Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt mar 19, 2024 4:22 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4453 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144 ... 149  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt wrz 16, 2016 9:38 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 17, 2011 5:28 pm
Posty: 1479
Lokalizacja: Kraków NH
rafi86 napisał(a):
Jakościowo też to raczej szału nie robi

Ano, miałem jakieś takie lekkie podejściówki. Po kilku miesiącach podeszwa się po prostu złamała.

Scarpy Mojito niewiele przekraczają Twój budżet, a buta wszyscy chwalą.
http://taternik-sklep.pl/buty-podejsciowe-scarpa-mojito.html

_________________
"Ludzie przeważnie nie są źli. Po prostu czasem dają się porwać jakiejś idei"
Moje pstryki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 16, 2016 11:34 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lut 23, 2016 2:37 pm
Posty: 412
madzisia97 napisał(a):
Witam,
poszukuję butów w góry (żeby wyjśc 5-6 razy do roku) oraz po mieście.
Za buty chciałabym zapłacić ok 300 zł.
Którą firmę bardziej polecacie? Regatte, Olang czy Red rock?


Może The North Face ?

_________________
"...nie tych droidów szukacie..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 17, 2016 4:42 am 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Krzysiek1980 napisał(a):
Ano, miałem jakieś takie lekkie podejściówki. Po kilku miesiącach podeszwa się po prostu złamała.

Scarpy Mojito niewiele przekraczają Twój budżet, a buta wszyscy chwalą.
http://taternik-sklep.pl/buty-podejscio ... ojito.html


Ja mam scarpy mojito. Wygodne, dobrze trzymają na skale- nie ślizgają się. Natomiast podeszwa ze wzgledu na miekkość rzeczywiście stanowi problem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 17, 2016 10:13 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2016 7:06 pm
Posty: 3
Właśnie słyszałam, że podeszfa z regatty jest sia i się często łamie, ale są to opinie z 2010r.
Te trzy firmy są polecane przez osoby w sklpach turystycznych w mojej okolicy ( ale często bywa tak, że kłamią), więc jeśli macie inną spr firmę to chętnie przyjmę propozycje :)
A co myślicie jeszcze na butami z Deca?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 18, 2016 7:45 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt wrz 02, 2011 8:03 am
Posty: 1748
Lokalizacja: Podkarpacie
Jak chcesz coś lepszego niż Regatta, to luknij na Karrimory nawet... Możemy sie dogadać jak coś i tutaj (UK) taniej bym kupił na pewno niż w Pl ;)
Moje pierwsze buty w góry to Karrimory i narzekać na nie nie mogłem, mimo że kosztowały 2 stówy niecałe

_________________
Najlepszy reset tylko w górach


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 18, 2016 10:11 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1491
Lokalizacja: W-wa
Meindle po 7 sezonach (każdy po około 3 tygodnie)

Obrazek

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 19, 2016 10:16 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
Żartujesz!

Ja niedawno wywaliłam stareńkie Grisporty na Vibramie - ale miałam je od 10 lat i naprawdę intensywnie używałam. A i tak tylko lekko przetarłam w jednym miejscu podeszwę.

Używanie było i w Tatrach i w mniejszych górach, i po mieście. Chodzone były wrzesień-marzec codziennie plus wszystkie góry.
Najwygodniejszy but ever był.
aa i też im zdjęcie zrobiłam przed wywaleniem :)

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 19, 2016 3:04 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2016 7:06 pm
Posty: 3
Jakieś opinie na temat Salomonów?
Szczególnie SALOMON MUDSTONE MID GTX albo TERRA MID GTX TNF T0CLX0AGS THE NORTH FACE?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 19, 2016 6:16 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1491
Lokalizacja: W-wa
anninred napisał(a):
aa i też im zdjęcie zrobiłam przed wywaleniem

Wywalę i ja, ale na razie planuję pojechać w tych dziurawcach w ładną pogodę w Tatry :D
(pewnie to Julijskie tak je załatwiły, tamtejsze ścieżki i piargi nie mają litości dla butów)

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 19, 2016 7:07 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lut 23, 2016 2:37 pm
Posty: 412
madzisia97 napisał(a):
Jakieś opinie na temat Salomonów?
Szczególnie SALOMON MUDSTONE MID GTX albo TERRA MID GTX TNF T0CLX0AGS THE NORTH FACE?


Do salomonów mam uraz, po dwóch sezonach pękła podeszwa. Może model niezbyt udany ale nigdy więcej salomona.
Z TNF mam te: http://8a.pl/buty-the-north-face-verto- ... range.html i bardzo je lubię :)

_________________
"...nie tych droidów szukacie..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 19, 2016 11:20 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
Ja do Salomonów teraźniejszych mam jakąś niewymiarową nogę... tak jak mnie obtarły dwa różne modele to dramat jest.
Teraz jedna para dopiero dobra (po 4 latach usiłowania uzytkowania, but typu podejściówka krótka), jak już na piętach prawie dziury...

Wcześniejsze, takie sprzed 20 lat to z kolei super wygodne były.

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 20, 2016 8:09 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn sie 17, 2009 9:49 pm
Posty: 405
Lokalizacja: Opole
Powiedzmy że mam SCARPA KINESIS.
Do tej pory miałem takie sztuki Eque Trekking
Potrzebował bym do pary
Marrone Dakar Trekking 10303D69G Grisport czy Camana Fitzroy GTX Aku

http://www.sklep-presto.pl/product-pol- ... duct=36951
http://www.sklep-presto.pl/product-pol- ... sport.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 20, 2016 6:22 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Ja mam Kaiteki Dakar Marrone nie wiem czy to ta sama firma. Oznakowanie było ze to buty mysliwskie. Wzięłam w Tatry po powrocie miałam ochote odstrzelic jaja sprzedawcy :mrgreen: (wiedział do czego je kupuję). W życiu w niczym sie tak nie slizgałam na mokrej skale. Za to fajnie mi sie w nich chodziło w Zachodnich i w okolicach Szklarskiej. Solidnie impregnowane nie przemakały przy niewielkich opadach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 21, 2016 11:03 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
Ślubny ma myśliwskie z Decathlona - z membraną, na Vibramie, chwali sobie bardzo. But na szeroką stopę wygodny, tylko trochę ciężki. Cenowo fajnie wychodzi :)

Ja mam pytanie - pojawiły się znowu buty Grisport w sklepach. Cenowo to taka niska półka. Kiedyś miałam Grisport na Vibramie (pisałam parę postów temy, to te właśnie zachodzone wywaliłam niedawno, abardzo fajne były i super wygodne).
Ktoś się orientuje co obecne modele są warte?
Szukam czegoś a'la Campus - by się nie ślizgały po mokrej skale, wyczynowo chodzić nie będę, trasy coś jak Beskidy albo Tatry szlakowo. Może dolinki w Dolomitach.
Muszę coś ekonomicznego znaleźć, bo synom buty też trzeba kupić trekkingowe, korki i wiele innych... :)

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 22, 2016 6:12 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn sie 17, 2009 9:49 pm
Posty: 405
Lokalizacja: Opole
WILCZYCA napisał(a):
Ja mam Kaiteki Dakar Marrone nie wiem czy to ta sama firma. Oznakowanie było ze to buty mysliwskie. Wzięłam w Tatry po powrocie miałam ochote odstrzelic jaja sprzedawcy :mrgreen: (wiedział do czego je kupuję). W życiu w niczym sie tak nie slizgałam na mokrej skale. Za to fajnie mi sie w nich chodziło w Zachodnich i w okolicach Szklarskiej. Solidnie impregnowane nie przemakały przy niewielkich opadach.

Dakar Marone to pewnie rodzaj (wzór) podeszwy. Vibram Vibramem, ale jeszcze wzór decyduje o przeznaczeniu. Czyli na mokro nie polecasz?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 22, 2016 7:00 am 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Na Tatry Wysokie zdecedowanie nie polecam. Kolejnymi butami po Kaitekach były Scarpy mojito - róznica w trzymaniu na mokrej skale ogromna. Tyle że te ostatnie nie maja membrany i i przy pierwszym deszczyku sa przemoczone. Za to szybko schną :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 22, 2016 7:45 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt wrz 02, 2011 8:03 am
Posty: 1748
Lokalizacja: Podkarpacie
anninred napisał(a):
Ślubny ma myśliwskie z Decathlona - z membraną, na Vibramie, chwali sobie bardzo. But na szeroką stopę wygodny, tylko trochę ciężki. Cenowo fajnie wychodzi :)

Ja mam pytanie - pojawiły się znowu buty Grisport w sklepach. Cenowo to taka niska półka. Kiedyś miałam Grisport na Vibramie (pisałam parę postów temy, to te właśnie zachodzone wywaliłam niedawno, abardzo fajne były i super wygodne).
Ktoś się orientuje co obecne modele są warte?
Szukam czegoś a'la Campus - by się nie ślizgały po mokrej skale, wyczynowo chodzić nie będę, trasy coś jak Beskidy albo Tatry szlakowo. Może dolinki w Dolomitach.
Muszę coś ekonomicznego znaleźć, bo synom buty też trzeba kupić trekkingowe, korki i wiele innych... :)


Proponuje Karrimory, na początek dzieciakom wystarczą, a i drastycznie portfelem nie wstrząsną ;)

_________________
Najlepszy reset tylko w górach


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 22, 2016 8:20 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lip 30, 2013 12:50 pm
Posty: 172
Karrimory spoko. Śmiałbym zaryzykować twierdzenie, że podstawowy model za kostkę za ~130zł miał lepszą przyczepność na wilgotnej skale niż Merelle za 400pln (katalogowo 600).
Na początek w zupełności wystarczą, a i bardziej zaawansowane wycieczki nie stanowią też problemu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 22, 2016 11:52 am 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
srebrny napisał(a):
Dakar Marone to pewnie rodzaj (wzór) podeszwy. Vibram Vibramem, ale jeszcze wzór decyduje o przeznaczeniu. Czyli na mokro nie polecasz?

Z tańszych skórzanych (kole 500) butów to moja córa ma Chiruca i jest z nich zadowolona - one są z kolei z goretexem. I rzeczywiście wzór podeszwy mają zupełnie inny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 22, 2016 12:12 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2013 5:08 pm
Posty: 661
Lokalizacja: Koluszki
Tak chciałbym zwrócić uwagę, że wzór podeszwy odgrywa drugorzędną role podczas ślizgania się obuwia na mokrej/suchej skale. Głównym czynnikiem jest jakość, a przede wszystkim miękkość gumy. Można mieć w bucie przeróżne vibramy, ale jeśli będzie to typ gumy bardziej sztywny to będzie jeździło na mokrej skale. Może zdarzyć się tak, że no-name'owa podeszwa będzie lepsza od ów osławionego Vibrama.

PS chcecie mieć przyczepne buty? -> Buty adidasa na stealth. :wink:

_________________
https://www.flickr.com/photos/156235994@N06/albums


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 25, 2016 10:22 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
heh - dzieci mają nóżki rozmiar 42 oraz 44 :)
Poszukam Karrimorów u mnie w miejscowości, dzięki :)

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 05, 2016 4:24 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr sie 21, 2013 12:38 pm
Posty: 3
Mam już buty podejściówki na lato Salewa MTN Trainer i sobie chwalę. Potrzebuję teraz butów na zimę głównie w Tatry, ale też żeby dały radę w Alpach w lato czy np na Kazbeku. Myślałem głównie o dwóch parach z możliwością wpięcia półautomatów:

- Salewa Rapace GTX
- Scarpa Maverick GTX

Miał ktoś z nimi do czynienia? Nie mam możliwości teraz ich przymierzenia, ale miałem na nogach Salewy MTN Mid i właściwie leżały idealne więc Rapace kuszą, powinny leżeć chyba podobnie, Scarp nigdy na nodze nie miałem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 05, 2016 9:41 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Widzisz drogi shy-ku, jak na początku lat 90-tych chciałem sobie zarobić na wakacje, to pierwszą ich połowę zapiep...em u murarza na budowie ...
Narobić się trzeba było, pot po dupie ciekł, majster opierdalał na każdym kroku, ale kasa była godna ...
A Ty co ?
Rejestrujesz się na forum, walisz w pierwszym poście reklamę sklepu sprzedającego produkty "Zalewy" z którym oczywiście absolutnie nie masz nic wspólnego, a w drugim chwalisz się że jedne "Zalewy" już masz i zastanawiasz się jakie kupić drugie ?

Chcesz zarobić, ok ja to rozumiem, takie czasy, ale musisz się nieco bardziej postarać.
Tu nie łonet czy inne wp.
O idiotów trudno.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 06, 2016 4:57 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr sie 21, 2013 12:38 pm
Posty: 3
No popatrz, jednak nie tak trudno.

Rozumiem, że żeby zadać pytanie o sprzęt, np buty jak w tym wypadku, muszę mieć wg Ciebie określoną liczbę postów, tak? Ile proponujesz? 200? 500? Wcześniej nie wolno? Gdybym zapytał "Heeejjjj, jakie buty w Tatry?" to byś powiedział, że mogłem sobie zadać chociaż minimum trudu i wcześniej o tym poczytać i podać chociaż propozycję, a nie liczyć na gotowe. Jeśli natomiast czytałem i zrobiłem wstępną selekcją też źle, bo jestem posądzany o Bóg wie co.

A mówi się, że ludzie z górską pasją są otwarci ...

Zrozum, że buty Salewy są chyba najłatwiejsze do przymierzenia, bo są w pierwszym lepszym Intersporcie. Pytanie zadałem, bo wiadomo, że firma Scarpa sama w sobe jest lepsza od Salewy. Nie wiem tylko czy model Scarpa Maverick GTX jest na tyle lepszy od Rapace, że warto szukać tego modelu do przymierzenia z czym mogę mieć problem. Czy może brać Salewę, skoro dobrze leży na nodze, a do tych zastosowań i tak da radę i różnicy między Scarpą nie będzie aż tak dużej? Nie chciałbym w przyszłości pojechać np na Kazbek i żeby nowe buty mi przemokły. Nie chciałbym też póki co kupować trzeciej pary butów.

I golanmac, jako lekarz, radzę przejrzeć kryteria rozpoznania chociażby osobowości paranoicznej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 06, 2016 5:44 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
shy napisał(a):
Nie chciałbym w przyszłości pojechać np na Kazbek i żeby nowe buty mi przemokły

Mam wyższy klasy model Salewy (niż te co pytasz) i mino impregnacji kilka razy już przemoczyłem. Także nie warto.

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 16, 2016 7:30 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn sie 17, 2009 9:49 pm
Posty: 405
Lokalizacja: Opole
Scarpa MOJITO, gdybym wcześniej pomyślał.
Do miasta i chyba tylko do miasta kupiłem FLINTRIDGE J210882C MERRELL. Bardzo dobrze się w nich czuje na co dzień w mieście. Podeszwa naprawdę bardzo przyczepna na różnych trotuarach w Opolu. Od przewagi granitowych, po betonowe wszelkiego rodzaju.
Trochę mi jednak pachwina ucierpiała po wizycie na stacji Lotos. Po deszczu pewnym krokiem, z gotówka w ręce wkroczyłem do sklepu, no i na tych płytkach się rozjechałem :)
Trzeba być czujnym na okrągło.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 19, 2016 9:47 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 04, 2009 9:21 am
Posty: 686
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pytanie do osób wspinających się w Tatrach zimą - jakich butów używacie?

Przystawiam się do zakupu bo moje Salewy Blackbird już mocno dojechane, poza tym bywało mi w nich zimno no i są tylko pod półautomaty. Ktoś coś poleci lub odradzi?

Zastanawiam się nad LS Nepal Cube (chyba nowy następca Evo). Jakieś opinie?

Ktoś z Was używa w ogóle modeli z zintegrowanym ochraniaczem? Zdaje to egzamin?
Słyszałem trochę dobrego o Scarpa Phanotm ale widzę, że teraz w miejsce Guide wprowadzili Tech, który do Polski jeszcze chyba nie dotarł. LS ma Baturę ale cena odjechana :roll: Jest jeszcze Salewa Pro Gaiter ale też słabo z dostępnością, no i dziwny patent ze zmianą sztywności podeszwy mają.

Z góry dzięki za dyskusję :)

_________________
http://www.climber.com.pl
http://www.facebook.com/climbercompl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So paź 22, 2016 6:08 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Jeżeli tylko dasz radę, to szukaj z gaiterem - jak się przesiadłem z Nepali na Phantomy, to różnicy ogromna. W komforcie termicznym, wygodzie, ruchomości. Do tego lżejsze.
Generalnie zacznij od tego, żeby sobie przymierzyć chociażby Phantomy, bo chyba są najbardziej dostępne.

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 23, 2016 6:16 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2013 5:08 pm
Posty: 661
Lokalizacja: Koluszki
semow napisał(a):
Jeżeli tylko dasz radę, to szukaj z gaiterem - jak się przesiadłem z Nepali na Phantomy, to różnicy ogromna. W komforcie termicznym, wygodzie, ruchomości. Do tego lżejsze.
Generalnie zacznij od tego, żeby sobie przymierzyć chociażby Phantomy, bo chyba są najbardziej dostępne.


Jaki masz rozmiar ich, a jaki nosisz normalny?

_________________
https://www.flickr.com/photos/156235994@N06/albums


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 23, 2016 8:03 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Stopę mam 272 mm, Scarpy w rozmiarze 43.

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4453 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144 ... 149  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL