Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:51 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz maja 17, 2018 4:08 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N gru 23, 2012 1:19 pm
Posty: 465
Witam,
Wybieram się do Gruzji i część noclegów spędzimy tam zapewne w namiocie, w związku z tym stanąłem przed koniecznością zakupu namiotu 3 osobowego.
Miałem okazję spędzić trochę czasu pod namiotem Rockland i był w sumie spoko, ale podejrzewam, że jesteście mi w stanie doradzić coś lepszego.
Budżet max. około 400zł. Jakie firmy wybierać, jakich unikać wg Was i które konkretnie modele możecie polecić ze swojego doświadczenia?
I co sądzicie o namiocie typu fresh&black, https://www.decathlon.pl/namiot-2-secon ... 57353.html. Zarówno jeśli chodzi o kwestie pozorowania nocy jak i sposób rozkładania. Czekam na opinie wynikające z Waszego doświadczenia.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 18, 2018 8:02 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2013 5:08 pm
Posty: 661
Lokalizacja: Koluszki
Raz spałem i robi robotę to fresh&black. Rano nie budzi Cię słońce i jest zauważalnie chłodniej po całym dniu w słońcu. Jak masz możliwość dopłacenia to warto.

_________________
https://www.flickr.com/photos/156235994@N06/albums


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 18, 2018 9:23 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
I co chcesz to decathlonowskie koło nosić na plecaku?

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 18, 2018 5:31 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lip 16, 2013 6:29 pm
Posty: 364
Lokalizacja: Kraków
A co...
Bedzie wyglądał jak wojowniczy żółw nindza. Tylko czekan musi zabrać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 18, 2018 7:20 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 10, 2008 4:21 pm
Posty: 345
Lokalizacja: W-wa
vivon napisał(a):
Czekam na opinie wynikające z Waszego doświadczenia.
Na poczatek to musisz chyba okreslic do czego ma ten namiot byc uzywany. To ma byc namiot wyprawowy w wyzsze gory. Do noszenia z plecakiem po niskich gorach. Czy do wozenia autem i uzywania na kempingu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 18, 2018 8:19 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N gru 23, 2012 1:19 pm
Posty: 465
gizmo napisał(a):
vivon napisał(a):
Czekam na opinie wynikające z Waszego doświadczenia.
Na poczatek to musisz chyba okreslic do czego ma ten namiot byc uzywany. To ma byc namiot wyprawowy w wyzsze gory. Do noszenia z plecakiem po niskich gorach. Czy do wozenia autem i uzywania na kempingu.


80 procent czasu do wożenia autem i rozstawiania biwaków, 20 procent do łażenia po niskich górach. Bez żadnych ekstremalnych gór.

velka napisał(a):
Raz spałem i robi robotę to fresh&black. Rano nie budzi Cię słońce i jest zauważalnie chłodniej po całym dniu w słońcu. Jak masz możliwość dopłacenia to warto.

tomek.l napisał(a):
I co chcesz to decathlonowskie koło nosić na plecaku?


No właśnie... A czy są tego typu namioty z normalną konstrukcją ? Czyli z zaciemnieniem, ale tradycyjnym stelażem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 19, 2018 6:09 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2013 5:08 pm
Posty: 661
Lokalizacja: Koluszki
:roll: https://www.decathlon.pl/namiot-arpenaz ... category_2
https://www.decathlon.pl/namiot-arpenaz ... 57355.html

_________________
https://www.flickr.com/photos/156235994@N06/albums


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 20, 2018 6:36 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
Mamy taki podobny 4-ro osobowy, wygodny, fakt, przedsionek w którym mieszczą się rzeczy, do spania 4 osoby wielkości dorosłych plus pies.
Te 2-seconds to niby fajne - fakt, szybko się rozkłada, ze składaniem bywa gorzej ;) bo ja na ten przykład raz przeoczyłam parę części i 30 minut medytowałam co od czego :roll: :lol:
Ten namiot to klamor.
Nam się na przykład nie mieści do bagażnika samochodu, którym jeździmy - tj. na upartego się zmieści - ale na... skos. I weź tu pakuj rzeczy :/

Już wiemy, że będziemy inny kupować na jakieś wyjazdy rodzinne dłuższe. Albo brać dwie trójki.

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 20, 2018 7:10 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
vivon napisał(a):
Czyli z zaciemnieniem,

Chcesz zaciemniania kup to
Obrazek
Ktoś tam w komentarzach pisał, że jak otworzy wywietrzniki to już nie ma w środku ciemności.
Poza tym patrz aby wyjście było w nogach. Bo inaczej jak komuś zachce się do wc a śpi na końcu to musi przejść przez dwie osoby aby wyjść z namiotu. Trochę lepiej jest jak są dwa wyjścia. Ale wtedy jeśli są z boku ten w środku też zawsze musi przez kogoś przejść. No chyba, że te dwa wyjścia są w nogach i w głowie. Wtedy nie ma problemu. Niestety decathlon nie zaznaczył na rysunku gdzie są wyjścia. Ale na zdjęciach użytkowników wygląda, że w w nogach i w głowie.
Brak przedsionka też minusem. Jak w środku komplet to brak miejsca na cokolwiek. W przedsionku chociaż buty można postawić.
A gdy pada czy mokra trawa lub błoto to dobrze jak przedsionek ma podłogę. Ale to raczej rzadkość

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 22, 2018 12:54 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 02, 2012 4:54 pm
Posty: 356
Lokalizacja: Warszawa
Kup se FN andy wielkosć wedle gusta, miałem i mogę polecić , sprzedałem bo kupiłem większy bardziej rodzinny.
Kolor lepszy i na zewnątrz i wewnątrz, waga ta sama (andy 3)i jest przedsionek choćby na buty. Jakość też lepsza.


Mnie te z decathlonu nie pasują w ogóle. Wentylacja,jakość,kolory i jakoś tak źle mi się kojarzą, chyba dlatego że jest spory zalew nimi wśród Januszy "turystyki" Byłem kiedyś z kumplem w jednym na spływie i jakoś tak kilka rzeczy mi nie przypadło.

Możesz przejrzeć też ofertę hannah może coś znajdziesz ciekawego a przedsionek to fajna rzecz zwłaszcza kiedy myślisz że głównie będzie to wożenie autem. Najlepiej kup dwa namioty bo ciężko nosić taki który jest fajny i nadaje się do auta i jednocześnie z nim chodzić a szukanie złotego środka to wiem z własnego doświadczenia że pomysł taki se nie bardzo. Ten drugi kup lekki najlepiej proste iglo i kup sobie najwyżej w późniejszym okresie jak trzeba dozbierać.

_________________
:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 22, 2018 5:23 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2013 5:08 pm
Posty: 661
Lokalizacja: Koluszki
Używałeś tych namiotów 'Januszy' turystyki, czy opinia dlatego ze keczuła?

_________________
https://www.flickr.com/photos/156235994@N06/albums


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 23, 2018 11:01 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 02, 2012 4:54 pm
Posty: 356
Lokalizacja: Warszawa
Miałem niebiesko-biały, miał mój brat, znajomy miał biało-czarny na spływie i po po ponad 12 godzinach deszczu można było porównać namioty różnych osób.Kolega raz przespał się ze mną po zalaniu i ocenił to i owo. Oczywiście nie jest to jakiś straszny demon są gorsze ale są też lepsze. Na domiar brat mojego przyjaciela pracował w decathlonie więc trochę z nim pogadałem. Sam też mam do deca 250m więc nie raz miałem okazję pomacać widząc wady już na ekspozycji przy okazji robienia innych zakupów takich jak skarpety,gripy piankowe czy buty dla dziecka bo te można kupić w dobrej cenie i jakość jest faktycznie lepsza dobra wręcz bezkonkurencyjna są tam też przyzwoite rzeczy do kasy.

Najlepiej kupić przetestować w różnych warunkach i ocenić zwrócić nie ma problemu to jest to co najlepiej im wyszło.

Większość osób nie ma jakiś wygórowanych wymagań ani żadnych nie odróżnili by najgorszej chińszczyzny od przeciętnego namiotu im wystarczy ale kiedy ma się w kolekcji kilka namiotów na różne okoliczności to wtedy najlepiej widać różnice na wielu płaszczyznach.
Nie chce wchodzić w gusta bo to sprawa indywidualna ale ja poruszyłem co mi nie pasuje w skrócie nie będę krytykować tego co komu pasuje jego wybór i decyzja ważne by być zadowolonym.

W mojej ocenie FN,Hannah,Coleman to namioty nieco droższe ale dla mnie oczko wyżej, są też inni producenci podobni jak te powyższe firmy jakość taka sama lub podobna.

Pozdrawiam

_________________
:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL