Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:21 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Czy wątek "Subiektywny Kącik Czytelniczy" ma być nadal przyklejony ?
TAK 14%  14%  [ 8 ]
NIE 86%  86%  [ 49 ]
Liczba głosów : 57
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 29, 2010 8:36 pm 
...


Ostatnio edytowano So sty 15, 2011 10:45 pm przez chwastek, łącznie edytowano 2 razy

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 29, 2010 8:39 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Łukasz T napisał(a):
P.s. Lucyno mam pytanie odnośnie tytułów Twych wątków. Nie znam Bieszczad, nie znam Podkarpacia. Więc, rozumiem, że nie mogę tych wątków czytać ?

Drogi Łukaszu, w związku z tym, że na dzisiejszej konferencji, zresztą bardzo udanej, zamiast wody podawano nam wino i to w ogromnych ilościach mogę tylko stwierdzić jedno.
Zabieraj się do pisania listu do IPN. Twoi złoczyńcy nie dość, że byli kiepscy w swoim fachu to jeszcze ... Pod trzykropki podłóż sobie wszystko co najgorsze. Na rozmowę merytoryczną możesz liczyć dopiero w czwartek, na razie szukam wodopoju.

Wróciłam z łowów. Mam 3 numery "Siwerniaka" wydawanego przez SKBB w Lublinie, zresztą redaktorem jest nasz krajan i kolega, biografię janosika, folder o Komańczy i broszurę o Medzilaborcach. Jutro skoro świt idę na polowanie.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Ostatnio edytowano Pn lis 29, 2010 8:51 pm przez lucyna, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 29, 2010 8:51 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
lucyna napisał(a):
na razie szukam wodopoju.


W tej sytuacji kwaśne mleko lub kefir są znacznie bardziej skuteczne.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 29, 2010 11:45 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 30, 2010 3:06 am
Posty: 500
Lokalizacja: krk
Cytuj:
stwierdzam z całym przekonaniem że nie tylko, żeś cham, przyznaję po raz kolejny ... ale z taką filozofią - to również i głupek - wiejski głupek - a to oznacza: nie zaczepiać, nie odpowiadać na zaczepki, nie tłumaczyć, nie wyjaśniać ... najprościej rzecz ujmując: udawać, że się nie widzi.

małe zamieszanie ... ale nie ma już o czym, a zwłaszcza do kogo, pisać.


Nie ma o czym... do kogo... a jednak piszesz:) Widze dotknalem Cie do żywego i cos musi byc na rzeczy z tym pchaniem. Widze rownież że ironii czy tez sarkazmu podszytego grubymi nicmi nie lapiesz w lot... ba, w ogole nie lapiesz. Mojej filozofii zyciowej nie znasz, moich pogladow rowniez - wiec troche nad wyrost ta Twoja ocena. Nie za bardzo sie przejmuje Twoim zadniem, moge byc dla Ciebie wsiowym glupkiem. Ważne, że Ty jestes spelniona we wszystkich aspektach życia. Mądra, niezależna, napewno tez urocza i piekna:) Ja pewnikiem walę tanie jabole pod sklepem, mowie do kobiet per "suko" a jedynym moim zainteresowaniem jest pilka nozna:)

Jeszcze raz skladam szczere gratulacje z faktu że u Ciebie jest idealnie iii przyjmuje przeprosiny :wink:

_________________
Mój kraj przywykły do łomotu, do dziejowego wpi.erdolu(...). A niech nas, kur.wa, zabiją, żeby zapamiętali! Jak już niczego nie potrafimy to się rzucimy pod pociąg dziejów, żeby choć na moment stanął, aż nasze ścierwo wydostaną i dopiero ruszą.A.S.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 30, 2010 5:29 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Z miłą chęcią użyłabym swojego ulubionego zwrotu: nie karmię trolla, troll nie karmiony zdycha. Niestety, nie mogę tego zrobić albowiem mogłabym obrazić wszystkie inne osoby, które poczęstowałam tą formułka..

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 30, 2010 6:26 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Markiz napisał(a):
@Lucyna - już kilkakrotnie miałem się o to zapytać ale zawsze jakoś mi wylatywało z głowy. Chodzi o te Wasze szkolenia, jak mi się zdaje chyba nawet czasami co tydzień.
Otóż znam paru przewodników z innych regionów i u nich takiego szaleństwa jakoś nie ma, zwłaszcza z wyjazdami za granicę itd. Wytłumaczenia tego mogą być cztery:

1. Środowisko przewodników bieszczadzkich w większości składa się z osób bezgranicznie tępych i umysłowo ociężałych i tylko ich ustawiczne szkolenie sprawia, że mogą wykonywać swój zawód bez większych strat wśród turystów (raczej się nie skłaniam do tego poglądu, choć trzeba go rozważyć podobnie jak wpływ zasolenia wód Adriatyku na katastrofę smoleńską).
2. Marszałkowie i wojewodzi itp instytucje innych województw górskich bądź a- lekceważą ten problem, bądź też b- zajęci są bardziej pożyteczną pracą. (wariant w wersji b wysoce prawdopodobny, zakładając oczywiście, że władze państwowe i samorządowe w naszym kraju czymkolwiek się w ogóle zajmują).
3. Ktoś w Twoich stronach, Lucyno, genialnie wyszukał sobie przytulny kącik, w którym stoją sobie unijne "konfitury" i ciągnie za "brukselkę" aż miło spojrzeć. (wariant wysoce prawdopodobny - jeśli prawdziwy, to moje gratulacje - zawsze wysoce ceniłem facetów umiejących ciągnąć kasę z publicznych środków).
4. Żadnych szkoleń nie ma i istnieją one jedynie w Lucyny wyobraźni. (też wysoce prawdopodobne).


Błąd popełniają inni przewodnicy. Przewodnik, który non stop nie szkoli się to bardzo szybko zapomina to co sobie przyswoił. Ta zasada obowiązuje we wszystkich zawodach. U nas ten problem jest bardzo jaskrawie widoczny: przewodnicy bardzo rzadko, rzadko mają zlecenia, po trzech latach nie dokształcając się nie są w stanie prowadzić. My na dodatek jesteśmy zawodowcami, większość regionalistami, u nas wiedza to podstawa.

1. Mylisz pojęcia, przewodnik to nie "słup" z opowieści Lecha. My nie tylko wodzimy grupy, my jesteśmy po to aby ludziom przybliżyć region i dostosować nasze "prowadzenie" do ich potrzeb czyli muszę mieć wiedzę z dziesiątków dziedzin wiedzy począwszy od geologii, a skończywszy, gdzie serwują dobre piwo.
2. Sądzę, że robią to samo. Sama miałam zaproszenia na szkolenia, konferencje na Lubelszczyźnie i w Małopolsce. Nikt po prostu o tym na forach nie pisze. I trochę krępujący temat: niewielu przewodników jest na nie zapraszanych. Ja mam to szczęście, że mam fajnych Kolegów, którzy o mnie dbają. No i udzielam się społecznie i coraz częściej jestem Lucy połączeniem świata realnego z wirtualnym.
3. Niestety, część pieniędzy jest dosłownie wyrzucanych w błoto. Ja szkolę się przeważnie w ramach projektów Fundacji Bieszczadzkiej i Pro Carpathii, ta konferencja jest przygotowana przez BTC i Izbę Gospodarczą. Częściowo na to pytanie odpowiedziałam Ci na pw.
4. Fakt, czasami mam wrażenie, że śnię. Szczególnie, gdy zbyt dużo węgrzyna i tokaju nie tylko zdobi stoły.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 30, 2010 8:53 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
lucyna napisał(a):
O wątku beskidzkim. Jedyne dobre rozwiązanie to aby Baśka nim zajęła się, korona Jej z głowy nie spadnie, gdy coś dobrego zrobi nie pobierając za to kasy.



Uprzejmie proszę zejść ze mnie.

Lucyna nic o mnie nie wiesz, dlaczego mnie osądzasz ?
Ja żyję przede wszystkim poza Internetem i nie chwalę się wszystkim co robię.

A np. od 10 lat prowadzę za darmo sporo zajęć na kursie przewodnickim (za co na innych kursach instruktorzy czeszą niezłą kasę).
Takim dobrym kursie, że od 40 lat, od początku istnienia naszego koła ani razy nikt z kursantów nie oblał egzaminu państwowego.

Dzięki temu, że ani ja ani też nikt z moich kolegów instruktorów nie pobieramy kasy za zajęcia kurs może kosztować około 400 zł za cały rok (w tym są ceny materiałów, sali itd.).

Każdorazowo przygotowanie się do jednych zajęć - przygotowanie zdjęć, powielenie materiałów itd. zajmuje mi około 4-5 godzin.

Co do forum.
Nie widzę sensu w tym abym miała pisać o czymś, czym ludzie nie są zainteresowani.
Owszem, jeśli pytają - to jeśli coś wiem - chętnie odpowiadam, ewentualnie odsyłam do dobrych serwisów, podając linki.

Za dobry serwis uważam np. www.beskid-niski.pl lub www.twojebieszczady.pl, po co powielać coś co ktoś już napisał ?
Wystarczy zainteresowanym podać link.

Natomiast jeżeli Ty chcesz pisać - proszę pisz.


Pozdrowienia

Basia

P.S. Ja też dość często jeżdżę na szkolenia, niestety zazwyczaj płacę za nie z własnej kieszeni. Akurat jednak w tym tygodniu pojadę w Gorce na darmowe szkolenie posługiwania się GPS-em organizowane przez COTG.
Nie zamierzam jednak pisać o tym tutaj, bo są tutaj "w te klocki" znacznie lepsi ode mnie. Ja jadę na szkolenie po to aby sama się coś nauczyć w terenie, bo akurat na tym najlepiej się nie znam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL