Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt lip 02, 2024 4:45 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Gierlach
PostNapisane: So wrz 03, 2005 1:35 pm 
Nowy

Dołączył(a): So wrz 03, 2005 1:30 pm
Posty: 1
Lokalizacja: stalowa wola
Zwracam się do turystów, którzy weszli na słowackie szczyty tatr wysokich z przewodnikiem. Najbardziej interesuje mnie gierlach. Opiszcie jak to wyglądało organizacyjnie i jakie mieliście wrażenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 03, 2005 1:36 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 11:46 pm
Posty: 569
Lokalizacja: Biała Podlaska / Warszawa
mnie tez to bardzo interesuje bo mam taki plan. No i oczywiscie z kim przewodnikiem. Tylko zeby nie byl kozicą.

_________________
...wiem,co mam do stracenia,i wiem,co mam do zyskania,decyzja nie trwa długo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 03, 2005 11:45 pm 
Zaczynając od strony organizacyjnej polecam słowackich przewodników ponieważ mają niższe ceny mimo tego że w takim przypadku niezbędny jest nocleg na Słowacji (przewodnicy najczęściej dysponują miejscami noclegowymi). Samo wejście na Gierlach nie jest zbyt trudne (przewodnik daje uprzęże ale to asekuracja), przy zejściu pojawiają się klamry jeżeli dobrze pamiętam innych ubezpieczeń brak chociaż z perspektywy kilku lat nie pamiętam dokładnie samej drogi na szczyt, pomijamy również męczącą drogę do schroniska bo przewodnik może tam dojachać samochodem.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 04, 2005 9:03 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
kiedy juz to pisalem ale napisze jeszcze raz (tzn powklejam z roznych stron :D )

Limit liczebności grupy zależy od trudności trasy. Przewodnik może zabrać ze sobą grupę liczącą:
4 osoby (przy wejściu na Gerlach, Wysoką, Szatana, Staroleśną, Łomnicę, Kieżmarski)
3 osoby (na Ganek, Lodowy)
2 osoby (na Pośrednią Grań, Ostry, oba szczyty Durnego i różne inne trasy o charakterze taternickim)
Cena za osobę jest tym niższa, im większa grupa, i wynosi (lato 2005):
za wyjście na Gerlach 6000 Sk za grupę 4 os., 5400 Sk za 3 os., 4800 Sk za 2 os., 4000 Sk za jedną osobę. Są to ceny przewodników słowackich.
za pozostałe szczyty: 4000-4800 za grupę 4 os., 3000-4800 za 3 os., 3000-4300 za 2 os., 3000-3800 za 1 os.
za wyjścia taternickie: 3400-5800 za 1 os., 3800-6200 za 2 os.
Potrzebny sprzęt (uprząż, liny) jest udostępniany przez przewodnika w cenie wyjścia. Przewodnicy polscy mają cennik powiększony o koszty dojazdu z Polski i zakwaterowania na Słowacji.

Profile przewodników i kontakty do nich podane są na stronie Tatraguide.com. Można tam za pośrednictwem formularza zadać pytanie o możliwość odbycia wycieczki w danym terminie, i jeśli przewodnik jest dostępny w tym dniu, można zrobić rezerwację online. Znajduje się tam też lista proponowanych wycieczek. Ceny podane na stronie są nieco nieaktualne, a i limity wielkości grup się zmniejszyły.

Alternatywą dla rezerwacji przez internet jest rezerwacja telefoniczna. Spolok Horskych Vodcov mieści się w Starym Smokovcu, tel.: +421-(0)52-4422066. Można też, będąc już w górach udać się bezpośrednio do Spolku i spróbować umówić na wyjście, aczkolwiek ryzykujemy, zwłaszcza w sezonie, że żaden przewodnik nie będzie miał wolnego terminu w najbliższe dni. Jeśli wybieramy się grupą mniejszą niż maksymalna i poszukujemy kogoś do kompanii, aby obniżyć cenę, najlepszą metodą jest również bezpośredni kontakt z przewodnikami, gdyż oni, za zgodą klientów, "podczepiają" pod niepełne grupy ewentualnych kolejnych chętnych.


Grupa umawia się z przewodnikiem na spotkanie o określonej godzinie. Np. idący na Gerlach spotykają się z przewodnikami o 5:30 rano w Tatrzańskiej Polance przy szlabanie (po słowacku "pri rampe") na drodze wiodącej do hotelu górskiego Śląski Dom. Uczestnicy są wwożeni hotelowym samochodem za dodatkową opłatą (około 150 koron) do Śląskiego Domu, skąd około 6:00 wyruszają w drogę. (Oczywiście jeśli grupa nocuje w Śląskim Domu, umawia się z przewodnikiem w samym hotelu). Przy sprzyjających warunkach pogodowych i kondycyjnych około 9:30 grupa jest już na szczycie, skąd po obejrzeniu widoków, zrobieniu zdjęć etc. schodzi się do doliny Batyżowieckiej.
Wyjścia na inne trasy przebiegają według analogicznego schematu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 04, 2005 10:25 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 11:46 pm
Posty: 569
Lokalizacja: Biała Podlaska / Warszawa
zolffik piszesz o slowackich przewodnikach ... a jak sie sprawa ma z polskimi ?

_________________
...wiem,co mam do stracenia,i wiem,co mam do zyskania,decyzja nie trwa długo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 04, 2005 10:59 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
Przewodnicy polscy mają cennik powiększony o koszty dojazdu z Polski i zakwaterowania na Słowacji.

ale z tego co wiem ceny te mozna jeszcze negocjowac. a najlepiej poszukac jakiegos znajomego przewodnika moze akurat bedzie taniej. jakby ktos chcial moglbym popytac i najwyzej dac namiar na takiego przewodnika


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL