Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
relacje na mapie
Regulamin forum

Teraz jest Cz lip 18, 2019 3:58 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: So cze 15, 2019 12:19 pm 
Stracony

Pokuszę się o krótką, wstępną recenzję tych sandałów. Może z czasem ją zmienię. Póki co jest negatywna :)
W necie są pozytywne opinie o sandałach Teva. Moim zdaniem system paskowy w tych sandałach to nieporozumienie i dla mnie skreśla je z listy sandałów :)
Krótko i do rzeczy:
1. System pasków parcianych nie trzyma stabilnie stopy na podeszwie sandała.

Stopa w czasie chodzenia przesuwa się do przodu i palce zaczynają wystawać poza obręb podeszwy.
Paski są zrobione z miękkich taśm parcianych, a te w czasie chodzenia pracują i przeginają się do przodu. W związku z tym nie trzymają stopy na miejscu. I mimo, że normalnie stopa leży na środku podeszwy tak, że od pięty do końca podeszwy jest jeszcze luz, oraz od palców do końca podeszwy też jest luz to stopa w czasie chodzenia przesuwa się tak, że palce wystają za podeszwę.
Można ściągnąć paski w sandale na maksa, wtedy stopa się mniej przesuwa ale to z kolei powoduje ból. Bo parciane paski i plastikowe łączniki pasków zaczynają się wtedy wrzynać w stopę.

2. System pasków parcianych powoduje, że te sandały są niewygodne.

Niestety wyściółka pasków jest tylko na pięcie. Reszta parcianych pasków nie posiada wyściółki i ma kontakt ze skórą stopy powodując dyskomfort. Duży dyskomfort powodują też plastikowe łączniki pasków wrzynające się w stopę.
Oczywiście gdy się paski mocno poluźni dyskomfort jest mniejszy. Ale wtedy cała stopa mocna lata w sandale.

Wybrałem Teva ponieważ mają opinie dobrych sandałów. Nie są też takie drogie. Wybrałem taki system paskowy ponieważ takie sandały są mniej zabudowane od innych sandałów. A to ma znaczenie gdy jest gorąco. Niestety właśnie ten paskowy system tych sandałów jest problemem. Nie trzyma dobrze stopy na podeszwie i się w stopę wrzyna.
Jestem szczerze rozczarowany tymi sandałami. Sądziłem, że firma Teva wie co robi bo zjadła zęby na sandałach.
Przymierzałem je w sklepie ale po takim krótkim chodzeniu po sklepie nie dostrzegłem tych minusów. Dopiero dłuższy spacer w tych sandałach je obnażył.
Jak coś się zmieni w czasie użytkowania to dopiszę.

Zdjęcia z realnymi wymiarami numeru 40,5

Obrazek Obrazek

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Strefa czasowa: UTC + 1