Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt kwi 19, 2024 12:05 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn cze 13, 2005 2:00 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn cze 13, 2005 1:51 pm
Posty: 10
Wybieram sie autem w wakacje na kilka dni w wysokie.

trochę się załamałem jak zobaczyłem że 1 doba na niesterzeżonym parkingu w Palenicy kosztuje 35 zł.
To co zaoszczędze na paliwie na dojazd do Zakopca to tyle samo stracę w 1 noc. A ja planuje około 3 doby (105 zł !!!!!!!!!!!!!!!! sam parking)

Czy ktoś się może orientuje czy w Łysej polanie (1 km do bramki TPN) nie można by zostawić taniej auta. np przy granicy ?

Myślałem też o zostawieniu u kogoś w Bukowinie Tatrzańskiej ale to mimo wszystko kawał drogi a w sezonie może być problem żeby stamtąd dojechać do parkingu w Palenicy. Wiadomo każdy z Zakopanego jedzie na Morskie oko i sporadycznie po drodze robi sie miejsce w busie lub PKS.
Zwłaszcza jak będzie pogoda.

A może zostawić lepiej gdzieś w Zakopanym (tylko gdzie tanio i bezpiecznie) i jechać na miejsce komunikacją autobusową ?


Co radzicie?

Darek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 13, 2005 5:44 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
sam mam z tym problemy. skoro bedziesz w zakopanem to chyba najrozsadniej dojechac busem do palenicy. 5 zl w jedna strone

P.S. ponoc w tamtym roku niedzwiedzie przychodzily na parking w palenicy w poszukiwaniu jedzenia :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 15, 2005 6:55 am 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
Ja zawsze zostawiam samochód w Zakopanem na ulicy w rejonie pensjonatów. Zawsze kręci się tam dużo ludzi, a i samochód nie wygląda na opuszczony :) Najlepiej, zeby zaostał zaparkowany tak, jakby zaraz ktoś miał do niego wejść prosto z kwatery. Można też dogadać się z jakims gospodarzem i zostawić na podwórku za parę peelenów.

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 15, 2005 10:05 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
Mi się wydaje że można go zostawić na parkingu pod Wielką Krokwią (10h parkowania kosztuje tam nie więcej niż 10zł) a dalej dojechać np. busem lub dość pieszo...
Przynajmniej ja tak robiłem...
Pozdrawiam! :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 19, 2005 12:36 pm 
Dzien dobry. Jestem ze Slowacji, chcialbym tez pojechac na Morskie Oko a tez czytalem na necie, ze parking za duzo kosztuje. Chcialbym sie spytac, gdzie sie znajduje ta Wielka Krokwia? Jest to daleko od Palenicy? Dziekuje...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 19, 2005 2:47 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz mar 17, 2005 1:27 am
Posty: 421
Lokalizacja: Wroclaw
Bady napisał(a):
Dzien dobry. Jestem ze Slowacji, chcialbym tez pojechac na Morskie Oko a tez czytalem na necie, ze parking za duzo kosztuje. Chcialbym sie spytac, gdzie sie znajduje ta Wielka Krokwia? Jest to daleko od Palenicy? Dziekuje...


Mniej wiecej "nad zakopanym" do lysej polany to hohoho i jeszcze kawalek (daleko) lepiej juz mysle zosatwic auto przy przystanku SAD kolo przejscia granicznego (widzialem ze niektorzy Slowacy tak robili) i piechota przejsc przejscie graniczne a dalej jechac busem
pozdrawiam


Ostatnio edytowano N cze 19, 2005 3:24 pm przez senior, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 19, 2005 3:16 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11083
Lokalizacja: Poznań
Lub z Łysej Polany dojść poprostu do Palenicy Białczańskiej pieszo ( 1 km ). Też szłyszałem, że najtaniej jest zostawić auto po stronie słowackiej. A skoro jesteś ze Słowacji to chyba dla ciebie najlepsze rozwiązanie.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 19, 2005 6:40 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 19, 2005 1:17 pm
Posty: 342
Lokalizacja: Slowacja - Spišské Podhradie
To byl moj kuzyn, co tu wystapil w diskusji, pojedziemy na to Morskie Oko razem. Dziekuje za odpowiedze. Chce sie jeszcze spytac, czy napewno jest z Lysej Polany do Palenici 1 km, na mapie mi sie wydaje ze to jest wiecej. Jezeli zostawim auto na granici, na morskie oko to jest pieszo 9 km?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 19, 2005 6:47 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Witaj Janku. No rzeczywiście 1 km to to na pewno nie jest. Odległość jest około 1,5 km (15 minut z przejścia do Palenicy). A zatem z przejścia granicznego do Morskiego Oka lekko ponad 10 km.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 19, 2005 6:49 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 19, 2005 1:17 pm
Posty: 342
Lokalizacja: Slowacja - Spišské Podhradie
Dziekuje uprzejmie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 19, 2005 6:54 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11083
Lokalizacja: Poznań
Według mojej mapy (sygnatura) jest 1 km czyli 20 min. A z Palenicy do Morskiego jest chyba z 8 km


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 19, 2005 7:00 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Tak wg mapy Sygnatura to 1 km tylko w rzeczywistości wychodzi nie całe 1,5 km. A co do odległosci miedzy PB a MO to cytuje wg Sygnatury :
" Podejście asfaltową szosą ok. 9 km od wielkiego parkingu na polanie Palenica "


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 19, 2005 7:01 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11083
Lokalizacja: Poznań
O metry nie chodzi :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 19, 2005 7:02 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
:wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 19, 2005 7:32 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz mar 17, 2005 1:27 am
Posty: 421
Lokalizacja: Wroclaw
A droga do moka liczona ze skrutami czy bez :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 23, 2005 1:11 pm 
Chciałbym wrócić do mojego pytania.
Parkowanie pod Krokwią nie za bardzo przybliża mnie do morskiego oka a wręcz oddala gdyż muszę po zaparkowaniu i oczywiście opłaceniu wrócic się do centrum.
Sensowny wydaje mi sie pomysł parkowania pod pensjonatami.
Czy ktoś może podać gdzie w okolicach ścisłego centrum można zostawić auto (ulica lub nazwa ośrodka)

Co do parkowania na granicy to mam oczywiście od razu pytanie.
Czy po polskiej stronie jest parking ?
czy coś sie tam płaci
czy nie jest wiecznie przepełniony ?

odległość nie ma znaczenia bo już kiedyś szedłem tą trasą (10 minut szybkim krokiem)

A jeżeli na polskiej stronie by nie było to gdzie na słowackiej tzn jak daleko trzeba jechać aby tam zostawić auto. czy to bezpieczne miejsce i czy trzeba płacić

Dzięki za dotychczasowe posty


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 24, 2005 6:59 am 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
Może być rejon ul. Do Samków - blisko dworca PKP i PKS, a zatem blisko do busiarzy.
Nie ma tam zakazu parkowania, chyba wszyscy wynajmują pokoje, a zatem w miarę spokojnie można zostawic auto. Ale, oczywiście, nie biorę za nic odpowiedzialności ;-)

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 18, 2005 10:03 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
od ktorej jest czynny parking w palenicy bialczanskiej :?:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 18, 2005 10:08 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Oficjalnie to chyba od 7 rano.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 18, 2005 10:54 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt lip 15, 2005 1:40 pm
Posty: 19
Lokalizacja: Sosnowiec
A' propos zostawiania samochodu.. mając w planach nocowanie w schronisku Chochołowskim, czy można zostawić na noc auto na parkingu przy Siwej Polanie, ewentualnie ile to kosztuje i czy jest w miarę bezpieczne? Dojazd koleją czy autobusem do Zakopanego nie stanowi dla mnie problemu, ale podróż trwa dwa razy dłużej, a przy krótkich wyjazdach ma to spore znaczenie.

_________________
Tomek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 18, 2005 5:19 pm 
Nowy

Dołączył(a): So cze 25, 2005 9:18 pm
Posty: 17
Lokalizacja: wlkp
zolffik napisał(a):
od ktorej jest czynny parking w palenicy bialczanskiej :?:
chyba od szóstej


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 18, 2005 8:03 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
a czy moge zostawic auto na parkingu powiedzmy o 5 rano :?:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 29, 2005 4:55 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
A nie zostawiałeś nigdy u leśnego w Łysej? Przed przejściem po prawej jest kilka domków, chyba drugi z brzegu to leśniczówka, leśniczy lubi turystów i bierze dychę za dobę. Wprawdzie w ostatnią sobotę miał już komplet, ale jego sąsiedzi są równie życzliwi. Tylko zabierz z wozu wszystko, co chociaż pachnie żarciem, bo ostatnio misówna wlazła komuś przez szyberdach :shock: - i to po paluszki :shock: :shock: Ale desperacja!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 30, 2005 10:06 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
a wlasnie ma ktos jakies namiary na kwatery w okolicach lysej polany? jesli mozna to jakies linki albo nr telefonow. z gory dzieki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 31, 2005 3:20 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
W samej łysej chyba będzie ciężko coś znaleźć, chyba że na czarno, a nielegalni się nie reklamują.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 17, 2005 8:26 pm 
Hej
Właśnie wróciłem z gór. Piękną zimę mamy tego lata.

Auto zgodnie z waszymi zaleceniami zostawiłem u leśnego w okolicach Łysej polany. Cena niestety wzrosła do 15 zł / dobę.
Płatne oczywiście z góry.

Ze względy na fatalne warunki w górach (śnieg, śnieg i jeszcze trochę śniegu) zrezygnowaliśmy z przejścia na 2 dni do "5" i chceiliśmy przenieść sie w zachodnie.

Leśniczy oczywiście wielce oburzony że miałem być 4 dni a byłem 2 i zwijam się przed czasem. Tu mu się nie dziwię bo w swej pazerności tak poustawiał auta że moim ledwo dało sie ruszyć. No i problem bo trzeba by było wjechać na trawę (oczywiście abym mógł wyjechać).

A ile gadania przy tym było..... że trzeba skończyć z tym parkingiem, że same kłopoty, że tak dalej być nie może że każdy se będzie chciał wyjeżdżać kiedy mu sie podoba.
Na początku było mi trochę głupio ale po przemyśleniach to tak właściwie to on powinien ludziom jeszcze dziękować że może sobie dorobić.

W długi weekend stało tam spokojnie ponad 20 aut. Wystarczy prosta matematyka i wychodzi niezła sumka, oczywiście bez podatku. I co ? Źle ma ? Ludzie chyba z tej pazerności dziwaczeją.

Przy tej niemałej cenie to już można się zastanawiać nad Palenicą. Spokojnie utargujesz na kilku dniach pobytu niezłą kwotę. I oczywiście bez łaski i wysłuchiwania marudzenia oczywiście w poczuciu winy.

Zdecydowanie polecam sąsiadów o jedną parcelę wcześniej lub faktycznie zostawianie auta w okolicach centrum i dojazd BUSem. O dziwo szybciej niż autem. Auta stoją w korku a busiku bez oporów lewym pasem, ile się da.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 17, 2005 8:42 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11083
Lokalizacja: Poznań
Tylko nie wiem czy w nocy ktoś tego parkingu w Palenicy pilnuje. Raczej wątpie. No chyba że niedźwiedzie :)
Ale może sie mylę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 17, 2005 9:00 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
W Palenicy chyba niczego nie pilnują.
-Od kiedy można wprowadzać psy do TPN?
-Nie można!
-Ale dwa widziałem idące do Moka.
-Nie zauważyłam!
To rozmowa z paniusią na bramce sprawdzającą bilety. Jeden z tych psów to Sznaucer (olbrzym, nie miniatura) a drugi wilk.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 17, 2005 9:07 pm 
No tego "wilka" to może bym się nie czepiał bo to mógł byc faktycznie wilk tylko taki zbajerowany na psa. No i wtedy by był u siebie.

: )

A co do Palenicy to się nie zgodzę. Pilnują i to dobrze

- własnego biznesu !!!


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 16, 2007 9:43 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
justbiel2 napisał(a):
zostawiłem u leśnego w okolicach Łysej polany. Cena niestety wzrosła do 15 zł / dobę.
Płatne oczywiście z góry.
(...)
Zdecydowanie polecam sąsiadów o jedną parcelę wcześniej lub faktycznie zostawianie auta w okolicach centrum i dojazd BUSem. O dziwo szybciej niż autem. Auta stoją w korku a busiku bez oporów lewym pasem, ile się da.

Wątki o parkowaniu w Zakopanem i okolicach przeczytałem i poszukuję świeższych informacji odnośnie niezbyt drogiego parkowania albo w okolicach Łysej Polany albo w Zakopanem w okolicach dworca. Wybieram się bowiem w Taterki nietypowo w poniedziałek tak żeby być wczesnym wieczorkiem i podejść do "5" i zrobić sobie w kilka dni koło przez Rysy i Słowację.
Stąd moje pytanie, czy u Leśnego, czy koło innych chałup, czy po słowackiej stronie (pierwszy raz jadę tam samochodem, więc nie wiem za bardzo gdzie), a jeżeli blisko dworca to gdzie? No i oczywiście za ile?
Z góry dziękuję :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL