Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 8:55 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 24, 2008 5:38 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr sie 16, 2006 8:46 am
Posty: 458
Lokalizacja: Katowice
Nie wiem jak w innych ale w Unionie, w którym się ubezpieczałem sa trzy rodzaje ubezpieczenia:
1) TURYSTA - nad górną granicą lasów tylko po znakowanych szlakach - 15 SKK/dobę,
2) SPORT - nad górną granicą lasów także poza szlakiem, w terenie wspinaczkowym do I stopnia UIAA oraz sporty zimowe oprócz skialpinizmu - 30 SKK/dobę,
3) SPORT SPECIAL - nad górną granicą lasów także poza szlakiem, w terenie wspinaczkowym do IV stopnia UIAA oraz wymienione sporty "ekstremalne" (m.in. skialpinizm, rafting, kanioning) - 40 SKK/dobę.

Nie wiem tylko jak ma się to chodzenie "poza szlakiem" w drugim i trzecim typie ubezpieczenia do przepisów parkowych i czy na takie chodzenie poza szlakiem trzeba miec zgodę parku oraz czy w przypadku braku zgody ubezpieczyciel nie zwalnia się z odpowiedzialności, bo dokładnie nie czytałem warunków tych dwóch ostatnich ubezpieczeń.

Ale jak masz watpliwości napisz do nich e-mail (jest na ich stronie).
Ja w zeszłym roku tak zrobiłem i wszelkie watpliwosci mi wyjaśnili.
Ale ubezpieczałem się tylko w typie TURYSTA, a na Gerlach (SPORT SPECIAL) szedłem z przewodnikiem, więc nie było żadnego naruszenia przepisów parkowych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 29, 2008 10:51 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Nezabudnite prosím uhradiť poistné, pretože poistenie nadobúda platnosť až po zaplatení.

Po opłaceniu na tej stronie dostaje się mejla z potwierdzeniem.
Niepokoi mnie tylko tekst z mejla na czerwono, zacytowany powyżej.
Plus minus rozumiem że nie mam zapomnieć "uhradiť poistné", bo coś tam, tylko co to znaczy to "uhradiť poistné"??
Może ktoś ze słowackim na bieżąco?

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 02, 2008 8:27 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 5:05 pm
Posty: 3
mam pytanie odnośnie ubezpieczenia online.. jeśli już coś by się stało to jak udowodnimy służbom że mamy taką polisę?, znając życie będą chcieli zobaczyc jakiś świstek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 02, 2008 8:55 am 
Kombatant

Dołączył(a): Śr sie 16, 2006 8:46 am
Posty: 458
Lokalizacja: Katowice
lukasio napisał(a):
mam pytanie odnośnie ubezpieczenia online.. jeśli już coś by się stało to jak udowodnimy służbom że mamy taką polisę?, znając życie będą chcieli zobaczyc jakiś świstek.

Możesz ją sobie wydrukować z neta (tam jest numer polisy i Twoje wszelkie dane).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 24, 2008 2:48 pm 
Weteran

Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 10:31 am
Posty: 99
Lokalizacja: Kraków
W Krakowie fajnie funkcjonuje punkt przy pl. Szczepańśkim -> Turystyka
Pani bez zamotki wie o co chodzi i sprawnie wypisuje kwity...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 14, 2009 1:17 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 17, 2007 11:24 am
Posty: 351
Lokalizacja: Kraków
Pozwolę sobie odświeżyć wątek.
Myślę nad kupieniem ubezpieczenia z tej strony słowackiej: https://www.union.sk/poistenie-nakladov ... h-hzs.html
Wersja SPORT:
- v chodeckom teréne
- nad hornou hranicou lesa aj mimo značkovaných chodníkov
- v horolezeckom teréne do I. stupňa obtiažnosti UIAA

Co oznacza "v chodeckom terene"? Czy chodzi o szlaki do górnej granicy lasu?
Ile dokładnie wynosi górna granica lasu? 1500m czy więcej?
Czyli w praktyce to jeżeli będę szedł poza szlakiem do 1500m, i mi sie coś stanie to ubezpieczenie nie będzie obowiązywać? Jest to dziwne, bo niektóre tereny udostępnione do wspinaczki, np. dol. Ciężka, wymagają przejścia przez teren typowo leśny nieoznakowaną sciężką. Ponadtwo jak mi sie zdaje, HZS działa nie tylko w Tatrach, ale też w m.in. Słowackim Raju i Malej Fatrze, gdzie jest przecież są drogi wspinaczkowe w terenie do 1500m (choćby na lodospadach)
Druga sprawa, nic tutaj nie pisze, czy ubezpiczenie jest tylko ważne na drogach skalnych do I stopnia UIAA dla osób posiadających odpowiednie uprawnienia taternickie. Czy w razie nie posiadania będę musiał pokryć koszty akcji ratunkowej z własnej kieszeni?
Podobnie nic nie pisze o terenach nieudostępnionych taternicko (rezerwatach), powyżej górnej granicy lasu, na których mogę sie przecież znaleźć.

I jeszcze jedno, jak skala UIAA ma sie do skali Paryskiego? Czy I UIAA to jest to samo I u Paryskiego czy może inne? Albo inaczej, czyje wyceny dróg firma ubezpieczeniowa bierze pod uwagę? ;)

To tyle, jakby to ktoś wyjaśnił byłoby super :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 14, 2009 1:25 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 21, 2008 8:58 pm
Posty: 659
Lokalizacja: Kraków
Hmm, nie myślisz, że lepiej będzie kupić u polskiego ubezpieczyciela w razie ew. problemów... odpukać, łatwiejszy kontakt

_________________
Pozdrawiam
https://picasaweb.google.com/dariusz.finster


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 14, 2009 1:45 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 17, 2007 11:24 am
Posty: 351
Lokalizacja: Kraków
Ktoś pisał, że lepiej kupić u słowackiego, niż np. w PZU, poza tym jest chyba taniej. No i tutaj mogę wykupić ubezpieczenie online w zasadzie w każdej chwili na konkretną ilość dni. Jest to poza tym ubezpieczenie dokładnie takie o jaki mi chodzi: na pokrycie kosztów akcji HZS, nic więcej nic mniej ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 14, 2009 2:59 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Ja mogę przetłumaczyć co to znaczy ale nie wiem czy dokładnie to ma na myśli ubezpieczyciel.

3d napisał(a):
Wersja SPORT:
- v chodeckom teréne


W terenie turystycznym (myślę ze chodzi po prostu o szlaki turystyczne po dolinach)

3d napisał(a):
- nad hornou hranicou lesa aj mimo značkovaných chodníkov


Ponad górną granicą lasu bez szlaku.

3d napisał(a):
- v horolezeckom teréne do I. stupňa obtiažnosti UIAA


W terenie wspinaczkowym do I.

3d napisał(a):
Co oznacza "v chodeckom terene"? Czy chodzi o szlaki do górnej granicy lasu?


Tak myślę.

3d napisał(a):
Ile dokładnie wynosi górna granica lasu? 1500m czy więcej?


Około 1400.
Ale wiadomo że nie dokładnie.

3d napisał(a):
Czyli w praktyce to jeżeli będę szedł poza szlakiem do 1500m, i mi sie coś stanie to ubezpieczenie nie będzie obowiązywać? Jest to dziwne, bo niektóre tereny udostępnione do wspinaczki, np. dol. Ciężka, wymagają przejścia przez teren typowo leśny nieoznakowaną sciężką.


Ja rozumiem że to co powyżej określa górną granicę trudności na jakich to ubezpieczenie obowiązuje.

Rzecz w tym że szlaki itd. obejmuje wersja niższa, która jest już "w tym".

3d napisał(a):
Ponadtwo jak mi sie zdaje, HZS działa nie tylko w Tatrach, ale też w m.in. Słowackim Raju i Malej Fatrze, gdzie jest przecież są drogi wspinaczkowe w terenie do 1500m (choćby na lodospadach)


Ja rozumiem to tak że aby ubezpieczenie obowiązywało muszą zaistnieć wszystkie te warunki jednocześnie.

A jak się ktoś wspina powyżej I choćby i na skałkach to powinien wykupić wyższą wersję ubezpieczenia.

3d napisał(a):
Druga sprawa, nic tutaj nie pisze, czy ubezpiczenie jest tylko ważne na drogach skalnych do I stopnia UIAA dla osób posiadających odpowiednie uprawnienia taternickie. Czy w razie nie posiadania będę musiał pokryć koszty akcji ratunkowej z własnej kieszeni?


Tego to nie wiem, trzeba by dopytać lub doczytać.

3d napisał(a):
Podobnie nic nie pisze o terenach nieudostępnionych taternicko (rezerwatach), powyżej górnej granicy lasu, na których mogę sie przecież znaleźć.


No - nie powinieneś.

3d napisał(a):
I jeszcze jedno, jak skala UIAA ma sie do skali Paryskiego? Czy I UIAA to jest to samo I u Paryskiego czy może inne? Albo inaczej, czyje wyceny dróg firma ubezpieczeniowa bierze pod uwagę? ;)


Przy tych niższych stopniach 1-1, w sieci są tabelki z przeliczeniami.

Napisałam jak ja to rozumiem, ale i tak trzeba się liczyć z tym ze jest to interpretowane na niekorzyść danej osoby.
Ja to rozumiem jako ubezpieczenie "trekkingowe" i jadąc np. na Czywczyn gdzie się chodzi po połoninach (nad górną granicą lasu) i bez szlaków (bo ich tam nie ma) uznałabym takie ubezpieczenie za całkiem wystarczające i akurat takie jakie potrzebuję.

Natomiast obawiam się, ze może nie działać w przypadku łamania prawa i znalezienia się przez Ciebie w miejscu gdzie jest zakaz chodzenia (np. rezerwaty).
Pamiętaj ze ubezpieczyciel zawsze interpretuje wszelkie zapisy na swoją korzyść a Twoją niekorzyść.

Pozdrowienia

Basia

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 14, 2009 3:23 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 17, 2007 11:24 am
Posty: 351
Lokalizacja: Kraków
Basia Z. napisał(a):
Ja rozumiem że to co powyżej określa górną granicę trudności na jakich to ubezpieczenie obowiązuje.

Rzecz w tym że szlaki itd. obejmuje wersja niższa, która jest już "w tym".

No to by było dość logiczne i zrozumiałe, jeśli tak to OK :)


Basia Z. napisał(a):
Przy tych niższych stopniach 1-1, w sieci są tabelki z przeliczeniami.

Z tego co znalazłem, to 0-, 0, 0+, I w skali Paryskiego to I w skali UIAA. Od II w górę jest trochę inaczej: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/896 ... 71606.html

Basia Z. napisał(a):
Natomiast obawiam się, ze może nie działać w przypadku łamania prawa i znalezienia się przez Ciebie w miejscu gdzie jest zakaz chodzenia (np. rezerwaty).
Pamiętaj ze ubezpieczyciel zawsze interpretuje wszelkie zapisy na swoją korzyść a Twoją niekorzyść.

Co do rezerwatów to OK, są to tereny nieudostępnione, więc łamiac prawo ubezpieczenie traci ważność (na 100% tego nie wiadomo), ale nie wiem jak jest w sytuacji kiedy znajdę sie w terenie udostępnionym do taternictwa, ale nie będę posiadał nalezytych uprawnień, żeby tam przebywać, czy wtedy jest to tak samo inerpretowane jak złamanie prawa?
Bo jeśli tak to należałoby się przed tym zabezpieczyć w odpowiedno sposób, a nie wiem czy warto się fatygować ;)

Bo teoretycznie ubezpieczyciel może stwierdzić, że osoba nieposiadająca kwalifikacji taternickich ma większe szanse ulec wypadkowi (w terenie taternickim) niż osoba posiadająca należyte kwalifikacje, więc to standardowe ubezpieczenie może w tej sytuacji nie zadziałać.

Z drugiej strony przy trudnościach do I trudno mówić o terenie taternickim, i chyba w Tatrach Słowackich sami taternicy nie mogą robić dróg o niższych trudnościach niż III, a trudności I czy II to tylko dojście pod konkretną ścianę najkrotszą drogą, więc teoretycznie taternik (posiadający odpowiednie kwalifikacje) podchodzacy np. Wielicką Próbą na Gerlach też łamie prawo...

EDIT: widzę, że jest jeszcze możliwość ubezpieczenia się przez SMS: http://www.union.sk/cestovne-a-horske-p ... -sms1.html
Fajna możliwość, szczególnie jeśli decyzję o wycieczce podejmuje się w ostatniej chwili. :)
Nie wiem tylko do końca jak to wygląda w praktyce:
Cytuj:
Príklad: Peter Poistený chce uzatvoriť Cestovné poistenie cez SMS, platné od 1. marca do 5. marca 2009, pričom typ poistenia si vyberie - Cestovné poistenie TURISTA, čiže typ A. SMS bude mať tvar:
Peter Poisteny 8024568748 01032009 05032009 A

Czym jest ten numer 8024568748?
Wg. wzoru: Priezvisko RCbezLomitka ddmmyyyy ddmmyyyy Typpoistenia
to jest RCbezLomitka, czyli wszystko jasne ;)

Nie wiem czy przypadkiem nie trzeba należeć do słowackiej sieci:
Cytuj:
Cena za poistenie bude zahrnuté vo Vašej faktúre od Orange alebo T-Mobile.


Tutaj znalazłem trochę dodatkowych informacji na temat slowackich ubezpieczeń górskich: http://www.climb.sk/view.php?nazevclank ... 2007060403
A to wersja w PL


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 18, 2009 10:34 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 5:46 pm
Posty: 893
Lokalizacja: Skądinąd
Nie wiem, czy już było, ale
Cytuj:
Poistenie - zakúpením cestovného lístka TLD získava návštevník na obdobie platnosti lístka poistenie zásahov Horskej záchrannej služby vo Vysokých Tatrách.
, za http://www.lanovky.sk/?page=cen&str=hrebienok.
Nie jestem pewien, czy dobrze rozumiem, ale wydaje mi się że chodzi o 1 dobę. Przydałby się Janek. :wink:
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 19, 2009 7:50 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Bombadil napisał(a):
Nie wiem, czy już było, ale
Cytuj:
Poistenie - zakúpením cestovného lístka TLD získava návštevník na obdobie platnosti lístka poistenie zásahov Horskej záchrannej služby vo Vysokých Tatrách.
, za http://www.lanovky.sk/?page=cen&str=hrebienok.
Nie jestem pewien, czy dobrze rozumiem, ale wydaje mi się że chodzi o 1 dobę. Przydałby się Janek. :wink:
Pozdrawiam


Źle rozumiesz.
Zyskuje ubezpieczenie tylko na czas ważności biletu.

obdobie platnosti lístka to dosłownie "okres ważności biletu"

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 06, 2009 7:46 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
co sądzicie o karcie EURO>26 jak z ubezpieczeniem na wypadek transportu śmigłowcem na Słowacji?? proszę o szybka odpowiedź


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 11, 2009 5:18 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt kwi 14, 2009 3:56 pm
Posty: 85
max napisał(a):
Musisz mieć też kartę kredytową (wypukłą), żeby dokonać płatności on-line, chyba że istnieje możliwość zapłaty przelewem internetowym (nie wiem, bo nie próbowałem) .


Wie ktoś czy da radę zapłacić przelew jak to jest wspomniany powyżej? A jeśli nie, to czy płatność kartą kredytową może być robiona przez osobę, która nie będzie wśród ubezpieczanych?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 11, 2009 9:17 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
Może tutaj uzyskam odpowiedź :

Cytuj:
Właśnie wyrobiłam EKUZ i czytam tak tą ulotkę na temat Słowacji i w rozdziale jak uzyskać opiekę lekarską jest napisane " należy korzystać ze świadczeń placówek, które podpisały umowę z jednym z 5 towarzystw ubezpieczeń zdrowotnych" no i trzeba wybrać jedno z towarzystw ale już nie napisali jakie to towarzystwa :smile: Orientuje się ktoś o co chodzi?

_________________
MOTYLA NOGA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 11, 2009 9:19 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
szach_mat napisał(a):
co sądzicie o karcie EURO>26 jak z ubezpieczeniem na wypadek transport u śmigłowcem na Słowacji?? proszę o szybka odpowiedź


Mam tą kartę i tylko z polisą SPORT za 155zł obejmuje transport helikopterem i zwrot kosztów akcji - to samo dotyczy pogotowia wodnego. Wiecej masz na ich stronie. Ubezpieczycielem jest Signal Iduna - ubezpiecza większość wyjazdów z biur podrózy.

_________________
MOTYLA NOGA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 13, 2009 6:34 am 
Kombatant

Dołączył(a): Śr sie 16, 2006 8:46 am
Posty: 458
Lokalizacja: Katowice
mishel3 napisał(a):
Wie ktoś czy da radę zapłacić przelew jak to jest wspomniany powyżej? A jeśli nie, to czy płatność kartą kredytową może być robiona przez osobę, która nie będzie wśród ubezpieczanych?


Przelew chyba da radę, choć koszty zagranicznego przelewu bankowego wielokrotnie przekroczą koszt tego ubezpieczenia.
A co do karty kredytowej, to ja zawsze płaciłem za siebie.
W wypadku wątpliwości napisz do nich e-mail.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 14, 2009 11:26 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
w dniu dzisiejszym kupiłem sobie kartę EURO<26 tylko bez ubezpieczenia. co do karty to kupiłem w biurze podróży i tam można zapłacić kartą. na stronie pisze że zapłata przelewem bankowym nic o karcie nie pisze


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 15, 2009 11:13 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
Chyba bez polisy ;-) Za EURO<26 zapłaciłam przelewem przez internet, doszła po 2 dniach, teraz wysyłają pocztą polską, kiedyś jakimś kurierem i musiałam za tym leźć na drugi koniec miasta.

_________________
MOTYLA NOGA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 12, 2009 10:44 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 10, 2009 3:55 pm
Posty: 43
Lokalizacja: górny śląsk
Byłem w sobotę 08.08.2009r. na Gerlachu. Wykupiłem jednodniowe ubezpieczenie na tą wyprawę. Płaciłem co prawda naraz za 3 osoby co wyniosło 3,99 euro. Jak więc łatwo policzyć jeden dzień kosztował mnie 1,33 euro. Myślę że ubezpieczenie za tydzień wyjdzie nieco taniej. Wykupić je można praktycznie w każdym większym schronisku (wykupywałem w Śląskim Domu") lub miasteczku - wystarczy spytać. Ubezpieczenie to pokrywa koszt akcji ratunkowej do 5 tys. euro. W rozmowie z przewodnikiem dowiedziałem się że koszt samego startu śmigłowca oscyluje w granicach 5 tys. zł więc sądzę że powinno wystarczyć choć napewno nikt woli tego nie sprawdzać :)

_________________
"Przegranym nie jest ten który upada, ale ten który upadnie i się nie podniesie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 13, 2009 8:10 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz sie 13, 2009 7:56 pm
Posty: 12
Lokalizacja: Podhale
W chacie Plesnivec nie kupisz takie ubezpieczenia w kolejce na lomnice tez juz nie ma ( a byla czynna dopiero od 8 rano) w terince tez nie w zarskiej chacie tez nie i raczej ciezko o to ubezpieczenie ludzie gor ubezpieczaja sie w OEAV znizki na nocleg w schronach 20% na slowacji w alpach nawet 50% karta zwraca sie po pobycie 5 - 6 nocek w alpach w slowacji dluzej obejmuje OC obejmuje ubezpiecznie komunikacyjne w razie wypadku dojazd i powrot skitury jaskinie narty wspin turystyka ubezpieczyciel wyplaca bezproblemowo dziala do 6 tys m np m prawie na calym swiecie jak idziesz sie wspinac rano o 5 to ciezko cokolwiek zalatwic w miasteczku.... kupujesz raz i masz caly czas te warty i pzu smieszne z zwieksoznym ryzykiem za 300 zl za tydzien jest smiech na sali pozatym oeav to klub gorski alpejski wpisac sobie w google OEAV POLSKA i poczytac polecam jest po polsku kontakt w PL Zosia Chrusciel mail na www ich (oeav polska) sprawdzalem slowacja wlochy austria słowenia niemcy wszedzie dziala i wszedzie ZNIZKI


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 13, 2009 8:18 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz sie 13, 2009 7:56 pm
Posty: 12
Lokalizacja: Podhale
a co do Kolezanki ktora napisala ze trza miec karte z NFZ to owszem ale na dole do szpitala w gorach mozna sobie nia podetrzec zadek
ona nieubezpiecza od akcji ratowniczych w gorach
poza Unią dziala OEAV zamiast tej karty
natomiast slowacja - trza miec karte do szpitala
czyli jak wybijesz zemby na chodniku w Popradzie to karta NFZ
ale jak na szlaku do schroniska- OeaV albo inne ubezpieczenie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 01, 2009 12:51 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 6:36 pm
Posty: 172
Lokalizacja: WLKP
Dziwne pytanie - ale - ostatnio mi zasiali niepokój z pytaniem odnoszącym się między innymi do tego tematu...

Padło pytanie - czy na szlaku na rysy od strony Słowackiej trzeba mieć wykupione ubezpieczenie ...

i wręcz zgłupiałem ...

z tego co ja wiem to ubezpieczenie jest DOBROWOLNE i tak też odpowiedziałem ...

ostatni raz byłem z jakieś 360 dni temu w tatrach - czyżby się coś zmieniło ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 01, 2009 1:00 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 6:36 pm
Posty: 172
Lokalizacja: WLKP
Ali7 napisał(a):
matiq napisał(a):
z tego co ja wiem to ubezpieczenie jest DOBROWOLNE

Jest dobrowolne. Potrzebne jest tylko wtedy, kiedy Ci się na Słowacji coś stanie i będziesz musiał zapłacić za akcję ratowniczą.


No to akurat zrozumiałe 8) ...

To samo powiedziałem pytających mnie o to ...

dzięki ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 01, 2009 4:01 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
Ali7 napisał(a):
Potrzebne jest tylko wtedy, kiedy Ci się na Słowacji coś stanie i będziesz musiał zapłacić za akcję ratowniczą.

Jakby się dobrze uprzeć,to nawet wtedy nie jest...zawsze można zabulić z własnej kieszeni :lol:

_________________
Jak mówię,że wybaczam to nie znaczy,że zapomnę.

http://chomikuj.pl/hania.ratmed
http://7000.pl/index.php?page=wyprawy&o ... p=himalaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 02, 2009 12:53 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2009 12:51 pm
Posty: 4
Wyjeżdzając za granicę wogole nie potrzebujesz ubezpieczenia :P tyle dotąd się zorientowałem. Ja wyjeżdżam do Bośni w ramach wycieczki krajoznawczej, znacie jakieś ciekawe propozycje ubezpieczenia?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 03, 2009 9:48 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 6:36 pm
Posty: 172
Lokalizacja: WLKP
janos napisał(a):
Wyjeżdzając za granicę wogole nie potrzebujesz ubezpieczenia :P tyle dotąd się zorientowałem. Ja wyjeżdżam do Bośni w ramach wycieczki krajoznawczej, znacie jakieś ciekawe propozycje ubezpieczenia?



PZU Voyager - 14 dni - ubezpieczenie na
NW - 4000 EUR
OC - 20 000 EUR
Koszty leczenia i assistance Lux - 15 000 EUR

koszt ubezpieczenia 62 zł

... Byłem w Chorwacji - miałem wypadek - i sprawa załatwiona bezproblemowo - wypłacone wszystko i szybko...
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 11:20 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2009 12:51 pm
Posty: 4
Zdecydowałem się na link4 bo właśnie kiedyś tam likwidowałem szkode i wszystko poszło jak po maśle. W dodatku w tym pakiecie podróży mają ubezpieczenie od kosztów poszukiwania i zginięcia bagażu co mnie najbardziej interesuje bo będę dużo poruszał się po kraju w dodatku stopem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 11:20 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2009 12:51 pm
Posty: 4
Zdecydowałem się na link4 bo właśnie kiedyś tam likwidowałem szkode i wszystko poszło jak po maśle. W dodatku w tym pakiecie podróży mają ubezpieczenie od kosztów poszukiwania i zginięcia bagażu co mnie najbardziej interesuje bo będę dużo poruszał się po kraju w dodatku stopem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 8:16 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
To nie jest rada, a info: nic nie zrobiłem przed wyjazdem na Słowację w kwestii ubezpieczenia. Trochę pod wpływem jakiegoś postu z tego forum, ktory mowił, że można to zrobić w budynku kolejki na Hrebieniok. Nie było trzeba nawet tam się piąć - w sklepie spożywczym po schodkach tuż po wyjściu z autobusu rownież sprzedawali. Kupiłem od ręki wraz z czekoladą studencką, pasztem i czteropakiem Bazanta. Było na tyle dni ile byliśmy na Słowacji, powyżej linii lasu itd, itp, jakoś nie drożej niż przez neta. Może więc czasem nie trzeba się aż tak martwić - w końcu to są turystyczne, tatrzańskie miejscowości - one żyją z takich jak my, ubezpieczyć można się w wielu miejscach nawet w ostatniej chwili.

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL