Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest So kwi 20, 2024 12:18 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N lip 30, 2017 12:13 am 
Swój

Dołączył(a): Śr lip 14, 2010 10:00 am
Posty: 41
Lokalizacja: Wrocław
Cześć

Zdecydowałem się na zakup kurtki Arcteryx. Znalazłem dużo informacji na temat Firmy i różnych modeli natomiast na ten moment muszę się zdecydować na jeden z dwóch modelii.

1. Beta SL Jacket Men's
2. Beta LT Jacket Men's


Ad1) packlite 315g
Ad2) zastosowany Durable Water Repellent - 355 g

Dodatkowo zastanawiam się nad wytrzymałością , czy będą różnica ?

Na temat wyżej wymienionych modeli znalazłem konkretne informację na oficjalnej anglojęzycznej stronie Arcteryx i nie wszystko rozumiem. Na polskim sklepie Firmowym Arcteryx nie ma niestety już pierwszego modelu.


Nie wiem czym dokładnie się różnią , a rozbieżność w cenie jest wysoka bo aż 600 zł. Przeznaczenie Tatry - lato , zima . Alpy - lato

Będę wdzięczny za jakąkolwiek powiedź , wskazanie różnic i ewentualnych opinii który model wybrać , czy warto inwestować w droższy model dla moich potrzeb.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 30, 2017 7:02 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lip 16, 2013 6:29 pm
Posty: 364
Lokalizacja: Kraków
Roznica w cenie, to głównie przez zastosowanie różnych odmian gore-texu. "LT" to gore-tex pro , "SL" to gore-tex paclite.
Czy odczujesz różnicę między nimi? Wątpię, choć mogę się mylić. Osobiście używam "Marmot Minimalist" na paclite i "Arcteryx alpha sv" na gore-tex pro. Używam też starszej kurtki Lowe alpine" na gore-tex XCR . Jakoś specjalnej różnicy w "oddychalnosci" nie czuję. Krój i pancerność materialu , to i owszem , ale w każdej się poce jak prosie.
Natomiast wracając do tych modeli. Najlepiej przymierzyć. Mierzyłem obie , jedna z nich mi pasowała ( w wersji hybryd ) druga była zdecydowanie choojaszcza......, gdzieś ciasnawa , gdzieś za luźna.
DWR ma każda.

Nie wiedziałem, że system wycina "brzydkie słowa" :D :D

Wejdź na stronę sklepu" 8a". Widzę, że są obydwie, możesz spokojnie porównać. Tylko zastanawia mnie ta różnica w cenie którą podałeś. Nie pomyliłeś się ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 30, 2017 8:14 am 
Swój

Dołączył(a): Śr lip 14, 2010 10:00 am
Posty: 41
Lokalizacja: Wrocław
Kupuję rzeczy w sklepie skalnik - Wrocław. Cena sklepowa to odpowiednio 1300 i 1999 zł na wczoraj. Od tego jest w tej chwili promocja -25%, stąd też tak wychodzi. Dlatego się zastanawiam.

Możesz mi jeszcze szerzej opisać różnicę między tymi "LT" to gore-tex pro , "SL" to gore-tex paclite. , przynajmniej różnicę teoretyczną, bo aż tak oblatany w sprzęcie nie jestem.

Jak według Ciebie z wytrzymałością. Myślę, że ten parametr jest istotny, ponieważ nie sądzę, że mocno odczesuje różnicę w oddychalności , a różnica w wadze to do moich zastosowań nie gra roli. Pytam bo mam Marmot Precipe Paclite i po 5 latach użytkowania na barkach i pod kapturem cerata się z niej zrobiła. Oczywiście, wiem , że to nie ta klasa i połka cenowa kurtki , ale teraz jestem bardziej na to wyczulony.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 30, 2017 8:36 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4328
Lokalizacja: Kraków
Cytuj:
SV: SEVERE WEATHER
Employs the most durable materials for prolonged use and provides the most weather protection in the harshest weather conditions.
AR: ALL AROUND
Provides high performance & weather protection and highlights a range of features to give All Round versatility in multiple activities.
LT: LIGHT WEIGHT
Built with highly durable top performance materials but designed with a streamlined minimalist set of features to provide very light weight.
SL: SUPER LIGHT
Uses the lightest weight materials available to provide high weather protection, performance and/or packability, but with limited durability.

Najbardziej wytrzymałą będziesz miał SV. Gore to membrana laminowana do materiału. Różnego. Dlatego w jednym modelu kurtki z taką samą membraną możesz kupić lekką albo mocną.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 30, 2017 8:46 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lip 16, 2013 6:29 pm
Posty: 364
Lokalizacja: Kraków
O , dzięki zjerzony !
Natomiast o różnych odmianach gore najlepiej poczytaj tutaj:
http://ngt.pl/forum/?p=readTopic&nr=540.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 30, 2017 7:46 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr lip 14, 2010 10:00 am
Posty: 41
Lokalizacja: Wrocław
dzięki za podpowiedź. Dodatkowo z linka z ngt ,doczytałem się paru opinii,że jeżeli kurtka będzie używana na paro dniowy wypad w Alpy na lodowiec z plecakiem (to samo będzie się oczywiście tyczyło 3-4 dniowych wypadów w Tatry ) ważącym ok. 15 -20 kg to nie polecają używać paclite ze względu na wytrzymałość, czyli owy wypad może mocno skrócić żywotność tej kurtki . Czy zgadzacie się z tym i w takim wypadku kupować LT. . ???? bo zakładam , że jak pójdę na lekko ,a jeden dzień i będę miał ją w plecaku to nie ma wielkiej różnicy, którą kupię , poza oczywiście wagą , różnicą 40g , które w tej sytuacji nie bedą mieć żadnego znaczenia .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 30, 2017 8:28 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lip 16, 2013 6:29 pm
Posty: 364
Lokalizacja: Kraków
A może taką:
https://www.skalnik.pl/odziez-meska-kur ... 69-14779-p.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 30, 2017 8:48 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr lip 14, 2010 10:00 am
Posty: 41
Lokalizacja: Wrocław
@ hrabia "A może taką:https://www.skalnik.pl/odziez-meska-kur ... 69-14779-p."

Miałeś pomóc, a nie utrudniać wybór i jeszcze dokładając model co mnie jeszcze mocniej zakręci :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 31, 2017 3:09 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lip 16, 2013 6:29 pm
Posty: 364
Lokalizacja: Kraków
Najprosciej.....
jedź do Wrocławia ,do Skalnika , przymierz. Tam ci dopiero namieszają. :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 31, 2017 8:14 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr lip 14, 2010 10:00 am
Posty: 41
Lokalizacja: Wrocław
Wziąłem Beta LT. Okazało się , że 8a miało za 1300 , więc i skalnik zszedł z ceny. Tal czy inaczej dzięki za pomoc, radę. Do zobaczenia w terenie .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL