Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:17 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 340 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 29, 2005 4:23 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Spotkałem całkiem wysunięty łańcuch, z latającym szpikulcem. Tuż przed Rohaczem Ostrym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 29, 2005 4:24 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
t0m1 napisał(a):
Odbiegajac od tematu, zauwazylem, ze kilka osob poruszylo temat wysuwajacych sie szpilek przytwierdzajacych lancuchy do skaly. Czy sa na tym forum osoby, ktore osobiscie tego doswiadczyly?


nie raz i nie dwa :wink:

na Rysach np

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 29, 2005 8:53 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
O łańcuchach to moze tak w tym temacie
http://www.turystyka-gorska.pl//forum// ... 72&start=0

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Kościelec
PostNapisane: Pn sty 02, 2006 10:13 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 5:40 pm
Posty: 876
Lokalizacja: okolice Krakowa
Robert napisał(a):
Chciałbym się zapytać co myślicie o szlaku na Kościelec? W tym roku, w sierpniu planuję ten szlak i chciałbym wiedzieć czego się spodziewać.


Ja też się wybieram , polecono mi na tym forum aby Tatry Wysokie zacząć poznawać od Kościelca :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 02, 2006 10:18 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
A któż Ci polecił?
Arminie się np. na początek Kościelec nie spodobał. :wink:

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2006 8:14 am 
Kościelec to moja druga góra, pod którą poczułem smak odwrotu spod sczytu (pierwszą była Śnieżka). Było tak: sierpień 2005 jestem na Karbie od strony Zielonego Stawu i jest godz. 16.30. Zaczyna lekko padać. Obliczając czas wejścia na szczyt i zejścia spowrotem na przełęcz, czas zejścia do Czarnego, do Murowańca a ze schroniska jeszcze przez Skupniów Upłaz do Kuźnic - z żalem, (ale rozsądek wziął górę) popatrzywszy sobie na Kościelca - odpuściłem :( . A w Kużnicach i tak byłem o 20-tej. Dodam jeszcze, że rozpogodziło się dopiero w Murowańcu. Pozdrawiam.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2006 8:36 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 9:18 am
Posty: 3112
Lokalizacja: z Manczy
panroman napisał(a):
Kościelec to moja druga góra, pod którą poczułem smak odwrotu spod sczytu (pierwszą była Śnieżka). Było tak: sierpień 2005 jestem na Karbie od strony Zielonego Stawu i jest godz. 16.30. Zaczyna lekko padać. Obliczając czas wejścia na szczyt i zejścia spowrotem na przełęcz, czas zejścia do Czarnego, do Murowańca a ze schroniska jeszcze przez Skupniów Upłaz do Kuźnic - z żalem, (ale rozsądek wziął górę) popatrzywszy sobie na Kościelca - odpuściłem :( . A w Kużnicach i tak byłem o 20-tej. Dodam jeszcze, że rozpogodziło się dopiero w Murowańcu. Pozdrawiam.


Trzeba było skrótem :D

Na majowym zlocie jest wyjscie grupowe na Kościelec to może wtedy.

_________________
"Posekaj, posekaj"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2006 9:16 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 5:40 pm
Posty: 876
Lokalizacja: okolice Krakowa
tomek.l napisał(a):
A któż Ci polecił?
Arminie się np. na początek Kościelec nie spodobał. :wink:



Już nie pamiętam. Ale poleciliście mi Kościelec, świnica,Zawrat,Granaty w takiej kolejności. :?:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2006 9:58 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
No mniej więcej w takiej :wink: Choć można też i w innej.
Kościelec może komuś sprawiać problemy, bo nie ma tam ułatwień w postaci łańcuchów i trzeba się troszkę w dwóch miejscach wspiąć. Dla mnie te trudności są raczej średnie, lub niewielkie. Ale dla każdego to wygląda inaczej.
Trzeba się samemu przekonać przy dobrej pogodzie i suchej skale. Zawsze można zawrócić.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 26, 2006 8:34 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Bartłomieju, Bartłomieju!
Pod tym linkiem znajdziesz prezent od Jarka (wiesz, tego z Murowańca) - wprawdzie nie w oryginale, tylko foto - ale zawsze to coś.
http://img95.imageshack.us/img95/6928/ko1ny.jpg
Maluje ci on takie różne widoczki... A większość z pamięci.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 26, 2006 9:43 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
piomic napisał(a):
Bartłomieju, Bartłomieju!
Pod tym linkiem znajdziesz prezent od Jarka (wiesz, tego z Murowańca) - wprawdzie nie w oryginale, tylko foto - ale zawsze to coś.
http://img95.imageshack.us/img95/6928/ko1ny.jpg
Maluje ci on takie różne widoczki... A większość z pamięci.


Jestem w szoku... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Z pamięci??? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Niesamowite!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Piomiq podziękuj Jarkowi bo po pierwsze widać że chłopak ma talent a po drugie wie co najlepsze!!! :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Pozdrawiam!
Bartek :D

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 26, 2006 9:51 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Pewnie podglądał jakieś zdjęcie, teraz miał jeszcze dolinę Białej Wody i kawałek Strążyskiej. A z talentu to on żyje - jak nie sprzeda to nie ma co jeść :wink:

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 27, 2006 7:53 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 15, 2005 6:40 pm
Posty: 152
Lokalizacja: Warszawa
Ło matko!!! ten to ma zdolności!!! :shock:

też tak chce!!!!! :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 27, 2006 1:11 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Dać Ci numer? Zamówisz, to Ci namaluje co chcesz. Nawet asfalt do Moka :wink: .

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 29, 2006 7:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Towarzysze i Towarzyszki. Czy ktoś z Was szedł wyraźną ścieżką od Karbu do Świnickiej Przełęczy ? Tak mi to po głowie chodzi :scratch:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 30, 2006 9:40 am 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
:oops: przy wycofie spod Świnicy...wróciłam się do przełęczy, i z góry zobaczyłam szlak, który prowadzi strasznie na "okrętkę"
Wybrałam ścieżkę po ukosie :oops: :? :shakehead:
Musiałam zaoszczędzić czas...nie udałao się od Świnicy to pstanowiliśmy, że zaczniemy od Skrajnego :shock:
No i był bieg przełajowy spod Świnicy, do Świnickiej Przeł.-Gąsienicowej-Karb-Czarny Staw-Skrajny-Kozi-"5"
Ścieżkę musiałam wybrać żeby dogonić chopa...ja pod Świnicką a On już prawie pod Karbem :evil: :wink:

mea culpa


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 30, 2006 9:45 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Olu czyli ją przeszłaś? Podaj mi trochę informacji. czas, trudność, filance za głazem :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 30, 2006 9:54 am 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
Łukasz T napisał(a):
Olu czyli ją przeszłaś? Podaj mi trochę informacji. czas, trudność, filance za głazem :lol:


ścieżka jest lipna...pogubiłam się i manewrowałam pomiędzy kamiorami :evil:
Z góry wydawało mi się, że jest dość wyraźna ...jak zeszłam na dół okazało się, że wcale tak fajnie nie jest.
Poza tym strach przed filancem :wink: ...dotarłam do jakieś białej bliżej niezidentyfikowanej budowli (moze to coś z meteo było-nie wiem :roll: )
Ide, idę...głowa w dół, patrze pod nogi...naglę patrzę przed siebie a tu jakaś budka spod ziemi wyrasta :shock: Główka mi się okręciła dookoła.
Ale nie namierzyłam wroga :lol:
I czym prędzej pognałam pod Karb
Na Karb właziłam już szlakiem :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 30, 2006 9:56 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Właśnie jest dość widoczna z grani. Dzięki za info.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 10, 2006 8:35 pm 
Witam,proszę o szerszy opis wyjścia zimą na Kościelec (czy wystarczy mi mój sprzęt :czyli czekan turystyczny ,raki i kijki-chodzi mi o te trudniejsze podejścia).Dotychczas bzaliczyłem kilka długich trekingów w zimie (tatrzańskich), najwyżej w zimie byłem na karbbie i męczy mnie ten kościelec:). Proszę o jakieś opisy wyjść szlakiem letnim gdzie nie potrzeba używać asekuracji. Pozdrawiam


Góra
  
 
PostNapisane: Wt lut 14, 2006 11:22 am 
Naprawdę warto iść na niego. Byłam tam cztery lata temu. Jest on naprawdę specyficznym szczytem ponieważ nie osłaniają go rzadne szczyty. Gdy jest sie na małym Kościelcu to nie ma takich wrażeń, lecz jak się idzie na Kościelca to dopiero zaczynają się wrażenia. Jedynym utrudnieniem jest to że nie ma tam łańcuchów, ale gdyby były nie byłoby takich wrażeń.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 14, 2006 1:13 pm 
Ja będę konsekwentny - wydaje mi się, ze łańcuchy na Koscielcu nieszczególnie by pomogły, po prostu mało tam miejsc gdzie możnaby komfortowo z nich skorzystać. Natomiast ich instalacja tam niewątpliwie zwiększyłaby liczbę chętnych do wejscia na szczyt co groziłoby zadeptaniem. Więc moze jednak lepiej że jest jak jest :?:


Góra
  
 
PostNapisane: Wt lut 14, 2006 1:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
smyku napisał(a):
Jedynym utrudnieniem jest to że nie ma tam łańcuchów, ale gdyby były nie byłoby takich wrażeń.


To akurat jest umilenie trasy :lol: :wink: No chyba , że walną klamry, drabinke ( ? ) i łańcuchy w strone Zadniego :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 14, 2006 1:45 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
A po co? Bierz linę i jesteś na Zadnim.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 14, 2006 4:29 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 18, 2006 2:38 pm
Posty: 181
Lokalizacja: Starachowice
piomic napisał(a):
A po co? Bierz linę i jesteś na Zadnim.


A ty byłeś na Zadnim ???


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 14, 2006 7:20 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr sie 10, 2005 5:15 pm
Posty: 255
Lokalizacja: Kielce
Ej no.. Odbiegliście od tematu zimowego wejścia, a mnie też to ciekawi ;) ? Był ktoś może zimą?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 14, 2006 8:16 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Marian napisał(a):
A ty byłeś na Zadnim ???

Jeszcze nie.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 14, 2006 11:00 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 18, 2006 2:38 pm
Posty: 181
Lokalizacja: Starachowice
Aj bo mnie coś kusi (latem oczywiście) ale nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 15, 2006 11:17 am 
Co do zimowego wejscia na koscielec.Wdrapalem sie tam ostatnio,jakies 2 tyg temu.Naturalnie o rzeczach typu raki na nogach i czekan w lapie nie trzeba przypominac.Podejscia od schroniska albo nad czarny staw gasienicowy (wygodne szybkie) a potem lawiniastym zlebiskiem (przy skalach po lewej!) na Karb albo lukiem od strony wyciagu na kasprowy (ostatnio 2 godziny torowalem tam szlak).Przy stabilnej pokrywie wybralbym jednak ten zleb,szybsza droga,jak sie juz wejdzie to nie tak stromo ;) No a potem to juz do gory...w scianie koscielca jest taki trawersik pola snieznego,moze przesadzam ale przy 3 lawinowej moze tam byc "niepewnie".Glowne trudnosci to dwa progi skalne ktore moga napsuc troche krwi w zejsciu.Jeszcze jest taki zachodzik gdzie po lewej mamy duzy kamior a po prawej 2-3 metry sniegu a dalej juz duzo czystego powietrza ;).Szczyt przesliczny i honorny widoczki cudowne, przy lampi widzisz rysy i wysoka i zachodnie w sniegu.W zejsciu warto sie z kims zwiazac na wszelki wypadek.Nie bylem na koscielcu latem wiec nie wiem czy szlak ktorym wszedlem pokrywa sie z letnim-wiec nie wiem czy rowniez napotkasz trudnosci o jakich pisalem.Kluczowe trudnosci pod samym szczytem.Powrot wygodny dupozjazdem z karbu nad staw gasienicowy (ale przy stabilnej pokrywie i po lewej przy kamiorach !)
Koscielec byl moim pierwszym zimowym szczytem tatrzanskim i cholernie ciesze sie z jego zdobycia.Tylko glowa na karku,wlaczone myslenie i mozna poginac :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 15, 2006 11:18 am 
eech ta moja orientacja ;) patrzac od strony stawu gasienicowego podejscie zlebem na karb przy skalach po PRAWEJ .


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 340 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL