zł/os



No więc ja osobiście jeśli mam wybierać to wolę nocleg za 10 zł w Skansenie Babiogórskim -1,5 godz. drogi od schroniska w góre, a w dół 1 godz..
Miło, "klimatycznie", kuchnia do dyspozycji i cieplutki piec.
Lubię takie "klimatyczne" noclegi w starych chatach.

Tyle że jest tam mało miejsc i drewniana wygódka na dworze (dla Krakusów na polu), co nie każdemu może odpowiadać.

B.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 07, 2010 4:28 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:45 pm
Posty: 1510
Lokalizacja: z mezoregionu fizycznogeograficznego w płd-wsch Polsce, stanowiącego część Kotliny Sandomierskiej
Basia Z. napisał(a):
-1,5 godz. drogi od schroniska w góre

:scratch:

_________________
żeby mieć duży mózg i od razu od tego nie umrzeć potrzebna nam jest twarz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 07, 2010 6:40 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Do-misiek napisał(a):
Basia Z. napisał(a):
-1,5 godz. drogi od schroniska w góre

:scratch:


Miało być do a nie od.

Przepraszam

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 30, 2011 10:01 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 9:45 pm
Posty: 2542
Właśnie wyczytałam,że zmarł gospodarz Pttk Markowe Szczawiny..
http://www.markoweszczawiny.pttk.pl/

_________________
"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami,to jest mój oddech, moje życie" - Wojtek Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 30, 2011 10:14 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2105
o ku*** :cry: szkoda, ciągle śmierć na tym świecie, w dodatku ostatnio na masową skalę w Egipcie i na lotnisku pod Moskwą, i jeszcze katastrofa kolejowa w Niemczech. Hasło Metalliki "Creeping death " jest codziennie aktualne. A to wywołuje tylko złość i smutek - nie tylko u mnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 03, 2011 9:28 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So gru 09, 2006 9:23 am
Posty: 411
Lokalizacja: Łaziska Górne (Śląsk)
:( Jeszcze ze dwa miesiace temu na Markowych nam opowiadal o tym wyjezdzie :(

_________________
Niewazne gdzie, wazne, ze pod gore!
http://pod-gore.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 04, 2011 7:10 pm 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Kurcze dwa tygodnie temu przy ladzie rozmawialiśmy z Kubą i z nim przy ladzie, to musiał być ostatni jego weekend na Markowych...

_________________
Modyfikuję, naprawiam, "uzdrawiam" nawigacje Garmin'a - info na PW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 05, 2011 12:29 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 30, 2010 3:06 am
Posty: 500
Lokalizacja: krk
Cytuj:
A gdy krok się obsunie po zmylonej perci, Kiedy ściana nie puści, dłoń od niej odpadnie, To zieloną kosówkę wierną aż do śmierci, Przyjaciele podścielą...



Piekny tekst [*]

_________________
Mój kraj przywykły do łomotu, do dziejowego wpi.erdolu(...). A niech nas, kur.wa, zabiją, żeby zapamiętali! Jak już niczego nie potrafimy to się rzucimy pod pociąg dziejów, żeby choć na moment stanął, aż nasze ścierwo wydostaną i dopiero ruszą.A.S.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 23, 2011 5:30 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So sty 09, 2010 12:00 pm
Posty: 186
Lokalizacja: Wega XXI
Cytuj:
...HOTELU 3 gwiazdkowego!...

W hotelach nie dają darmowego wrzątku do noclegu...;)

Mnie nocleg w pokoju wieloosobowym ze zniżką PTTK kosztował 23,8zł, znam droższe schroniska

No cóż, nie jest to przytulna bacówka, ale na ilość turystów, która odwiedza Babią przytulniej chyba się nie da, bardzo zadbane i czyste schronisko, obsługa przesympatyczna, a dziewczyny mimo osobistej tragedii pracują pełną parą, to już teraz jest Ich schronisko...

Pierwsza noc bardzo spokojna, druga trochę mniej. Wszystko przez jakiś tam kurs, ale to nie wina schroniska a prymitywnych kursantów...

[Z pewnych powodów tekst usunięty...]

P.S. Śmiesznie wyglądała grupa kilkudziesięciu ludzi, związanych jedną liną z rakami i czekanami, wychodzących na Babią...


Ostatnio edytowano Pt lut 25, 2011 11:58 am przez DeTomaso, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 23, 2011 8:24 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4328
Lokalizacja: Kraków
DeTomaso napisał(a):
nie do końca zrozumiałem, po czym instruktor wziął ich na stronę i powiedział, żeby cicho byli

Ale to zrozumiałeś? Nie lepiej było zachować dla siebie, zamiast mleć ozorem?

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 23, 2011 9:27 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So sty 09, 2010 12:00 pm
Posty: 186
Lokalizacja: Wega XXI
Ponieważ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 24, 2011 10:15 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
O ile się orientuje to Perć Akademików nie jest zimą całkowicie zamknięta.

Owszem GOPR ostrzega aby tam zimą nie chodzić (zwłaszcza chodzi o nieodpowiednio wyposażonych turystów), ale nie jest zamknięta ze względu na ochronę przyrody.

Przy dobrych warunkach wejście Percią Akademików jest możliwe i stanowić może fajny trening przed Tatrami.

B.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 24, 2011 11:28 am 
Nowy

Dołączył(a): So mar 14, 2009 12:51 pm
Posty: 6
Basiu od dłuższego czasu Park zamyka ten szlak umieszczając stosowną tablicę i informacje na swojej stronie że szlak czasowo zamknięty do odwołania. I tak się dzieje id kilku lat. To tak pro-forma. Natomiast sporo ludzi tam widuję którzy łamią ten zakaz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 25, 2011 11:19 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4328
Lokalizacja: Kraków
DeTomaso napisał(a):
Ponieważ?

http://www.youtube.com/watch?v=ji3lRSud8ss&featur
zbyszekj napisał(a):
Basiu od dłuższego czasu Park zamyka ten szlak umieszczając stosowną tablicę

Właśnie, Basiu. Tablica jest tylko od strony Markowych, od szczytu nie ma. a to sprawka nie GOPR-u, chociaż czasem lawiny tam schodzą, tylko parku. Nie wiem, ale przypuszczam, ze chodzi o zimowy skrót szlaku.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 25, 2011 12:28 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So sty 09, 2010 12:00 pm
Posty: 186
Lokalizacja: Wega XXI
zjerzony napisał(a):

"Niczego też nie zauważyli sąsiedzi. Fritzl był uważany za spokojnego człowieka, tak jak i jego żona. Są zszokowani tą odkrytą tajemnicą"

Rozumiem, że wolisz w ten sposób? :wink:

Kilka przypadkowych pierwszych linków wygooglowanych na hasło "sąsiedzi nic nie widzieli":
http://www.swiatpl.com/home/art.php?id=4221
http://www.kowbojki.pl/pokaz/14-latek-k ... ego-123760
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... ieli_.html
http://zakopane.naszemiasto.pl/artykul/ ... ,id,t.html

zbyszekj napisał(a):
Basiu od dłuższego czasu Park zamyka ten szlak umieszczając stosowną tablicę i informacje na swojej stronie że szlak czasowo zamknięty do odwołania. I tak się dzieje id kilku lat. To tak pro-forma. Natomiast sporo ludzi tam widuję którzy łamią ten zakaz.

Wiadomo, że szlak bardziej jest zamykany ze względu na bezpieczeństwo przypadkowych turystów, niż na ochronę przyrody. Gdyby był otwarty, chłopcy z GOPRu by pewnie z niego nie schodzili.

Samemu łaźmy sobie gdzie chcemy, sami odpowiadamy za to co robimy i sami ewentualnie płacimy mandaty itd... Ale wprowadzanie zorganizowanej grupy jest mało rozsądne.
To tak jakby nauczyciel który chciał zabrać dzieciaki na łyżwy, zamiast pójść na lodowisko, poszedłby na pobliskie jezioro...

P.S.
DARKTHRONE napisał(a):
Tak z ciekawości spytam ,czy w danym obiekcie są ci sami ludzie co byli w starym ? czy znów jacys dorobkiewicze jak w schronisku na hali miziowej , gdzie obsluga jest fatalna , a gospdarze nastawieni na "turystów zachodnich oraz narciarzy sypiacy kasą a zwykly turysta ( gorski łazik ) jest traktowany drugo rzednie wprost mowiac jak bloto . Doswiadczylem tego na h.miziowej w schronisku gdzie przyjdac o 22 w ulewe zrobiono mi łaske , ze wpuszczono - no bo jakbym śmiał przyjść o tej porze przemoczony i zabrudzić im podłoge

Na Hali Miziowej ostatnio zostałem miło zaskoczony, bo zaraz za recepcją znalazłem pomieszczenie, które nazywało się bodajże "sala turystyczna" zupełnie puste, mimo, że stoki były pełne narciarzy, i nawet stał w nim czajnik, więc wrzątek był za free:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 25, 2011 8:40 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
DeTomaso napisał(a):
Wiadomo, że szlak bardziej jest zamykany ze względu na bezpieczeństwo przypadkowych turystów, niż na ochronę przyrody. Gdyby był otwarty, chłopcy z GOPRu by pewnie z niego nie schodzili.


Byłam na Babiej rok temu ale tablicy nie zauważyłam, widać nie zwróciłam uwagi.
Rok temu szłam przez Bronę ale wcześniej kiedy Perć Akademików nie była jeszcze oficjalnie zamykana szłam tam kilka razy zimą, przy różnych warunkach śniegowych. Raz zimą biwakowałam w namiocie od południowej strony szczytu.

Nie uważam aby ten szlak żółty był specjalnie trudny, na pewno jest łatwiejszy od wielu zimowych szlaków w Tatrach, choćby Zawratu.

Nie uważam też, że "GOPR by stamtąd nie schodził"

Dziwię się bo w Tatrach znacznie trudniejsze szlaki nie są zimą zamykane (zamknięte są tylko 3) i nie jest wcale tak, ze właśnie tam zdarza się najwięcej wypadków.
Czytając kroniki TOPR widać, że najwięcej wypadków zdarza się na stokach narciarskich, jak również w miejscach łatwych a tłumnie odwiedzanych.
Na trudniejsze trasy zimą wychodzą jednak ludzie w miarę przygotowani (oczywiście są wyjątki).
Raz na jakiś czas zdarza się spektakularny wypadek w miejscu trudnym i wtedy media sobie używają na "nieprzygotowanych turystach".
Często niesłusznie, bo przyczyną wypadku może być zwykły pech.

W tej sytuacji nie rozumiem dlaczego jeżeli zimą szlaki są w Tatrach otwarte to zamknięto znacznie łatwiejszy od nich szlak na Babią.

Na Babiej było sporo wypadków, nawet kilka śmiertelnych ale zdecydowana większość z nich wynikała z zabłądzenia we mgle lub zadymce śnieżnej, szczególnie na południowych stokach Babiej.
Przypominam sobie z kronik jeden wypadek, kiedy człowiek zginął idąc we mgle czerwonym szlakiem z Diablaka na Bronę i obsunął się ze zbocza Kościołków do kotła pod Kościołkami.
Natomiast nie pamiętam aby był wypadek na Perci Akademików.

DeTomaso napisał(a):
Samemu łaźmy sobie gdzie chcemy, sami odpowiadamy za to co robimy i sami ewentualnie płacimy mandaty itd... Ale wprowadzanie zorganizowanej grupy jest mało rozsądne.
To tak jakby nauczyciel który chciał zabrać dzieciaki na łyżwy, zamiast pójść na lodowisko, poszedłby na pobliskie jezioro...


Pisałeś jednak chyba o osobach dorosłych ?
Rzecz jasna nie pochwalam łamania przepisów przez instruktora lub przewodnika, ale osoby dorosłe uczestniczące w kursie mają chyba swój rozum i wolną wolę i mogą nie iść tam gdzie ich prowadzący prowadzi.

Co nie zmienia faktu, że ja z oficjalna wycieczką nie poszłabym tam gdzie jest zamknięte, zbyt duże ryzyko, że gdyby coś się komuś stało to ja - jako prowadzący odpowiadałabym za to.

I dziwię się temu prowadzącemu ze nie chroni własnej d...

Z kilkoma znajomymi - pewnie bym poszła :)

DeTomaso napisał(a):
Na Hali Miziowej ostatnio zostałem miło zaskoczony, bo zaraz za recepcją znalazłem pomieszczenie, które nazywało się bodajże "sala turystyczna" zupełnie puste, mimo, że stoki były pełne narciarzy, i nawet stał w nim czajnik, więc wrzątek był za free:)


Tak już jest od dawna, praktycznie od początku istnienia nowego schroniska.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 27, 2011 10:48 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Informacje o zamkniętym szlaku Percią Akademików są też umieszczone na tabliczce na szczycie Babiej Góry.
W zeszłych latach pamiętam, że takiej informacji nie było.
Z tego co kojarzę, to szlak ten jest zamykany głównie ze względu na zagrożenie lawinowe, a nie trudności techniczne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 27, 2011 7:42 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So sty 09, 2010 12:00 pm
Posty: 186
Lokalizacja: Wega XXI
Basia Z. napisał(a):
Tak już jest od dawna, praktycznie od początku istnienia nowego schroniska.
B.

Pierwszy raz byłem na Hali M. zanim zaczęto kopać fundamenty pod nowe, za drugim razem jakoś nie miałem ochoty wchodzić do środka, że dowiedziałem się dopiero teraz :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 11, 2011 7:13 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn lip 11, 2011 7:07 pm
Posty: 1
Witam serdecznie

Ostatnio miałem okazję odwiedzić schronisko PTTK na Markowych Szczawinach.

Niestety muszę dołączyć do osób, które mają negatywne opinie na temat tego miejsca.

Tym razem sprawa dotyczy jedzenia.

Odwiedziliśmy schronisko wraz z grupką moich przyjaciół. Część grupy zamówiła sobie jedzenie

Po pierwszej łyżce zupy okazało się, że coś jest nie tak.

Wygląda na to, że Pani kucharka nie wie, gdzie ma butelkę z chili i pojemnik z pieprzem. Więc ja tej Pani przypomnę gdzie to leży … na dnie garnka z kapuśniakiem.

Smak zupy był tak ostry, że po paru łyżkach znajomi przestali jeść.

Z wykształcenia jestem kucharzem i wiem, że w nędznych knajpach właśnie w ten sposób maskuje się wątpliwą jakość potraw. Na domiar tego moja teoria się potwierdziła ponieważ jedna osoba mocno się pochorowała. Zachowanie karygodne!!!! Mało mają Państwo negatywnych opinii? Takich rzeczy nie robi się turystom, którzy na cały dzień idą w góry!!!!!

Zanim właściciel schroniska skupił się na robieniu „kapuchy” powinien nauczyć się gotować … kapuśniak.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 12, 2011 4:29 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So sty 08, 2011 2:47 pm
Posty: 253
Lokalizacja: Gliwice
oj tak kucharza/kucharkę powinni zmienić... w zeszłym tygodniu skusiłyśmy się z koleżanką na obiad, nie jesteśmy wybredne ale naprawdę nie dało się tego zjeść :? . Zwrócono nam kasę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 12, 2011 4:48 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
adamg napisał(a):
Zanim właściciel schroniska skupił się na robieniu „kapuchy” powinien nauczyć się gotować … kapuśniak.

http://www.youtube.com/watch?v=kplsfDAXm8A
:wink:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL