Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz kwi 18, 2024 5:52 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bany
PostNapisane: So sty 15, 2011 10:34 am 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
W związku z nagminnym łamaniem zasad forum i braku reakcji na monity moderatorów oraz jasną zapowiedź braku chęci zmiany zachowania koleżanka Lucyna pożegnała się z naszym forum.
Kontynuację kariery forumowej na innych polach niż tturystyka-gorska.pl wybrał niedawno także Wympel.

Moderatorzy są tu naprawdę liberalni, ale są granice, których przekraczać nie wolno.
W ciągu dotychczasowych kilku lat były tylko 3 przypadki bana. W ciągu ostatnich dni już dwa. Mam nadzieję, że nie trzeba będzie już stosować tego środka perswazji.
pozdrawiam,
Konrad


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 15, 2011 10:53 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 18, 2009 3:07 pm
Posty: 1641
Lokalizacja: MARCIN NH Kraków
powiało grozą...

oddajcie Lucynę!




:lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 15, 2011 10:56 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Z tego miejsca chciał bym wyrazić swój skromny protest skoro Lucyna dostała bana, to czemu nie chwastek ?, przecież nakręcały się po równo. Po za tym, jednak Lucyna wnosiła nieco merytorycznej treści, czego o drugiej Pani powiedzieć nie można.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 15, 2011 11:03 am 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
Jeszcze raz - różnica polega na tym, że Lucyna jasno powiedziała, ze nie zamierza zmienić swojego tonu i wybiera bana.
Co zrobi chwastek i co będzie z nią dalej - zależy tylko od niej.

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 15, 2011 11:05 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
golanmac napisał(a):
Z tego miejsca chciał bym wyrazić swój skromny protest skoro Lucyna dostała bana, to czemu nie chwastek ?, przecież nakręcały się po równo. Po za tym, jednak Lucyna wnosiła nieco merytorycznej treści, czego o drugiej Pani powiedzieć nie można.


Popieram!

Jest nienormalna, ale prowokować też ktoś musiał.

Gdyby nie osoby trzecie wszystko by się rozniosło po kościach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 15, 2011 11:06 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Problem polega na tym, że w ten sposób chwastek już wygrała i dopiero za jakiś czas dopiero może pojawi się podobna sytuacja.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 15, 2011 11:07 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14880
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Konrad - ban dla Lucyny jest dla mnie lekkim szokiem, mógłbym sie dowiedzieć który punkt regulaminu został złamany i plus minus gdzie (w jakim wątku?).

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 15, 2011 11:15 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Konrad napisał(a):
Jeszcze raz - różnica polega na tym, że Lucyna jasno powiedziała, ze nie zamierza zmienić swojego tonu i wybiera bana

A to ja się domyśliłem, przecież każdy kto trochę zna Lucynę, wie że nie ma tygodnia by nie prosiła o bana. To taka forma e-męczeństwa ... chyba :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 15, 2011 11:16 am 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
Chwastek dostała ostrzeżenie i tylko od niej zależy, czy będzie chciała wykorzystać szanse. Jeszcze raz powtarzam - Lucyna jasno powiedziała, że nie zmieni swojego zachowania i tylko dlatego podjąłem taką decyzję. Zrobiła to publicznie, zatem reakcja nie powinna nikogo dziwić.

Gdybym miał za każde publiczne wyrażanie opinii o innych użytkownikach forum dawać bana, sporo osób musiałoby się z nami pożegnać.

Sami widzicie, że jest bardzo mało sytuacji, gdy reaguje tak ostro. Nikt jednak do tej pory tak jednoznacznie nie zapowiedział, że nie zamierza respektować regulaminu forum i podstawowych norm społecznych. Lucyna niestety przekroczyła wszystkie granice i nie miała najmniejszej ochoty tego zmieniać. I to była bezpośredni powód mojej decyzji.

Rozumiem, że wielu osobom może się to nie spodobać, ale są granice, na których przekraczanie zgodzić się nie mogę.

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 15, 2011 11:17 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Nie no, regulamin nie jest trudno złamać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 15, 2011 11:35 am 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
Owszem, nietrudno, ale sam wiesz, że nie był nigdy wykorzystywany, zeby wyrzucić z forum osób, których nie lubią moderatorzy czy ja.
Teraz sytuacja jest wyjątkowa.
grubyilysy - pierwszy z brzegu cytat;
lucyna napisał(a):
tomek.l napisał(a):
lucyna napisał(a):
Wybieram ban. Na pewno nie przeproszę.
Rozumiem. To wymaga minimum kultury i przyzwoitości.
Zatem papa. Choć jako osoba wyjątkowo niesłowna pewnie będziesz mieć z tym problem.

Nie, to wymaga minimum odwagi cywilnej. Nie przeproszę. Dla mnie k... jest motyla noga i niczym więcej.
Gdzie ten ban?


Nie pierwszy to raz i nie ostatni.

Odpowiadając na pytanie o regulamin:

1. Nie używaj słów wulgarnych i nie obrażaj innych Użytkowników forum. Dopuszczamy ironię, ale wszystko ma swoje granice
3. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Teksty obraźliwe dla innych użytkowników forum będą usuwane. Traktuj innych uczestników tak, jak sam chciałbyś być traktowany.
14. Wszelkie spory personalne powinny być wyjaśniane prywatnie (np. poprzez PW lub e-mail), a nie na forum publicznym. W razie wyjątkowej sytuacji należy skontaktować się z moderatorem odpowiedniego forum.
15. Wielokrotne nieprzestrzeganie niniejszego regulaminu może skutkować ostrzeżeniem, usunięciem posta, wątku, czasowym lub stałym zbanowaniem użytkownika i jego numeru IP, które jest rejestrowane i przechowywane w bazie danych.

Z całym szacunkiem dla wiedzy merytorycznej Lucyny jej zachowanie było niedopuszczalne nawet na tak liberalnym forum.
Nie będę więcej tłumaczył mojej decyzji. Jeśli Lucyna przemyśli swoje posty niezwiązane z tematyką forum, słownictwo i zdecyduje, ze zmieni swoje podejście, ban zostanie oczywiście zdjęty.

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 15, 2011 11:35 am 
ban

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 5:37 pm
Posty: 338
Lokalizacja: jaki Gustaw, no jaki Gustaw ja się pytam
Cytuj:
Jeszcze raz powtarzam - Lucyna jasno powiedziała, że nie zmieni swojego zachowania i tylko dlatego podjąłem taką decyzję. Zrobiła to publicznie, zatem reakcja nie powinna nikogo dziwić.

Jeżeli tylko to jest powodem mojego zbanowania to proszę o cofnięcie mi bana. Przepraszam za swoje zachowanie. Forum jest dla mnie ważne więc obiecuję, że będę respektować regulamin.

_________________
Kochaj wszystkich. Ufaj niewielu. Pielęgnuj przyjaźnie. Bądź gotów do walki ale jej nie wszczynaj. Szekspir


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 15, 2011 11:43 am 
naja naja napisał(a):
Cytuj:
Jeszcze raz powtarzam - Lucyna jasno powiedziała, że nie zmieni swojego zachowania i tylko dlatego podjąłem taką decyzję. Zrobiła to publicznie, zatem reakcja nie powinna nikogo dziwić.

Jeżeli tylko to jest powodem mojego zbanowania to proszę o cofnięcie mi bana. Przepraszam za swoje zachowanie. Forum jest dla mnie ważne więc obiecuję, że będę respektować regulamin.


wczoraj miałaś, Lucyno, swoją szansę na przeproszenie mnie - wyciągnęłam do ciebie rękę a ty ją odtrąciłaś:

http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=10986

wybrałaś po raz kolejny spektakl pełen cynizmu i pogardy.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 15, 2011 11:47 am 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
Dość.
Po pierwsze - Lucyna, napisalem do ciebie PW. Poza tym wiele kont to naprawdę nie problem.

Chwastek - albo sobie z Lucyną mailuj, skoro tak Ci się to podoba, albo moja reakcja będzie taka, jak na Lucynę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 15, 2011 11:54 am 
ban

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 5:37 pm
Posty: 338
Lokalizacja: jaki Gustaw, no jaki Gustaw ja się pytam
Konrad napisał(a):
Po pierwsze - Lucyna, napisalem do ciebie PW. Poza tym wiele kont to naprawdę nie problem.

Wysłałam z adresu przwodnik5@o2.pl wiadomość. Nie wiem, czy doszła. To konto działa fatalnie.

_________________
Kochaj wszystkich. Ufaj niewielu. Pielęgnuj przyjaźnie. Bądź gotów do walki ale jej nie wszczynaj. Szekspir


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 15, 2011 12:26 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Ali7 napisał(a):
byli gorsi i nie wylatywali

Dzięki za pamięć :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 15, 2011 12:47 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4328
Lokalizacja: Kraków
Konradzie jestem zdruzgotany.
Moim zdaniem:
Samo porównanie Lucyny do Wympla jest hmm kontrowersyjne.
Regulamin jest wielokrotnie łamany przez wielu użytkowników, także prze ze mnie.
Jak już pisali Maciek i Paweł - co z Chwastkiem? Więc wystarczy się ślizgać i kluczyć, aby pozostać? Lucyna przynajmniej jasno się określiła. Osobiście wolę ludzi może kontrowersyjnych, ale nie płynących z prądem, jak gówna.
Wiem, jak ciężko jest cofnąć taką decyzję, ale proszę Cię, zrób to, pokarz swój charakter.

Osobiście czytałem pobieżnie tę kłótnie, potem przewijałem, bo już nudna była, inni pewnie też. Zauważ, że była to prowokacja, udana niestety.
Ali, nie bądźmy lekarzami. Lucyna jest uzależniona od neta jak alkoholik od jabcoka, ale zamykając jeden monopolowy jej nie pomożesz.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 15, 2011 12:57 pm 
ban

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 5:37 pm
Posty: 338
Lokalizacja: jaki Gustaw, no jaki Gustaw ja się pytam
Ali7 napisał(a):
No bez jaj. Sama chciała, prosiła, to o co chodzi?

Chodzi o to, że przez cały czas walczę o to na czym mi zależy, czyli o dwa watki: bieszczadzki i subiektywny kącik czytelniczy.
Fakt złamałam regulamin, przegięłam za co przepraszam ale postawiałam się też Moderatorom.
Zależy mi na mojej pracy którą włożyłam w tworzenie wątków i zależy mi na tym miejscu dlatego też poprzez swoje zachowanie chciałam wstrząsnąć wszystkimi, chciałam doprowadzić do posprzątania wątków. Chciałam dobrze, wyszło jak zawsze. :(

_________________
Kochaj wszystkich. Ufaj niewielu. Pielęgnuj przyjaźnie. Bądź gotów do walki ale jej nie wszczynaj. Szekspir


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 15, 2011 1:13 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Ali7 napisał(a):
Sama chciała, prosiła, to o co chodzi?

Oj Ali, dobrze wiesz że nie chciała, to miał być kolejny ostentacyjny foch, podkreślający e-męczeństwo i e-poświęcenie. Niestety nie wszystko poszło po myśli Lucyny, Konrad się wkurzył i wyszło jak wyszło.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 15, 2011 1:17 pm 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
zjerzony napisał(a):
Konradzie jestem zdruzgotany.
Moim zdaniem:
Samo porównanie Lucyny do Wympla jest hmm kontrowersyjne.


Ależ tam nie porównania! Tylko stwierdzenie, że zaistniała taka sytuacja.

Lucyna do mnie napisała, przeprosiła, mam nadzieje, że sprawa jest załatwiona. Bana zdejmuję. Ale uważnie bedę patrzył na relację obu koleżanek.

Wymplowi mimo wszystko, ze użył podłego chwytu tez dałem szansę. Nie skorzystał.

pozdrawiam
Konrad

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 15, 2011 1:20 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4328
Lokalizacja: Kraków
golanmac napisał(a):
Ali7 napisał:
Sama chciała, prosiła, to o co chodzi?

Oj Ali, dobrze wiesz że nie chciała, to miał być kolejny ostentacyjny foch,

No, dobrze wiesz.
Jednak jestem zdruzgotany. I żeby nie było niedomówień: nie chodzi tu o Lucynę a o imponderabilia.
A Ty, żmijo, nie wpier... się zanim nie załatwisz tego prywatnie.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 15, 2011 1:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4328
Lokalizacja: Kraków
Konrad napisał(a):
Bana zdejmuję.

Dla mnie jesteś gość i masz jaja.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 15, 2011 1:22 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Konrad napisał(a):
Lucyna do mnie napisała, przeprosiła, mam nadzieje, że sprawa jest załatwiona. Bana zdejmuję. Ale uważnie bedę patrzył na relację obu koleżanek.

Daję Wam słowo honoru, że nie było konfliktu.
Dziękuję.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Ostatnio edytowano So sty 15, 2011 1:24 pm przez lucyna, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 15, 2011 1:24 pm 
lucyna napisał(a):
Konrad napisał(a):
Lucyna do mnie napisała, przeprosiła, mam nadzieje, że sprawa jest załatwiona. Bana zdejmuję. Ale uważnie bedę patrzył na relację obu koleżanek.

Daję Ci słowo honoru, że ta sprawa odeszła już do niebytu.
Dziękuję.


Lucyno - ty nie masz honoru. A Twoje słowa to kłamstwa, obelgi, i pogarda.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 15, 2011 1:27 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
MROK!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 15, 2011 1:28 pm 
lucyna napisał(a):
Konrad napisał(a):
Lucyna do mnie napisała, przeprosiła, mam nadzieje, że sprawa jest załatwiona. Bana zdejmuję. Ale uważnie bedę patrzył na relację obu koleżanek.

Daję Wam słowo honoru, że nie było konfliktu.
Dziękuję.


A to jest Twoje kolejne kłamstwo, Lucyno.

Jeszcze raz powtórzę: ty, Lucyno, nie masz honoru.

Konradzie, jak widzisz, Lucyna rozpoczeła swój kolejny pokaz ale Ty grasz w nim już tylko drugoplanową rolę.

To, Konradzie, że Ciebie Lucyna przeprosiła nie ma dla mnie znaczenia - Ciebie nie obrażała bezkarnie.

Taka jest moja reakcja.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 15, 2011 1:34 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14880
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Lucyno, proponuję abyś w ramach pewnej nazwijmy "karencji" wstrzymała się sama dobrowolnie na dwa - trzy dni z pisaniem na forum TG.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 15, 2011 1:34 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn wrz 27, 2010 6:32 pm
Posty: 660
Lokalizacja: Kraków
ale jaja :D ile Lucyna ma kont jeszcze ? widze, że na tym nastukała ponad 300 postów, nieźle !!! To forum zadziwia mnie z każdym dniem :scratch:
Sądzę, że wielokontowość powinna być zabroniona.

zaiste Kilerus, mrok i szatan


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 15, 2011 1:36 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
kilerus napisał(a):
MROK!

Nie Killer, nie było konfliktu. Jeżeli konfliktem nazwiesz każdą ostrą wymianę zdań, "walkę" o to na czym Ci zależy to w konflikcie jestem z kilkoma Userami. Można mieć różne zdanie w danym temacie, można czasami sobie dać wirtualnie po buzi ale to nie oznacza, że jest to konflikt.
Nie raz się pokłóciłam aby za chwilę z tego śmiać się. W konfliktowych sytuacjach tak nie postępuję. Teraz śmieję się z własnej głupoty, zachowała się jak prawdziwa idiotka.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 15, 2011 1:37 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
konto naja naja wzięło się z pewnego błędu na forum. Dużo użytkowników wtedy potworzyło nowe konta. O to akurat bym się nie czepiał.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL