Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:32 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N gru 28, 2008 10:40 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 2:30 pm
Posty: 66
Witam....

Mianowicie przymierzam się do zakupu butów wspinaczkowych, jestem mocno początkujący,a buty będą używane w 95% na bulderze na panelu...

Szukałem butów do 200zł i znalazłem takie jak:

La Sportiva Kumo
La Sportiva Cobra xs
La Sportiva Lybra Velcro
Mammut Psycho

i kilka z rock pillars

Jaki buty byście mi doradzili? aaa moze macie jakies inne modele których tutaj nie wpisałem? :) Nie ukrywam cena ma tutaj najwyższą wagę ;)

Thanks from mountains! 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 28, 2008 11:22 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Kurcze moim zdaniem w tym temacie nikt Ci nie doradzi. Tutaj jedyną miarodajną opinią będzie to, jak butki leżą na TWOJEJ stopie. Po drugie często w danym sklepie nie ma pełnej rozmiarówki i i tak musisz wziąść najlepszy z tych, które możesz akurat przymierzyć. Dodatkowo nie zlinkowałeś tych butków, a mnie się nie chce szukać. Nie kupuj baletek ani mocno asymetrycznych. Dla początkującego chyba lepiej sznurowane - będą lepiej opinać stopę. Nie kupuj o kilka numerów za małych, tylko max o jeden numer. Obsługa dobrego sklepu doradzi Ci i pomoże wybrać but z ich akurat asortymentu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 29, 2008 8:49 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 3:24 pm
Posty: 182
Lokalizacja: Warszawa
Ja powiem tak - najtańsze i byle pasowały. Skoro zaczynasz dopiero swoją przygodę z buldem, to i tak je szybko zajedziesz. Zdążysz się natomiast zorientować co ci przeszkadza, co się podoba i czego potrzebujesz.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 29, 2008 10:03 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr lis 14, 2007 7:22 pm
Posty: 178
kicek napisał(a):
Mianowicie przymierzam się do zakupu butów wspinaczkowych, jestem mocno początkujący,a buty będą używane w 95% na bulderze na panelu...
Czesc
Jesli to maja byc buty na panel i dla poczatkujacego to kup jakies tanie. Na panelu i tak szybko sie zniszcza. Z podeszwa raczej nieasymetryczna. Najwyzej lekko. Na panelu stopnie sa w wiekszosci ewidentne i nie bedziesz musial szukac jakis malych krawadek czy dziurek, wiec liczy sie raczej wygoda niz asymetria.
Ze wzgledu na wygode celowalbym w buty na rzep. Przy takim poczatkujacym poziomie wspinaczki buty nie musza byc idealnie dopasowane. A nastepne buty kupisz sobie majac juz pewne doswiadczenie po pierwszych. Ale jak sznurowane beda lepiej lezec to bierz sznurowane.
Co do rozmiaru to kazda firma ma inna rozmiarowke. Five Teny np. kupuje sie w takim rozmiarze jaki maja buty do chodzenia. Buty innych firm kupuje sie troche mniejsze. Musisz przed kupnem je przymierzyc. Nie kupuj za malych butow. Kup buty wygodne, w ktorych da sie wytrzymac. Potrzymaj je dluzej na nodze w sklepie. Duzy palec moze byc lekko podgiety. Sporo butow i tak z czasem sie troche rozbija.
Trzymaj sie zasady, aby byly tanie i wygodne. I poprzymierzaj kilka modeli.
Z tych butow, ktore podales przymierzylbym
La Sportiva Lybra Velcro
i z Rock Pillars
Red Rock, Moab Velcro i Gym


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 29, 2008 6:21 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 2:30 pm
Posty: 66
Dzięki za rady :)

Znalazłem jeszcze butki mammuta w dosyć fajnej cenie...co o nich sądzicie?


http://www.allegro.pl/item507099516_mammut_psycho_46.html

Zastanawiam się teraz w zasadzie pomiędzy tymi Psycho a Cobra

http://www.allegro.pl/item502579854_la_sportiva_cobra_xs_43_1_2.html


Ostatnio edytowano Pn gru 29, 2008 6:37 pm przez kicek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 29, 2008 6:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Ja myślę, że Cobra i Kumo to buty asymetryczne, niekoniecznie dobre dla początkujących na panel. Ale przymierz. Jak będą wygodne to czemu nie.
A Mammut wygląda na prosty but. Poprzymierzaj dostępne modele i wybierz tani i najwygodniejszy.
Chyba nie chcesz kupować w necie?

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 29, 2008 10:11 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 2:30 pm
Posty: 66
Tzn chce kupić poprzez Allegro, ale chce się z gosciem ugadać w Krakowie i przymierzyć te 2 pary butów, tj mammt psycho i cobra...

no ale jeszcze szukam sklepów gdzie mógłbym coś kupic... może znacie jakieś na śląsku?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 30, 2008 9:07 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr lis 14, 2007 7:22 pm
Posty: 178
Czesc
Poprzymierzaj wiecej niz tylko te 2 pary butow.
Moge jeszcze dodac, ze oprocz ceny zwroc duza uwage na wygode.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 01, 2009 12:56 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:45 pm
Posty: 1510
Lokalizacja: z mezoregionu fizycznogeograficznego w płd-wsch Polsce, stanowiącego część Kotliny Sandomierskiej
kicek serdecznie polecam Moab Gym z Rock Pillars. Cena przyzwoita, a i but całkiem dobry. Jeśli możesz to przymierz gdzieś, lecz zanim kupisz to sprawdź czy zamawiając przez Internet taniej nie wyjdzie :arrow: np. na climbshop.pl dają rabat 10% za wypełnienie ankiety.

BTW, dzięki wszystkim, którzy mi je polecili :D

_________________
żeby mieć duży mózg i od razu od tego nie umrzeć potrzebna nam jest twarz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 02, 2009 11:24 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn sie 27, 2007 10:51 pm
Posty: 397
Lokalizacja: R.Ś.
Rock Pillars to fajne butki, tylko nie należy przesadzać z ich dopasowaniem, przynajmniej takie jest moje z nimi doświadczenie. Posiadam model Zerocks, który, gdy go kupowałam wydawał mi się idealnie leżącym butem dla laika, który ma zamiar na dobry początek łazić po panelu. Kupiłam buty w rozmiarze, który noszę normalnie, w sklepie było ok, a w praktyce, po 10 minutach łażenia po ścianie łzy napływały mi do oczu. Jedno szczęście że są na rzep, więc można je błyskawicznie ściągnąć.
Podsumowując - jeśli idzie o buty na panel dla początkującego - byle nie asymetryczne, absolutnie nie sugerować się gadaniem, że buty muszą być bardzo ciasne, a nawet za małe - może i muszą, ale nie na początek i nie na sztucznej ścianie.

A tak przy okazji - miałabym do opchnięcia rock pillarsy nr 38 , niewiele używane i tylko na panelu :wink:

_________________
"...góry wciąż obiecują to samo: zapomnieć, zrealizować się, być szczęśliwym. A życie upływa na przygotowaniach do tych cudownych chwil pełnych szczęścia."

http://picasaweb.google.pl/jaaga83


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 03, 2009 1:51 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
No, dla początkujacych to symetryczne, ew. mała asymetria.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 03, 2009 2:22 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 3:24 pm
Posty: 182
Lokalizacja: Warszawa
Skoro mowa o asymetrii....
PREGO

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 05, 2009 6:19 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2008 9:04 pm
Posty: 206
Lokalizacja: Lublin
Nie przesadzaj z kupowaniem za małych. Ja kupiłem praktycznie 2 rozmiary za małe i boli... :twisted: Na drogach gdzie zdarzają się często chwyty na całą stopę bardzo przeszkadza gdy buty są dużo za małe, ale już próbując większych trudności możesz stanąc na milimetrowych chwytach na dużym paluchu, więc są i plusy. Radzę kupic butki do 200 zł ale nie za jakieś 100 jak się czasem widzi w Decathlonie itp. Wbrew pozorom przy regularnym treningu umiejętności zdobywa się naprawdę szybko a chyba nie chcesz zmieniac butów co pół roku. Ja kupiłem Moaby Rock Pillarsa. Z niewiadomych względów po paru miesiącach i tygodniu w skałach podeszwa zacząła się odklejac. Ale w sumie na tym skorzystałem, bo zareklamowałem i po 2 tygodniach przyszły nowiutkie z Czech więc za friko mam nowe buty.
Guma w Moab jest niezła ale kumpel kupił niewiele drożej la Sportivy i widzę różnicę w tarciu. Przy moiach za małych butach rzepy to bardzo dobra sprawa, jak asekuruję mogę butki ściagnąc i jeszcze nogi się wietrzą :D
Podsumowując kup buta wygodnego, jak ci pasuje asymetryczny to jak najbardziej, jak mierzysz to powinien byc trochę za mały ale jak chodzisz żeby nie bolało. La Spotriva, Rock Pillars, Mammut wszystko to są firmy znane i którym można zaufac. Przewaga Rock Pillarsów jest taka że robią je Czesi i są po prostu tańsze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 06, 2009 7:56 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 2:30 pm
Posty: 66
Wielkie dzięki za wszystkie rady :) napewno sie przydadzą :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 17, 2010 3:16 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz cze 10, 2010 9:44 pm
Posty: 63
odświeżę temat. w jakim sklepie w krk mają duży wybór i dobre ceny ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 17, 2010 3:28 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 2:13 pm
Posty: 1586
Lokalizacja: Wrocław / Polanica Zdrój
remo
http://www.google.pl/search?q=Krak%C3%B ... =firefox-a


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 17, 2010 7:26 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Najrozsądniej chyba przejść się po centrum i zobaczyć. Polecam Polarsport na Siennej i e-pamir na ul. Smoleńsk.
Pewnie warto też wpaść do Alpamayo na Sławkowskiej i Wierchów na Szewskiej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 18, 2010 5:16 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz cze 10, 2010 9:44 pm
Posty: 63
dzięki, dzięki Rohu. byłem pomierzyłem i kupiłem mantisa la sportivy ; >

mega wygodne buciki w porównaniu do innych - myślę, że na początek będą super.

też polecam polarsport (tłoczno tam zawsze) i e-pamir.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 18, 2010 8:02 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
remo napisał(a):
mega wygodne buciki w porównaniu do innych

Dla Twojej stopy :)
Mi one np. mega uciskały achillesa.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 19, 2010 12:43 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 12:11 am
Posty: 339
Lokalizacja: Lublin
dokładnie, nie ma czegoś takiego, że jakiś model butów wspinaczkowych jest wygodny a inny nie. To taki rodzaj obuwia gdzie nawet drobna różnica anatomiczna może oznaczać, że ten sam model będzie dla jednego "mega wygodny" a dla innego nie dający się wytrzymać.

_________________
- Trzeba cisnąć!
- Nie wystarczy cisnąć, trzeba napier***lać!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 22, 2011 4:41 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr cze 22, 2011 4:37 pm
Posty: 2
a co myslicie o tych http://pietros.pl/buty-wspinaczkowe-bar ... -1209.html ? OD razu mówię, że te buty miałyby być moimi pierwszymi i raczej będą używane tylko na panelu, przynajmniej na początku...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 22, 2011 4:57 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
A mierzyłaś?

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 22, 2011 5:04 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Ja myślę, że musisz buty przymierzyć i jak będą wygodne to wziąć. Poprzymierzaj też inne, różne modele. Wybierz ten co najlepiej pasuje do stopy.
Te Bara mają skórzaną cholewkę wiec jest szansa, że się rozbiją, co watro wziąć pod uwagę wybierając rozmiar. Poszukaj informacji w necie czy te buty się z czasem rozbijają.
Na panel raczej bardziej pasują buty z sztywną podeszwą. Sprawdź czy takie są. W miękkich kapciach czuje się boleśnie na stopie panelowe stopieńki :)
I jeśli panel na który chcesz chodzić ma na całości ostrą strukturę (jak papier ścierny) to nie warto na niego kupować drogich butów. Szybko się zetrą.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 22, 2011 5:05 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr cze 22, 2011 4:37 pm
Posty: 2
tak, mierzyłam i wydaje mi się, że są ok a tam gdzie uciskają ta przeciez sie rozejdą, tylko zastanawiam się czy na początek takie buty są ok


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 22, 2011 6:28 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Cytuj:
W miękkich kapciach czuje się boleśnie na stopie panelowe stopieńki Smile


Co wy macie za stopnie na panelu? W miękkich butach może bardziej czuć stopnie ale z drugiej strony wzmacnia się stopy co też się kiedyś przyda. Formacje typu dziurki, wymagające sztywnych butów raczej na panelu nie występują. Na panel dobre są baletki bo można szybko zdjąć a ciągła zabawa ze sznurówkami jest upierdliwa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 22, 2011 6:31 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 12:11 am
Posty: 339
Lokalizacja: Lublin
buty są ze skóry więc się ułożą i dopasują do stopy. Bierz nieco za małe bo i tak zapewne się rozbiją.

_________________
- Trzeba cisnąć!
- Nie wystarczy cisnąć, trzeba napier***lać!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 22, 2011 9:09 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Spiochu napisał(a):
Co wy macie za stopnie na panelu? W miękkich butach może bardziej czuć stopnie ale z drugiej strony wzmacnia się stopy co też się kiedyś przyda. Formacje typu dziurki, wymagające sztywnych butów raczej na panelu nie występują. Na panel dobre są baletki bo można szybko zdjąć a ciągła zabawa ze sznurówkami jest upierdliwa.

Stopnie mamy zwykłe, panelowe. Różne i różniste :)
Polecaj kobietom, zwłaszcza początkującym wzmacnianie stopy poprzez ból i dyskomfort. Powodzenia :)
Nie wiem na jakim panelu byłeś ale formacje typu dziurki na panelach występują. Występują też formacje typu krawądki i małe stopieńki. Stawaj na nich w miękkich butach :)
Panel to nie piaskowiec gdzie miękkie buty z dobrym czuciem to zaleta.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 22, 2011 10:08 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Cytuj:
Polecaj kobietom, zwłaszcza początkującym wzmacnianie stopy poprzez ból i dyskomfort. Powodzenia


Właściwie to masz racje bo pewnie dziewczyna nastawia się na jak największą wygodę ale wspinanie samo w sobie to ból i dyskomfort.
A wzmocnienie stóp tak samo jak palców u dłoni jest potrzebne i niestety wiąże się z nieprzyjemnym odczuciami na początku.


Cytuj:
Nie wiem na jakim panelu byłeś ale formacje typu dziurki na panelach występują.


Na ściankę chodzę tutaj:

http://stratosfera.org/

Nie spotkałem się z panelem oferującym tego typu formacje bo raczej w sklejce nikt nie wierci. Przykręca się co najwyżej obłe chwyty z dziurkami w środku a na takich wygodniej stanąć na górze. Może zdarzą się jakieś wyjątki ale raczej rzadko.



Cytuj:
Występują też formacje typu krawądki i małe stopieńki. Stawaj na nich w miękkich butach Smile


Obecnie wspinam się w wybitnie miękkich baletkach (La Sportiva Speedster)i nie mam jakiś wielkich problemów ze stawaniem na mikro krawądkach i małych stopniach Np. takich jak ten najmniejsze na zdjęciu:

Obrazek


Może jakbym się lepiej wspinał (> VI.2) to byłoby już ciężko w tych butach ale na razie nie czuje jakiegoś dyskomfortu związanego ze stawaniem na małym stopniu. Co najwyżej czasem mi te buty wyjeżdżają.
A stopy bolą jedynie od tego że są za ciasne.

Tutaj dobry poradnik dla początkujących:

http://www.climb.pl/poradnik-site/stopy ... lko-glowa/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 23, 2011 8:47 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
Mi się wydaje, że miękkie buty są lepsze na początek. Szczególnie dla kobiety. Miałam twarde i trochę za male Rock Pillarsy, które na początku przy długim wspinaniu potrafiły mnie porządnie obetrzeć. Teraz mam mięciutkie i tylko lekko uciskające w palce Mad Rocki i wspina mi się w nich nieporównywalnie lepiej :)
I tak jak Śpiochu nie mam problemu ze stawaniem na małych stopniach (w skałach bo na ściance jeszcze nie próbowałam) a robię drogi tak do V

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 23, 2011 10:27 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Spiochu napisał(a):
Na ściankę chodzę tutaj:

http://stratosfera.org/


No tak. Prócz takich ścianek są jeszcze ścianki bulderowe.
Spiochu napisał(a):
Nie spotkałem się z panelem oferującym tego typu formacje bo raczej w sklejce nikt nie wierci. Przykręca się co najwyżej obłe chwyty z dziurkami w środku a na takich wygodniej stanąć na górze. Może zdarzą się jakieś wyjątki ale raczej rzadko.

Jest mnóstwo chwytów oferujących dziurki. Od oblaków z dziurkami po chwyty systemowe czy pushery. I nie jest to rzadkość. A trening na panelu nie polega tylko na wybieraniu najłatwiejszych i najwygodniejszych stopni.
Spiochu napisał(a):
Co najwyżej czasem mi te buty wyjeżdżają.

A chodzi też o to żeby nie wyjeżdżały. Prócz mniejszego dyskomfortu dla stopy w butach ze sztywniejszą podeszwą lepiej i pewniej się staje na krawądkach czy małych stopniach.
Ale podstawową wadą na panelu mało sztywnej podeszwy nadal to, że stopnie uciskają nieprzyjemnie stopę.

Podobnie jest z resztą w górach gdy stoi się czasem długo na stanowisku np. na kamiennym żwirze gdzie te wszystkie kamyczki miło odczuwa się na stopie :)

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL