Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt kwi 19, 2024 8:39 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt cze 07, 2005 11:56 am 
Kombatant

Dołączył(a): Cz mar 17, 2005 1:27 am
Posty: 421
Lokalizacja: Wroclaw
Jak sama nazwa wskazuje wszystkie pozostale opinie (palniki, raki, czekany itd) .

Pozdrawiam


Ostatnio edytowano Pt cze 10, 2005 11:12 am przez senior, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 09, 2005 7:14 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Coś odnośnie kijków teleskopowych. Kto ma dojście do tego sprzętu niech go zabiera i jazda na szlaki. Sam sie zdziwiłem jak mogą one pomóc. Nie tylko na lekkich podejściach czy zejściach. Wyszłem i zeszłem z kijkami ze Świnicy. Rzaz je tylko przypiąłem do plecaka na kominku z klamrami bo nie było mocnych i rąk trzeba bylo użyć. Naprawdę o niebo lepiej się chodzi z kijkami. Tylko pamietajcie by miały widiową końcówkę, bo stalowa słabo trzyma. Ja w swoich zrezygnowałem z antiszoka na rzecz korkowej raczki (uchwytu). Naprawdę polecam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 10, 2005 10:58 am 
Kombatant

Dołączył(a): Cz mar 17, 2005 1:27 am
Posty: 421
Lokalizacja: Wroclaw
Dokladnie to samo co do Tomka - Opisac zrobic (sciagnac) fotke i bedzie recenzja jak trzeba :)
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 13, 2005 8:44 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz mar 17, 2005 1:27 am
Posty: 421
Lokalizacja: Wroclaw
Odnosnie recenzji:

http://www.turystyka-gorska.pl//forum// ... .php?t=317

Super - pierwsze koty za ploty :)

Proponuje natomaist stowrzyc temat "kijki Fizan" a przy swojej recenzji link do niego wtedy tam beda mogly byc komentarze o Fizanach, kijakch ogolnie i recenzji

Jeszcze raz dzieki :)
pozdrawiam

PS
Ewntualnie link do TEGO tematu (bo po pewnym czasie moga one gdzies sie pogubic i moze sie zdarzyc ze trudniej bedzie polaczyc opinie z recenzjami)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 13, 2005 8:56 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Odnośnie recenzji: może by coś takiego :?: Dodałem linka do tego tematu, bo zakładając nowy temat (kijki Fizan) byłoby chyba więcej kłopotu z kondensacją treści. Gdyby każdego producenta wrzucać do nowego tematu to byśmy się chyba trochę pogubili. Chyba żeby stwotrzyć ogólny temat kijki trekingowe :idea:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 13, 2005 9:23 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz mar 17, 2005 1:27 am
Posty: 421
Lokalizacja: Wroclaw
Naczy moja idea bylo ze wszystkie recenzje sa w watku np "Inne - recenzje" natomaist juz opinie sa albo w ogolnym watku (i wtedy tak jak zrobiles to teraz link na koncu recenzji do tego tematu- albo towrzymy nowy temat "kijki XXX" ze wstepem "zapraszam do dzielenia sie opiniami na temat XXX

Twoje wyjscie jest ok ;)

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 21, 2005 9:16 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Dodam, że problem w kijkach (Fizan) z ciężko wysówajacą sie dolną cześcią nie znikł po dokładnym wyczyszczeniu i osuszeniu kijków. Tak więc byłem zmuszony oddać kijki do serwisu. Reklamacje przyjeto bez problemu, tylko że przez 3 tygodnie bede uziemiony :( . Zobaczymy co serwis poradzi :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 15, 2005 9:01 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Witam wszystkich po dłuzszej nieobecności. Usterka w kijkach została przez serwis usunieta i nie ma po niej śladu :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 15, 2005 11:49 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11083
Lokalizacja: Poznań
Co myślicie o tych kijkach?
Czy cena jest zachęcająca?
http://www.sklep.gory.com.pl/index.php? ... shock_Leki

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 21, 2005 6:57 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt lip 15, 2005 1:40 pm
Posty: 19
Lokalizacja: Sosnowiec
Ja może trochę tak niepoważnie.. ale chciałem sobie kupić jakieś specjalne skarpetki, żeby nie narobić sobie odcisków i żeby było wygodnie. Taka zachcianka to jakieś 50-70 zł. w sklepie specjalistycznym. W związku z tym mam pytanie: czy ktoś wie jakie powinny być skarpetki (wełniane, grube?) i dlaczego muszą takie być, tzn. co to daje? Poza tym, czy można kupić jakieś tańsze, które również spełniłyby tę rolę. Z góry dzięki za rady:)

_________________
Tomek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 21, 2005 7:33 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 16, 2005 6:13 am
Posty: 1049
Lokalizacja: Krakow
Tomek_ napisał(a):
Ja może trochę tak niepoważnie.. ale chciałem sobie kupić jakieś specjalne skarpetki, żeby nie narobić sobie odcisków i żeby było wygodnie. Taka zachcianka to jakieś 50-70 zł. w sklepie specjalistycznym. W związku z tym mam pytanie: czy ktoś wie jakie powinny być skarpetki (wełniane, grube?) i dlaczego muszą takie być, tzn. co to daje? Poza tym, czy można kupić jakieś tańsze, które również spełniłyby tę rolę. Z góry dzięki za rady:)

temat jest jak najbardziej powazny :D
dla mnie mama zawsze robi sama na drutach i uzywam na gołą stopę- owcza wełna ale taka odmiana mniej gryząca- nigdy nie mialem klopotu z odciskami. Zdzieram toto bardzo szybko bo nie są wytrzymałe ale ta owcza wełna ma wiele zalet: dobra wentylacja, noga sie nie grzeje. No ...nie jest to sklep specjalistyczny :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 21, 2005 8:41 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11083
Lokalizacja: Poznań
Jeśli będziesz kupować skarpety z coolmaxu to kupuj takie w których domieszka coolmaxu jest dosyć duża. Nie wiem, tak z 80 %. Tylko, że one wtedy kosztują. Alternatywą dla oddychających skarpet są oczywiście skarpety wełniane. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 23, 2005 11:07 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt lip 15, 2005 1:40 pm
Posty: 19
Lokalizacja: Sosnowiec
OK, dzięki za rady. Niestety problem polega na tym, że o tej porze roku trudno jest dostać grube, wełniane skarpety, więc w tym wypadku poszukam czegoś w sklepach turystycznych.

_________________
Tomek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 18, 2005 5:55 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lip 23, 2005 6:00 pm
Posty: 1495
Lokalizacja: z domu
tomek.l napisał(a):
Co myślicie o tych kijkach?
Czy cena jest zachęcająca?
http://www.sklep.gory.com.pl/index.php? ... shock_Leki

tomek, jakis czas temu probowalem kilku roznych par Leki i w koncu kupilem te: http://tinyurl.com/dljsp - sa drozsze, ale maja pare wielkich dla mnie zalet:

1. Sa to pierwsze kijki Leki jakie probowalem ktore dobrze blokuja amortyzacje jesli nie chcesz takiej agresywnej (a ja czesto nie chce w terenie w ktorym zalezy mi na maksymalnej stabilnosci).
2. "Positive Angle" - nachylenie raczek - po prostu nie wyobrazam sobie uzywania kijkow bez tego. Bardzo oszczedza nadgarstki w czasie dlugich marszow i nie zmusza do zmiany uchwytu.
3. Usprawniony mechanizm regulowania dlugosci paskow.

Poprzednie Super Makalu mialy rowniez positive angle i blokade, ale ta blokada byla marna i co 10 minut musialem blokowac ja od nowa, szczegolnie na blotnistym terenie. Ich mechanizm regulowania dlugosci paskow tez pozostawial troche do zyczenia.

Natomiast nie widze zupelnie zadnej przewagi w nowych uchwytach z pianki zamiast z korka tak jak w Super Makalu. W sumie obydwie sa dobre, ale chyba podswiadomie preferowalem poprzedni.

I to tyle. To byl jeden z moich najlepszych zakupow wycieczkowych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Helmy
PostNapisane: Cz sie 18, 2005 5:59 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lip 23, 2005 6:00 pm
Posty: 1495
Lokalizacja: z domu
Nie wiem czy ktos ich tutaj uzywa, ale poniewaz kilka dni temu helm zabezpieczyl mnie przed powaznym rozcieciem glowy albo gorzej, postanowilem dorzucic tutaj link do strony na ktorej przegladaja 10 roznych modeli.

http://climbing.com/equipment/helmets227/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 17, 2005 5:55 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 26, 2005 8:19 am
Posty: 106
Lokalizacja: Żory
Mam do Was wielką prośbę- chcemy kupić latarki czołówki z diodami led i za rozsądną cenę. Poradźcie coś, proszę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 17, 2005 11:35 pm 
Swój

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 10:35 pm
Posty: 93
Lokalizacja: Rzeszów
Polecam Petzla, tylko cena delikatnie mówiąc odstraszająca :)
ale poza tym są świetne :P kosztują od 250 zł w górę :shock:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 06, 2005 6:26 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Potwierdzam, Petzl zdecydowanie mnie do siebie przekonał.
Na Allegro można kupić podróbki - pytanie tylko czy warto oszczędzać tych parę dych - to kupuje się raz na długi czas ;), a jakość podróbek na pewno odbiega od oryginału.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 06, 2005 11:13 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz mar 17, 2005 1:27 am
Posty: 421
Lokalizacja: Wroclaw
Oj nie starszcie dziewczyny najpopularjniejsza (Chyba) Tikka PETZLA kosztuje 120-140zl -moze to nie tak nie wiele ale...:) - jakosc rewelacyjna.
Pozdrawiam i polecam
senior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 06, 2005 11:48 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn paź 24, 2005 10:07 pm
Posty: 877
Agniecha napisał(a):
Mam do Was wielką prośbę- chcemy kupić latarki czołówki z diodami led i za rozsądną cenę. Poradźcie coś, proszę.


Petzl tikka - 2 diody za ok 80PLN/... sam posiadam:) oswietlaja bardzo przyzwoicie a jesli chodzi o czas pracy to rewelacja! 120-140 godzin!!! wygodne male i lekkie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 10, 2005 5:36 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn paź 24, 2005 10:07 pm
Posty: 877
mam pytanko odnosnie rakow: potrzebuje jakies polautomaty, do chodzenia i lekkiej wspinaczki (lod, lodowiec)... tak do 400... poleccie mi cos


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 13, 2005 11:58 am 
Weteran

Dołączył(a): N paź 16, 2005 11:34 pm
Posty: 125
Lokalizacja: płaska kraina nad Wisłą
Agniecha napisał(a):
Mam do Was wielką prośbę- chcemy kupić latarki czołówki z diodami led i za rozsądną cenę. Poradźcie coś, proszę.


Polecam czołówke Petzl Tikka Plus. Opisana w teście czasopisma Magazyn Turystyki Górskiej npm. Zalety: długi czas świecenia (diody LED), 3 tryby intensywnoci świecenia i światło pulsujace, mozliwość regulacji kąta padania światła, lekka. Cena do 150 zł, ale warto ją zakupić :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 31, 2006 1:21 am 
Kombatant

Dołączył(a): Cz mar 17, 2005 1:27 am
Posty: 421
Lokalizacja: Wroclaw
mt80 napisał(a):
jesli chodzi o kijki ja też polecam Fizany - AltaQuota -Carbide tip
antyszok działa porawnie dałem kilka razy im wycisk i jak narazie nic sie nie zawiesza chodzą dobrze tylko jak kupiłem nowe to troche były głośne skrzypiało ale troche smaru załatwiło sprawe !!!!
cena 150 zł w porównaniu z kijami z Koli za prawie 300 to sto razy wole moje -nie widze w nich wielkij różnicy nawet uważam że system rozkładania jest lepszy w Fizanach -no ale spoko kto ma kase ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 31, 2006 1:22 am 
Kombatant

Dołączył(a): Cz mar 17, 2005 1:27 am
Posty: 421
Lokalizacja: Wroclaw
t0m1 napisał(a):
Apropos kiji...
Niestety nie pamietam konkretnej nazwy modeli, ktore mialem ale postaram sie opisac je jak najdokladniej.

Oba modele 3-czesciowe z absorberem i korkowa rekojescia.

Pierwszy model to toczka w toczke zerzniete FIZANY ze zdjecia ale z etykieta Italbastioni, nawet kolory nprawie identyczne. Na pierwszym wyjsciu z kijami, poslizgnalem sie na lodzie zaparlem sie kijem i ten wygial sie w 3 miejscach. :shock:

Drugi model rowniez Italbastioni. Cecha charakterystyczna bylo umiejscowienie absorbera. Mianowicie byl on na zakonczeniu rurki, ktora jest najnizej. Ta ktora na drugim koncu ma widie :) Nie wiem czy to jasno wyrazilem. Kij zaczalem rozkladac i mechanizm odpowiedzilny za blokowanie pozostal we wnetrzu kija, a ja wyciagnalem sama rurke :shock: Byla to srodkowa rurka, ta bez absorbera :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 20, 2006 9:16 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Przymierzam się do czekana - mam dostępne w dobrej cenie Petzl Snowalker http://en.petzl.com/petzl/SportProduits?Produit=406 i Cassin Sharad http://www.cassin.it/uk/scheda.asp?Codice=161
Doradźcie, który wybrać (cenowo wypadają identycznie).

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 21, 2006 3:25 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn paź 24, 2005 10:07 pm
Posty: 877
Ten czekanik Petzla jest zdecydowanie lzejszy... Za to Cassin sprawia wrażenia solidniejszego... hmmm... brałbym lżejszy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 21, 2006 7:49 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Przyglądam się jeszcze wyższym modelom - w końcu to zakup na lata, nie ma co oszczędzać. W grę wchodzą jeszcze Grivele.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 21, 2006 8:39 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn paź 24, 2005 10:07 pm
Posty: 877
uuu... no to widze zes teraz o klase wyzej polecial... Bierz Grivela :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 21, 2006 9:16 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Macałem Grivele i Cassiny - fajnie mi leży Cassin Diamond http://www.cassin.it/uk/scheda.asp?Codice=168 - znajomy ma taki, świetnie wchodzi w lód. Głowica z jednego kawałka (Petzl spawa), trzonek typu T. No i jest za 320.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 16, 2006 1:48 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 3:32 pm
Posty: 177
Lokalizacja: Biskupice k/Wieliczki
czy moze mi ktoś wyjaśnić znaczenie talerzyków do kijków?
czy są różne rodzaje i od czego one zależą.

dzieki wszystkim za odpowiedz


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL