Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:55 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lip 18, 2005 8:27 am 
czy moze ktoś wie, gdzie na Slowacji są baseny termalne , chodzi mi o okolicę Smokowca, tak w promieniu 50 km


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 18, 2005 8:35 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Poczytaj tutaj :
http://www.basenytermalne.pl/slowacja.htm
Kompleks basenów termalnych znajduje się jeszcze w Vrbowie, jakieś 20 km od Kieżmarku w kierunku na Lewocze. Byłem tam z 4 lata temu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 18, 2005 9:58 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
ja bylem we vrbovie w tamtym tygodniu. za wejscie palci sie 130 koron, wypozyczenie lezaka 30 koron. naprawde jest tam fajnie tylko ze troche smierdzi i woda wyglada jakby brudna byla :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 18, 2005 10:01 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
zolffik napisał(a):
tylko ze troche smierdzi i woda wyglada jakby brudna byla :D

Też wtedy odniosłem takie wrazenie. Ja placiłem coś kolo 90 koron za wstep. Gdybym był miejscowy to 30 koron. Teraz tez jest podział na miejscowych i przybyszy ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 18, 2005 5:27 pm 
Nowy

Dołączył(a): So cze 25, 2005 9:18 pm
Posty: 17
Lokalizacja: wlkp
http://www.meanderpark.com/ w oravicach tuż za granica w chochołowie, troche daleko od smokowca... kompleks świeżutki otwarty w maju tego roku. cena za 3,5 godz 300 koron (można płacić w złotówkach euro lub kartą) polecam zwlaszcza w godzinach wieczornych, mniejszy tłok.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 18, 2005 7:59 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
dresik napisał(a):
Teraz tez jest podział na miejscowych i przybyszy ??


chyba teraz nie ma takiego podzialu. przynajmniej nie widzialem. jeszcze jest www.tatralandia.sk chociaz to nie sa termalne baseny mozna sie wyszalec, no i dookola tatry, tylko ta cena 50zl za caly dzien


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 24, 2005 11:06 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz maja 05, 2005 10:33 am
Posty: 3
Lokalizacja: OPOLE
Witam
Jeżeli chodzi o baseny termalne w Tatrach (szczególnie Zachodnich bo tam wypoczywałam) to chyba najbardziej popularny jest basen termalny w Beszenowej (od Smokowca to jest chyba ok. 70km). Woda ma tam od 42 do 28 stopni, więc można sie naprawdę w niej wygrzać. Kąpielisko jest odkryte, pięknie położone z widokiem na Tatry i czynne cały rok (nawet zimą) do 21. Woda ma charakterystyczny czerwony kolor, więc warto mieć ze sobą strój w ciemnym kolorze, bo jasnego można już nie doprać . Jednorazowy (całodniowy) wstęp w czerwcu 2005 kosztował 180sK, przy zakupie karnetu oczywiście jest taniej. Dzieci do roku wstęp gratis, a dzieci starsze mają też zniżkę. Po godzinie 17 wstęp kosztuje 120sK. Aktulany cennik na stronie:
http://www.besenova.com/index.php?page= ... ub=0&id=32

Nalezy pamiętać, że wstęp jest jednorazowy na basen, czyli nie ma możliwości wyjścia z terenu kąpieliska i wejścia ponownie.
Na terenie kąpieliska brakuje miejsc zacienionych. Jest osobny basen dla maluchów, dzieci starszych, do pływania i do relaksu.
Zdjęcia z basenu są na stronie:
http://www.besenova.com/index.php?sub=0&page=informacie

W pobliżu znajduje się też kąpielisko termalne w Liptowskim Janie o temperaturze wody ok 28stopni. Niestety podczas moich dwóch pobytów w 2002 i 2005roku nigdy nie udało mi się trafić, żeby było ono otwarte, więc nie mogę na ten temat nic więcej powiedzieć. Jest tam natomiast otwarte, naturalne mini kapielisko, właściwie taka" sadzawka" z wodą lekko ciepłą z dużą zawartością siarki.

Jeżeli mogę jeszcze dodać, ze na terenie Słowacji byłam jeszcze:
- w rejonie Szklanych Tieplic. Jest to typowa miejscowość sanatoryjna czyli są tylko 3 sanatoria i dosłownie kilka domów. Unikatową rzeczą jest "PARENICA" czyli kąpiel w basenie termalnym w jaskini. SUPER!!! Warto to przeżyć. Oprócz tego są trzy baseny odkryte, w których codziennie jest wymieniana woda. Z tego co pamiętam woda ta wpływa szczególnie korzystnie na aparat ruchu.
- w Bojnicach gdzie jest super kąpielko termalne i przepiękny zamek do zwiedzania
- w rajeckich Tieplicach - polecam kąpielsko i okolice.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 10, 2005 10:13 pm 
Swój

Dołączył(a): N wrz 04, 2005 5:29 pm
Posty: 93
Lokalizacja: Okolibydgoszcz
Man przed sobą przewodnik "Słowacja" -Kąpieliska Termalne wydanie 2 Adama Kulagi z Mysłowic 2002 r. Polecam poczytanie 121 stron . Prócz kąpielisk opisano ciekawsze zakątki Słowacji. Dobra lektura dla wybierających się tam , bo zawiera dużo informacji o cenach ,dojazdach , godzinach otwarcia i ciekawych miejscach,


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 12, 2005 6:35 pm 
ja osobiscie polecam AQUACITY w popradzie.bylem,jestem bardzo zadowolony i na pewno jeszcze kiedys wroce.bardzo duzy wybor basenow itp.fajny pomysl na np za zla pogode na chodzenie po tatrach:) link:
http://www.aquacity.sk


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 06, 2009 9:44 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt sty 06, 2009 9:41 pm
Posty: 1
Ja bardzo polecam ośrodek therme ich baseny termalne pierwsza klas.Gorąco polecam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 07, 2009 8:57 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
dszpak napisał(a):
Ja bardzo polecam ośrodek therme ich baseny termalne pierwsza klas.Gorąco polecam

tzn. ?, co tam polecasz ?
Ja z dzieciakami jeżdżę do Kremnicy (niedaleko od TT). Baseny spoko, ale camping cienki.
Jakie są tam baseny i jakie ceny (nie hotelowe :wink: ). Miejsce ciekawe, bo blisko Wlk. Fatry, warte uwagi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 09, 2009 5:57 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 18, 2007 10:37 am
Posty: 171
Lokalizacja: R-m
Był może ktoś z szanownych forumowiczów w nowo otwartym aquaparku w Bukowinie Tatrzańskiej? Warto się tam wybrać?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 11, 2009 7:47 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr maja 30, 2007 2:51 pm
Posty: 23
Jakie są ceny w Besenovej bo jakoś niemoge się doczytać na ich stronie, proszę o info w złotówkach lub euro :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 11, 2009 7:53 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 7:11 pm
Posty: 907
Lokalizacja: Białystok
wal do Popradu, jest dobrze :)

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 12, 2009 10:05 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
malecki-21 napisał(a):
jakoś niemoge się doczytać na ich stronie, proszę o info w złotówkach lub euro :)

Czego się nie możesz doczytać :?:
Wszystko jest: http://www.besenovanet.sk/__pl/index.php?katg=cennik&lang=pl&sez=zima&detail=cennik
Np. całodzienny w pakiecie business (tzn. zewnętrzne i wewnętrzne baseny) to 22,20 ojro.
Swoją drogą to przez niski kurs złotówki do ojro zrobiło się drogo. Przy przeliczniku z korun na PLN wychodziło to taniej, a że Słowacy przeliczyli koruny na ojro po 30,126 to wychodzimy na tym kiepsko.

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 15, 2009 1:53 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 5:40 pm
Posty: 876
Lokalizacja: okolice Krakowa
Byłam w Besenovej mnie się podoba,choć tanio nie jest,tym bardziej jak trzeba pomnożyć wszystko razy 3.

_________________
Dawniej Olivia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 08, 2009 4:22 pm 
Nowy

Dołączył(a): N maja 17, 2009 7:44 pm
Posty: 28
Lokalizacja: Katowice
Co do Popradu - moze i jest w miare fajnie, ale wedlug mnie nie sa to baseny termalne :? Woda tam jest zbyt zimna.
Najlepsze wedlug mnie sa Oravice (ze wzgledu na widoki i temperature basenow) - jest tam nowy i stary obiekt - ja wole ten stary, jest taniej, lepszy widok i ta atmosfera prawdziwych basenow termalnych a nie nowoczesnego aquaparku.
Beszanova - moze nawet lepsze niz Oravice ale drogo strasznie i tlumy potworne - za to najlepszy klimat zima i super bar przybasenowy. Nie ma sensu kupowac wejscoiwki biznes czy cus - i tak caly czas jest sie na dworze a nie w srodku, ktory jest lipny (chyba ze ktos lubi strasznie saune i krioterapie).[/url][/list]
A wlasnie - co do Bukowiny - byl ktos???
Ja bylem ostatnio w Zakopanem w tym nowym - zimna woda!! Kiepski aquapark.Swietne sauny i inne komory. Super widoki. Dobre jacuzzi. Ogolnie spoko ale podstawa to goraca woda, ktorej tam brak tak jak i w Popradzie.

_________________
Znamy siebie na tyle na ile dane nam bylo siebie poznac...
Majestat, Legenda, Tatry...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 08, 2009 4:56 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt kwi 14, 2009 3:56 pm
Posty: 85
Ja byłem jakoś w grudniu, zaraz po otwarciu w Bukowinie, nie było rewelacji, bo chyba się spieszyli żeby otworzyć przed świętami. Ale jak drugi raz w lutym ich odwiedzałem było już całkiem ok, nie działało jeszcze zdaje się spa tylko. Nie wiem jak to się ma do słowackich basenów bo tam nigdzie mnie nie było. Woda z tego co pamiętam miała mieć koło 28-36 stopni. Cennik można zobaczyć czy się nie zmienił na ich stronie http://www.termabukowina.pl/ , a było to jakoś 35 zł za 2,5 h, 50 za 4,5h i cały dzień nie pamiętam ile. Dodatkowo płatne sauny i jeśli to spa uruchomią. Jest tam na piętrze bar ulokowany,, rachunek za zakupy tam regulujesz przy wychodzeniu z całego obiektu. Dla niezmotyzowanych można w barze spożyć zimny browar coby się trochę schłodzić. No i jeśli ktoś wybiera się z dziećmi - jest dla nich osobna część wydzielona, zdaje się że trzy baseny, jeden ze zjeżdżalnią.


Ostatnio edytowano Pn cze 08, 2009 9:39 pm przez mishel3, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 08, 2009 9:35 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 11, 2005 3:23 pm
Posty: 1214
Cytuj:
A wlasnie - co do Bukowiny - byl ktos???

byłam w lutym i w marcu, było super- nad głową szalala śnieżyca a ja relaksowałam się w ciepluśkich bąbelkach :wink: gdybym miała wybierać między Popradem a Bukowiną, wybrałabym Bukowinę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 09, 2009 7:02 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
Ja polecam Vrbov, nie wiem jak teraz ale pare lat temu byl tam niezly "klimat" ;-)

_________________
MOTYLA NOGA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 10, 2009 1:35 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
górolka napisał(a):
gdybym miała wybierać między Popradem a Bukowiną, wybrałabym Bukowinę.


Ona wie,co mówi...popieram :wink:

_________________
Jak mówię,że wybaczam to nie znaczy,że zapomnę.

http://chomikuj.pl/hania.ratmed
http://7000.pl/index.php?page=wyprawy&o ... p=himalaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Vrbov
PostNapisane: Śr cze 10, 2009 7:40 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr cze 10, 2009 7:22 pm
Posty: 1
uwaga turyści z Polski ceny podane z VRBOVA to jedno wielkie oszustwo nie dotyczy okresu od 01 lipca duża podwyżka cen Słowaccy właściciele chcą się szybko nachapać pieniędzy i podnieśli ceny bardzo mocno dzielą na dwie kategorie turystów biedniejszych bez dobrej termalnej wody i bogatszych z termalną . Biedniejsi zapłacą od 5 EURO ZA 2,5 GODZINY DO 7,5 EURO ZA CAŁY DZIEŃ zamożniejsi z termalnym basenem zapłacą 11,5 euro za cały dzień , jedzenie tylko w Kolibie reszta skasowana a euro ile kosztuje to każdy wie . Miłego pobytu zawiedziony wielbiciel Vrbowa po raz ostatni po 15-latach :( :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 10, 2009 9:52 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt kwi 14, 2009 3:56 pm
Posty: 85
Hania ratmed napisał(a):
górolka napisał:
gdybym miała wybierać między Popradem a Bukowiną, wybrałabym Bukowinę.



Ona wie,co mówi...popieram


Może z mojego poprzedniego posta tego nie widać,ale też polecam każdemu wizytę w Bukowinie. Zwłaszaszcza proponuje się udać na piętro do tzw Bulgotnika


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 10, 2009 10:11 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 11, 2005 3:23 pm
Posty: 1214
mishel3 napisał(a):
proponuje się udać na piętro do tzw Bulgotnika


w bulgotnikusuper, tylko po czwartej zmianie dostaję od tych bąbli swędziawki i uciekam :wink: :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 08, 2009 12:53 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt lip 07, 2009 12:37 pm
Posty: 5
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
porównując ceny w Szaflarach jest najtaniej a warunki opisze jak odwiedzę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 18, 2009 6:14 pm 
Nowy

Dołączył(a): N maja 17, 2009 7:44 pm
Posty: 28
Lokalizacja: Katowice
Bylem w Bukowinie w sierpniu. Jak dla mnie to zimne baseny i zimno w budynku. Najcieplejsza 'Jaskinia' - 35 C :?: :?: :?: Zal. To maja byc baseny 'termalne' a nie 'cieplejsza od zwyklego basenu o 5 stopni woda'. Gastronomia ok.

_________________
Znamy siebie na tyle na ile dane nam bylo siebie poznac...
Majestat, Legenda, Tatry...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 18, 2009 11:19 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 18, 2007 10:37 am
Posty: 171
Lokalizacja: R-m
wjt2004 to co ty byś chciał żeby się w tej wodzie białko ścinało?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 19, 2009 10:12 am 
Nowy

Dołączył(a): N maja 17, 2009 7:44 pm
Posty: 28
Lokalizacja: Katowice
Nie

_________________
Znamy siebie na tyle na ile dane nam bylo siebie poznac...
Majestat, Legenda, Tatry...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 16, 2012 1:43 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr maja 16, 2012 1:39 pm
Posty: 1
Lokalizacja: Wrocław
Witam,

sorry, że odkopuje starego posta, ale byłam w Bukovinie w październiku zeszłego roku i jak dla mnie woda miała super temperaturę, chociaż białka nie ścina haha :mrgreen:
Myśle, że to jednak dobrze ;)
Ogólnie polecam, widać, że obiekt nowy i nie zniszczony, super zaprojektowane baseny, duże szafki w szatni, kuchnia w restauracji całkiem smaczna, a z tym bywa różnie w takich obiektach. Na parkingu tylko zawsze dużo aut, chociaż my akurat trafiliśmy na porę kiedy łatwo było znaleźć miejsce.

_________________
"Quando você quer alguma coisa, todo o Universo conspira para que você realize seu desejo."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 06, 2012 8:14 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn sie 06, 2012 8:10 am
Posty: 1
Cudze chwalicie a swojego nie znacie:P Zamiast jechac na Słowacaję sprawdźcie jakie baseny termalne macie w Polsce! Termy w Bukovinie najlepsze :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL